Mladík přepadl taxikáře, ten jej zastřelil


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 13.3.2008, 11:01

Ja slysel taky neco v tom smyslu, prave to dohledavam v archivu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.3.2008, 11:38

HV píše:Mohl použít pistoli ihned. Proč to neudělal? Ke všemu ten varovný výstřel v okamžiku, kdy na něj vytáhl pistoli.
Zkus se nekdy posadit do auta a pistoli mit boku silny ruky, pak vedle sebe nekoho posad a zacni se s nim prat a s tim, ze ten nekdo bude mit misto noze kridu...
V tu chvili ti bude pripadat, ze 2 tvoje volny ruce jsou malo na obranu, navic jak budes natocenej doprava, pistole se jeste vic znepristupni - sance na jeji vytazeni je naprosto nulova - nebo tvrde vykoupena kudlou v krku...

Co se tyce toho co bylo dal... Umim si predstavit (nerikam, ze to tak bylo, nebyl jsem tam):

Taxikar zastavuje a v podstate skace z auta, utocnik (pres levou stranu? mozna i pres pravou) taky. Oba naprosto nezavisle na sobe tahaji zbrane. Taxikar ma totalne tunelovy videni, kouka akorat na utocnika a ani moc nevnima, co presne ma v ruce a strili do vzduchu ve snaze prezentaci prevahy sily zastavit utocnika... Ten je taky v maximalni mire pod vlivem adrenalinu, ma u sebe plynovku a jaksi mu asi ani nedochazi, ze zbran u taxikare je ostra a po vystrelu do vzduchu uz miri na nej... Zamiri tedy plynovkou na taxikare, ktery az ted zaznamenava v ruce utocnika neco jinyho nez nuz a v tu chvili nema na vyber - strili do utocnika.

Je potreba se na to podivat ne od stolu v kancelari se skoro ledovym klidem, ale z pozice toho stisnenyho prostoru v aute, kriceni, nadavani, adrenalinovyho soku, ...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » čtv 13.3.2008, 12:28

snaper_mira píše:třeba se netrefil a stydí se to přiznat :shock:

Nebo tak ... taky se nemusel dvakrát trefit a zcela správně usoudil, že pokud to odprezentuje jako výstřely do vzduchu, má body k dobru. Bohužel je u nás bude potřebovat
G 26, G 36, Kevin

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 13.3.2008, 12:49

cmk: Ale on střílel když už byl z auta venku ;) Sedět v autě přikšandovanej, asi nemá šanci. Ale tu plynovku na něj vytáhl až venku. Dal si výstražný výstřel. A pak do lumpa "bohužel" střelil tak nešťastně, že lump na místě zemřel.

Mě honit magor s kudlou tak se na varovný výstřel rozhodně nezmůžu. Byl bych rád, když bych začal pálit rovnou na něj. Stejně bych asi v tom šoku párkrát minul, takže o varovné výstřely by nouze nebyla. Osobně si takový konflikt nedokážu vůbec představit. Jedno vím ale jistě, kdybych u sebe měl zbraň, budu se ji snažit použít.
Naposledy upravil(a) HV dne čtv 13.3.2008, 12:52, celkem upraveno 1 x.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.3.2008, 12:51

HV píše:cmk: Ale on střílel když už byl z auta venku
To nejak odporuje tomu, co jsem napsal? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 13.3.2008, 12:54

aha jojo, no ano, nad tvými příspěvky musí člověk chvilku přemýšlet nad logikou vět, a nám pomalejším to holt trvá déle, někdy i několik příspěvků :lol: :roll:
Já to nepochopil proto, že jsem měl na mysli právě to, že mohl použít zbraň okamžitě jakmile to bylo možné. Ale máš pravdu v tom, že celé to trvalo zřejmě pár desítek sekund a třeba ten taxikář dělal co mohl. Opravdu se nám to od stolu dobře kecá.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 13.3.2008, 13:03

No, a není lepší mít krochnu v autě na tasení křížem? Občas si ji tam přehazuju.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.3.2008, 13:11

Asi začnu používat háčky a čárky - když se ti nelíbil můj sloh, přečetl jsem si to po sobě znova a je fakt, že kdyby někde byla čeština místo cestiny, bylo by to přehlednější.

Místo klasický interpunkce pak asi začnu používat odřádkování a pomlčky :-)

- oba jsou v autě a perou se
- taxikář má pistoli na pravém boku
- díky natočení na pravou stranu se pro ni nemůže dostat
- taxikář zastavuje a vyskakuje z auta
- útočník vyskakuje za ním (je jedno, kterými dveřmi)
- oba tahají zbraň zhruba současně
- jelikož ji taxikář má v rozumným pouzdře, stíhá to rychlejc a střílí do vzduchu, aby prezentoval svojí technicko-taktickou převahu, po výstřelu do vzduchu namíří preventivně na útočníka
- to, že útočník tahá také pistoli si taxikář ani pořádně neuvědomuje, dokud ji útočník nevytáhne úplně
- taxikář dělá jedinou v tu chvíli a z jeho pohledu rozumnou věc - střílí na útoníka
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.3.2008, 13:17

Mistral> no jo, ale jak prehazovat a pritom stale nosit skryte? navic - do auta a z auta - to absolvuju tak 10x denne...

Ale je fakt, ze taxikar stravi vetsinu dne v aute, ten by ji tam mit mohl...

Jenze zase...

- auto je malej prostor
- vetsina lidi jsou pravaci
- pokud by taxikar sahnul po pistoli, tak by se v tu chvili v podstate vubec nekryl, jelikoz se branil pred utokem zprava, byl prava ruka zasadni pro obranu, levou si mozna strcil tak pred oblicej ci krk, dal s ni stejne nedosahl
- i kdyby se mu povedlo pistoli vytahnout, tak si to predstav v realu - zamirit na spolujezdce je dost skoro nemozny, to by si tu pravacku musel zlomit
- navic by ta pistole byla v primem dosahu utocnika a je dost pravdepodobny, ze by se o ni zacali pretahovat a ten taxikar o ni prisel...

Kua, zase jsem zapomnel na hacky :-)

Takze pri napadeni v aute plati jedno hodne obecny pravidlo (i kdyz ne 100%) - z auta rychle ven...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 13.3.2008, 13:22

cmk: To by bylo moc ideální ale v zásadě vzorové chování napadeného. (tedy za předpokladu, že výstražný výstřel mířil do bezpečného prostoru)
Jsem opravdu zvědav co přinese vyšetřování. Jestli to bylo tak jak si přejeme aby to bylo, nebo šlo o něco víc. Vzhledem ke špatnému psychickému stavu střílejícího bych si tipnul, že to mohlo být opravdu tak, jak popisuješ.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 13.3.2008, 13:47

Njn, tak na křížový tasení vpravo :D
Když už jsi u tý češtin, ta věta: "díky natočení na pravou stranu se pro ni nemůže dostat" je absurdní. Tedy použití slova díky v tomto kontextu. Jedinou variantou by bylo ho dát do uvozovek, pro zdůraznění ironie.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.3.2008, 13:48

Kolegu napadlo, proc si nasazoval kuklu...

Nasazoval ji ne kvuli taxikari, ale kvuli pripadnym jinym ocim, ktere prichazely v uvahu... A pak by ta kukla svedcila v prospech taxikare, jelikoz manik naprosto jednoznacne nechtel mit zadne svedky z cehoz plyne, ze ani taxikar by neskoncil "tak nejak" poraneny za mestem, nybrz mrtvy, kdyby se nebranil.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 13.3.2008, 14:49

...já zapomněl na kuklu, jasně, to je samozřejmě silný argument pro taxikáře (pokud mu ji nenasadil on, což musí prokázat vyšetřování)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 13.3.2008, 15:13

CMK: Já když jsem jezdil, tak jsem ji nosil vepředu otočenou pro tasení levou. Nejlepší.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » čtv 13.3.2008, 15:41

Pod volant přilepit kompaktního gloka a za stínítko kudlu. :)

Každopádně je o jednoho šmejda mín.

Co mě napadá je použít upravu vozu co děla americká policie. /mříž mezi zadními a předními sedadly/
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 13.3.2008, 18:12

Veiko: To stínítko nezní špatně... :roll:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 13.3.2008, 19:22

no asi tak. pokud budu taxikar tzn. z auta za noc mockrat nevylezu a auto je pro me obyvak tak snad neni problem si dat glocka do kapsy ve dverich strilet se da levou rukou na tu vzdalenost taky a potom mit neco neletalniho rekneme el. paralyzer treba pod sedakem z boku... kazdopadne bych asi nosil nejakou vestu
Glock 19
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 13.3.2008, 19:35

Pripadne uprava sedacek na 200.000 V *4286* *5351*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 13.3.2008, 21:40

taky sem na to myslel ale to by bylo trosku jak rikavala babicka gefahrlich... to si muzu koupit superba kde je dost mista a udelat tam po vzoru NY taxiku neprustrelnou kabinku
Glock 19

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 13.3.2008, 23:54

Na hodnocení situace je ve zprávě strašně málo informací,které by potvrdili pravdivost popisovaného děje.Taky mě tam "vadí ta kukla"která ve mě
evokuje spoustu dalších otázek.Proto jsem k hodnocení situace jak je popisována ostražitý.Půjde o důkazy a expertisy potvrzující předkládanou versi.A o důkazech nebyla zatím ani řeč!Pochopitelně,je brzo.
Jediným faktem který jsem ochoten připustit je to,že taxíkář opravdu "vyrazil"na trasu za ritem.Ale další děj je už jen jednostranná verze!A ta se musí podepřít důkazy!Pak uvidíme (řekl slepý a šlápl do ho..a).
Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz