Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 15.1.2008, 10:34

Starosta: bez obav, čistím zásadně před treninkem a střílím dvojstřely (BUMBUM, BUMBUM, BUMBUM - který z nich šly do popelnice?). Dodatečný varovný výstřel nebyl myšlen zas tak vážně, člověk pod tlakem snadno udělá chybu (třeba tebou zmíněný podezřelý rytmus střelby).
Veiko: seš si jistej, že bys pobíhajícího borca s kudlou trefil do šlapky? To už spíš jak pravil Ady: vyhrožuje zabitím, vytáhne kudlu a udělá krok ke mně = tasím, zastřelím, pak řeším zbytek.
Vladimir: nosíš teleskop? Jestli ne, tak na otázku "jak byste řešili..." nemá smysl odpovídat "nejlepší by byl teleskop". Vždy mám s sebou hubu abych se vykecal, a nohy, abych utekl, elitní střelci se znalostí policejních postupů si mohou dovolit i odvážnější řešení;-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.1.2008, 11:24

Ja nevim no...
Furt si myslim, ze je lepsi postupovat dle zakona.
Jestli vytahne kudlu, rve, ze me zabije a bezi proti me, tak proste vytahnu zbran a delam BUM BUM BUM BUM dokud se nezastavi (nespadne...).
Jaky-koli bum navic nekam do zdi je podle me blbost.
Jednak to neudelam autmaticky, takze mezi Bum bum bum a poslednim bum bude mezera, kterou 10 lidi odprisahne, jednak mi pri rekonstrukci muzou prokazat, ze tak, jak to popisuju to fyzicky neslo, jednak nevim, ktera kamera se na me kde diva a hlavne - pokud skutecne zautoci tak, jak pisem, je to proste jednoznacne NO, on bude mit v ruce (nebo po padu na zem nekde u sebe) nuz, na rozdil ode me je slusna sance, ze pujde o nekoho, kdo uz je na rozdil ode me zavedenej, jako ten "zlej" a jednak tak, jak nevim, ktera kamera sleduje me, tak stejna kamera muze sledovat jeho...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 15.1.2008, 13:06

CMK: OK, budu na to myslet :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 15.1.2008, 15:49

a nenapadlo vás konkrétně ČERTA že zpacifikovat takovýho člověka se dá třeba tím že už v metru začnu na dotyčného dostatečně hlasitě mluvit(třeba že smrdí protože se posral,nebo že má hovno na botech,nebo že to musí být ultra úchyl když si fotí lidi a stojí mu péro.) Ze zkušenosti vím že to pomůže-každej se na něj začne otáčet a jemu bude trapně a pokud se bude chtít hádat,tak o něm ví dostatek lidí,kteří by se tě mohli zastat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.1.2008, 16:05

pitt: a nenapadlo te, ze ten clovek muze byt s tebou na tom peronu sam *88**40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?

Příspěvek od cmk » úte 15.1.2008, 17:12

S474N píše:Jedete si takto po dobrem nedelnim obedu s drahou polovickou metrem, kde si vsimnete starsiho cloveka (cca 55-60 let, 170 cm vyska), ktery vyslovene obtezuje lidi.
Myslim, ze na tom perone nejsme jen my :-) Alespon dle zadani :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 15.1.2008, 17:27

správně ze zadání jsem vytušit že to dělal ve vlaku. To že jsi vystoupil za ním je tvoje blbost. Já bych to řešil ve vlaku mezi lidma a pořádně nahlas. Moje ostuda by to nebyla.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.1.2008, 17:53

cmk: to co si vykopiroval je cast tykajici "jedete si metrem" - tzn. jizdy, jak napovida i text, kde se pise, ze vystoupite na peron (tezko bude vystupovat z peronu na peron, ze? *40*). V kazdem pripade je to hypoteticka situace *40*

pitt: ono i to ma sve proti - stisneny prostor, v pripade strelby ohrozeni moc lidi, atd.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.1.2008, 18:06

Je tam ale i dulezita zminka o nedelnim obedu - v tuto dobu neni metro prazdny :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.1.2008, 18:24

cmk: no je videt, ze si metrem opravdu dlouho nejel *40*, metro je plny tak, ze hodne lidi i stoji a vsechny sedacky jsou obsazene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 15.1.2008, 18:27

S474N píše: pitt: ono i to ma sve proti - stisneny prostor, v pripade strelby ohrozeni moc lidi, atd.
co s tím má společnýho střelba? neříkal jsi že to byli závody LOS
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.1.2008, 19:18

pitt: ano nerikal, ale jednim z moznych reseni teto situaci je prece i strelba *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 15.1.2008, 19:36

sorry ale ptal jsi se na návrhy řešení ale až takový řešení neberu.Ne že by mě nemohl napadnout,ale proč přemýšlet o střelbě když můžu házet granát. :D

vždy je nejlepší se problémům vyhnou,ale když to nejde nebo nechci hledám jednoduché a nejméně problematické řešení. Proč přemýšlet kdy střílet,kam střílet,na co mířit,proč a jak ...............když můžu z chlapa udělat "třídního nepřítele".
Taky může být řešení že v tichosti půjdeš za řidičem a upozorníš ho na černého pasažéra. Tím pádem tento problém bude za tebe řešit někdo jinej. :?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 15.1.2008, 20:13

Pitte, pak bude za tebe řešit ten problém revizor, kterej u sebe nemá krochnu a ani to neumí s nožem. Pokud na něj ten chlap zaútočí, tak jeho šance na přežití budou rapidně menší než Tvoje. Já už jsem podobnou situaci jednou zažil i když ne v metru. Jak jsem již psal, volil bych nůž. Nůž proti noži - nikdo nebude vidět nepřiměřenou obranu. Samozřejmě nesmíš útočit na krkavici, podkličkovou tepnu atd. Stačí šlachy na ruce, kterou drží nůž. Taky si pamatuju, že nás učili rychlý řez přez čelo. Je to dost krvácivé místo, takže se mu v mžiku oči zalijí krví. Nebude vědět, co se děje a jediné co uvidí je vlastní krev. Má to silný psychologický účinek a většina se bude snažit rychle utéct, protože neví jak je zranění vážné. Budou se chtít zdekovat, aby se někde zašili a pokusili se zjistit stav věcí a zastavit krvácení. Problém je, že pokud proti tobě bude stát někdo kdo se v této oblasti vyzná, tak pokud už se ti řez povede, tak ho tím akorát naštveš.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 15.1.2008, 20:52

já se snažím použití zbraně vyhnout. Je jedno jestli je to nůž obušek nebo pistole. Mě by v této situaci šlo o to abych se tohoto nepříjemného člověka zbavil aniž by on nebo já musel použít zbraň. To znamená chovat se stejně jako on DRZE. Tím že jeho přivedu do trapné situace mu vezmu převahu. Doteď se cítili trapně jedo "oběti". Jemu to bude teď nepříjemné a bude se snažit zdekovat.

Co udělá cikán když začneš v obchoďáku křičet "pozor jsou tady kapsáři,mají červenou bundu a ten druhej bílí rifle"budou cosi nadávat,ale zdekujou se.

P.S. uvědom si že využívají toho že si lidé hledí svýho a nesnaží se být nápadní. Když se staneš středem pozornosti máš napůl vyhráno

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 15.1.2008, 23:03

Pitte, pak bude za tebe řešit ten problém revizor, kterej u sebe nemá krochnu a ani to neumí s nožem. Pokud na něj ten chlap ...
Lenže keď od teba odvráti pozornosť bude bezpečnejšie ho od zadu klepnúť obuchom :roll: (samozrejme v NO).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.1.2008, 23:15

S474N píše:cmk: no je videt, ze si metrem opravdu dlouho nejel *40*, metro je plny tak, ze hodne lidi i stoji a vsechny sedacky jsou obsazene.
No, nejak jeden z nas neumi cist... Tys napsal:
a nenapadlo te, ze ten clovek muze byt s tebou na tom peronu sam
A ja na to reagoval, ze podle zadani nemuze... Tudiz, ze metro je plne a ze si lidi nemaji asi kam sednout... Takze dik za potvrzeni, ze mam pravdu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » úte 15.1.2008, 23:33

To Glockmaniak: Nůž proti noži?? I kdybych s nožem uměl, nikdy bych do toho nešel. To si akorát koleduješ o pěknej prů......v souboji s nožem proti noži je víc než pravděpodobné, že skončíš pořezanej.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 16.1.2008, 8:09

Střelba v metru, zvláště "plném" lidí a to i na peroně mi přijde hodně nebezpečná...

Záleží taky samozřejmě jak by tento hypotetický útočník byl daleko. Jednou z lidských vlastností je, že lidé jednají nelogicky zvláště v situacích kterou neznají a případně se s ní setkají poprvé. A to může být třeba i právě střelba. Takže místo útočníka by se do dráhy střely mohl nachomýtnout někdo "nezúčastněný". A to by bylo teprve peklo.

Další věcí by asi bylo, zda je možnost nějak rozumě poslat drahou polovičku pryč. Ne všechny stanice metra mají výstup na obou svých stranách. A posílat jí, byť i obloukem, okolo něho....mohlo by hrozit, že si pro ní "šáhne" nebo se pokusí bodnout.

Taky bych asi preferoval nejprve pokus o slovní ukončení eskalace konfliktu, nebo konfliktu vůbec. A to ať už uchlácholením, nebo naopak znejistěním/uvedením do trapné situace "útočníka", jak už psal Pitt. Ono někdy asertivní až agresivní vystupování udělá divy (a dá se předpokládat, že by to "útočník" nemusel čekat a zaskočilo by ho to).
Další instancí při eskalaci konfiliktu bych asi, u sebe, viděl teleskop (nosím téměř všude s vyjímkou míst kam mě s ním nepustí a těch moc není).

Použití střelné zbraně vidím asi až jako úplně poslední instanci vzhledem k možnosti ohrožení okolí.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 16.1.2008, 8:34

Glockmaniak-S tou šlapkou si to dobře rozvedl. Tak dobře sem se už dlouho nezasmál. (myšleno v dobrém).

Běžně Měštáci nejsou kdoví jak střelecky zruční ale my jsme měli každý týden trénink na velitelově střelnici. Trénink trval skoro půl šichty (dělají se dvanáctky). A valilo se to tam z kompaktů, 75 tek, 85 tek, 83 jek i z 50 tek dokonce z beretty 92. Takže si myslím že střílet umím.
Já bych fakt pokud by neutíkal tím nožem přímo na mě ale jen by šel, skusil tu šlapku prostřelit. Lepší než ho zabít.

Teoreticky furt míříte dolů. Když pošlete celoplášt do chlapa tak je dost pravděpodobné že proletí... no a jestli je tam dav...

Maximálně nosit plynovku bez patron. Hodit mu ji a zařvat: Panebože on má zbrááán. Pak už si dělejte co chcete :lol:
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz