Zasobník - nošení dalšího, odstraňování závad


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » čtv 14.2.2008, 10:00

cmk píše:GlockManiak - co je to za strelecko-takticky vycvik, ze se tam zavada resi zvednutim ruky? Krom zacatecnickych kurzu se snad vsude uci "za kazdou cenu zavadu odstranit" - omezenim je pouze bezpecnost.
No nevím, kolik zásobníku celkem měl, pokud se jednalo o poslední plný zásobník, tak si nedovedu představit jiné zakončení situace. Představa jak se snazi pozbírat rozpadlý zásobník, kulicky a slozit to dohromady mi neprijde jako ta spravná.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 14.2.2008, 10:57

R123: Co uděláš v ostré přestřelce v takové situaci? Taky zvedneš ruku? :roll:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 14.2.2008, 12:33

Tak tak, kazda strelecko-takticka priprava ma vest k tomu, aby pak clovek i v nejvetsi krizovce mel co nejvic veci nasrocenejch a zautomatizovanejch...

Napr. po dostrileni do posledniho naboje automaticky prebit a dat novej plnej zasobnik i kdyz vim, ze uz strilet nebudu - vec treba trochu navic, ale jak si to clovek jednou zazije, tak mu to jednou muze zachranit zivot (zvlast u Policajtu - skonci prestrelka, policajt vyresi zlocince, skonci s prazdnym zasobnikem, zlocinec prijde jeste na chvili k sobe a je pruser na svete).

V tomto pripade, i pokud to byl posledni zasobnik, melo dojit k vystreleni aspon toho naboje, co mozna zustal v komore a dal kontrola zbrane a ulozeni do pouzdra a aspon vytazeni pendreku, nebo aspon simulace pribiti a dal pokracovani ve cviceni...

Ale je fakt, ze tady se to hezky keca :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » čtv 14.2.2008, 13:08

V realném konfliktu je asi opravdu nepředstavitelné posbíraní a zkompletování, napáskovaní rozpadleho zásobníku - odstranení závady. Tuto zavadu chapu jako neodstranitelnou. Řešením je použití jiného zásobníku, popř sebraní starého pokud není zcela prazdný. Pokud to není možné, tak z důvodu, že nenosim záložní zbraň (zde mohou jásat ti, kteří nosí) bych musel zvolit hodně rychlý ústup, se všemi důsledky. Při cvičení na střelnici tomu je tomu nejblíže pravě ta zvedlá ruka (mám neodstranitelnou závadu - již nebudu střílet), mám x nezasažených terčů...

Že by v hodnocení počítaly namísto zasažených terčů i terče zasažené obuškem.....no nevím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 14.2.2008, 13:29

A co zmizet do pořádného krytu, zhodnotit situaci - nemám na opasku další zásobník? Neválí se tady jiný, dříve vyhozený? A co takhle sebrat hrst nábojů? I kdybych měl dát ručně do komory jeden a vystřelit proti terči, je to lepší varianta, než nacvičovat zvedání rukou nad hlavu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » čtv 14.2.2008, 13:31

A nebo zahodit pistoli, zvednout obě ruce nad hlavu a vzdát se :lol: :lol:
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » čtv 14.2.2008, 13:39

Při zmiňovaném ústupu se samozřejmě předpokladá využívání krytů, nedomnívám se, že bých běžel rychleji střela. Na zhodnocení toho, zda mám zásobník - to nemusím hodnotit, to vím a krom toho když se mi jeden rozpad, tak automaticky sahám pro další - bohužel už není kam.

Sebrat hrst nábojů - ano to je řešení, protivník se bude tak smát jak tam polezeš a budeš ty naboje sbírat, že tě smíchy netrefí a nechá se tím jedním cos nacpal do komory odstřelit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 14.2.2008, 14:20

Pokud situace nastane vkleče či vleže v krytu, sebrání rozsypaných nábojů není zas takový problém. Vyhozený zásobník může ležet na dosah ruky nebo být v pouzdře či v kapse, zpola plný. Dále můžeš sebrat zbraň někomu jinému, hodit proti protivníkovi kámen nebo baterku, cokoliv ti pomůže přežít je povoleno. Jestli nad tím ohrnuješ rypák, Tvůj boj...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » čtv 14.2.2008, 14:23

Myslím že než se mi vysype zásobník, tak už je to několikanásobně vyšší pravděpodobnost, že mě ten chlap trefí :lol:

co třeba kdybych měl tu smůlu a měl tam náboj ve kterým není prach ??...myslím že je to stejná pravděpodobnost jako když se vysype zásobník :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » čtv 14.2.2008, 15:03

Jiste pravděpodobnost není vysoká(ze se dostanu do situace, kdy budu muset použít zbraň, nepostačí mi náboje co jsou v zásobníku a budu muset přebíjet a navíc se mi rozpadne poslední zásobník). Cela diskuze začala tím, že se to někomu na střelnici stalo, načež on danou úlohu ukončil, což já osobně považuji za spravné, jiní ne.
V realne situaci je to opravdu složitá úvaha, řešení by asi záviselo na konkrétních okolnostech.

Přesto nejsem takový optimista, abych doufal, že pokud se mi před tím nepodařilo utočníky zpacifikovat původně plným zásobníkem (nebo více, než jsem došátral na ten poslední co se rozpadnul), tak tuto situaci vyřeším metáním kamenů, baterek či jiných předmětů, které naleznu. I když v reálu by to člověk možná i použil (alespoň pro odvrácení pozornosti), tak cvičit to na střelnici - nejbližší terč proděravím alespoň svazkem klíčů co jsem vylovil z kapsy.
Samozrejme, pokud se kolem mne budou valet zbraně vyřazených spolubojovníků, tak si je zřejmě půjčím, ale simulovat to na střelnici tím " teď jsem jako sebral ležící zbraň a pic pic pic")
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 14.2.2008, 18:18

Něco podobného se stalo na závodech AOS na Baře: chlapík tuším zapomněl doplnit rychlonabíječe k revolveru, takže do situace šel"se šesti." No a když přišel na to, že mu došly - nezaváhal a poslední terč jeb.ul kudlou. *84* *62* :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 14.2.2008, 18:40

Smith: nevíš, jak ho měl hodnocený?

Příspěvky: 32

Registrován: sob 09.2.2008, 17:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pardubice

Příspěvek od alpha » pát 15.2.2008, 12:00

zásobníky řešíme s klukama taky.tak nosíme do služby 3,jeden v kvéru a 2 na opasku.může se stát,že třeba při přebíjení spadne na zem a zapadne třeba pod auto,do díry.a...atd. hodně lidí nám říká,že jsme praštěný,ale raději to budu nosit celej život navíc,než si jednou chvilku před smrtí říct: A DO.......E!!! nemám :cry:
v "hlavním" máme botku na 17 nábojů a máme vždy v komoře,takže není pružina pořád na "krev". v náhradních máme 2krát po 14 ze samého důvodu.
s těma nešvarama na střelnici- taky jsem koukal,že spousta lidí si pokládá pistole na stůl a pak nabíjejí,páskujou...to je taky pěkná chyba,jednou to udělám v reálu,kvér dám z ruky a může to být osudový!nebo spousta lidí prázdnej zásobník nenechá spadnout,ale jako správný čecháček ho různě chytá a drží,aby si ho nepoškodil....
doufám,že mě teď nebudete hned brát,jako chytrolína,nikoho nepoučuju,je to jen pár postřehů
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 15.2.2008, 17:57

Nikdo: Legenda praví, že když se rozhodčí konečně přestali smát, napočítali mu hodnocení podle toho, jak nařezal a nabodal. :wink:

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz