Prapodivná láska ke zbrani


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Prapodivná láska ke zbrani

Příspěvek od Selag » úte 04.3.2008, 13:03

Prapodivná láska ke zbrani

* K věci

Mezi lidmi jsou desetitisíce (celorepublikově pak statisíce a miliony) střelných zbraní. Pistole, pušky, kulovnice...

Krátké i dlouhé hlavně... Bouchačky a flinty různých ráží... Majitelé zbrojních pasů různých povah... A také: majitelé kvérů, kteří zbrojní pas nemají... Každou chvíli někde někdo vystřelí... Občas někdo někoho postřelí... Či rovnou zastřelí... Jako ten expolicajt, který na melouchu v Rokytnu, kde fungoval jako ochranka, zabil brokovnici svého známého (a dosud se neráčil dostavit do kriminálu, byť dostal pouhý rok).

Je... láska ke zbrani (to její neustálé leštění a opečovávání...) něčím jiným než... úchylkou? Na druhou stranu, když to někoho rajcuje, proč nebýt... tolerantní - tedy pokud vám nemíří na hlavu, nebo si přes mušku neprohlíží psa běžícího po poli...

O autorovi| Roman Streichsbier, editor MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - českomoravska vrchovina

Autor: Roman Streichsbier

:arrow: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=054 ... a&c=927282

Má cenu tohle vůbec komentovat? :mad:

A související článek: Každý pátý člověk vlastní střelnou zbraň...........
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=054 ... a&c=927281
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 04.3.2008, 13:14

Tak hlavne, ten s brokovnici pokud vim nebyl policajt, ale pouhej straznik (netreba snad pripominat rozdil mezi sluzebnim/zamestnaneckym pomerem a dalsich x veci). Dalsi veci je zbrojni pas? Kde na tom autor byl? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 04.3.2008, 13:16

No to nevím :-) Já mu určitě neradil, ani článek needitoval :-) :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » úte 04.3.2008, 15:28

Připadá mi to jako výtvor někoho, kdo chce za každou cenu vyplodit nějaký članek, který mu někde otisknou. Stačí si vzít libovolný tisk a podobných blábolivých článků na různá témata se tam vždy najde. Bohužel tenhle dělá uchyly z nás.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 04.3.2008, 16:18

Ten druhy clanek:

Každý pátý člověk vlastní střelnou zbraň...
Vysočina - Jsme krajem pistolníků? Není moc velkou nadsázkou říci, že ano. Střelnou zbraň, schopnou třeba vraždy jiného člověka, má na Vysočině každý třetí či čtvrtý dospělý člověk. To je však jen matoucí statistický údaj, vyplývající navíc zčásti z odhadů. Vysočina už vzhledem ke své velmi nízké kriminalitě není žádný Divoký západ.

Přesto: přibližně každý čtrnáctý obyvatel Vysočiny vlastní střelnou zbraň. Pokud ovšem počítáme jen legálně držené pistole, revolvery či pušky. Při spočtení přibližného odhadu množství ilegálně držených střelných zbraní už by to byl zhruba každý sedmý.

A pokud prostě sečteme všechny (registraci podléhající) zbraně, vyjde nám, že střelnou zbraní může disponovat každý pátý obyvatel Vysočiny. Ovšem včetně dětí.

„V celé republice se pohybuje zhruba dva a půl milionu nelegálně držených střelných zbraní,“ odhadl před několika dny pro MF DNES Rudolf Fulín, šéf Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva.

V kraji Vysočina bylo ke konci prosince 2007 36,5 tisíc legálně držených střelných zbraní.

A počet ilegálně držených funkčních zbraní lidé ze zbrojní branže odhadují zhruba na dvojnásobek počtu zbraní řádně registrovaných.

Nejvíce zbraní je mezi lidmi na Žďársku a Třebíčsku, nejméně na Pelhřimovsku. Dlužno říci, že nejvíce jich mají myslivci - asi tak tři pětiny z celkového počtu.

„Každý lovec má dvě i tři zbraně,“ řekl Jiří Matzner, mluvčí jihočeské policejní správy, pod niž spadá i pelhřimovský okres.

„Počet zbraní se na našem okrese mírně zvyšuje, za poslední čtyři roky jich přibylo asi o pět set. Hlavně jde o lovecké zbraně, přibývá myslivců,“ pravil Pavel Fiža z třebíčského inspektorátu pro zbraně střelivo, výbušniny a drogy.

Podle některých prodejců boom nákupů střelných zbraní skončil přibližně před pěti lety. „Tehdy jsme prodávali na našem malém městě deset až patnáct zbraní měsíčně. Teď prodáme měsíčně třeba dvě krátké a tři lovecké zbraně,“ řekla Ivana Salašová z velkomeziříčské prodejny Zbraně a střelivo. Loveckých zbraní se podle ní prodá zhruba dvakrát víc, než ostatních. „Myslivci čas od času pořizují nové zbraně za staré, vyměňují ráže,“ dodala.

Podobnou zkušenost má Josef Hodač, který prodává zbraně v jihlavském obchodu Okoun. „Trh je nasycený, už se toho tolik neprodá. Měsíčně prodáme kolem pěti zbraní, hlavně dlouhých loveckých,“ řekl Hodač. Čtěte Téma na str. C3
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 04.3.2008, 16:19

Takhle hloupu hru s cislama jsem jeste nikdy nevidel...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » úte 04.3.2008, 16:38

Zajímalo by mě jak se zjišťuje počet nelegálně držených zbraní :?
Oni se ti lidi s tím většinou moc nechlubí :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 32

Registrován: sob 09.2.2008, 17:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pardubice

Příspěvek od alpha » úte 04.3.2008, 17:02

teď jsem viděl návrh novely zákona o MP a hned jsem se musel nas... :evil:
§ 20 odst. 3

„(3) Služební zbraní podle tohoto zákona se rozumí krátká střelná zbraň, jejímž držitelem je podle zvláštního zákona7) obec.“.

takže v překladu to znamená,že kdejakej drban může lítat s kosou a my na průserové zákroky pojedeme s "malejma"!doufám,že ta kravina neprojde

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » úte 04.3.2008, 17:23

snaper_mira: Ten se nezjišťuje, nýbrž odhaduje. :roll:

Pardubice, Hradec Králové - Kolik leží na východě Čech pistolí, revolverů a pušek? Podle policejních statistik jich mají Východočeši ve skříních 64 tisíc. 30 tisíc v Pardubickém a 34 v Královéhradeckém kraji. Jenže ve skutečnosti je v regionu zbraní daleko víc - tisíce dalších zbraní vlastní lidé načerno.

Policisté o ilegálně držených zbraních nechtějí příliš mluvit. Podle některých odhadů však na východě Čech může být až 20 tisíc ilegálně držených zbraní - třetina z celkového počtu registrovaných pistolí, revolverů a pušek.

„Nechci spekulovat, kolik je mezi lidmi neregistrovaných zbraní. Polovina počtu legálních zbraní to však určitě nebude,“ řekl Petr Taišl z Inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy východočeské policie.

Policie na východě Čech vloni vyšetřovala dvacet případů nedovoleného ozbrojování a obvinila z tohoto činu šestnáct lidí. V roce 2006 se jednalo o jednadvacet případů a šestnáct obviněných osob. Vloni policisté odebrali za různé prohřešky a ze zdravotních důvodů sedmapadesát zbrojních průkazů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od urquell » úte 04.3.2008, 18:46

Z našeho regionu další podnětné příspěvky v heute:

Ozbrojený západ
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=054 ... h&c=927529

Pistole - Hit hlavně pro mladé
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=054 ... h&c=927538

a nejinformativnější titulek zní:

Jsou nebezpeční, říká o většině ozbrojených lidí
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=054 ... h&c=927539

čili trocha čísel, v posledním článku lze souhlasit (mám-li zbraň, tak bych měl trénovat), ale ty titulky to je šílené.
G17
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 04.3.2008, 19:16

alpha: mohu vedet, kolik zakroku si resil ty nebo kolegove, kde byla pritomna u pachatele i kosa pouzita proti vam?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 32

Registrován: sob 09.2.2008, 17:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pardubice

Příspěvek od alpha » úte 04.3.2008, 19:45

tady nejde o to,kolik jsem měl takových zákroků,tady jde o to,jak se dává výhoda drbanům.já neříkám,že jsem nějakej urňák,jsem normální hlídkař a veř,že když se dělá třeba uzávěra,při nahánení nějakého ozbrojeného blba,tak je lepší si vzít třeba broknu.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 04.3.2008, 20:17

Nechci flame, ale můj soukromý názor je, že většině lidí od MP bych do ruky nedal zbraň žádnou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » úte 04.3.2008, 20:27

Nechci se nikoho dotknout,ale policista co střílí na přechodu,postřelí se při nácviku na učebně,zastřelí ženu na chodníku při pronásledování auta,tak tomu už bych do rukou moc dalších zbraní nedával.Plno policistů nejsou policisté,ale dělají u policajtů a na prdeli nosí nějakou devítku!
Nosí zbraně aniž by měli ZP (a i kdyby si ho museli udělat,tak by to bylo jako vždy,kámoš kámošovy,iluze si dělat nebudeme)
V neposlední řadě je policie stejně jako armáda nátlakovou složkou státní moci,jediný úkol pro ně je udržení režimu,že by nějak moc funkčně bojovali se zločinem se říct nedá,ať už jsou příčiny jakékoli.(příklad šikanování řidičů,protože oni musí mít doklady-cyklista,chodec na červené a policista se na dvou metrech ani neotočí)
Policie je tu jen imitace práva,kašpárek v rukou karieristů,načančají se vchody na oddělení,koupí se židlička,ale v kanclu se topí v petrách a záchod je na dvoru,nejlépe suchý.
Ne není třeba zbrojit,je třeba respektovat,ale ve státě kde se vždy zjistí,že jakákoli velká rána je organizovaná policií a že se nebojí říci o úplatek kdykoli to jde,to bude úkol nadlidský.Pro demokratická vyvážení je podle mě potřebné,aby počty ozbrojených složek pod státním velením a počty legálně ozbrojených občanu byli vyrovnané.Žádný stát si nesmí myslet že může vše,nebo nás naženou do vagónu a skončíme v koncentráku,při první příležitosti,která se bude naší garnituře hodit.Nemůže se bát jen občan státu ale i stát občana,potom to bude o respektu,špatnej polda skončí tam kde končí grázl a občan bude mít důvěru v systém.Jenomže to je zatím sci fi.
Takže poldům nic navíc,akorát by přibylo postřelených nezúčastněných osob,mají to řešit rozumem,potom nebudou muset posilovat arsenál.
:twisted: :twisted: :twisted: ATD.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 04.3.2008, 22:09

GLOCK69: s timto nazorem se naprosto ztotoznuji *52*. Jedinou zbrani by mel byt cerveny terc - pro zastavovani vozidel u prechodu, kdyz jdou pres nej deti/duchodci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 32

Registrován: sob 09.2.2008, 17:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pardubice

Příspěvek od alpha » úte 04.3.2008, 23:33

jo když to berete takhle,tak to pak jo...
vlastně policajt=debil a dokavaď ho přímo nepotřebujeme,tak si do něj všichni kopneme
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 05.3.2008, 7:58

alpha: proti policajtům ani slovo, tady je řeč o neschopnosti strážníků...
MP u nás v Brně mě už dvakrát odtáhla... v naší čtvrti se doost těžko parkuje a ne vždy to předpisových 5m od křižovatky vyjde. Jednou jsem čekal na přítulku, přijel autem, otočil se, zhasnul světla a poslouchal rádio. Za dvě minuty stáli u mě a kasírovali. Dali tam nově zákaz zastavení, široká přehledná ulice, v noci nulový provoz, nikomu jsem nepřekážel ani jej neomezoval. Prostě MP jsou odborníci na trestání tzv. no victim crimes (česky buzerace).
Ale naší ulicí pro jistotu jezdí v autech, protože na chodníku je kluzko od psích hoven, cyklisti tu v létě jezdí protisměrem, po chodníkách, okolo zaměstnání stříbrná německá auta bezproblémově parkují na chodníkách, zatímco na favoritu je hned vidět botka. Feťákovi který je nevnímá, vypíšou pokutový bloček a vrátí mu plechovku s Toluenem, že by ho odvezli na záchytku nehrozí.
Za mě, kdyby v Brně MP zrušili, nikomu by nechyběli a spoustě lidí by se ulevilo.
:evil:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 05.3.2008, 8:09

alpha: mozna by se to chtelo zamyslet vubec nad tim, proc straznici vznikli. Osobne nevidim zadneho duvodu, aby tato slozka mela kratkou palnou zbran. K cemu proboha? Aby jim ji nejakej pobuda sebral a pouzil proti nim (ano, viz Prosek)? *71*

Nikdo: presne jak pises a ted se navic jeste projednava novela, kde je zas o par pravomoci vice. *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 32

Registrován: sob 09.2.2008, 17:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pardubice

Příspěvek od alpha » stř 05.3.2008, 8:59

já jsem taky měšťák a věř,že jezdíme na všechno.vykradačky loupežné přepadení,na psychicky narušené lidi....atd.
MP začíná suplovat většinu práce na ulici za PČR,proč myslíš,že nám pořád přidávají pravomoce??
promiŇ,ale jestli soudíš všechny podle několika jedinců,kteří se najdou všude,tak jsi u mě celkem klesl.takových případů se stává hodně i PČR.
dám ti takovej běžnej případ:pojedu kolem školního hřiště a tam bude nějakej pitbul porcovat dítě,tak já teda podle tebe zastavím,psovi vypíšu pokutu a dítěti řeknu,nevřískej už volám opravdové policajty s pistolema!! :x a věř že to se už hodně kolegům stalo.
taky mě jeden opravář špatně opravil auto a neřvu všade,že jsou všichni automechanici volové!!
promiń,ale je vidět,že vidíš jen část,třeba špatně fungující policie a hned bečíš jak ty ovce.uvědom si,že třeba u nás PČr vůbec nestíhá,tak jsou rádi,že hlídkujeme za ně a hodněkrát nám sami něco předávaj,protože jsou někde zasekaný!určitě bys chtěl,až třeba tvoje manželka bude sama doma potřebovat pomoct oproti nějakýmu drbanovi a PČr nemohla,aby přijela MP bez pistole jen s blokama?vím,že je všude netáhel,ale neházej nás všechny do jednoho pytle!!!!podívej třeba,jak dopadl nejelitnější útvar policie s Krejčířem???
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 05.3.2008, 9:06

Já sem měšták byl a všichni měštáci MUSÍ mít zbroják jako většina lidí tady. Z Pčr lidi zbroják nemají nosí qér na placku.

A už sem viděl dost když vyfasovaly kompakty taky někteří si s ním (kompaktem :D ) hrály točili a dělaly různé na hov.. věci.

Spočítejte kolik udělá MP průserů s kvérem a kolik Pčr. A zákroků máme taky dost
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz