Jak koupit zbraň?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 21.4.2008, 17:26

Žádost o "vydání povolení k nákupu, ..." ("nákupka") podává dle zákona držitel ZP. tedy nejprv podáš žádost o vydání ZP, pak ti vydají ZP a teprve s ním smíš žádat o nákupku.
Zeptej se na svém oddělení PČR, na každém si postup zkracují a ulehčují jinak, při troše rozumu ti ušetří nejméně jednu cestu, jednu fotku a sobě jedno zatavení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » pon 21.4.2008, 17:40

No právě, vzhledem k tomu, že mám poslední dvě fotky, tak by mi ušetřili i jednu návštěvu u fotografa :-) Dnes jsem na byl na PCR pro formulář a nevypadali moc přívětivě. Zkusím se s nima dohodnout, ale nevidím to moc růžově :roll:

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » pon 21.4.2008, 19:18

Ovšem, že to lze.
Je to napsáno i v zákoně - to by mohl být dost pádný argument. :wink:
5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje

a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).

(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.
Ten zákon doporučuju pročíst, přecejen se nás, střelců, týká opravdu výrazně: http://www.municipal.cz/predpisy/119_02.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » pon 21.4.2008, 21:33

Kurt: Díky moc, teď už to vypadá nadějněji :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 21.4.2008, 22:33

Kurt: ale to se jedná o nákupku a povolení nosit. Původní dotaz zněl na ZP a nákupku...

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » pon 21.4.2008, 22:40

Nikdo: přečti si prosím tu citaci znova.
Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Tedy: povolení k držení (nošení) + ZP.
A propos: kde je v zákoně termín "Nákupka" či "Nákupní povolení"?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 22.4.2008, 7:20

Na tom samym miste kde je misto ZP noty a misto PZ technicak... :lol:
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 22.4.2008, 8:26

Kurt:
"Nákupka" se běžně zkráceně říká "Rozhodnutí o vydání povolení k nabytí, vlastnictví, držení [a nošení] zbraně kategorie [...]".
Lze vydat společně se ZP. Lze akademicky diskutovat, zda to znamená povinnost policie na tvou žádost vydat ZP a nákupku současně.
Mě jedna drogově zbraňová policajtka poradila přesně tenhle postup (ZP a nákupka současně) a druhá ve stejné místnosti o měsíc později zprudila, že současně to rozhodně nejde. *4252*
Zákon si umí přečíst každý, já uvádím fakta z praxe.

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » úte 22.4.2008, 8:47

Dobře. Takže jsi už uznal, že se jedná o povolení nabýt, vlastnit, držet, resp. nosit (tedy "Nákupku") a ZP.
Teď k tomu dalšímu. Ten člověk se zde ptal: "Je možné nějak spojit žádost o vydání zbrojního průkazu s povolením nošení zbraně?" a já jsem odpověděl, že to lze.
Kde je problém? Pokud máš nějakou jinou zkušenost, tak sem napiš, na kterém oddělení se do toho úředníčkům nechce (což už jsi ostatně mohl udělat včera, namísto zpochybňování toho, čeho se týká mnou uvedená citace) - aby měl tazatel představu o tom, jak to kde chodí. To ovšem nic nemění na tom, že to ze zákona lze.
Ale myslím, že nejsme ve sporu - zkrátka podat žádost o povolení nabýt, vlastnit, držet, resp. nosit současně se žádostí o vydání ZP lze.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

dikes

Příspěvek od mitsu » úte 22.4.2008, 9:23

Tak se nehádejte pánové, děkuji za odpověď oběma :) Je mi jasné, že ve finále bude záležet na úředníkovi na přepážce, ale díky Kurtovi a jeho znalostem zákona se moje šance na úspěch zvětšila :wink:
V pátek jdu pro potvrzení k doktorce a pokud bude vše bez problémů půjdu zaplatit zálohu na Glock 17 (možná Glock 19 jsem na vážkách). No a v pondělí bude-li úředník v dobrém rozmaru, zažádám o vydání ZP a povolení k nošení zbraně jedním vrzem :)
Každopádně dám vědět jak jsem dopadl.

Hos

Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: ned 11.11.2007, 19:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Hos » úte 22.4.2008, 9:26

To je na draka. Jak to tu tak čtu, naše oddělení na tom s rychlostí vydávání není zrovna nejlépe. Nákupka cca. 10-14 dní a PZ přesně dva týdny.
Vyrovnává to jen ochota a dobré jednání...

ps: Jak dlouho u vás běžně trvalo vydání ZP? Já si dělal rovnou i nošení a nákupku, ale byl to časový porod...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 22.4.2008, 10:13

Hos: a co takhle pouzit hledani? :roll:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Hos

Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: ned 11.11.2007, 19:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Hos » úte 22.4.2008, 16:04

S474N: Stane se..., ale díky. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 22.4.2008, 16:44

Kurt: máš pravdu, dle zákona lze vydat ZP a nákupku současně, je tedy zřejmé, že o to lze požádat. Zda Ti bude vyhověno je věc druhá.
Má drobná kolize nastala na Brno-město. Nechci nikoho obviňovat, buď mi to dáma špatně vysvětlila nebo já jsem to špatně pochopil. Stávají se horší věci, než jet jednou navíc na šilcárnu, zvláště, když tam nemusíš jet v poutech :wink:

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » stř 23.4.2008, 9:06

trosku off-topic. Chcel by som sa spytat(hlavne SK prispievatelov), ci policia ma pravo neschvalit/nevydat nakupne povolenie. Moja skusenost bola, ze ZP som vybavil uplne bez komplikacii. Kedze som predpokladal, ze nakupne povolenie je so ZP iba "formalna zalezitost", dohodol som si ustne kupu G-cka s predajcom, a siel som na policiu pre NP. A tam sa lokalny prepazkovy cop do mna pustil, ze naco je mi zbran, ze na NP nemam pravo, ze on mi ho nevyda, ze v zivote nebudem vlastnit zbran......nastastie prave dosiel do miestnosti jeden znamy policajt, ktory toho prepazkoveho poslal na kavu a uplne v pohode mi NP vystavil. Uvazujem ze by som chcel este jeden kver, a ze ci situacia sa bude opakovat. Chapem ze policia ma urcite pravo NP nevydat v specifickych situaciach(napr nakup auto zbrani,M-16 s granatometom...;-),ale ma pravo nevydat NP aj ked su splnene vsetky zakonne podmienky? Mam ZP skuopinu B, v odvovodneni v NP som uviedol zakonnu formulku"ochrana života, zdravia alebo majetku"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 23.4.2008, 9:29

niesom si isty ale myslim si ze nevydanie NP by ti cop musel pisomne zdovodnit a to si neviem dost dobre predstavit ako by sa mu to podarilo!?
lepsie sediet, ako lezat

Hos

Uživatelský avatar

Příspěvky: 4

Registrován: ned 11.11.2007, 19:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Hos » stř 23.4.2008, 12:43

ronnieb: Nevím jak u Vás, ale u nás je ZP skupiny B na sportovní střelbu... Tudíš v odůvodnění "sportovní střelba".

Příspěvky: 6

Registrován: pon 10.3.2008, 7:47

Příspěvek od Marek Z » stř 23.4.2008, 13:07

u nas je Bcko, drzanie zbrane, nie nosenie a na ziadost o nakupne povolenie sa to nepise. udava sa len ci pistol alebo revolver. Az pri registracii zbrane sa zapise ci na nosenie, drzanie, sportovu strelbu. Nevidim dovot ak ma niekto ZP preco mu nevydat nakupku. Mam viac zbrani a vzdy v pohode.
G19;Ruger GP100; STI Trojan .45

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » stř 23.4.2008, 14:37

vsak presne to som si myslel aj ja,preto som bol vyvaleny z reakcie policajta.normalne som sa chvilu bal ze ZP budem nuteny zaradit medzi ostatne nepotrebne preukazy ako iskrickovsky,pioniersky...;-) nastastie vsetko dobre dopadlo. cele je to o to, ci ma policajt bez zrejmeho dovodu pravo NP nevydat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » čtv 24.4.2008, 11:10

myslim ze nema!
lepsie sediet, ako lezat

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz