05.04.2008 - SSK Čelákovice - Aprílová férovka


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

05.04.2008 - SSK Čelákovice - Aprílová férovka

Příspěvek od Jasik » čtv 13.3.2008, 9:30

PROPOZICE ZÁVODU:

Pořadatel: SSK Čelákovice, www.ssk.celakovice.cz
Místo a datum: střelnice SSK Čelákovice, 5. 4. 2008, registrace od 9:00
Druh závodu: Lidová obranná střelba podle pravidel LEX.
Závod pro soukromé uživatele střelných zbraní, ozbrojené složky (závodník je povinen předem řádně prokázat oprávnění k užití zbraně v závodě).
Startovné: 250,- Kč
Situace/náboje: 5 situací blízkých reálné obraně, žádná tajná situace, min. 50 nábojů.
Kapacita závodu: 60 střelců

Ředitel závodu: Bc. Roman Jareš
Hlavní rozhodčí: ing. Pavel Dadák
Rozhodčí: oficiální rozhodčí LOS, delegovaní LEXem a jmenovaní pořadatelem

Časový rozpis:
9:00 – 9:45 Registrace závodníků
9:45 – 10:00 Oficiální zahájení
10:00 Zahájení soutěžní střelby
Konec střelby cca 16:00, vyhlášení do 30 min po ukončení závodu

Skupiny: Civilista, Ozbrojené složky (vyhlásí se v souladu s pravidly.
Každý závodník může startovat pouze v jedné skupině.
Divize zbraní: Hlavní závod - všichni závodníci ve skupině se hodnotí společně.
Divize pro Český pohár LOS 2008:
Pistole, Revolver, Záložní (kapesní) pistole, Záložní (kapesní) revolver.
Každý závodník může startovat pouze v jedné divizi.
Zbraně a střelivo: Zbraně a střelivo odpovídající vyhlášeným divizím, vyhovující zákonné právní úpravě a pravidlům LOS.

Vybavení: Povinné skryté nošení zbraně (neplatí pro skupinu Ozbrojené složky bude–li oficiálně vyhlášena). Pouzdro na zbraň pro a veškeré další vybavení používané v závodě musí vyhovět pravidlům LOS. Odpovídající oděv a obuv do přírody a nepříznivého počasí. Dostatečná ochrana sluchu a zraku povinná pro všechny závodníky. Přihlížejícím důrazně doporučena.

UPOZORNĚNÍ: Každý závodník je povinen startovat v pořadatelem určeném kompletním oděvu, tj. mít na sobě všechny určené oděvní součástky, odpovídající roční době s přihlédnutím k aktuální povětrnostní situaci (pro tento termín závodu lze očekávat např. mikinu a zapnutou svrchní bundu). Povinný oděv bude vyhlášen při oficiálním zahájení.

Bezpečnost: Povinné vybití zbraně na vyhrazeném místě před vstupem na střelnici. Pohyb ve volné zóně střelnice pouze se zbraní vybitou, po ráně jistoty a bezpečně uloženou. Přísný zákaz manipulace se zbraní mimo „Bezpečnou zónu - prostor povolené manipulace se zbraní“ a přísný zákaz manipulace se střelivem v této zóně. Vstup na střelecká stanoviště jen na výslovný pokyn rozhodčího. Veškerá manipulace se zbraní na střeleckém stanovišti jen na povel rozhodčího.

Hodnocení: Hodnocení dle pravidel LOS.
Ceny: Závodníci na prvních 3 místech v každé kategorii budou oceněni medailemi a diplomy.

Poloha střelnice: viz. mapa zde
Doprava: vlastní, autem: z Prahy D-11 na H. Králové nebo R-8 na M- Boleslav, a dále viz mapa, vlakem do železniční stanice Čelákovice (z Prahy z Masarykova nádraží)
Občerstvení: v přiměřené míře na střelnici
Přihlášky: předběžná přihláška možná ve tvaru Příjmení, Jméno, číslo ZP, divize na: ssk.celakovice@iol.cz nebo SMS tel. 739 434 582 – nenahrazuje registraci na místě
Registrace: povinná řádná registrace osobně na místě v den konání závodu (viz časový rozpis), závodník, který se řádně osobně nezaregistruje, nemá nárok na zařazení do závodu

Změna vyhrazena
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 13.3.2008, 9:51

A je to zase tady :lol: :lol: Těším se na to dohadování, jak kdo chodí oblečenej.
Já mám např. mikinu, ale vestu už mám rozeplou. Snad to nebude pořadatelům vadit :roll: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 13.3.2008, 18:24

Každý závodník je povinen startovat v pořadatelem určeném kompletním oděvu, tj. mít na sobě všechny určené oděvní součástky, odpovídající roční době s přihlédnutím k aktuální povětrnostní situaci
...vidíte to černé na bílém? Kdo nemá trenýrky, nestřílí! :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: čtv 15.2.2007, 19:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Dibley » čtv 03.4.2008, 17:18

Tak kdo dorazíte ?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 03.4.2008, 18:02

Tak tentokrát mi to snad vyjde... :roll:

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » pát 04.4.2008, 9:05

Smith: Nezapomeň trenky. Budeme to kontrolovat!
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 04.4.2008, 9:47

Vážení přátelé a kolegové střelci. Pokud se nic nového zvláštního nepřihodí, poctím tuto akci opět svou účastní a dokonce budete mít tu čest mne opět vidět v roli rozhodčího - to vám fakt nezávidím :P 8-)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 04.4.2008, 12:12

Dibley: čti soukr. zprávy ;) Dej vědět jestli pojedeš s námi
...zbraně, mám zbraně

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 04.4.2008, 14:24

Dibley jede po vlasní ose proto nabízím jedno místečko z Prahy, kdo stoho využije, bude mít celou cestu vedle sebe Opici, za což je samozřejmě speciální příplatek :lol: :wink:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 04.4.2008, 18:56

V 9:00 pojedu kolem Cerneho Mostu parkoviste K+R (tj. kousek hned za/pred zastavkama MHD Busu), zastavim tam a koho uvidim znameho, ze tam stoji, naberu jej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 05.4.2008, 22:11

Moc povedené, díky pořadatelům
Nějaké to foto
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » sob 05.4.2008, 22:23

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » sob 05.4.2008, 23:19

Jménem pořadatelů díky všem za účast, že jsme to přežili ve zdraví a rozhodčím a pomáhajícím za ochotu a pomoc při organizaci. Všechno by proběhlo hladce až do konce nebýt jednoho nejmenovaného, který ve snaze si polepšit, nám trochu zamotal čísílka. :lol: :lol: Stejně mu to nepomohlo díky bystrým očím střelců.
Tím se omlouvám za zdržení při vyhlašování výsledků, ale když vy jste to odstříleli tak rychle.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » ned 06.4.2008, 19:19

...ten kdo si chtěl polepšit byl cmk? *4227* Z 5. na 3. místo, to by se ta modifikace xls sheetu vyplatila :lol:
Jestli ne, tak kdo? Nebo se nemohou zveřejňovat jména bez souhlasu zůčastněného? :wink: 8-)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 06.4.2008, 20:05

Ja ti dam diky jednomu...

Pro dobrotu na zebrotu :-(

Priznam se, ze kdybych si chtel vylepsit poradi, ze takhle chytrej zpusob by me nenapadl ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » ned 06.4.2008, 20:31

No ono v excelu něco takového ani snad nejde :lol: nebo jooo? :shock:
Já si myslím, že to bylo dobré i s tím zmatkem okolo vyhodnocení, já jsem si to tedy užil :banana:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » ned 06.4.2008, 20:59

No je fakt,že se vyplatí koukat i na procenta a ne jen na umístnění. 8-) :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 06.4.2008, 21:33

Tak nejvic procent je asi v aktualizovany tabulce Poharu LOS 2008:

http://www.korecky.com/docs/los2008/poharlos2008.xls
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 07.4.2008, 9:49

Dovolím si také pár maličkostí ať už jako rozhodčí, tak jako střelec a nakonec i jako "nezávislý" pozorovatel a naslouchač.
Začněme tím pozitivním:
- díky za nápadité situace, na každé byla nějaká "nachytávka"
- díky někomu nejmenovanému za fajn počasí, protože kdyby bylo jako v neděli, nikam bych nejel
- díky střelcům (a bylo zase několik nováčků), že jsme všichni přežili
- díky střelcům i za to, že jsem se jako rozhodčí opět něco přiučil
A teď z jiného soudku:
- s ohledem na věčné "rýpali" bude potřeba psát asi popisy na situacích do posledního pohybu, aby nevznikli debaty na téma, proč se musím krýt tady, když se podle pravidel můžu krýt pohybem. Takže prosím tímto pořadatele, aby pro podobné hnidopichy popisovali situace stylem.."uděláte to a to, pak 3 kroky do leva, zakleknete o okraje bariéry tak, aby Vás nebylo z pohledu nejbližšího terče vidět... atd..atd..". ;-)
- pro hlavní pořadatele.. "Chlapy, kdy už se kurňa naučíte dělat s tím počítačem" 8-)
A něco na rozhodčí, co jsem zaslechl:
- na situaci 2/3 prý dal rozhodčí pokyn střelci k nabíjení,přestože jeho pomocník teprve směřoval od terčů k němu
- slyšel jsem pár reakcí na to, že nebyli shodně hodnoceny situace po vystřídání rozhodčích a že by bylo pro objektivitu lepší, kdyby situaci pískali celý závod stejní lidé. K tomu moje připomínka - když bude mít pořadatel k dispozici více ochotných lidí, na situaci budou 3 lidé, vystřídají se navzájem.
A za sebe, díky všem kolegům střelcům za milé přijetí po půl roce co jsem na LOS nebyl :banana:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 07.4.2008, 11:30

Tak ted z me strany (dovolim si rict, ze uz o poradani zavodu LOS neco malo taky vim :-) ):

Nejdriv par slov k poradatelum:
+
Napadity situace
Solidni zajisteni

-
muj zasadni odporu k nuceni urciteho tipu obleceni
situace 4 si primo rikala o to, aby na ni byly hadky co je kryti a co ne (pry tam puvodne byla preslapovka - pri zavode tam uz ale nebyla)
chtelo to vic myslet na tradicni hadace a rict si: "az sem prijde ten a ten, co ho asi napadne, na co se zepta, jo - aha, tohle, ak to dame do procedury"
pomer cena/velikost zavodu uz byla docela na hrane (asi si hold musime zvykat - jinak bude LOS prodelecnej podnik)

Zaver: zhadat se maji stavitele a rozhodci pri stavbe situaci, ne zavodnici druhy den. Takhle jsme se zhadali se Stenganem v Oparanech, az mi to skoro prislo vuci nemu blby, pac tam od rana drel jako mezek, ale prosadil jsem si svou a nakonec NIKDO na tom miste nemel jediny problem.

K rozhodcim:
Tam to nebudu delit, obecne naprosto v pohode, jen na ty 4ce (odnos raneneho kamarada) to proste meli tezky.
Ve chvili, kdy se Mirek zeptal na kryti pohybem, mela odpoved znit "dozvis se na breefingu" - hotovo, konec. Takhle, ac ten Miruv napad byl spravnej, dobrej, rychlej, tak NESMEL platit, jelikoz Mira nebyl na breefingu a neslysel jasne recenou vetu: "proti zbyvajicim 2 tercum a popperu se kryjete za zastenou" a nebylo se ani na co ptat !!!

K zavodnikum:
Stejne tam lidi pobihali od situace k situaci, jak je napadlo. A prave Mira u ty 4ky je jasnej presnej a naprosto ukazkovej pripad, jak to nema bejt. Proste jsem v nejakym sqadu, s celym squadem prijdu na breefing a pak se ptam. Ale prijit do rozstrileny situace a desne se tam hadat o postup reseni, ktery je dan: a) pravidly, b) popisem na papiru (procedurou), c) breefingem, kdyz jsem neslysel breefing, je proste spatne!

Jestli chce nekdo 100% jednoznacnost, at jezdi na IPSC.
V Losu to vzdy bude o tom, ze tam bud po vzoru IPSC bude preslapovka a pak se proste proti nekterejm tercum budu odkryvat vic, nez je zdravo a proti jinejm to sotva ustrilim (coz neni dobre vuci snaze o realitu, navic nekteri se budou stejne hadat, ze ta preslapovka je blbe, ze ji prekrocim jen o 3 cisla, realnej vliv zadnej a dostu proceduru), nebo to proste necham na posouzeni rozhodciho a pak narazim na to, ze kdo se hada uz snad ze zasady, ze by to jinak neslo, tak se proste zase zhada, protoze rozhodci je podle nej vul a posoudil to blbe.

Zavodnikum bych doporucil - ZKUSTE SI TO.
Zkuste si tam den pred zavodem celej den mlatit kladivama do klacku tak, aby z toho vzniklo neco zajimavyho a druhej den tam celej den pobihat a hadat se s lidma, ktery nikdy podobnej zavod nedelali, stravit tim 2 dny casu, v lepsim pripade na tom vydelat par stovek, v normalnim bejt na nule a v horsim jeste neco doplatit ze svyho. A vy, kdoz si to zkusite, tak se pak klidne hadejte.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz