Ozbrojený gang řádí v tramvajích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 02.4.2008, 21:00

SATAN: ...a NÁPADNĚ sledoval terén. Tihle týpci se připravenýmu ostražitýmu ranařovi vyhnou, jdou po drobným majetku, ne po hrdinských činech.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 02.4.2008, 21:04

Nikdo: podle vkusu kazdeho soudruha. Ja radeji nenapadne a potom se i nenapadne vyparit - tzn. predchazet problemum, nez je potom resit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 02.4.2008, 22:07

Souhkasím s Nikdo. Nevyberou si dvoumetrovou gorilu, ale nějakýho chcípáka. To je celý.

Bojoval bych bez ohledu na následky. Nechat se obrat bandou čmoudů by bylo příliš ponižující. :mad:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 02.4.2008, 22:14

No, jenom predstava toho, ze jim dam co chteji a pak me stejne zacnou sacovat - to je masakristicky psychodrama - s bouchackou za pasem by slo teprv v tu chvili skutecne o zivot.

Oni chteji prachy a majetek a pri prvni komplikaci berou roha. Jenze nalez zbrane muze (a nejspis taky bude) evokovat neplanovany nasili. Takze ve chvili, kdy by na krochnu prisli, nebo by to bezprostredne hrozilo, je to LOS se vsim vsudy a strilet hlava nehlava (alfa nealfa), okamzite a plosne. Samozrejme, kdo ma zbran, je prioritni, ale kdyz padne vedle a chytne ji soudruh bez zbrane, povazuju to za jejich problem. A ty nezucastneny, co by se treba octli nedejboze za nima - pomahej jim pambu, to proste tezko nekdo zvladne resit, ve chvili, kdy mu jde o zivot. Takze ruco udelat misto, co to pujde - nejlip zkusit nekoho porazit, optimalne prorazit ze sevreni, tasit a resit. Na varovani uz neni cas, leda bych mel bezvadny kryti a to je nepravdepodobny.

Pokud by byl cas zhodnotit situaci (nekoho prede mnou by treba uz sacovali), zvazil bych i trhnout dvere a vyskocit za jizdy. Jinak bud heroicka vlozka s krytim v pololeze na schodech, nebo tise doufat, ze nebudu dalsi na rade a delat mrtvyho brouka.

"158ka" je jasna hned jak to pujde - ve vsech situacich.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

***

Příspěvek od john.hawk » stř 02.4.2008, 22:52

nádherná situace, útočník č. 1 dost na blízko, zbraň už má vytaženou a pokud to nebude plynovka tak je to 50 na 50 s tím že tasím jako druhej..on po první raně nepadne, já snad taky ne..a co ti vostatní ???
na šacování by nemělo nikdy dojít, souhlasím že pokud mi najdou zbraň můžou ze strachu udělat cokoliv, pokusit se mi ji vzít ale před tím mi dají pořádně do držky..
na podobný situace by se hodilo řešení typu dvě peněženky ( dám ji pár korun a snad dají klid) a hrát o čas..je dost na hovno když oběť sedí, nemůže se hýbat. taky bych v tý situaci skusil prorazit to obklíčení nějakou překvapivou fintou, chtějí mně okrást, nebudou střílet do zad, to by mně smázli rovnou..protože hrubou sílou jich tam je dost..
pokud bych byl jako nestraný pozorovatel, volám 158 a uvádím popis..pokud nemůžu mluvit nechám hovor viset..aby švesty aspoň slyšeli co se tam děje..
pokud už by oběti tekla krev a bylo by to dost vážný míření na hlavu se slovi zabiju tě.., vytahuji zbraň a kryju ji tak, aby ji do poslední chvíle neviděli, žádná výzva protože bych ztratil výhodu, skusím jim dobrovolně podat svůj batoh/zapnutej mobil a při předávce už střílím na zbraň a skusím držet distanc..pokud půjdou ke mně střelba..
nedělám si iluze, jedoucí tramvaj, 6 útočníků, jeden prokazatelně ozbrojenej, kolem spousta lidí..náročná situace.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » stř 02.4.2008, 22:59

Podle popisu "gangsterů"-cikánů, se bezpochyby jednalo o drsné gangstry jak v americe, podle hadrů..( teplákové soupravy, myslim ze na retezech se taky nesetrilo...),pistole drsne uložená na ptákovi a nadzvednutá mikina ideální místo na skryté nošení . nejlepší řešení neexistuje, záleželo by na vzdálenosti jednotlivých ksindlu, kdyz by tam ten odstup byl tak nejspís prudký výpad do nejblizsiho, musí jit k zemi a clovek musí tasit a couvat (řvát), střílet by se mi nechtělo ani v takhle poloplné tramvaji, nicméně pohyb ke zbrani a znraní je naprosto jasnej signál. nicméně chování oběti už před samotným přepadením je samo o sobě k zamyšlení
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » stř 02.4.2008, 23:43

nedělám si iluze, jedoucí tramvaj, 6 útočníků, jeden prokazatelně ozbrojenej, kolem spousta lidí..náročná situace.
K tomu si môžeš prirátať neočakávanú reakciu od šoféra (brzdenie, strhnutie volantu,nabúranie...) prípadne "civilistov".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » stř 02.4.2008, 23:50

:lol: :lol: :lol: strhnutí volantu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » stř 02.4.2008, 23:57

no nevím, ale na to bych si netroufnul :(
vystřílet 6 terčů během pár sekund, abych přitom nezásahnul nezúčastněnou osobu :? ..ještě se musí počítat, že pokud mám FMJ, tak jím to proletí, proletí sklem a kulka letí na ulici :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » stř 02.4.2008, 23:59

Chyba nastala (asi) v preklade :) .
OT:
Tiež som sa raz čudoval keď jeden na inete písal že meral anténu vo "velkém vedre" :roll: .

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Brigadier » čtv 03.4.2008, 0:07

Když si představím, že 6 borců se na mě namáčkne kolem dokola, jako když valím přecpanó brněnskó šalinó, kde i na sedadle je člověk přišpendlenej...půjde něco udělat velmi těžko...borec na sedadle před tebou, za tebou, čtyři dokola.... jasné, že je lepší se aspoň pokusit...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » čtv 03.4.2008, 8:43

Ja sedím v noci v tramvaji vždycky vzadu nebo se vzadu těch okrouhlích trubek držím. Kdyby se teoreticky kdekoliv v tramvaji na někoho nahrnuly tak aspon dva budou v zákrytu. 1 střela 2 čikarijci a 2 už dost zpomalý střelu nato aby nevyletěla ven z tramvaje. Dobhromady 2 borci + sklo.

Ale koho to napadne v takové situaci. Gord budete nervní a ještě skosíte někoho venku.

Nakonec u soudu by to dopadlo tak že 1 měl plynovku druhý atrapu a zbytek tam NEVINNE postávalo. Ně proč mě střelil ja nic. Sem tam stal sem něvěděl že oni tam dělají elpaso nebo nějakou čorku a ten gadžo rambo tam sřilel a ja sem na voziku.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 03.4.2008, 8:51

igloo píše:VEIKO a ty poznáš bez toho aníž byz vzal plynovku do ruky, že je to plynovka? já ne potřebuji mít v ruce.....
Krom toho by to chtělo na to zda smějí občané použít svou zbraň při pomoci v nutné obraně nějaký judikát. U poldy je to jednoduché tam je to hned v prvním písmeně ohledně použití zbraně.
- KN a NO neřeší, zda jsi ohrožen Ty, osoba blízká nebo zcela cizí. §§ 13-14 TrZ. Čin jinak trestný není trestným činem, etc.
- Drban míří na někoho pistolí. V takovém případě z logiky věci nemohu zbraň správně zařadit do kategorie (ostrá, plynovka, dětská hračka) a musím při řešení situace vycházet z toho, že bezprostředně hrozí útok palnou zbraní. A to jak obránce při řešení situace tak následně orgáni při vyšetřování.
- Jestli se někdo odváží v takové situaci vytáhnout svou zbraň a šest drbanů vyřešit, jednoznačně zaslouží uznale poklepat na rameno. A případní přeživší drbani dostat za ozbrojené loupežné přepadení jako členi organizované skupiny pár roků natvrdo. Že sem nešel na ty práva, já být soudce nebo státní zástupce... :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 03.4.2008, 9:28

VEIKO - no, snazit se schvalne trefit 2 drbany v zakrytu a "spolihat", ze se to povede je (mirne receno) hodne odvazny...

Brigadier - nejedna se o Brnesko salino ve 4 odpoledne, nybrz o prazskou elektriku v 5 rano - 6 drbanu, 6 nezucastnenych, 1 napadeny.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Brigadier » čtv 03.4.2008, 11:52

CMK: Jistě, máš pravdu. Situaci jsem pochopil. :) Jen jsem chtěl říct, že těch 6 drbanů ti vůbec nemusí dát prostor k pohybu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 03.4.2008, 12:16

VEIKO píše:Nakonec u soudu by to dopadlo tak že 1 měl plynovku druhý atrapu a zbytek tam NEVINNE postávalo. Ně proč mě střelil ja nic. Sem tam stal sem něvěděl že oni tam dělají elpaso nebo nějakou čorku a ten gadžo rambo tam sřilel a ja sem na voziku.
Gadžo rambo jednal oprávněně v mezích NO. Viníky jsou tedy ti dva, s plynovkou a atrapou. Vymáhej si náhradu škody po nich, v občanském řízení, more *4069* *4068* *3558*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » čtv 03.4.2008, 12:58

Nikdo. To je perfektně napsané. Cikánská právničina. Best
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » čtv 03.4.2008, 13:09

:shock: to je situacia!
najlepsie a najrychlejsie by bolo postrielat ich tou buchackou, co mas pri hlave, ale to by musela byt ostra, nabita, obtiahnuta a na to sa spolahnut neda. mam nad cim par dni premyslat!
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 06.4.2008, 21:37

Shrňme fakta!Šest cikánských gengstrů,oloupilo v tramvaji 21 letého "gadža"o jeho věci,doklady a platební karty za použití neidentifikovaných zbraní,dokonce i přiložením hlavně pistole k hlavě oloupeného!
Ano,jedná se o TČ § 234Tz,Loupež,jako organisovaná skupina,s vyšší trestní
sazbou.
Situace takto vylíčená,se jeví jako vhodná na použití střelné zbraně v rámci § 13 Tz - NO!
Většina z vás i takto reaguje ve svých příspěvcích.Je tu však jedna okolnost,kterou jste ve svých úvahách neřešili a ani v popisu situace není zmíněna,ač je "zásadní"!!Nemohla to být ale třeba i jen "krajní nouze"§ 14 Tz??
Zamyslete se nad důsledky pro vás!KN?Či NO?Tuto otázku by jste si měli vždy uvědomit před tím než začnete "JEDNAT"!
Otázka - kdy by to byla KN a kdy NO!Uhodnout by to měl"každý z vás",pokud nechcete někdy "bručet"!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 06.4.2008, 21:51

NO - chranis zajem chraneny zakonem pred utokem, ktery bezprostredne hrozi a to ne zcela zjevne neprimerene zpusobu utoku.

KN - odvracis nebezpeci, nejde-li to jinak a vysledek nesmi byt stejne zavazny nebo horsi, nez jaky hrozil.

Kdyz na me drban v tramvaji vytahne zbran, mam opravnene pravo se domnivat, ze ji pouzije. Ale budiz, pripustme, ze jsme stale spise na strane KN... Ja ocekaval, ze tak polopatickou a jasnou vec, jako ze nebudu strilet naprosto ihned snad ani psat nemusim.

At uz bych se zcela netakticky k tomuto rozhodnul jako ten, koho "jenom" okradaji nebo jako ten, kdo na to kouka jako jiny cestujici, vzdy by tomu neco predchazelo. V pripade okradanyho prorazeni obestoupeni drbanu, tazeni zbrane a namireni na ozbrojenyho - strelba by prisla ve chvili, kdy by on zacal tahat pistoli na me. Totez jako spolucestujici - kdyz uz bych se donutil to resit, nebylo by to tupy strileni "ze zalohy" nybrz po predchozim hysterickym rvani, at ho nechaj, lehnou si na bricho a ruce, abych na ne videl (uz jsem to tu myslim psal - nebo na Strelectvi?).

Ale jakmile bych se k tomu rozhodnul az ve chvili, kdy "loupezne prepadeni" dospeje do faze "ublizeni na zdravi ve stadiu pokusu" nebo "ublizeni na zdravi s nasledkem smrti" nebo "vrazdu ve stadiu pokusu" pak by naopak prisla strelba naprosto bez varovani, klidne ze zalohy...

Jenze... Je tam spousta ale a nelze rict 100% od stolu, jak by to clovek resil, kdyz tam nebyl. S tim, jestli "uz bezprostredne hrozil utok na zivot" nebo ne, s tim by pak melo spoustu prace spousta znalcu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz