05.04.2008 - SSK Čelákovice - Aprílová férovka


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 08.4.2008, 8:41

HV: jojo, to je pravda. Trencle jsem osobně Smiťákovi zkontrolovala
očima i ručně 8-)

Jinak to byl pěknej závod, počasí vyšlo, díky všem pořadatelům
a rozhodčím za vynaloženou energii a chuť se tomu pořád věnovat,
i přes některý řeči ostatních nejmenovaných prudílků :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » úte 08.4.2008, 9:01

Jsem ten co pískal na 4ce v první směně a tak se také vyjádřím.

Ad krytí paslbou:
Na dotaz, zda je možné krytí střelbou jsem odpověděl, že to sice pravidla umožňují, ale na této konkrétní situaci to budu posuzovat jako nekrytí. A také jsem vysvětlil proč. Krytí palbou má smysl, když nemám okamžitě k dispozici kryt a musím se k němu přesunout. To bylo např. na situaci 5. Můžeme sice debatovat, zda není lepší prostý rychlý přesun než nepřesná střelba za pohybu, která jenom zpomaluje ústup do bezpečného krytu, Ale to by byla delší diskuse. Na 4ce to ale bylo jednoznačné. Krytí palbou by tady znamenalo to, že z relativně bezpečného krytu vyběhnu do nekrytého prostoru. Udělali byste to v reálu? Jsem si jist, že ne. Proto jsem to zakázal. Nestřílíme IPSC ale obrannou střelbu přátelé. Na svém výkladu pravidel si stojím. Máte asi pravdu v tom, že to mělo být v propozicích situace. Já jsem tu situaci ani nenavrhoval ani nestavěl.

Ad nepenalizování vystrčené ruky:
Měli jsme tam střelkyni, začátečníka, která už měla napomenutí. Tato paní nedostala plný počet penalizací, který by si asi zasloužila. Důvod je prostý. Pokud mám na situaci začátečníka, který dělá chyby, tak na něj nejsem jako pes. Sice mu netoleruji bezpečnostní prohřešky, ale v oblasti penalizací jsem mírnější. Upozorním ho samozřejmě na všechny chyby, kterých se dopustil, dám mu penalizace, ale zároveň se ho snažím motivovat a povzbudit, aby se zlepšoval a přišel ne příští závod zase. Proto nedostala odhadem 6-8 penalizací, které by si zasloužila, ale "pouze" 4-5 (už si to nepamatuji přesně). Diskuse, kterou tam na toto téma rozjeli někteří střelci byla zbytečná a jenom rušila atmosféru závodu. Navíc tam diskutovali střelci, kteří do přísl. squadu ani nepatřili a neslyšeli brífink.

Musím říct, že jsem byl po delší době na závodech LOSu. Pískat jsem nechtěl, protože se jeětě stále zotavuji po nemoci, ale nechal jsem se "ukecat" . Asi to byla chyba. Ty diskuse na střelnici mě dost otrávily.
Ivo Strnad
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: úte 05.6.2007, 12:51

Příspěvek od Stickman » úte 08.4.2008, 9:51

Jasik: Já tě samozřejmě pod nickem znám, ale jde mi spíš o chybu systému než o chyby konkrétních osob, takže jsem nechtěl hned na nikoho ukazovat prstem....

Sharskshooter: Měl bys být rád, že ti někdo poradí....a když je to od Kuguarů, tak se nad tím i zamysli....

CMK: Mám trochu pocit, že máš tendenci to omlouvat.... nejsou peníze, nejsou lidi, zkuste si to sami. Znova opakuji, chápu obtížnost situace. Ale někdy neškodí říct si... jo tohle a tohle bylo na ho*no, nešlo by to v rámci stávajících možností udělat lépe...?

Ptak: O tu paní nejde, byli i jiní zkušenější střelci.... Ale je to zase o systému, když se u jednoho závodníka udělá vyjímka, tak pak to nepůsobí dobře.

Co se týká reality. Já nejsem žádný profík. Ale pokud by se konkrétně situace 4 měla posuzovat z hlediska realty, ta by jednak muselo být jasné, jestli o terčích ve dveřích vím a nebo ne. A potom zůstávat a krýt se za bariérou ve které je za mnou okno (kde jsem již 2 grázly střelil a může tam vylézt další) mě teda rozhodně bezpečné nepřijde a hledal bych způsob, jak odtamtuď zmizet co nejdříve....

A jestli to z mého předchozího příspěvku nebylo jasné, tak neřeším jenom tu situaci č. 4. Jde mi o několik věcí, které se často vyskytují:

- rozhodčí omezuje způsob řešení situace (a není to z důvodu bezpečnosti)
- i když pravidla jsou jasná, rozhodčí to pak nepíská dostatečně důsledně


Snažím se o maximální věcnost připomínek a nikomu jen tak nespílám.... a pokud to Opice a někteří ostatní berete jen jako prudění, tak jste buď předchozí příspěvky nečetli a nebo nepochopili...!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 08.4.2008, 10:04

Stickman píše:Ptak: O tu paní nejde, byli i jiní zkušenější střelci.... Ale je to zase o systému, když se u jednoho závodníka udělá vyjímka, tak pak to nepůsobí dobře.
Stickman: a to je prave to, co me ted na techto zavodech bez pardonu vyslovene sere. Kdyz se s LOSem zacinalo, tak to bylo vsechno na urovni "srandamacu", skvele jsme si pokecali, zastrileli a slo se domu. Ted to vypada tak, ze kdo si co nevyhada, to nema. Kazdej se vyslovene predhani v tom byt lepsi, lidi co nejsou uspesni v jedne kategorii kupuji jine kvery, aby spadli jinam a tam se aspon umistili a podobne vyfikundace. Ptak psal, ze kdyz prijde zacatecnik, je na miste jista shovivavost - jasne, muzes ho tam servat a on ti tam priste uz neprijede a kdo tam bude chodit? Jenom ti co se umistuji? Ti uz maji ve vetsine pripadu stejne vycvik nami obcany zaplacen, takze nam nemusi predvadet, jak jsou v tom skveli.

To L ve znaku LOS znamena LIDOVA, takze bych byl rad, kdyby to nekteri jedinci nezamenovali s olympiadou a co se me tyce, tak bych to te pani odpustil taky. Howgh.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 12:06

Stickman - ale jo, mas pravdu - omlouvam... A i rikam - slo by to udelat lepe (sam jsem to hodil do minusu tohohle konkretniho zavodu)... I priznavam, ze to nebylo optimalne doreseny (to se to priznava, kdyz s tim nemam nic spolecnyho)... A dokonce i davam za pravdu, ze se z toho da poucit do budoucna - ja bych tam tu preslapovka dal. S tim vsim souhlasim. Jen uvadim, ze to neni takova prdel udelat tak, aby na vsech stagich vsechno probehlo hladce
S cim ale nesouhlasim je zbytecne vypjata diskuze na stanovisti. Padla otazka: "muzu se kryt strelbou za pohybu" a padla odpoved: "ne nesmis". Tam by to idealne melo skoncit, i kdyz je urcite lepsi, kdyz rozhodci (tak jako to udelal) rovnou rekne: "nesmis, protoze...", ale sam vis, ze ta debata tam probihala dobrych 10 minut a k pratelskemu popovidani to melo daleko.

K benevolenci...
Je to zase o pristupu. Proc bych mel buzerovat a penalizovat pani, co si prisla zkusit strelit revolverem za to, ze ji lauf koukal o par centaku dopredu... Ano, ja jako rozhodci bych po vybiti s ni situaci prosel, rekl bych ji: "tady jste strcila lauf pred prekazku, pravidla to zakazujou, davejte na to bacha, je to jeden z Vasich prvnich zavodu, snazime se tu i trochu vychovavat, takze Vas dneska trestat nebudu, ale priste uz jo a budou to 3 sekundy za kazdou ranu". Pani nenaseru, priste prijde, kdyz uz ty procedury dostane, bude presne vedet za co, bude vedet, ze to dela opakovane a mam jistotu, ze ji to neprijde blby a bude chodit dal.. A proc jsem rad, ze bude chodit dal? Ne proto, ze priste zase da 100-250 startovnyho, ale proto, ze kazdym zavodem se bude chovat bezpecnejc a bezpecnejc - a tim presne splnim ucel LOSu. A jsem radsi, kdyz si ten zavodnik dava bacha predevsim na bezpecnost, nez na presnou polohu.
A ze zrovna ona tu bezpecnost potrebuje dal pilovat, to vime. Tady bych docela pochopil, kdyby nekdo zacal resit, ze nedostala na 2ce DQ - ode me by ho dostala po prvni rane a je i dost mozny, ze bych ji ten revolver v ty ruce zaslapl.

S jinou benevolenci uz budu pristupovat k lidem, kteri jsou na 5. a vic zavodu, zacinaji uz pomalu koukat na vysledky. Tihle lide uz maji bezpecnost zazitou, strileji celkem presne a rychle, ti uz maji na to, aby zvladli uplne vsechno. K tem budu nekompromisni. A to i ve vecech, ktere nejsou uvedeny v pravidlech konkretne, ale jen obecne. Priklad: koukani dalekohledem napric celou strelnici, jestli je na nejakym terci krtecek nebo granat nebo cokoli jinyho. Ano, v pravidlech neni psano "zavodnik nesmi koukat dalekohledem na polotajnou situaci" a ani pravidla nestanovujou, co je polo-tajna situace. A presto, ze vnitrne nesouhlasim s polotajnyma (at je bud 100% tajna nebo 100% verejna), jednou to tak postaveny je, tak by mely podminky bejt pro kazdyho stejny a kazdej by mel selskym rozumem dojit k tomu, ze to tak bylo postaveny schvalne, aby se lidi naucili krom strileni i v prubehu situace trochu koukat a rozlisovat (opet, muzeme se tu prit o vhodnosti krtecka - ja bych ho tam taky nedal - ale proste jednou to tak nekdo postavil, tak to tak melo byt). A zavodnik, ktery kouka na terce dalekohledem jen proto, aby ziskal vyhodu ve smyslu, ze pak nemusi koukat na terce pri strelbe se podle me dopousti podvodu, coz je nesportovni chovani a za to je DQ. A pokud mi tohle udela spickovej strelec, kterej to navic ani nema zapotrebi, ja budu rozhodci a uvidim to, pak to DQ bez milosti taky dam.

Mozna nedelam jako rozhodci svoji praci v pohledu nekterych strelcu dobre, ale delam ji jak nejlip umim a za timhle pristupem si stojim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 12:22

Cert - pomalu zacinam videt trochu negativni dopad toho, ze jsem prisel loni s napadem mit jakysi "Pohar LOS".

Driv, dokud stacilo nastrilet 2 dobry vysledky, ktere mely vliv jen na (ne)kvalifikovani se na MCR, tak nebyl mezi lidma takovy shon na kazde procento. Jasne - clovek chtel taky vzdycky vyhrat, ale ted mam pocit, ze lidi (a priznavam - ja taky) kvuli co nejlepsimu umisteni v poharu uz fakt lovi kazdy procento navic (protoze kazdy procento na konci rozhoduje - viz asi 0.9% rozdilu vloni mezi 2. a 3. mistem v souctu na nejakych 470%).
Cela disciplina tim ztraci tu pohodovou atmosferu :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 08.4.2008, 12:45

Stickman: jestli sis to prudění stáhnul na sebe, tak to je tvuj problém
a taky jsi to asi nepochopil. Tak mě tady přestaň osočovat. To, že jsi
vztahovačnej, za to já nemůžu
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 08.4.2008, 12:58

Opi: nepruď se ;) tys nic neprovedla, kašli na to
cmk: Jsou tací, kteří koukají na procenta, jsou tací, kteří chtějí být nejlepší. S tím, že každý má soutěživého ducha nic nenaděláš. Je ale stále dost těch, které to prostě baví a práci všech, kteří na tom dělaj ocení, byť pouze závěrečným potleskem. Stále se zde bavíme o Zapletalovi a všem to kazí náladu a vyvolává rozmíšky. Co z diskuze toto jméno vyřadit? Jak by pak vypadal náhled na celý den v Čelákovicích? Mě osobně se to líbilo, jako ostatně každý LOS.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 13:05

Stickman - jo, jeste jsem zapomnel na to "pruzeni" a narazku na Opici...

Jsem rad, ze tady vedeme tuhle diskuzi.
Na zavodech bohuzel neni cas a tady se vyrika spousta veci.
Opice ale myslim nemyslela diskuzi tady, ale diskuzi na stagi samotny.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » úte 08.4.2008, 15:30

Na Stickmanovi se bohužel začíná projevovat, že se stal dvojčetem tolik diskutovaného mr.Zapletala. Stejná arogance...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 16:33

HV > ja mam taky soutezivyho ducha, taky chci pokazdy vyhrat a taky se obcas s rozhodcim neshodnu, ale moje neshody vetsinou trvaji tak 1 minutu maximalne, rekneme si, co je treba a jdeme od problemu. Jen jednou se muj problem resil dele a to jen proto, ze se cekalo, nez prijde hlavni rozhodci (ktery mi dal za pravdu).
I v tom Dobroutove, kde jsem zasadne nesouhlasil s procedurou vynucenyho kryti ze vsech stran jsem sklopil usi a drzel hubu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: úte 05.6.2007, 12:51

Příspěvek od Stickman » úte 08.4.2008, 17:05

Opice: Klídek, netahej sem emoce....nemyslel jsem to zle...snažil jsem se vyjádřit to, že spousta lidí nad připomínkami mávne rukou a nazve to pruděním místo aby se podívali na podstatu problému a zda by se z toho nešlo poučit....

Sharkshooter: Zdál se ti arogantní můj příspěvek k tobě? Nebo jiný? Osočil jsi Adise z mrdání lidí a nadřazování se a já myslím, že je fajn. když ti rozhodčí něco vytkne nebo poradí. A když ti něco řekne Adis, tak stojí za to nad tím popřemejšlet.... toť vše.

S474N: Cituješ mě a pak stejně řešíš tu nebohou paní... nechme ji už být. Jasně jsem tam psal, že byli i jiní co za zástěnu vyčuhovali... jako např. kolega Štícha, toho nikdo za začátečníka považovat nemůže...

CMK: Jsi jeden z mála, co nereaguje na mě a ostatní věci, ale na věcné připomínky:-) Díky

Co se týká vyhrávání... nejde snad tolik o vyhrávání jako o touhu některých závodníků se zlepšovat.... a ta je v přímém rozporu s určitým "pohodářským a lidovým" přístupem těch druhých.... co se mě týká, tak to jsou pro mě závody a tak to i beru. Klobásu si ogriluju doma, trénovat půjdu radši s Missfastem a pokecat? přijedu rád a klidně i bez pistole a jako nešofér:-)

A upřímně, vy co teď lamentujete nad tím, kdo jak honí procenta... sami si vzpoměňte, kolikrát jste jeli až třeba do Otrokovic nahnat nějaké to procento do poháru.....

Příspěvky: 6

Registrován: pon 26.2.2007, 21:21

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od cuzzu » úte 08.4.2008, 17:22

Tak já si myslím, že my z Kuguaru NADLIDI nejsme, ale pokud má někdo takový pocit, brát mu ho rozhodně nehodlám. Každý má přece tu možnost uspořádat pro nás všechny nějaký pěkný závod, investovat do toho svůj volný čas i nemalou hotovost. Ale přesto nechápu zbytečné dohady. Třeba konkrétně nikdo z Kuguar teamu nikdy nikomu závod nepomluvil. Když náhodou něco bylo, tak si to s organizátorem v klidu proberu osobně a neschovávám se za klávesnicí. Osobně si myslím že rozhodčí by měl pískat nekompromisně, tím, že budu vynechávat písmenka, tak se taky nenaučím číst. Jako rozhodčí rozhodně nikoho nehodlám poškozovat a házet mu klacky pod nohy, ale pokud to pokazí, tak přijde penalizace.
Jinak díky, závod super.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 08.4.2008, 17:41

Stickman: Sice jsem už nechtěl rozdmýchávat další flame, ale dovolím si ještě jednou reagovat a pokusím se věcně.
Jak už jsem napsal ve svém minulém příspěvku, při počátečním breefingu pro rozhodčí bylo řečeno, že v okně krytí být nemusí, jen máme ohlídat, aby střelci nevystrkovali moc zbraň ven z okna. To pro nás s Ivem znamenalo, že jsme se nezabývali jedním či dvěma centimetry o které závodníkovi přesahovala hlaveň a závěr zbraně (to byl i případ kolegy Štíchy. u kterého rozhodně nepřesahovala se zbraní i ruka), ale zároveň jsme i udělili několik penalizací "zkušenějším" střelcům, pokud skutečně v okně přesahovala i část střílející ruky. Jak jsme postupovali u té paní již popsal Ivo. Poté přišlo střídání rozhodčích a Kuguaři a ti to začali pískal podle svých "požadavků" a zkušeností a vyžadovali po všech dalších střelcích, aby v okně nebylo vůbec nic, dle striktních pravidel obranné střelby a znemožnění potencionálnímu útočníkovi střelci zbraň v okně vyrazit a zmocnit se jí.
Zde tedy došlo k rozdílu v hodnocení určité skupiny střelců, na které byly ukládány větší povinnosti na krytí, než byly na skupinu první. A je to jistě oprávněná výtka, ze které se rád poučím. Příště tedy, pokud budu ještě někdy rozhodčím, budu usilovat o to, aby byl stanoven všemi rozhodčími, kteří se na dané situaci budou střídat jednotný postup v hodnocení a penalizování (zřejmě to bude ten přísnější).
A teď si dovolím malou poznámku a dotaz. Už jsi byl na dost závodech na to, abys viděl, jaká je na nich atmosféra, abys poznal kdo se jak chová, komu jde o zábavu a kdo by bez dobrého výsledku "nepřežil". Určitě sis tedy všiml, že jsou tu jedinci, kteří se snaží za každou cenu se prosadit, i když to třeba vůbec nemají zapotřebí..
I já jsem velmi soutěživý člověk a vlastně proto, protože jsem tu nechtěl pořád jen číst po závodech stížnosti na rozhodčí atd. jsem se rozhodl taky se mezi rozhodčí jako zástupce MujGLOCKu přidat a snažit se, aby těch výtek bylo co nejmíň a aby se hodnocení závodů zlepšilo a aby lidi jen neříkali, že kritizujeme na foru, ale nic pro zlepšení neděláme. Vím, že jsem někdy až moc "lidský" a jak je vidět, nevyplácí se to.
I když.. Je fakt, že se povedlo ty věčné diskuze vloni už skoro potlačit. Nebo se lidem jen pořád nechce psát, že závody byly fajn a byly by ještě lepší, kdyby tam skoro jistý vítěz na každý situaci neprudil...??? Tohle nechci dál komentovat.. To jsou jen hlasy "z davu", které jsem na střelnici slyšel.
Honza Šída

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 17:49

Na kolegu Stichu presne odpovim vecer - ja na nej koukal - on strcil zbran tak, ze mel lucik na urovni te roviny zasteny (mel jej opreny), ktera byla blize k nemu.
Ted jen odhadem muzu rict, ze zastena z dvojityho dreva muze mit tloustku kolem 6 cm - zmerim, kolik ma SP-01 od luciku po predni hranu laufu - mam pocit, ze se dostanu k podobnymu cislu - takze vzato do dusledku - zbran byla "vedle" zasteny, nikliv "pred".

Ale jiste se shodneme na tom, ze kdyby mel 6" revolver, tak uz by byl pred a ze by to pravidlo nemelo byt zavisle na delce laufu a tloustce zasteny a ze by se bud obecnym vykladem vsem rozhodcim tak, jako to probehlo u problemu "kolik procedur za nekryti za 1 terc a pri spatnem poradi" (o tom ani 95% strelcu nevi - moji chybou bohuzel ani nekteri rozhodci) nebo upresnenim pravidel tak, ze za zastenu je brana idealni rovina plochy zasteny nulove tloustky u zavodnika.

Ja osobne bych byl radsi, kdyby tohle probehlo jen obecnym vykladem, jelikoz pokud bychom chteli do pravidel totalne zapracovat uplne kazdou vec tak, aby nikdy nebyla sance diskutovat, tak v podstate zkopirujeme pravidla IPSC a udelame jen jine divize. IPSC je super disciplina, ale LOS je jiny. Ne proto, ze by se chtel za kazdou cenu lisit, ale proto, ze jeho podstata je jina.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » úte 08.4.2008, 18:04

Já bych tuhle diskusi asi utnul.

Problémy s rozhodčími jsou asi takové, že nejsou lidi. Proto tento rok dělám všude možně školení RO, aby byli.

Také bych chtěl poprosit všechny činuschopné střelce s klasifikací sharpshooter a výše, aby se mi ozvali na vanulda@tiscali.cz a projevili svojí lásku vlasti, straně a LOSu a přihlásili se na školení rozhodčích.

Zatím má LOS cca 50 rozhodčích (na celou ČR... :cry: ). Jenže ne každý vždy může. Máme práci, rodiny, ženy, milenky, děti, atd.
Čím více bude schopných rozhodčích, tím více bude závodů, střelců, ...
A také tím více času budou mít rozhodčí sami na sebe a své střelecké výkony. Ono stát na štaci celej den, 60x zvednout popper a pak si jít zastřílet není žádná labuž. A to vůbec nemluvím o stavbě závodu, která trvá tak 1-2 dny předem.

Co se týče sjednocení pískavosti rozhodčích, tak osobně se mi osvědčil princip, že můj náhradník se mnou musí odpískat tak 4 - 5 lidí, aby viděl jak to dělám.
Teprve potom odcházím a situaci mu předávám.

Za další, je v tom možná trochu masochismu, ale vaše reakce na LOS (ať již pozitivní nebo negativní) mě těší, protože to znamená zájem.


TraTom, milující LOSí diktátor

P.S.
Jinak na závodě jsem nebyl, takže do debaty kryl/nekryl/pokryl/nakryl se nezúčastním. Sorry...
V každém případě lidé, kterých si vážím a kteří mají zkušenosti v "oboru", byli se závodem spokojeni.

P.S.S. Omlouvám se za neucelený styl, ale co byste chtěli po 13 hodinách v práci :-)
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

Příspěvky: 6

Registrován: pon 26.2.2007, 21:21

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od cuzzu » úte 08.4.2008, 18:06

cmk: je to 8cm a myslím že by o tu zbraň hodně rychle přišel. samozřejmě je k diskuzi kolik dát procedur, když si vlastně nemůžeš byt jist zda je terč vyřešen. To by se v určitých situacích závodník nekryl, protože by ho to časově zpomalilo, když už třeba na POPPER pošle třeba tři včely

Příspěvky: 6

Registrován: pon 26.2.2007, 21:21

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od cuzzu » úte 08.4.2008, 18:09

Sharkshooter píše:Na Stickmanovi se bohužel začíná projevovat, že se stal dvojčetem tolik diskutovaného mr.Zapletala. Stejná arogance...

Nikdo ti neupírá právo být lepší než on.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 19:09

CUZZU - vyklad (a nejen vyklad, ale i text) pravidel je takovy, ze procedura se udeluje za kazdou hodnocenou ranu.

Tzn. pri vypaleni 3 ran pri nekryti na 1 popper = 1 procedura.
Tzn. pri vypaleni 9 ran pri nekryti na 1 terc = 2 procedury.

Napr. za ruce v okne na stage 4 mohly byt udeleny maximalne 4 procedury, za ruce venku proti zbytku (T3, PP, T4) maximalne 5 procedur.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 08.4.2008, 19:42

Sharkshooter píše:Na Stickmanovi se bohužel začíná projevovat, že se stal dvojčetem tolik diskutovaného mr.Zapletala. Stejná arogance...
No to jsi trochu přestřelil...Ale z této debaty jsem došel k názoru,že se již nebudu angažovat v závodech,které nepořádá KT.,nebo Stengan.Raději si půjdu zastřílet.Předpokládám,že hvězdy jako jsi ty to vezmou za nás.

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz