Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.4.2008, 9:12

Starosta píše:Napadá mě velice zajímavá situace, jak by bylo právně řešeno toto:
Chlápek nakráčí do banky, vytáhne bouchačku, dá si jí ke spánku a zařve "prachy sem, nebo si ustřelím hlavu". Vypadá to, že to myslí vážně.
Pokladní nespolupracuje. Pachatel vyhrožuje a nabírá na agresivitě. Brání odchodu všech. Občas míří na lidi kolem, ale zdá se spíš za účelem "poslouchej mě/mluvím s tebou", než že by to vypadalo, že chce střelit kohokoli krom sebe. Mluví stále jen o sebevraždě, pokud nedostane peníze, agrese se stupňuje. Agrese je přenášena na všechny okolo, nemá vyhraněný objekt zájmu (víc se věnuje jen pokladní). Po chvíli se ozve rána - jeden ze zákazníků banky střelil svou zbraní pachatele do nohy. Ten padá, zbraň je zabezpečena, zavolána sanitka a PČR.
Podle čeho bude zákazník souzen? :wink: A teď se ukažte :lol:
1 - no tak pokud mluvi o sebevrazde, tak ho to necham dodelat, ne? *40*. Coz mi pripomelo ten vtip, jak je na dalnici kolona a chodi borec od auta k autu a rika: "Vepredu stoji cikani, blokuji dalnici a pry jestli jim nedame sto tisic, tak se upali". A co jste vybrali? "Zatim 3 krabicky sirek a dva kanystry benzinu" *40*

2 - dalsi chyba tam je podle me ta, proc ho strilet do nohy? To me nejak unika smysl *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 15.4.2008, 11:19

Satan: Samozrejme, ze je to cely absurdni, ale povedzte mi, Kefalin, co vy si predstavujete pod takym slovom "absurdny"?
Proto jsme v tematu hypoteticke situace, ne? Proste si predstav tu situaci, je to myslim dost barvite popsany.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 15.4.2008, 11:41

Starosta: co bych udelal? Zaridil bych si internetovy bankovnictvi, abych tam nemusel chodit *2680* *3971*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 15.4.2008, 11:46

SATAN:
Já bych neriskoval, že se netrefí a zraní něco jiného. Bezprostředně hrozí útok proti životu, tak mu v tom zabráním použitím zbraně. Že se jedná o jeho vlastní život TrZ neřeší.
*4161*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 15.4.2008, 15:59

S474N píše:Starosta: co bych udelal? Zaridil bych si internetovy bankovnictvi, abych tam nemusel chodit *2680* *3971*
A nebylo by proste snadnejsi se k tomu nevyjadrovat? :roll: :oops: :stupid: *1*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 15.4.2008, 17:02

Pánové,u Tč Loupeže jsem asi přestřelil!Omlouvám se!Škoda sice bude nepatrná,ale loupež Tč zůstává i tak.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 8

Registrován: sob 12.4.2008, 22:01

Příspěvek od mr.operator » úte 15.4.2008, 17:36

To Peterson:

OK, ale když ho dohoním a domáhám se svých věcí zpět (a on nad nimi ještě "nenabyl moc") a on se vzpouzí, v roli obránce jsem stále já, jelikož do trvání útoku se započítává i doba, kdy zloděj odnáší mé věci. Je to tak?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 15.4.2008, 19:24

mr.operator: Nejsem si jist, zda muzes nasilim vymahat sve veci zpet, nebo jen zadrzet pachatele do prijezdu PCR.
O logice/stupidite teto pochybnosti vypovida nas absurdistan. :onfire:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.4.2008, 7:45

Dulezite je preklopit onen utok vuci majetku do roviny "utok vuci zivotu/zdravi". Typicky priklad, zlodej krade autoradio, sebehnu dolu, zarvu na nej, on se s radiem otoci proti me, v druhe ruce ma sroubovak (tim, kterym pacil to radio) no a zautoci na me....

No a je vymalovano *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 16.4.2008, 10:52

Satan: V tomhle pripade budu radsi, kdyz se otoci a zdrhne i s tim radiem, nez po nem strilet, protoze "zautocil" :?
Muj nazor. Soudit se kvuli radiu proste nemam zapotrebi :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.4.2008, 11:57

Starosta: ale ja nepsal nic o "zautoceni", ale o zautoceni. A pokud je ti jedno, kdo co dela s tvym autem, tak mi napis adresu, bych si taky pro neco zasel *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 16.4.2008, 12:58

S474N píše:Typicky priklad, zlodej krade autoradio, sebehnu dolu, zarvu na nej, on se s radiem otoci proti me, v druhe ruce ma sroubovak (tim, kterym pacil to radio) no a zautoci na me....
Myslim, ze tak jak jsi to popsal, to neni typicky pripad, spis je to vyjimecny, aby nekdo kvuli radiu vuci hrozbe zbrani a) neutikal, b) utocil sroubovakem.
A myslim, ze si to bude myslet i soudce. Ano, muze se to stat, ale myslim, ze v tom pripade budes mit co delat s obhajobou (aneb vse je na svedcich).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 16.4.2008, 14:27

V tu chvili treba lupic nemusi vedet, ze jsem ozbrojenej, proste si rika neco o blbovi, co mu kazi vecer :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.4.2008, 20:38

Starosta: a co myslis, ze takovy vyplaseny fetak udela? Nehlede na fakt, ze je to priklad.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 260

Registrován: stř 31.1.2007, 13:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jihlava

Příspěvek od popundekl » pát 18.4.2008, 16:18

Slyšel jsem teď o případu kdy maníkovi sundávali dva čmoudi kola z auta. On vyběhl na ulici a řval na ně, no a oni si to nějak popletli a místo aby utíkali pryč, vyběhli na něj a jeden mu klíčem na kola rozštíp hlavu. Výsledek dva neznámí pachatelé, jeden ležák, kterej bude do konce života "dělat pod sebe". Stalo se to kamarádovýmu kolegovi z práce.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 19.4.2008, 14:28

Lukáš Koukal a ostatní co kriti sovali můj příspěvek ze 14.4.08.Na základě poznámky p.Lukáše Koukala (že o tom moc nepřemýšlím), jsem se konečně dopídil pravdy o §3,odst.2Tz a to o" nepatrnosti činu pro společnost".Opravdu jsem kázal bludy a chybně jsem si vysvětlil materiální znak Tč loupeže §234Tz.Prvotním hmotným znakem tak nebudou hmotné statky,ale zdraví či život,což spolu s formálními znaky Tč loupež,dává přepoklad NO u dospělého pachatele.Všem vám děkuji za oposici a Lukášovi zvlášť.Byl bych v bludu!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » pon 28.4.2008, 18:09

Dnes sem se svezl s kamarádem do jednoho nejmenovaného města.Celou dobu telefonoval s nějakým chlapem a domlouvali si spicha.Pak jsem vyrozuměl že jsou v jemném sporu o zboží na Aukru,prodávající neuvedl přesně o co jde a kamarád huba sprostá na to reagoval.Ovšem to není můj boj a jasně jsem mu řekl že tohle je jasně konfliktní situace aby to nechal být.Ovšem on si poradit nedal.Aspoň měl rozum a nešel nikam do baru.Stál na ulici došel tmavý atlet (jak Albánec co přespal ve fitku).Hnedle uprostřed ulice agresivně,tak jsem se přiblížil a to přesně ve chvíli kdy mu dorazila parta.Blonďaté pako tipu Reno Reins a plešatá almara co obvykle stává u dveří bordelu.Zcela zjevně všichni nabuzení si lisknout a zcela přesně informovaní,jak jejich kamarádovi ten můj ublížil.Já si nenápadně šoupl PM do kapsy,tak nějak jsem měl tušení že bych mohl taky jednu nafasovat.V davu lidí co dělaly že nic nevidí mi ale byla PM k hovnu.
Po krátké hádce Almara kolegu dvakrát natáhla na hlavu až zavrávoral,mezi tím jsem se zapojil a snažil se je klidnit a odpoutat pozornost.Nepustily mně do presu tak jsem si připravil pozici (lidi dál chodily a motali se kolem)V duchu jsem si říkal jak to je na hovno kolega měl svého SW ale situaci vyhodnotil jako já a na rány a kopání nereagoval.Když zavrávoral nastal okamžik kdy jsem si řekl,pokud padne a oni se do něho pustí,PM promluví (jen ti lidi kolem to je sračka)
Ustál to konstatoval že takto prudce inteligentní argumenty,nejsou vhodné k diskuzi,mezi tím Almaru Reno mírnil že stojíme pod kamerou,Albánský kulturista se snažil kolegu opakovaně kopnout do koulí,ovšem jeho baletní pohyby mu neumožnili to dotáhnout.Tak jsme odjeli,kolegovi jsem jasně vysvětlil jaký je kokot a že riskováním si nijak nepomůže.Nakonec dobře že tam nebyl sám,i tu skutečnost vzali ti borci na vědomí.Za sebe říkám,nechodit tam lidi a muset se aktivně bránit neváhám ani vteřinu a je mi jedno co nebo kdo jsou ti tři zač.Jedna věc je jistá takováto individua si zaslouží hrobeček a kámošova blbost trest (který i dostal) Opravdu nemít kolega 150kg a stát tam lehčí váha tak mu Almara urazil druhou ranou palici.Zdálo se že ho nechce praštit ale zabít první ranou,kolega ho neregistroval protože ho zaměstnal ten přičmoudlej,tak ta rána na 90%sedla.
Nakonec jsem si v klidu zajel na střelnici,celou situaci jsem si postavil jako terčový manévr a problém vyřešil,trvalo to do 4 vteřin vše dvojstřel do 6cm ve středu těla,ovšem ve výšce která by při průchodu na 100% ohrozila všechny okolo.
Nikdo není dokonalý a na kovbojku tu není místo,takže tyhle ,,zmrdíky´´ nechám někomu jinému a věřím že budou li dál takto pokračovat padne kosa na kámen.
(jo mmj.se pokusily ukrást mu zlatý řetízek a na ten ho nalákat do soukromí,ale nakonec ho raději vrátily,takže loupežné přepadení se nekonalo).
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?

Příspěvek od S474N » úte 28.7.2009, 11:34

Trosicku rozhybame toto tema. Jak byste resili nasledujici situaci:
:arrow: http://maule.blog.idnes.cz/c/94702/Neme ... odnik.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?

Příspěvek od Slim » úte 28.7.2009, 16:10

Velmi nepříjemná situace. Známému se v Brně stalo něco podobného, ovšem s holícím strojkem (obdobně vhozeným do auta).
V ideálním případě se snažit vyhodit "zboží" z auta a ujet, eventuálně vytáhnout mobilní telefon, přes okýnka dotyčnou osobu vyfotit a volat PČR. To by mělo "Ibrahima Mohameda" a jemu podobné odradit. Při známkách agresivity nejlépe ujíždět - pokud to nejde, vytáhnout bambitku a natáhnout závěr. Dál už by to bylo horší.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Hypoteticke situace - aneb jak byste resili situaci?

Příspěvek od Albert » úte 28.7.2009, 20:52

Slimova rada s mobilním telefonem a focením mi připadá nejlepší. Na každý pád to určitě podobného Ismajla znervozní. Na druhou stranu těžko říct k čemu by ho to vyprovokovalo?? Škoda že v příspěvku nebylo uvedeno jestli řetízek a prsten byl opravdu zlatý nebo měl alespoň hodnotu 500,- kč coby kočičí šmuk. Jinak mému otci (70 let) se stalo něco podobného. Stal se majitelem kazety s párem náramkovích hodinek (dámské a pánské) a ještě se mi chlubil tím že jsou pozlacené a stáli v bratru pouhých 700,-kč. Po mém laickém ohledání těchto ,,šperků,, jsem je ohodnotil cca na 100kč i s marží kterou si počítá vietnamský smělinář. Jen velice těžko se smiřoval s tím že se stejně jako desítky jiných stal průkopníkem slepých uliček na naletěl podvodníkům.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz