Výběr zbraně a nošení v ledvince


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » úte 19.2.2008, 7:23

Jo jo, žádné pouzdro, zbraň ani jiný prostředek není samospasitelný. Záleží hodně na konrétním uživatile/nositeli, na jeho odhodlání, vlastnostech (které nemůže úplně ovlivnit - jen s nimi pracovat) a dalších faktorech.

Se vším je třeba naučit se počítat a cvičit. Jinak ten úder zbraní, jak psal CMK není úplně nereálný a využívá se v několika technikách Krav Magy.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 17

Registrován: úte 13.11.2007, 18:08

Aegis a spol

Příspěvek od Gaston » úte 26.2.2008, 16:16

Jake mate zkusenosti s objednavanim s Aegisu? Ja docela spatne, cekam na ledvinku uz mesic a nic ....... :(
Veni Vidi Vici

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 26.2.2008, 16:26

Ja si vybral ledvinku na kurzu s obuchem, tak nevim, jak postou...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » úte 26.2.2008, 21:09

taky uz docela dlouho cekam a nic...na mejly nereaguji, telefon na ne neni...
Life can be fun
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » úte 26.2.2008, 22:15

U mě proběhla objednávka i doručení docela v pohodě.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » stř 27.2.2008, 10:00

CMK, Fredouch: tel. kontakt na ne nahodou nemate prosim?
Life can be fun
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 27.2.2008, 10:57

Esbe: Já objednával normálně přes webový formulář chvíli potom, co se dostala na trh a bez větších problémů... možná vyprodali a teď čekají na další várku od výrobce.

Zkus vzít kopii potvrzení objednávky, jestli jsi objednával přes formulář měl bys mít potvrzení v e-mailu a zkus jim poslat dotaz jak to s ní vypadá.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » stř 27.2.2008, 13:36

To jsem uz udelal, dokonce 2x ..... :(
Life can be fun
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 27.2.2008, 14:52

Esbe: Tak to už nevím. Jiné kontakty než všeobecně známé nemám. Ale co mám zkušenosti, tak na e-maily reagovali docela v pohodě.

A zkoušels to jen na ten info esho@aegisteam.cz? Nebo i přímo například na pana Vondráčka http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=kontakt, který jí hodně propaguje a myslím má i na svědomí.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » stř 27.2.2008, 20:20

To Fredouch: jj, presne tam jsem psal, ale nepomohlo to :roll:
Life can be fun

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » pát 29.2.2008, 21:18

ahojte,
nemate niekto skusenost s tymito ladvinkami na nosenie http://www.zahal.org/rifle/p27.htm a http://www.zahal.org/rifle/p28.htm ?na fotkach vyzeraju v pohode a podla vsetkeho sa tam bez problemov zmesti aj g17

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » sob 19.4.2008, 19:47

pred niekolkymi dnami mi konecne ladvinka docestovala. zatial som ju moc neodskusal, ale prve dojmy su viac ako pozitivne - velmi kvalitne pouzite materialy, vyhotovenie a hlavne funkcnost. trochu som bol prekvapeny ze na ladvinku je tato celkom velka, priblizne rozmery su 30cm x 20 cm, ale zasa absolutne nie je problem v nej nosit g17(a este stale je tam znacna rezerva, mozno pri vyrobe mysleli aj na majitelov g17 long verzii;-)) ladvinka pozostava z predneho oddelenia, ktore je prekryte suchym zipsom, su tam 2 puzdra na zasobniky,a jedno vacsie kde sa v pohode zmesti mobil.stredne oddelenie moze sluzit na nosenie roznych veci(penazenka, krabicka s nabojmi,a myslim ze by sa tam bez problemov zmestil aj klasicky desiatovy balicek v zlozeni chlieb+rezen;-)).tretie oddelenie sluzi na ulozenei zbrane, podlozka sluziaca ko puzdro na zbran je o ladvinku pripnut suchym zipsom a d sa polohovat.otvaraci mechanizmus pomocou zipsov je velmi robustny,ide hladko a zatial som nezregistroval ani jedno zaseknutie.otvranie prebieha trhnutim za vsite "usko" medzi zipsami.v pripade potreby je tam este jeden "pasik" ktory sa pomocou nitov zacvakne medzi "usko" a sluzi na presnejsi a komfortnejsi uchop pri otvarani. ladvinku som si objednal kvoli noseniu zbrane po hore a na turistiku ,a myslim ze je na to idealna,vyzera ako uplne bezny turisticky doplnok a daju sa v nej v pripade potreby nosit potraviny alebo prsiplast, pripadne ine potrebne veci na mensiu turu. nejake foto su http://picasaweb.google.com/ronald.bara ... j93_ybYsbI

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » ned 20.4.2008, 11:49

Tak tato ladvinka nevyzera az taka mala, podla mna najvacsi problem u ladviniek nie je ich sirka ale skor vyska. Ja ked som bol v USA tak som si objednal ladvinku Bianchi:

http://www.bianchi-intl.com/product/Pro ... delID=4410

Na obrazkoch vyzerala v pohode (v USA toho vela v obchode nekupite, vsetko len cez internet a ked chybaju poriadne obrazky...) a rozhodoval so sa medzi nou a ladvinkou od Blackhawk. Teraz uz viem, ze Blackhawk by bola ovela lepsia volba. Tato Bianchi je sice urobena z kvalitnych materialov, ale horsie riesenie azda uz ani neslo spravit. Ladvinka sa otvara suchym zipsom po oboch stranach co je sice vyhoda pre lavakov, ale zvacsuje to ladvinku aspon o 20-30 percent kedze priestor kde je zbran ma z oboch stran suche zipsy ktore su zbytocne siroke a zaberaju asi 40 percent prisetoru an zbran. Otvor, ktorym mozete zbran vybrat je maly a mne sa sem tam zasekavali mieridla na G19 (mal som tu stredne velku verziu ladvinky). Skusil som si na nu nasit nasivku, aby vyzerala prirodzenejsie, ale moc to nepomohlo, je proste dost velka. Mam uz aj tu od Aegisu, sice som ju este poriadne neskusal, ale prve dojmy boli super, je vidiet ze chalani z Aegisu mysleli na vsetko a kvalita materialov a spracovania je naozaj vysoka. Objednaval som je cez formular na ich stranke a mal som ju doma asi do 3 tyzdnov (stala asi 1600 Sk). Mozem len odporucit...

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » ned 20.4.2008, 11:51

Inak videli ste uz toto:

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA1490.php

nepripomina vam to nieco.... :shock:

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » ned 20.4.2008, 13:32

najvacsia dilema je ze kto sa nechal kym inspirovat;-)ale vyzeraju byt na 99% totozne. tiez som uvazoval nad tou ladvinkou z aegisu,ale bal som sa ze g17 by tam uz bola velmi natesno a nemal som ju kde v obchode vyskusat. preto som sa rozhodol pre ten marom. sice som ju nemal do troch dni,ale za 3 tyzdne. delivery z izraela uplne bez problemov.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 20.4.2008, 14:11

Kluci z Aegisu se nikdy netajili tím, že původní myšlenka není jejich, ale že se nechali inspirovat a uděli ledvinku k obrazu svému.. A další výrobci u nás se možná inspirovali jejich ledvinkou :lol:

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » ned 20.4.2008, 14:27

Neviem ako dlho je ta ladvinka KABAR na trhu, ale viem ze na tej stranke je len par tyzdnov. Inak nemal som tu KABAR v rukach, ale nepripada mi az taka premakana ako ta z Aegisu (teda spon z obrazkov, ale mozem sa mylit) a hlavne maju ju len v ciernej. Zaujimave ale je, ze vraj ma vzadu klips (alebo miesto na klips) pre TDI co moze byt zaujimave.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 121

Registrován: stř 09.5.2007, 19:54

Zbraň: G34,ZVI98 a 06,CZ858

Bydliště: Brno

Příspěvek od Irminia » pon 28.4.2008, 18:39

Tu ledvinku TDi maji skladem a o neco levnejsi v www.NEPOVOLENÝ KOMERČNÍ ODKAZ.cz , asi by nebyl problem domluvit se na prohlidce. Zkousel jsem najit nejake testy na cizojazycnych forech a moc toho tam o ni neni, ale vesmes ji vsichni chvali

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pon 28.4.2008, 20:26

Jestli není podobnost i v tom, že AEGIS měl pozvaný TDI :lol:

http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=testy&id=28

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Radowan » čtv 22.5.2008, 19:19

Též připojím svůj postřeh. Koupil jsem si ledvinku Aegis II. Mám G17 a po menším laborování se tam vejde. Musel jsem ho však napasovat co nejvíc dovnitř, rozepnout suchý zip na protilehlé skryté kapse takže hlaveň prakticky kouká na levé straně ven. Ovšem při nošení to vidět není. Nyní nezadrhává zip a lze celkem rychle tasit (i netrénovanému jedinci, jako jsem já). Též jsem vyměnil cinkající táhla předního a vnitřního zipu za šňůrky, které jsem sebral na jiné ledvince. Táhla na protiběžných zipech jsem nechal. Nyní zkusím testování "v běžném provozu", padlo tady několik slov o profláknutosti ledvinky. Já bych se toho nebál, když mě ovšem nyní začnou na ulici policisté pravidelně kontrolovat doklady, možná nebude něco v pořádku. :D

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz