G19 nebo G36?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 08.1.2008, 16:26

Shi: Budu jen reagovat na posledni odstavec, sorry za OT.
Nas (Cechu) je kolem 10mil. a vedci maji pro svou cinnost nesrovnatelne horsi zazemi, nez ve Statech. Americanu je pres 300mil.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » úte 08.1.2008, 16:28

....a k tomu je drtivá většina vědců "nakoupená".....jen tak bokem........

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 17:02

To já všechno až moc dobře vím, ale člověka na měsíc dostali amíci, první mikrprocesor vymysleli také amíci, ve většině vědních oblastí patří ke špičce, takže úplně padlí na hlavu asi nebudou.

Pokud má FBI oddělení zabývající se nějakým výzkumem, tak jsem si jistý, že jejich zpráva bude mít odbornou úroveň vyšší, než má v dané oblasti 95 procent návštěvníků tohoto fóra (mě nevyjímaje). A odmítnout bez pořádných argumentů výzkumnou zprávu jen proto, že to udělali američané (navíc pro své vlastní potřeby) je neobjektivní.

Ostatně kdyby si Taroto onu zprávu přečetl (je psána velmi čitelně), tak by zjistil, že je v ní mnoho z toho, co je uvedeno hned na první straně diskuse k tomuto tématu a že se v ní s žádnými čísly nepracuje, tudíž se v ní s těmito čísly nemůže manipulovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » úte 08.1.2008, 20:17

no právě proto pochybuju o tom co s nožem, jistě jsem nekomentovl situaci kdy ani nůž nevidim :o) to bych moh pak taky zastřelit každýho, ale proti tomuhle není obrana. My zvažujeme případy kdy obrana je možná ne?

Většina nositelů cen má americké občanství, ale pocházejí odjinud. Chci-li totiž být na špičce vědy a nemám-li na to intelekt, nabídnu peníze a intelekt si koupím odjinud. Oni mají jistě taky dobré vědce, ale přepočítáme li je na hustotu obyvtel tak uvidíme jasnější čísla a ta mluví pro EVROPU.
Já jim veškeré zásluhy neberu, ale nehodlám přijmat něco co je zkreslené.

Např. naše studie: co se týče zbraní, obrany a průmyslu tak je americká politika tajemná jako hrad v Karpatech. Jak je tedy možné, že se na veřejnost dostane objektivní studie? to asi proto, aby si každej terrorista přečetl čím má střílet na agenty FBI? Proč by to dělal? FBI asi nebude dobročinná organizace co pracuje pro blao všech a ne jen vlastní prospěch, takže nechápu proč si myslíte, že je ta studie objektivní.

Vemte si jen jejich rychlost vývoje, naprostá bída.
I cikán se v evoluci za posledních 60 let naučil používat elektroniku, zjistil, že nemusí sbírat houby, ale barevné kovy a jídlo si pak koupit. První mobilní telefony o5 romové.
A co američna? průmysl ze začátku války, HDP růst podprůměrný. Za 500 let si nevšiml, že kontinent je bombardován počasím jak to jen jde a nepochopil, že by bylo dobré stavět z cihel a betonu než ze dřeva.
4% obyvatel a 25% produkce škodlivin. Jak se ten chytrý američan co má na krku nobelovku dostal do takového srabu?

Já chudý čech se těším až budu moci vyměnit své koruny za dolary a pojedu si užívat, protože se současným kurzem je to tak levné :D

Vím, že to sem nepatří, ale musim to napsat když tady vidim lidi co maj doma americký vlajky a jejich děti si na pískovišti nehrajou s vojáčky, ale s bombardéry.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » úte 08.1.2008, 20:19

Člověk se dostal na měsíc a nechápe ani vlastní planetu. Už to je krutá blbost a poukazuje na nerozum. Co nám přinesla cesta na měsíc?

no pokud tam nejsou čísla tak je to práce na nic že? to se tady jen můžeme hádat co je to větší nebo menší nebo lepší nebo kvalitnější. Pro někoho je hodně 0,1% a pro někoho až 10%
Jsem to říkal a ani jsem to nemusel číst :o) práce je neprůkazná a pokud neobsahuje statistické testy tak podle současných postojů ji nelze nazývat ani vědeckou.
To taky mohlo bejt tak, že FBI zaměstnala za 10 doláčů farmáře Jona, kterej jinak pěstuje celer na několika hektarech a ten jim něco napsal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 08.1.2008, 20:29

Ty znáš někoho, kdo má doma vyvěšenou americkou vlajku? Já ne a doufám, že náš národ na tom zas tak špatně není. Amerika je něco jako NHL. Má to úrověň, ale úrověň kterou tvoří především Češi, Slováci, Švédové, Rusové, Finové. Navíc pokud by nebyla NHL tak mohutně mediálně podporována, myslím, že by jí ruská superliga a švédská elitserien mocně šlapala na paty. Amerika si hokejisty pro svoji soutěž koupí. Stejně tak si koupí vědce. Tečka.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 08.1.2008, 20:44

A to je glock19 nebo glock36? Nějak nerozumím :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » úte 08.1.2008, 22:48

no G je rakouská liga :D

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 08.1.2008, 23:36

Taroto píše:Jsem to říkal a ani jsem to nemusel číst :o) práce je neprůkazná a pokud neobsahuje statistické testy tak podle současných postojů ji nelze nazývat ani vědeckou.
:lol: :lol: :lol:
Jakákoliv diskuse nemá smysl. Člověk, který dokáže zhodnotit odbornou práci, aniž by se na ni byť jedním okem podíval, je u mě "Brouk Pytlík". Sorry za osobní invektivu. :(
Já mám americké odborné texty v oblibě, protože amíci nemají zapotřebí hrát si na vědce a vnášet do textů ornamentální matematiku, pokud jí není skutečně potřeba. Odkazovaná zpráva je svou povahou něco jako "Summary of Conclusions" s odkazy na jednotlivé zdroje, protože kdyby byla "kompletní", tak by měla minimálně 1000 stran a opravdu nevím, kdo by se v ní hrabal. Pro mě to bylo zajímavé čtení, které nezabralo mnoho času. Jelikož si ve své vrozené naivitě nedokážu představit, proč by měla FBI věšet veřejnosti bulíky na nos tím, že srozumitelně popisuje mechanismus účinku střelných ran na člověka, tak onomu dokumentu věřím.

(Navíc na to, abych uvěřil tvrzení, že větší dírou proteče za jednotku času víc tekutiny, opravdu nepotřebuji statistické testy.)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: pon 13.8.2007, 21:49

Příspěvek od Taroto » stř 09.1.2008, 9:53

No z hodin anatomie vím, že větší dírou neproteče více krve :lol: organismus prostě postižené místo odpojí. NEchává v chodu jen důležité orgány jako mozek, plíce, srdce, jára a ledviny. Proto třeba průstřel jater .22 = smrt a ústřel nohy .45 = bolest, ale nikoli smrt.
Větší ráže = větší šok = rychlejší stažení cév a slabší krvácení. Ten graf (číselný ) vypadá jako kříž dvou křivek jedna je požkození a druhá je krvácení. No když se tyhle dvě křiky protnou tak je to úplně super a když se vzdalujou vpravo tak je to velká ráže, ale malej efekt, vlevo je to malá ráže a malej efekt.

Jestlipak se tam píše i tohle :D Proto jsou dobré expanzyk, protože nedělaj kanál, ale kaši.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 09.1.2008, 10:09

No z hodin anatomie vím, že větší dírou neproteče více krve organismus prostě postižené místo odpojí
Aha, takze se neda vykrvacet na strelne poraneni? :-)
Ja mam nove "prevratne" kontraverzni myslenky obecne docela rad, ale tohle je i na me moc :-)
Souhlasim, ze 45ka je precenovana raze, ona 9ka je lehci, bude v tele nestabilnejsi a ta dira po ni vznikne taky docela velka a hlavne - tech der muze byt 2x tolik...
Ale ze az takhle, ze by telo "odpojilo" misto, kde unika krev... :-)

Co se tyce 22ky v ledvinach a 45ky v noze - coz takhe ustrelena tepna vedouci krev do nohy? Naopak verim tomu, ze 22ka v jatrech vcas vyoperovana jeste smrt znamenat nemusi :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 47

Registrován: pát 24.11.2006, 10:29

Příspěvek od vladimir » stř 09.1.2008, 10:48

Samozřejmně smrt to neznamená, proto máme játra a ledviny dvě, mnozí dokonce i z kamene :)

Pro obranu bych raději zvolil .45, protože je mi sympatická :) Chtěl jsem G36, ale ta takzvaná slim line se liší od standardu jen nepatrně, takže bude asi G30.

On je Taroto takový, že nepřijímá zkreslené informace. Sám je ale poskytuje :) např. jeho věta ... Oni mají jistě taky dobré vědce, ale přepočítáme li je na hustotu obyvtel tak uvidíme jasnější čísla a ta mluví pro EVROPU .... si zaslouží titul v demagogii. Američané mají špičkové vědce a špičkové univerzity. Ten strašně zveličený "import cizího intelektu" začal asi s von Braunem, krom toho na tom není nic špatného. No a věty.. kde by byla NHL bez těch slavných Evropanů.. skutečně zasluhují už jen úsměv.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 09.1.2008, 12:22

vladimir: tak vono kdyz se nad tim zamyslime od zacatku, tak celkove americane jsou "importovani" *40**47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 09.1.2008, 12:33

cmk: Nejen že z větší díry méně teče krev, ale dokonce tělo ve stresu stáhne všechny cévy, které může, takže víc než první ránu vlastně nemá smysl střílet. Závěr je jasný - nejnebezpečnější je jedna rána z malorážky. V případě nehody je první pomoc také jasná - rozstřílet nešťastníkovi končetiny velkou ráží, aby se rychle dostavil šok a tělo přestalo krvácet. :oops:

Kdyby Gaston trošku rozuměl zbraním, tak místo .45 GAP vymyslí 0.1 GDR (GDR = Glock Deadly Round).

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 09.1.2008, 13:04

Ono to nelze paušalizovat. Ale tuhle jsem sledoval či četl dokument o válečných poraněních. Voják, který vydržel s utrženou končetinou v chladné noci a ráno ho zachránili nebyl výjimkou. Když jinému s tím samým poraněním horlivě čistili ránu, nepřežil to.
Tělo si opravdu s ledasčím poradí. Takže se tomu nesmějte. Jjisté ovšem je, že to neplatí pro všechna poranění a rozhodně se na to člověk nemůže spolehnout. ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 09.1.2008, 13:23

@HV: Acha, to jako že dycky to nevydržim? :( Tak mám říct mámě, že ten modrej oblek s pláštěnkou a "S" mezi bradavkama už mi šít nemusí, jo? :cry:
Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 09.1.2008, 13:47

Lukáši, nech si ho ušít, tobě bude slušet i s tou dírkou po .45ACP *47*
Doufám, že si ho vezmeš na příští LOS *2009*
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 09.1.2008, 18:20

vladimir píše:Samozřejmně smrt to neznamená, proto máme játra a ledviny dvě, mnozí dokonce i z kamene :)
Tady se člověk fakt dozví novinky... TY máš dvoje játra? :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: stř 05.9.2007, 19:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Merlin_CZ » stř 09.1.2008, 18:39

Jako musí se nechat, že se tu člověk nenudí.
Při tomhle příspěvku jsem si naprosto zřetelně vzpoměl na hodinu anatomie či čeho v básníkách, jak Mireček rozpoznával játra ... a ona to byla ta ledvina :D

Příspěvky: 4

Registrován: stř 05.9.2007, 18:10

Příspěvek od von monty » stř 09.1.2008, 21:37

JAKO REZNICKY SYNEK JSEM TATOVY PRI ZABIJACCE POMOH NA UVOD S CUNIKEM CZ75 JEDNA RANA Z METRU MEZI OCI BYLO TO JAK SFOUKNOUT SVICKU NEBOT MINOUT NESLO TAK JSEM ZISKAL MYLNY DOJEM O UCINNOSTI 9MMLUGER ANZTO 4DALSI CUNICI SLI NA VECNOST STEJNE HLADCE OVSEM 5.TY BYL PROBLEM A TO JSEM STRILEL STEJNOU RAZI STEJNA VZDALENOST A PO PRVNI RANE KTERA SLA PRESNE MEZI OCI MISTO ZUCHNUTI NA ZEM SE OZVALO HROZNE RVANI---UKONCIL TO AZ 4VYSTREL CELE TO MOHLO TRVAT 5vterin HNUSNY ZAZITEK A VYSTRZLIVENI O UCINNOSTI KRATKE PALNE ZBRANE NA BLIZKO---ZA TECH 5VTERIN MUZE SMRTELNE ZRANENY UTOCNIK STISKNOUT SPOUST ZCELA JISTE VICEKRAT ---JE TO 15LET ALE DOTED MNE MRAZI KDYZ SI NA TO VZPOMENU--TIM SKONCILA MA ANABAZE S CUNIKY :? VZKAZ PRO CMK-TVE PRISPEVKY CTU RAD PREMYSLIM O K100 JAK JSI SNI SPOKOJENY V SOUCASNOSTI DIKY :)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz