Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

ADY

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 18.1.2007, 9:41

Příspěvek od ADY » pon 14.1.2008, 12:22

Pokud by vytáhl na mne nůž,tak bych ho zastřelil a zbytek ať dořeší soud,nenechám se přeci zapíchnout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » pon 14.1.2008, 13:20

Mistral, cmk: V prvním příspěvku jsem uvedl, že bych se pokusil magora trefit jakmile by byl na dostřel(za předpokladu ,že by útočil). Nechci rozbírat jak(úder,kop,teleskop,improvizovaná zbraň,střelná zbraň)těch možností je fakt hodně a záleží na situaci. Udělal bych VŠECHNO!!! proto aby se nedostal k manželce nebo chráněné osobě.
Považoval jsem však za nutné zmínit, že ,,magoři" jsou do jisté míry ,,hájení". Protože nechci aby můj postut bral někdo jako návod..... R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 14.1.2008, 14:23

Kazdopadne ac par.13 nenuti zdrhat, je to IMHO bezpecnejsi, clovek vzdycky vyhraje, pokud si o tom pak muze s kamaradama pokecat u piva.
Tak tak. Kung-fu, oblíbený styl zajíc.
Poslat přítuli pryč, "uteč někam ven a zavolej policajty", pokud jsem ozbrojen, "upozorni je, že já mám pistoli". Není smutnější kino, než si zavolat policii a nechat se smáznout od nich.
Magorovi se "vyplašeně omlouvat" - "sorry, sorry, já to tak nemyslel", pomalu ustupovat, případně rychle ustupovat, nejlépe pracku na pažbě pod bundou. Třeba ho to uspokojí, pro podle něj přece vyhrál! Nemá smysl mu něco vysvětlovat, nebo jakkoliv jinak eskalovat konflikt s nepříčetným ozbrojeným magorem.
Střelba je až poslední možnost, a střelba mezi lidma je možnost naprosto krajní. Necítím na to řešit pěstí nebo nožem magora s kudlou a nevnímam to ani jako svou povinnost. Lepší hnědý gatě než černá truhla.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 14.1.2008, 15:31

ADY: opravdu zajimave reseni, nerikaj ti u vas nahodou "Tuckleberry"? *71*

Nikdo: rekneme, ze uvedeny dedek do toho jit nechtel, evidentne si jenom honil ego tim, jak ma prevahu s nozem v ruce. To ze tu prevahu mel pouze z jeho strany pohledu je vec druha *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

ADY

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 18.1.2007, 9:41

Příspěvek od ADY » pon 14.1.2008, 15:48

Na druhé straně zbrojního průkazu je napsáno, mimo jiné - k ochraně života,zdraví.....Možná je to hrubé a přímé řešení,ale snad se odemne neočekává to, že se nechám propíchnout!?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 14.1.2008, 16:52

ADY: To se zrejme neocekava, nicmene se obavam, ze smahnout takove "ukecane individuum" bez znamek agresivnich fyzickych projevu (postup vpred, naznak hazeni nozem) by bylo ponekud kratkozrake a nekolik svedku by se u soudu mozna nechalo slyset, ze "byt v jeho kuzi, necitim se doopravdy ohrozeny, ten chlapek jen tak vyhrozoval, ale bylo jasny, ze nic neudela"...
Chapes, co chci rict?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

ADY

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 18.1.2007, 9:41

Příspěvek od ADY » pon 14.1.2008, 17:30

Chápu,nejsem žadnej zabiják, ale píše se, že vytáhne nůž.Na co mám proboha čekat?Má nůž a řve, že mě podřízne, nejsem nesmrtelnej a pokud si můžu ještě vybrat, tak on než já.Říká se, že optimistů jsou plné hřbitovy.Pokud to bude opilej bezdomovec to je jiná, tam opravdu pomůžou rychlé nohy a pryč, ale pokud to bude někdo ve formě tak co jiné dělat?Každé oddalování rychlého řešení je jen zvyšování vlastního ohrožení, prostě bum,bum a konec.Na přemýšlení mám pak času dost a dost.Neprovokoval jsem, neutočil, nenapadal jen se bránil a to tak abych se ubránil.Jak jsem psal, jestli bylo vše ok, to ať posoudí jiní, ale já budu živej a zdravej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 14.1.2008, 17:36

Myslím že je to otázka vlastního pocitu strachu a ne nějakého chladnokrevného uvažovaní.
Když z toho člověka, resp. z jeho nože, budu mít strach (neřeším jestli opravněně nebo ne, protože to je v tu chvíli jedno), tak vytáhnu pistoli a možná varovně vystřelím v naději, že to vzdá. Pokud ten strach ale překročí jistou hranici, tak je velká pravděpodobnost, že umře.
A nedomnívám se, že jako nevycvičení civlisté byste jednali jinak, neboť těžko překonáte strach o svůj život.
Vycvičené "necivilisty" samozřejmě do své úvahy nezapočítávám :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 14.1.2008, 17:36

Můžes vytáhnout krochnu a zařvat na něj: Odhoď zbran, lehni na zem s nohama od sebe. Každý jiný pohyb budu považovat za útok a budu střílet. *1582*

ADY

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 18.1.2007, 9:41

Příspěvek od ADY » pon 14.1.2008, 17:37

Vložil jsem do událostí,tu střilečku v podzemnich garážich.Tragédie zcela jistě, ale dle mého názoru velice dobře vyřešená obranná situace.Měl zbraň a šel proti policistovi,nebyl čas na vyjednávání.Myslím, že pokud by měl nůž a né pistoli, není v tom moc velký rozdíl, prostě není čas!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 14.1.2008, 18:14

S474N: Nejsu žádné mlatař a pistoli též obvykle nenosím. Dost možná by nade mnou měl skutečnou fyzickou převahu. Nevidím jediný důvod, proč to ověřovat, pokud to nebude nevyhnutné. Já jsem 10 let běhal a běžkoval, takže vím, kde jsou mé přednosti *95*

ADY: Jedna věc je být v právu, druhá věc je být zproštěn obžaloby. Je dnes slušná šance, že zběhlý právník by Tvá práva obhájil, ale nejsem si jist, zda to za ten ojeb stojí.

Rozhodnutí střílet má ale i horší variantu zakončení situace, ve stanici metra lze snadno netrefit a zastřelit někoho nevinného. Zkus nějakou soutěž v praktické střelbě a hned si přestaneš být jistý čímkoliv.

Možná tak ustupovat někam do chodby, kde nezastřelíš cizí lidi, ideálně mimo dosah kamer, a tam to s ním skoncovat. Nezapomenout hlasitě řvát "stůj nebo střelím" (a/nebo na toto si sehnat svědky), a dát tak 1-2 výstražné výstřely - lze i dodatečně. Dodatečně naopak neprovádět zastavovací palbu na nohy, na soudním nejsou blbci. Budeš mít ale problém zajistit svědky (já se něčemu takovému jako svědek nachomýtnout nota bene s přítulkou, tak mizíme), zatímco "oběť" bude mimo dvaceti svědků jasného loupežného přepadení, ublížení na zdraví s trvalými následky, obecného ohrožení, určitě disponovat členstvím v nejméně jedné "diskriminované" menšině (katalog k vidění na http://www.diskriminace.eu). A pravděpodobně budeš mít rozhovor v hlavní zpravodajské relaci všech komerčních kanálů.

Takže nezapomeň, v rámci NO máš právo jej zastřelit, ale není to tvá povinnost.

ADY

Příspěvky: 51

Registrován: čtv 18.1.2007, 9:41

Příspěvek od ADY » pon 14.1.2008, 18:26

Střílel jsem superligu a zbraně vlastním deset let.Byl jsem vlastníkem postupně čtyřiadvaceti zbraní a ješte urcitě nějaký přibudou.

Byl jsem policistou několik let.Jednou jsem použil jako donucovací prostředek, hrozbu služební zbraní, kolena se mi klepali ještě na cestě domů z práce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 14.1.2008, 20:48

*3005*
tož to ja, střílej si, nakonec je to tvůj rybíz...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 14.1.2008, 21:03

S474N píše:ADY: opravdu zajimave reseni, nerikaj ti u vas nahodou "Tuckleberry"? *71*

Nikdo: rekneme, ze uvedeny dedek do toho jit nechtel, evidentne si jenom honil ego tim, jak ma prevahu s nozem v ruce. To ze tu prevahu mel pouze z jeho strany pohledu je vec druha *40*
něco podobnýho se mě stalo nedávno v Albertu. Starej chlap cca 50let vracel lahve do automatu a nějak ho přeplnil. Takže mat se zasekl a konečná. Bohužel prodavačce se ho nepodařilo zprovoznit,tak mu vytiskla lístek o již vrácených lahví s tím že ten zbytek musí vrátit jindy nebo jinde. Načež týpek začal řvát,posílat všechny prodavačky do p....(nemyslím do postele :-)),a rozbíjet jednu flašku po druhé. Ostatní lidé jen okolo chodili a dělali že se nic neděje.Já roztrpčen tím že v sobotu ráno musím do kšeftu a tím že jsem si v raních novinách přečetl článek o tom jek po revoluci u nás klesla morálka jsem dotyčného řádně oslovil a vyzval jej k ukončení ničení lahví. Prostě jsem na něj řval jak na malýho kluka-kde se tohle naučil,že by si to doma nedovolil a kdo ho vychoval. Pak jem ho dostatečně nahlas požádal ať si vypůjčí smeták a lopatku a vše uklidí.Samozřejmě že jsem si ¨na to počkal. Pánové v okamžiku incidentu jsem měl všechnu krev v hlavě,ale pak jak jsem ho viděl uklízet jsem měl co dělat abych se nesmál.

Na závěr:jedinou zbraň co jsem měl u sebe byl kokosový ořech který byl v akci za 9,90.
Ale myslím že hlavní bylo že pacholek vůbec nečekal že ho někdo takhle seřve.


MÍRU ZDAR

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 14.1.2008, 22:06

Neslušné chování,slovní napadání a obtěžování není trestným činem.Je možné takového jedince eliminovat,aniž mu bude způsobena újma na jeho zdraví a předat ho PČR,nebo přímo volat PČR a dotyčného pokud to je možné ani nekontaktovat (nedráždit,nevyplašit ).Počkat na PČR,která si zajistí i svědky,bude-li třeba.
Pokud vytáhne zbraň a ohrožuje kohokoliv zbraní,či verbálně zaútočí,je možné postupovat v dikci §13 či 14TZ.Nejlepší by byl asi teleskop vzhledem k okolním lidem.Se sprejem bych proti noži nešel.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 15.1.2008, 8:24

Nikdo píše:...ideálně mimo dosah kamer, a tam to s ním skoncovat. Nezapomenout hlasitě řvát "stůj nebo střelím" (a/nebo na toto si sehnat svědky), a dát tak 1-2 výstražné výstřely - lze i dodatečně. Dodatečně naopak neprovádět zastavovací palbu na nohy, na soudním nejsou blbci.
Blbci na soudnim nejsou ani do te miry, ze az dostanou posudek o tom, co bylo z tveho pocitace napsano (pod nickem, ktery mozna pouzivas prave Ty na spouste mist), nebo az vytahnou a na balistiku poslou ze zdi obe (dodatecne) "varovne" strely a zjisti, ze ty v tele maji stopy po konzervacnim pripravku na zbrane, kdezto ty varovne uz ne... a az vyslechnou svedky, kteri vsichni shodne vypovi "ozvalo se BUMBUMBUMBUMBUM... chvile ticha, BUM, BUM a sypani skla" - tak jsi v pr.. - ehm, chci rict, prave souzen za ublizeni na zdravi s nasledkem smrti, jinak receno, vybocil z mezi NO.

Chci rict, neni lepsi (samo kdyz je cas), poslat pouze ty varovny a se statnim aparatem se hadat jen o tom, zda to byl nebo nebyl prestupek, zda to bylo opravdu treba, namisto celeho soudniho procesu, ktery by v pripade zabiti a vypovedi o podivnem tempu strelby, nutne nasledoval?

Myslim, ze jakakoli snaha o "vylepseni situace" (napr. dodatecnymi varovnymi) muze jen zhorsit situaci. Jakakoli zmenena vypovedi je podezrela, proc nerict pravdu a nedrzet se ji zuby nehty? Ackoli se zpocatku mozna nezda nejruzovejsi, je to IMHO lepsi, nez aby pak pani znalci vytahli posudky, ktere by zbytecne Tvou (jinak dost mozna pravdivou) vypoved zcela rozebrali...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » úte 15.1.2008, 9:09

No v metru, když nosím FMJ. To bych netahal. Co vím ze služby u Mp tak lidi toho nakecají. Jak mi vyvraždí rodinu. Najdou si mě...atd.

Takový starší lidi se chcou vykecat. Takových a různých jiných jsem už pár uklidnil.

To je jen vyhrocená situace. To je třeba zvládnout a zvládnout se to dá bez střílení.

Pokud ale vytáhne nůž tak se celá situace mění.

Jestli je to magor který vyloženě chce někkoho pobodat nebo jenom nasraný důchodce, tak bych mu prostřelil šlapku. V metru asi jediná možnost. Míříte na zem. První ránu na výstrahu nemám problém, protože nosím slepou.

Jak slyším metro a nůž tak si vzpomenu na toho policajta jak ho ubodal ten magor v metru a pak ho spacifikoval nějaký hokejista. Nestřílel bo je to v metru zakázané. No a ted je v urně. (ne v zásahovce, v té druhé).
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » úte 15.1.2008, 9:21

VEIKO píše:Nestřílel bo je to v metru zakázané. No a ted je v urně. (ne v zásahovce, v té druhé).
Ne že by to byla situace k zasmání, nicméně její prezentace mě pobavila velmi :D :D
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 15.1.2008, 9:22

Veiko napsal: "... bych mu postřelil šlapku" :D To by musel být hodně bohatý důchodce. Většina jich má problém vyjít s penězi na nájem a na jídlo. Na děvky už peníze nemají. Navíc nahoře není napsané, že ten agresor měl komplice a nebo že tam postávaly ještě nějaký baby. Taky by se to blbě obhajovalo. Jen si představ jak u soudu říkáš ".. a když jsem viděl, jak se ke mě blíží a vytasil nůž, tak sem vytáh Glocka a pro výstrahu jsem postřelil jednu kurvu co stála opodál" :D :D :D Já myslim, že by o tobě pak zpíval i Jahelka. Rozhodně by to byl hodně zajímavý způsob řešení vzniklé situace.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 15.1.2008, 9:29

No co, likvidace nevinných je jeden z nejúčinnějších postupů diktátorů. *62*

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz