Systém fungování pojistek


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 3

Registrován: pon 07.1.2008, 21:23

Systém fungování pojistek

Příspěvek od mato 21 » pon 07.1.2008, 21:39

pekny vecer prajem . rozmyslam nad kupou glock 26 , mozno sa vam bude zdat moja otazka trivialna , ale nejako som nepochopil ako funguje vlastne system poistiek . budem vdacny ak mi to vysvetlite . vdaka .

EDIT BY MODERATOR: pokládáte-li nový dotaz, používejte jasně srozumitelné nadpisy tématu. Děkujeme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od urquell » úte 08.1.2008, 0:44

Názorná je např. animace již dříve na tomto fóru odkazovaná - http://www.sniperworld.com/glock/loader_g17_ver_1_4.swf
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 08.1.2008, 1:30

Zjednodušeně bez animace: mačkám-střílí, nemačkám-nestřílí :)
Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 08.1.2008, 7:53

Jak už zde nebo na střelectví někdo zmínil, pojistka je umístěna mezi ušima a za předpokladu, že byla v dětství hojně trénována (rozuměj masírována), je velice účinná :lol:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » úte 08.1.2008, 10:30

První deaktivuješ ukazovákem na spoušti pojistku spouště, která jinak brání pohybu spouště dozadu. Při tahu spouště výstupek spoušťové páky nadzvedne pojistku zápalníku, která blokuje dráhu zápalníku a tím dráhu uvolní. Na konci dráhy spouště, tj. při úplném domáčknutí dozadu, zadní část spoušťové páky (za kterou je zachycen nos zápalníku) sjede, resp. spadne (proto "pádová pojistka") z rampy domečku spouště, přestane zachytávat zápalník, který je tlakem pružiny vymrštěn směrem vpřed.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od urquell » úte 08.1.2008, 12:51

aha, a já myslel, že "pádová" pojistka je proto, že brání nechtěnému výstřelu při pádu zbraně, viz název "drop safety" v popisu mechanismu na www.glock.cz (...the GLOCK drop safety prevents unintentional firing of a shot through hard impact)? Nebo je drop safety obecný pojem nezávislý na konkrétním mechanismu jeho realizace?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 08.1.2008, 14:22

Souhlasim s jednim i druhym - padova pojistka je IMHO kvuli bezpecnosti zbrane pri padu - tedy nezavisle na konkretnim provedeni.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » úte 08.1.2008, 14:27

Každá pojistka u Glocka je i proti pádu...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 08.1.2008, 16:13

Osobně té pojistce na spoušti moc nerozumím. Plastová spoušť že by vlastní setrvačností např. po pádu iniciovala odpálení? Když jem to viděl tak mi to připadalo, že jediný účinek to má proti pokusu o spuštění stiskem boků spouště či nějakým dotykem z boku spouště při kterém nelze stlačit ten jazýček pojistky. Nebo je tam ještě nějaký skrytý význam? Ono prohlášení, že nespustí dokud nemám prst na spoušti je hezké ale to se dá říci o každé druhé pistoli. Nezpochybňuji, že předepjatý úderník Glocku je citlivější než DA, jen mi to připadá jako dost přechválený systém. Leda by ta pojistka držela na uzdě vnitřní páky. Ale to jsou taky jen lehké plíšky.Kdyby došlo k zachycení spouště např. při zasouvání do pouzdra, je jen otázka náhody, že se nezachytí i jazýček spouště.
Prosím, vysvětlíte mi někdo jakou by Glock utrpěl ztrátu, kdyby tam ta pojistka ve spoušti nebyla? Díky.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 08.1.2008, 16:29

HV: IMHO zadnou, podle me je to jen berlicka a "vnejsi" (rozumej viditelna) pojistka, kterou nekteri uzivatele tolik postradaji. Jsem presvedcen, ze 99% nechtenych vystrelu je zpusobeno prstem tlacicim na spoust.

Stejne jako pocitac pouze dela to, co mu clovek rekne, nikoli to, co si clovek mysli - stejnetak se chova glock. Jak uz bylo spravne napsano - "mackam spoust, strili to".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » úte 08.1.2008, 16:56

HV: Např. tu, že by nemohl by být použit v NATO. Ze stejného důvodu je stejná pojistka třeba u vojenské verze odstřelovací pušky APR, apod... je to kvůli armádě. Policejní verze APR to nemaj, Glock to dělit na vojenský a nevojenský asi nechce, nedivím se.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 08.1.2008, 17:26

:) Díky za vysvětlení toho, co jsem si již dávno myslel ale bál jsem se optat.
IMHO by mě zajímalo jak by se k odstranění jazýčku stavěl LEX na LOSu. Zda by to bylo něco podobného jako když mám u K100 pojistku odstraněnou nebo by s tím nesouhlasil. Asi by to byla nepřípustná úprava pojistného mechanizmu, když ji nenabízí výrobce.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 09.1.2008, 18:33

HV píše:IMHO by mě zajímalo jak by se k odstranění jazýčku stavěl LEX na LOSu.
IMHO zakázaná úprava (snižuje bezpečnost zbraně). Jinak neorigoš úpravy obecně nejsou zakázány, pokud slouží zvýšení bezpečnosti či životnosti zbraně tuším. - Ale nejsem rozhodčí :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 09.1.2008, 23:58

Úpravy, které mají za následek snížení bezpečnosti zbraně, jsou zakázány. Pojistné mechanismy mohou být upraveny způsobem usnadňující jejich obsluhu, nebo snižující jejich hlučnost.
Jmenovitě zakázané úpravy
Puškohledy, kolimátory, dioptry, anatomické terčové pažbičky se spodní opěrkou dlaně, přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena, přídavná závaží, návleky na spoušť, rozšiřující ji mimo obrys lučíku. Úpravy odstraňující pojistné mechanismy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 10.1.2008, 0:00

Hehe, mam na Shadowu zbrousenou pojistku - resp. jen jeji ovladaci packu. Schvalne, jestli nekdo poda proti tomu protest :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 10.1.2008, 7:51

cmk: v tom případě nechápu, proč si tu spoušťovou pojistku glockaři už dávno neodstranili :) :roll:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 10.1.2008, 14:35

Ale ja nemam odstranenou pojistku !!! :-)
Pojistka tam zustala, da se normalne ovladat a je funkcni, akorat mi ovladaci packa netrci 1 cm z pistole na kazdou stranu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 10.1.2008, 15:39

cmk: jasně, u CZ ale u K100 ji máš pryč ;) Proč ji tedy nedat pryč i u G?
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 10.1.2008, 15:48

Protoze by to byla nepovolenu uprava nejen v IPSC, ale i v LOSu :-(
Kdezto zaslepku misto pojistky mam u K100 primo z vyroby, coz je ofikl v poradku...

To vis, ze kdyby to slo, tak jde pojistka na CZ uplne do haje...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 10.1.2008, 16:08

Pojistka na spoušti Glocku mně osobně nijak neruší. Je pravda, že např. u XD atp. mně to přijde divné. Ale Glock s tím přišel první a neumím si ho představit jinak. O funkčnosti a nefunkčnosti toho jazýčku můžeme vézt polemiku do nekonečna, ale uniká mi smysl těchto úvah. Docela dobře umím žít s tím, že ten jazýček je funkčně i designově neodmyslitelná součást mé oblíbené bouchačky. Určitě se na většině ostatních zbraní najde podobná zbytečná-důležitá věc.....
Připadá mně to jako řešit, že nárazník na autě toho moc při srážce nezachrání tak ho sundáme :roll: R
Si vis pacem, para bellum!

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz