Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » čtv 24.1.2008, 8:14

presne tak, aj do ziadosti o ZP som napisal "pre osobnu ochranu" a nie pe ochranu majetku banky v ktorej prave som
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » čtv 24.1.2008, 9:11

cybernetic. Tvoju odpoveď som pochopil. Máte v čomsi pravdu. Ja to takisto nosím kvôli svojej ochrane. No NO sa netýka len teba samotného, ale môžeš zakročiť aj keď je porušovaný záujem inej osoby. O majetku banky nie je v tomto prípade reč. Ak dojde k útoku a ozbrojený lúpežník príde na to, že máš zbraň (boule u boku, alebo profláklá ledvina) tak mám pocit, že to bude dôvod k eskalácii napätia. Preto si myslím, že tá nálepka znamená nenosiť do banky.
K tej Cassovii len toľko, že ja som Košičan.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 24.1.2008, 14:20

lubo.k: netusim co ty chodis delat do banky, ale ja tam nosim obvykle hotovost, pripadne si tu hotovost jdu vyzvednout. Tim padem je vice nez zadouci mit u sebe zbran, aby me nahodou cestou o financni obnos nekdo nechtel jen tak pripravit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » čtv 24.1.2008, 15:08

lubo.k píše: ..ale môžeš
môžem, ale nemusím a týmto bude argumetovať nejaký dement v talári, keď ma pošle do basy za odprásknutého lupiča.
A za to mi nádejná pochvala s fotkou pred logom banky od jej riaditeľa nestojí

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 25.1.2008, 9:05

icks- jestli je budova kde je ta nálepka na Máji, tak ve vlastním zájmu tuto ignoruj :D a vlastně, neřeš to vůbec a nos Gločíka vesele dál, i kdyby to bylo na Lanovce. Někdy to vlastně i tam vypadá jak na nějaké periferii. Nenech se otrávit nějakými "samolepkami".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 25.1.2008, 14:05

S474N píše:...Tim padem je vice nez zadouci mit u sebe zbran, aby me nahodou cestou o financni obnos nekdo nechtel jen tak pripravit.
Někteří zas nosí zbraň k tomu, aby jim v bance nebo na benzince hotovost vydali *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 25.1.2008, 18:52

To jo ale nesmíš být blbec. Říkal mi můj dobrý kamarád, co slouží u Policie na Slovensku, že tam (bude to asi tak 5 let) nějakej frajer přišel s bouchačkou na poštu pro prachy. Aby nemusel mluvit, tak měl lísteček na kterém bylo napsáno něco ve smyslu: "Nedělejte rámus a vydejte mi všechny peníze co máte. Při sebemenším náznaku o vyvolání poplachu vás zabiju. Mám v kapse pistoli". Takže frajer tam přišel a když byl u přepážky, vyndal z peněženky ten lístek a podal ho pokladní. Ta chudák mu dala peníze co měla u sebe, on je sebral a utekl. Vůbec si ale neuvědomil, že asi jak byl taky vystresovanej, tak tu peněženku ze který vyndal ten lístek nechal ležel na pultíku u přepážky. Tak tam policajti našli jeho peněženku, v ní občanský průkaz, kartičku pojišťovny a několik slovenských korun. Hold to byl pořádnej blb. :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » pát 25.1.2008, 23:12

S474N píše:lubo.k: netusim co ty chodis delat do banky, ale ja tam nosim obvykle hotovost, pripadne si tu hotovost jdu vyzvednout. Tim padem je vice nez zadouci mit u sebe zbran, aby me nahodou cestou o financni obnos nekdo nechtel jen tak pripravit.
Souhlas, provozuji taky tak. Kdo vymekne at ji klidne necha doma. Pak ale, kdyz zrovna musi do banky, nemuze s sebou brat zbran, myslim dost omezeni...
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » sob 26.1.2008, 21:00

Glockmaniak: Jojo, pašáka jako Fandu Procházku, abys pohledal. Žádná úřednice prochcaná strachy, žádná střelba, mazácky zmizel beze stopy.
Chtěl bych bejt ten jeho důvěrník, co má za úkol postupně to proměnit a vyprat a drobný si nechat 8-)
Naposledy upravil(a) Nikdo dne ned 27.1.2008, 12:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 27.1.2008, 8:35

Jo, jo. Fanda to udělal dobře. On by nikoho nazastřelil. Byl to vždycky takovej slušnej a skromnej kluk.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » ned 27.1.2008, 12:21

Když to nemuší bejt, tak se nemá ani střílet ani zapichovat... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » ned 27.1.2008, 15:07

Tak nechtěl bych mít Fandovy starosti :?
On si těch peněz moc neužije, protože je nemůže utratit legálně :?
Nebo Fanda už teď někde leží pod drnem a peníze má mafie :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » ned 27.1.2008, 21:10

Střelba v obchodním domě v Nebrasce - výpověď jednoho ze svědků
14. Prosinec 2007 vložil sgt.navazka
Moje pocity

Když jsem uslyšel první sérii výstřelů, věděl jsem, co to je, ale nechtěl jsem tomu věřit. Snažil jsem se přesvědčit sám sebe, že to byly balónky nebo petardy. Přesto jsem se nakonec stáhl do obranné pozice a připravil k útěku.

Když jsem uviděl střelce, skoro pět vteřin jsem jen stál a zíral.

Proč?

Tak zaprvé, střílel ode mne v úhlu 90°. Jde o to, že tenhle pohled pro mne nebyl nic nového. Často vidím takhle lidi střílet na střelnici, v televizi, ve videohrách. To, co mi v té chvíli mozek nebral, bylo, jaktože to vidím v obchoďáku.

Přísahám, jako že je Bůh nade mnou, když jsem jej viděl střílet a pár vteřin na něj civěl a snažil se dobrat toho, co se děje a co bych měl dělat, proběhla mi hlavou myšlenka: „Kdybych měl zbraň, tak ho teď mám dokonale na ráně.“

Ano, dokonale na ráně. Stál ke mně bokem, úplně nekrytý, bylo to nablízko, a za ním byla akorát zeď. Během druhé série výstřelů jsem ho měl jako na dlani. Řekl jsem to každému policajtovi, se kterým jsem mluvil. Vyšetřovatel to potvrdil.

Když mi došlo, že žádnou zbraň nemám, okamžitě jsem propadl strachu, vzteku a panice.

Zdrhal jsem.

Jak jsem běžel, pořád jsem slyšel střelbu. V duchu jsem viděl sám sebe, jak to dostávám do zad, střely mnou prolétávají a kropí krví podlahu přede mnou.

Je zajímavé, že jsem stále byl schopen se rozhodovat. Věděl jsem, že převlékárna je špatná možnost. Když jsem zjistil, že jsem chycený v koutě, přepadl mě ještě větší strach a málem jsem běžel do převlékárny, ale pak jsem uviděl nouzový východ.

Okamžitě jsem začal přemýšlet. Pokud jsem věděl, venku byli další střelci číhající na utíkající lidi. Ale protože mi bylo jasné, že tady jsem příliš na ráně, běžel jsem k nouzovému východu.

Jak jsem běžel dolů po schodech, probíhaly mi hlavou všelijaké myšlenky. Co když některý ze střelců jde nahoru po schodech? Co když mne tamten pronásleduje dolů? O každém rozhodnutí jsem pochyboval, měl bych se zastavit nebo pokračovat?

Pokračoval jsem, a díky štěstí, dobře to dopadlo. Byl tam pouze jeden střelec, a nepoložil žádné pasti.

Štěstí. Bože. Štěstí.


--------------------------------------------------------------------------------

Nemám licenci k nošení zbraně. Odpovídající trénink na to mám, ale o licenci jsem si nikdy nezažádal, protože jsem to považoval za zbytečné. Tam, kde bych zbraň nejvíce potřeboval, ji stejně nesmím mít. Nechci žít ve strachu a nechodit do obchodních domů proto, že nedovolují zbraně.

To, co chci říct, je že je potřeba v Omaze zmírnit podmínky pro otevřené nošení, a sundat cedule „zákaz zbraní“ z míst jako Westroads Mall.

Kdybych měl zbraň ukrytou někde hluboko, nebyl bych schopen se k ní dostat moc rychle. Kdybych ji ale měl otevřeně, mohl bych ji mít v ruce hned.

Ať tak či tak, mohl bych ji vytáhnout a využít dokonalé příležitosti. Ale bez ohledu na zákony, ve Westroads Mall zbraň stejně nesmím mít. Kdyby zákon neomezoval moje práva, nosil bych zbraň téměř všude (kromě zaměstnání). Tam v obchodním domě bych ji určitě měl, protože jsem ještě měl v živé paměti ten únorový incident s brokovnicí v obchodním domě. (Trolley Square v Salt Lake City v Utahu, pozn. překl.)


--------------------------------------------------------------------------------

Jsem velmi naštvaný na město Omaha a obchodní dům, kvůli jejich stupidním zákonům, které mne skoro stály život. Ty zákony nikoho neochránily, a podle mého mínění přímo zapříčinily smrt lidí.


--------------------------------------------------------------------------------

Mám pocit, že jsem dnes naživu díky štěstí. Zvoli jsem útěk, ale vlastně to žádná volba nebyla. Byl jsem donucen utéct. Někdo by možná řekl, že to byla správná volba. Já říkám, že je to volba, která vyžaduje štěstí. SPOUSTU štěstí, vzhledem k tomu, v jaké situaci jsem byl.

Použití smrtící síly občas také vyžaduje štěstí. Ale závisí také na dovednosti, duchapřítomnosti a tréninku. To jsou věci, které mohu ovládnout, a důvěřuji jim mnohem více než čirému štěstí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » ned 27.1.2008, 22:08

No mel stesti, co dodat...
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » pon 28.1.2008, 12:47

To- demon
Co dodávat?snad jen že odzbrojení či omezení vlastní ochrany,je přímý útok na osobní integritu,takže takový stát co odzbrojí občany je zralý na zrušení.Paradoxem je že tento maník je z USA a tam zbraň není až takový problém,přesto i tam jsou omezení na které čas od času někdo dojede.Kam si nesmím vzít mazla nechodím.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 28.1.2008, 13:43

"Paradoxem je že tento maník je z USA a tam zbraň není až takový problém,přesto i tam jsou omezení na které čas od času někdo dojede"

Ani v té americe to není jednoduché. Tady je krásná animace vývoje práva na nošení v USA:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Rtc.gif

Zelená - nošení není nijak omezeno (Pouze vermont)
Modrá - Shall-issue - na zbrojní průkaz má (bezúhonný) občan nárok (něco jako v ČR!)
Žlutá - May-issue - občan může o zborní průkaz požádat a může jej dostat, pokud svou žádost dostatečně zdůvodní (ale nemá na něj nárok). V praxi jej v některých státech dostane lehce, v jiných jej téměř jistě nedostne.
Červená - "No- issue" - Na legalni skryté nošení může občan zapomenout.

Nebraska, odkud je příběh, byla až do roku 2006 "no-issue"!

http://en.wikipedia.org/wiki/Concealed_carry
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » úte 29.1.2008, 21:59

to Edelweiss:
Souhlas.
US, ruzne staty, ruzne zakony, jde si ale vybrat, kde zit se zbrani. To lidi v UK maji smulu :?
Kam si nesmim vzit mazla, chodim a s mazlem :) Who cares? I don't care buddy.
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Návštěva peněžního ústavu - symbol přeškrtnuté pistole

Příspěvek od rotwajlerdick » úte 02.2.2010, 20:29

mam dotaz jak vy resite napriklad navstevu penezniho ustavu kdyz zrovna mate u sebe strelnou zbran je tam zakaz :oops: a jaky by asi byl postih kdyby na to nekdo upozornil ze ji mate
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 03.2.2010, 9:24, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Sloučeno do duplicitního tématu. Příště používejte funkci Hledat vpravo nahoře!
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: navsteva penezniho ustavu

Příspěvek od Slim » úte 02.2.2010, 20:35

Na peněžním ústavu je většinou vedle přeškrtnuté pistole i přeškrtnutý mobilní telefon. Ten taky nenecháš přede dveřma... Stejně tak je to s pistolí. Když ji nebudeš používat, je každýmu jedno že ji máš u sebe. A postih dle zákona nemůže být žádný, protože to těžko může být považováno za veřejné shromážděni etc., maximálně ti řeknou "ty ty ty" a odvedou tě ven s tím, že ji máš příště nechat doma.
Takže pokud ji v tom peněžním ústavu nechceš použít k nelegálnímu výběru hotovosti, nebál bych se :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: navsteva penezniho ustavu

Příspěvek od rotwajlerdick » úte 02.2.2010, 20:45

no prave tak to delam ale byl sem vcera v bance a vyhrnula se mne bunda a byla videt zbran nevim jak dlouho ale byly tam behem chvile manici s ochranky tri a cumneli po mne tak sem si rikal co ty blbci na mne tak cuci a ejhle doslo mne to rychle sem ji schoval anic nerekli mne ani slovo je koukali :roll: chodim s ni uz asi 15let a prede cdverma ji nenechavam aůe ted mne to nak napadlo a premysůeů sem o tom tak mne zajima co ostatni :wink:
zabijte je vsechny buh si je prebere

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz