Nůž Fiskars Ranger Knife M07 - dobrá volba?


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Nůž Fiskars Ranger Knife M07 - dobrá volba?

Příspěvek od Ondřej » stř 26.3.2008, 20:03

Ahoj, po dlouhé době zas přispívám ke spamu na MG a zase s dotazem. Chystám se na koupi outdoorového nože a tím outdoor myslím nůž s pevnou čepelí využitelný na veškerý aktivity, který jsou na tůrách běžné (řezání a sekání klacků, příprava potravin, mazání chleba ...:)).

Požadavky jsou: pevná čepel přiměřené délky (cca 15cm), kvalitní ocel, která si ostrost podrží co možná nejdéle (neumím brousit) a má odolnou úpravu (žádné černění...). Měl by se samozřejmě dobře držet a mít pokud možno dobrý poměr cena/výkon.

V nožích se nevyznám a nemám přehled, takže jsem tak pročítal web (hlavně knife.cz) a padl mi do oka Sissipuukko M07. Podle této recenze by to měl být kvalitní nůž splňující moje požadavky.

Myslíte, že je to dobrá volba, nebo byste mi doporučil radši nějaký jiný, lepší?

Díky moc za jakýkoliv názory, hlavně doufám v příspěvek tradičních odborníků...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 24

Registrován: úte 16.10.2007, 20:31

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od robjord » stř 26.3.2008, 22:15

Fiskars ma vynikající sekery, ale jejich nože neznám. Je to ale přecejen jemnější kování...
Já bych v tomto případě uvažoval spíš o tomto nožíku http://www.noze-nuz.com/fallkniven/FN1K.php
Tam je záruka skutečně brilantního nože.
Nenasirej 7 chlapů když máš jenom šestirannej kolt.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » čtv 27.3.2008, 11:00

robjord:

Díky za tip, ten FN1K vypadá opravdu dobře. Ten Sissipuukko M07 na fotkách vážně nevypadá nijak odolně a asi bych si ho nevšímal, nebýt té recenze. Tam mu dal chlapík pořádně zabrat a docela ho chválí. Díval jsem se ještě na ruskou "recenzi" (teď nemůžu najít) a tam taky dopadl poměrně dobře. Navíc je k němu pěkné a kvalitní pouzdro :wink:

Nevím no, zkusim si něco načíst o tom FN1K (až zase bude fungovat www.knife.cz) a porozmýšlímm. Zatím díky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » čtv 27.3.2008, 12:26

ja tu F1 mam a je to uzasny nastroj na vse co jsi zminoval, cepel je dost robustni na mensi paceni a 10cm dlouha cepel je akorat na jakekoliv bezne uzivani.

mohu jedine doporucit, pokud za nuz chces dat cca 3000, tak uz mozna stoji za uvahu nechat so udelat nuz dle svych predstav za stejny peniz,a lepsich kvalit od nektereho z noziru z knife fora.
na druhou stranu F1 je kvalita uzasna;)

preji spokojeny vyber
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » čtv 27.3.2008, 12:41

Stampee:

No, začínám o tom F1 uvažovat. Když ho tak chválíte, něco na tom bude :) Jinak ty 3000Kč je maximum a strop, co jsem ochotný dát. Ten Sissipuukko M07 je za 2380Kč, F1 pak za 2690Kč.

Nechat si nůž dělat mě nenapadlo, ale asi to nebude nic pro mě. Scházet se a objíždět nožíře a ujasňovat si, co ano a co ne :? Když je osvědčená kvalita, nemám důvod ji nebrat a hledat jinde.

EDIT: Tak mě napadlo, jak je to u F1 s pouzdrem? Je v ceně, nebo se musí dokoupit? Jestli ne, jaký cenově rozumný pouzdro doporučuješ ty?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 27.3.2008, 14:45

podle mých zkušeností s Fiskarsem, si vyber cokoliv a vyhozený prachy to nebudou
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 27.3.2008, 19:01

Ondřej: U F1 je pouzdro v ceně a právě cenou pouzdra se soupravy liší.
Tahle je trřeba s koženým: http://www.noze-nuz.com/fallkniven/FN1.php
a tahle se zytelem: http://www.noze-nuz.com/fallkniven/FN1K.php
Jinak dilema mezi těmahle kudlama je docela zábavné - ve skutečnosti se nemůžeš rozhodnout špatně! :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » čtv 27.3.2008, 19:21

4mike:

Fiskars sekery, rýče, brousky atd znám, ale nůž jsem od nich neviděl. Ale taky myslim, že to bude super práce.

Smith:

Tak díky za "radu" :D Psal jsem mail na noze-nuz s dotazem na aktualni cenu a pokud by byla stejna jako na webu, objednaval bych asi z nozirstvo.sk. Tam mají F1 za 2929 Sk s koženým pouzdrem a tím se cenou ještě víc přibližuje Sissipuukko M07, takže je to vážně dilema.

Pro Sissipuukko M07 je o 3cm delší čepel
Pro F1 zase bitelnější konstukce (alespoň tak jsem to z recenze na knife.cz pochopil)

SAKRA!!!!!!!! :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 27.3.2008, 22:13

Ondřej: Šup do prodejny a osahat! Pak budeš mít jasno ;)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » pát 28.3.2008, 8:59

ja mam s kozenym toulcovym pouzdrem a je naprosto super.
na denni a skryte noseni jsem si ale jeste nechalk udelat kydex pouzdro s tek-lockem. vyhoda jakehokoliv mozneho umisteni. nevyhoda kydexu je ze ti skrabe boky noze,................na druhou stranu je to jedno-mas ho na praci, ne na vystavu do vytriny;)

ber F1 nebudes litovat , sisipuko, je pekny, ale myslim ze pro uziti v beznem zivote kvuli veikosti mene uzitny (nebude se ti chtit ho porad nekde schovavat)
muj nazor:)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pát 28.3.2008, 9:28

Stampee:

Skrytý nošení pro mě není až tak důležitý, protože ho plánuju jen do přírody na čundry atd. Do města s sebou nosím zavírací SOG FLASH II.

Já věřím, že je F1 super kvalitní nůž! V diskuzi na knife.cz psal nějakej kluk, že s ním řezal plechovku od fazol a bez známky opotřebení. Sisina má prý jedovatější ostří, F1 si ho zase dokáže dýl udržet.

Jinak cena F1 na noze-nuze je momentalne 2550Kc, takže ze slovenska se ho objednavat nevyplati.

Jakej z tech dvou nozu podle vas pujde snadneji nabrousit amaterem s mensi pravdepodobnosti zkur123veni ostri? Rikam si, že kdyz uz bych mel takovy pekny nuz, byla by skoda nosit ho tupy a rad bych poridil zakladni (co možná nejlevnější) náčiní ke snadnýmu přebroušení. Někdo chválil DMT, ale nevim, jestli bych s tim neudělal vic skody nez uzitku.

Asi se rozhodnu podle te snadnosti ostreni a trochu me laka i to vychvalovany pouzdro Sisiny, ale neni to rozhodujici.

Diky!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 28.3.2008, 17:09

Mě se po různých experimentech pro obvyklou údržbu ostří nakonec nejvíce osvědčily keramické V-tyčky. Zvládne to i manuální analfabet, úhel ostří je stále stejný a žere to málo času. :wink: Mám tyhle a docela stačí: http://www.elinemerchandising.com/LCS5D.html
Nejlepší ale podle mě je spyderco:
http://www.noze-nuz.com/spyderco-br/sc204mft.php
Je naprosto univerzální, pro hladké i zubaté ostří.
Velká souprava DMT a pod. je dobrá (mám rovněž), dokáže vyrobit ostří i tam, kde nikdy nebylo, ale používám jí jenom výjímečně - skutečně jen na opravu úplně zničeného ostří, než na údržbu normálně ztupeného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pát 28.3.2008, 17:58

Smith:

No tak to potěš... 2500Kč za nůž a dalších 1700Kč za brousky, to si asi fakt nedopřeju :) Zubatý ostří nemám ani neplánuju, přebrušoval bych F1/Sisinu, SOGa a maximálně nějaký obyč kuchyňáky, takže takovýhle parádičky jsou pro mě imho zbytečný.

Ty Lansky V-tyčky vypadají přijatelně (hlavně cena), ale musel bych se po nich podívat někde v ČR. Nejraději bych vzal všechno z noze-nuz, ale tam je nemají :? Jen bych se chtěl zeptat - když bych pořídil ty Lansky, nebudu si jima nějak kazit čepel? Myslím, jestli nejsou z nějakýcho horšího materiálu než třeba Spyderco, takže by sice brousily, ale zároveň třeba braly zbytečně moc materiálu z čepele.

Asi je to hloupost, ale radši se ptám, než abych koupil špatně.

Jakej nůž z těch dvou, a pokud možno to prosím zdůvodni, bys koupil ty? Já se fakt nemůžu rozhodnout. Sisinu bych asi nakonec vzal kvůli delší čepeli a kvalitnímu pouzdru, ale nevím, co je za ocel a jestli bude stejně kvalitní jako F1 (abych nemusel brousit moc často :))

Díky!!!

EDIT: Byl by použitelnej některý z těch brousků, který se dávají ke zboží nad 2500Kč? http://www.noze-nuz.com/darek/darek.php
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 28.3.2008, 20:23

U broušení je nejtěžší udržet konstantní úhel a to tyčky dělají vlastně za tebe. Pokud nechceš ty drahé brousky, zkus obejít třeba pár obchodů v Praze, určitě najdeš levnější provedení. Ten svůj jsem právě našel tady: http://www.nuz.cz/e-shop/brousky/standa ... pener.html
Mají po Praze i kamenné krámy (adresy na stránkách), takže by v některém měl být. No a noze-nuz.com vozí věci na přání, zkus se jich zeptat. Konstantní úhel broušení se dá udržet nakonec i v ruce (při broušení na plochém kameni), ale vyžaduje to dost cvik a člověk se celkem navzteká, když má po "broušení" tupější nůž, než před tím. :wink: Jinak ty keramické tyčky jsou k čepeli tak šetrné, jako člověk, co je používá. Ve skutečnosti stačí obtáhnout jen třeba desetkrát normálně ztupenou čepel a zase holí; úbytek materiálu je neznatelný.
Pokud jde o výběr mezi F1 a Sisi, tak ti už asi moc neporadím. Oba jsou moji oblíbenci a adepti na příští koupi otevřeného nože. Jsou pěkné, účelné a technologicky zajímavé: F1 má sendvičovou čepel, Sisi parciální kalení... Já sám bych se prostě vypravil obhlídnout je někde naživo, vzít do ruky a v tu chvíli to prostě poznáš. Jeden z nich ti sedne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » sob 29.3.2008, 21:45

Smith:

O.K., díky moc! Nože bych si před koupí ošahal rád, bohužel nevím o obchodu, který by v Brně bral prodej nožů vážně. Stavil jsem se v bývalém Kozapu a tam mi pán řekl, že chlápek, co do ČR dovážel FALLKNIVEN už to nedělá a tak je neberou.

Musim to ještě promyslet a něco koupím.

Takže ještě jednou VELKÉ DÍKY!! Jsem moc rád, že se mám koho zeptat :wink:

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz