Čím čistíte svého "miláška"?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 2

Registrován: pon 18.2.2008, 12:46

Mazaní

Příspěvek od Legend » pon 18.2.2008, 12:52

Zdravím mam cca 3 týdny novou 17ku a čistím Brunoxem a maču motorovým plně synt. olejem na jedno doporucení. Jen vetřu do koleniček vatovou tyčinkou lehkej film, ale mam na závěru zvenku mapy, který nejdou odstranit. Může ten olej zanechat stopy na závěru?? máte s tím někdo zkušenosti????
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » pon 18.2.2008, 17:47

Motorový olej-do motoru,
olej na zbraně-na zbraně. :wink:

Zkus to důkladně vzít nějakým odmašťovačem, pořádně to vydrbej a nakonec to lehce namaž nějakým VHODNÝM olejem a vytři do sucha. Uvidíš, co to udělá.

IMHO si myslím, že na trhu je dostatek kvalitních přípravků na mazání zbraní a není třeba se uchylovat, byť na skvělá doporučení, k podobným experimentům.

Můžu se mýlit, ale na syntetice v glocku nevidím vůbec nic dobrého.

Mě se osvědčuje v kolejničkách např. měděná pasta, kterou tam zavádím injekční stříkačkou s jehlou. Spoušťový mechanismus zlehka potírám olejem od M-Pro 7, ale stejně tak může sloužit i konkor.
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 18.2.2008, 17:56

Glocka skutecne netreba mazat nicim specialnim, Glocka totiz temer netreba mazat :-)

Zamerne pisu temer...

Rozhodne nemazat udernikovou cast...
Cas od casu to chce namazat aspon vodici drazky
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » úte 19.2.2008, 15:42

Ono tam těch mazacích míst je poněkud více. To že se Glock vůbec nemusí mazat je jedna z pověr. Na druhou většina problému s Glocky pramení z jejich přemazání, když se je někdo po vzoru ČZ pokouší v oleji utopit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.2.2008, 22:30

Ja se jen zopakuju, ze jsem zamerne napsal TEMER :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 28

Registrován: čtv 05.4.2007, 15:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tábor, Mělník

Příspěvek od Vladimir.xh » stř 20.2.2008, 8:31

Osobně si myslím, že se otázka "čím se maže zbraň v tomhle případě Glock" dost přeceňuje. Řekl bych, že mnohem důležitější je mít zbraň vyčištěnou od spalin a veškerého bordelu který se v ní usazuje a pak nanést lehký film oleje určeného na zbraně (výrobce záměrně neuvádím, protože si mi to zdá jedno) na patřičná místa. A mělo by to být o.k.
Ale to se tu už určitě psalo.
Jinak čistím WD 40 a mažu Konkorem.
V.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.2.2008, 10:37

Když Ti nevadí, že Konkor není mazivo, ale konzervant...
Kapalina určená pro dočasnou mezioperační protikorozní ochranu
WD 40 je původně rozpouštědlo s konzervačními účinky. Na mazání se používají maziva. Kde a jak mazat je naznačeno v návodu k použití nebo v manuálu zbrojíře, což má každý pravověrný glockař vedle (nebo místo) Bible.

Příspěvky: 28

Registrován: čtv 05.4.2007, 15:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tábor, Mělník

Příspěvek od Vladimir.xh » stř 20.2.2008, 12:11

to Nikdo:
- Co vím, tak prodejci u Konkoru uvádi: "Multifunkční mazací a konzervační olej". Tak že nevadí.
- Ano WD 40 používám pouze k rozpouštění spalin a jiných sajrajtů co jsou tam usazené, na nic jiného.
- Manuál zbrojíře mám, nebráním se získávání informací od zkušenějších.
- Glock je kvalitní zbraň, proto jsem si ho taky pořídil. Ale to neznamená, že se považuji za pravověrného glockaře co se k němu a k manuálu budu modlit jak tu nastiňuješ. (za OT se omlouvám)
-Kombinaci WD 40 + konkor mám osvědčenou i na jiných zbraních a jak jsem koukal po diskusích, tak nejsem jediný. Samozřejmně svůj postup nikomu nenutím a netvrdím že je to ten jediný správný.
Ale jinak v pohodě 8-)

jry

Příspěvky: 63

Registrován: ned 19.8.2007, 18:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Moravák jak poleno

Příspěvek od jry » stř 20.2.2008, 12:44

taky WD 40 a konkor...

Příspěvky: 2

Registrován: pon 18.2.2008, 12:46

Příspěvek od Legend » stř 20.2.2008, 13:02

Brunoxem čistím i budu mazat. Motor. olej je už pryč. sice si nemyslim že by to bylo ním, myslim ty šmouhy co mi tam vyskakaly na závěru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.2.2008, 14:05

Vladimir:
- Prodejci uvádí věci... Vím o čem mluvím, taky jsem prodejce;-) Podívej se na stránky výrobce. http://www.paramo.cz Ve spojení s Konkorem tam není o mazání ani slovo, jen konzervace.
- Proti WD 40 na čištění ani slovo, přesně na toto je určen.
- Konzervant může trochu mazat (kdo si stříknul WD na ráfek kola vybaveného ráfkovými brzdami ví vo co go). Taky tím z lenosti "mažu" řetěz na kole: před každou jízdou lehce stříknu, bordel bezpracně opadá, nedře se to a po sezóně řetěz stejně měním. U zbraně by to mohlo fungovat podobně, ale to už je jen můj dohad.
Přirovnání manuálu k Bibli je nadsázka, fpoho, však já také jen přednáším svůj laický názor;-)

Příspěvky: 28

Registrován: čtv 05.4.2007, 15:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tábor, Mělník

Příspěvek od Vladimir.xh » stř 20.2.2008, 14:46

Nikdo:
O.K. Uznávám, že na stránkách výrobce není o mazacích vlastnostech Konkoru ani slovo. Používám ho na ošetření loveckých zbraní co vlastním. Tam jsem s ním max. spokojený. Tak jsem ze setrvačnosti přešel i na Glocka. (U G. s ním nebyl nikdy problém, ale taky čistím a mažu po každém střílení)
Možná si do budoucna otestuju pár zde uváděných přípravků. Pak uvidím, jestli pro G. zůstanu u Konkoru, nebo přejdu k jiné stáji :)
Když jsme u toho tématu, tak čím ošetřuješ a mažeš ty?
V
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 20.2.2008, 15:06

WD-40 na čištění, "homeopatická" kapka nějakého oleje z olejničky na mazání.
Naposledy upravil(a) Nikdo dne stř 20.2.2008, 18:04, celkem upraveno 1 x.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 20.2.2008, 15:34

Co jsem začal střílet olovem a otestoval kapku M-Pro7 GunCleaner od šváry, myslím si, že na čištění je to jedna z nejlepších věcí. Olovo tím jde samo ven. Jen za cenu, kterou to nabízí u nás je to trochu nedostupné. Kdyby to náhodou někdo objednával z USA, rád se přidám ;) Mám ale ještě jsem netestoval od stejné značky Bore Gel.
Dnes jsem koupil Brunox Turbo Spray 100ml/110Kč, tak uvidím jestli je M-Pro7 vyhozenej peníz.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » čtv 21.2.2008, 16:26

Čistím poctivě kartáčkem,hadříkama a WD-40....a to po každé střelbě (byť G není tak přecitlivělej). Jistě se dá vyjmenovat milión přípravků dokonalých,ale taky obvykle zbytečně drahých :D Pravdou je,že WD-40 (v podstatě obdoba Konkoru,Contactolu,MD-80 a dalších takřka identických výrobků) se dá úspěchem použít nejen na čištění,konzervaci či namazání zbraně (pokud jí nehodláte zazdít pro potomky :D ),ale na spoustu dalších věcí nejen v domácnosti a v autě. Chápu,že spousta jedinců pod tíhou reklamy a zaručených informací má (obvykle zbytečnou) snahu dopřát svému "miláčkovi" příkladnou péči,ale osobně radši půjdu na pivo nebo koupím krmení,než bych pátral po tom "zaručeně" nejlepším přípravku za kterej dám majlant a přihrádka na čištění bude pak vypadat jak koupelna silikonový blondýny :D Bez spálení vlastního tuku stejně člověk zbraň nevyčistí 8-)

Příspěvky: 67

Registrován: sob 28.4.2007, 23:06

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od THE-SAD-MAN » sob 12.4.2008, 17:01

Gentlemans,jaké máte zkušenosti s BALLISTOLem?Já jsem tím namastil krochnu a vono to smrdělo jako kdyby mi to někdo poblil.Když jsem tím namastil,před zimou, těsnění ve dveřích auta,nikdo v tom nechtěl jezdit.Vám to voní,nebo jsem koupil nějakej "zkaženej"?
...a pouze ON má právo nás soudit...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » čtv 15.5.2008, 22:45

Muze mi nekdo doporucit nejake "tuhe" mazadlo? Cistim Konkorem, nicmene mrska ma tu vlastnost ze kdyz nekam zatece a ja mam mloka v pouzdre tak mi vytece treba na kalhoty (malo a obcas, ale prece - i po vytreni do sucha, protoze skulinek je tam hafo). Nejaka pasta minimalne na vodici drazky by se hodila apod. Ta medena byla a je spis na vymezeni (obehani) takze tu sem zavrh (mozna neopravnene). Nejaky napad? Diky
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » čtv 15.5.2008, 23:07

lukas: Medenou pastu nezavrhuj, ja ji pouzivam od doby, co glocka mam a nemuzu si stezovat. Nevyteka,drzi na miste, maze a kdyz mas injekcni strikacku s vhodnou jehlou, aplikace je velice user friendly. Obnovuju ji cca po 500-700 ranach (kdyz provadim dukladnou ocistu). Dalsi mazaci body zlehka natru olejem na zbrane (hlaven, spoustovy mechanismus, kulisu...)
Jinak ta pasta neni na "obehani", ale je to regulerni tuhe mazivo urcene pro vyssi tlaky. Me se osvedcuje dobre.
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 16.5.2008, 7:43

lukas: tuhé sice není, ale má vlastnosti, které oceníš. Wurth HHS2000
Teď jsem taky koupil glocka a mažu tím všechna místa (s výjimkou bicího mechanizmu) Je to super věc. Po aplikaci tryskou, se nosič maziva (nějaké rozpouštědlo) odpaří a zůstává gelovité, silně přilnavé mazadlo odolné teplotám, tlakům a vibracím. Oproti motorovému oleji, který jsem používal před tím, to má tu výhodu, že to opravdu vibrace ani teploty neodstraní a tak je čištění po střelbě o hodně jednodušší. A to nejdůležitější, nevzlíná! Zůstane tam, kam jsi ho stříknul. Je jako žvejkačka. Což je jistě príma pro toho, kdo nosí, protože se méně umaže a zbraň zůstane namazaná jen tam, kde opravdu chceš.
Měděná pasta je taky dobrá, speciálně na glocka, který má trochu větší vůle.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 121

Registrován: stř 09.5.2007, 19:54

Zbraň: G34,ZVI98 a 06,CZ858

Bydliště: Brno

Příspěvek od Irminia » pát 16.5.2008, 10:59

HHS2000
toto mazadlo jsem taky s uspechem pouzival a vsem jsem ho doporucoval a chvalil, jako to nejlepsi. Az do doby nez vloni v zime v Prostejove na zavodech mi "zamrznul" Glock! :-)) Opravdu ten olej tak ztuhnul, ze mi zacal chodit zaver strasne pomalu a neprebijel...Zbran byla cca 3 hod v ipsc pouzdre venku pri cca -10°.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz