Policejní honička v Lázních Bohdaneč


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 11.5.2008, 21:40

Mne prijde, ze nehlede na to, co bylo videt na videu, nebo bylo pozdeji receno, se tady vetsina lidi zbytecne opira o toho manika, kterej byl sam vytrepanej s krochnou v ruce proti sracovi, kterej evidentne jevi snahy navzdory zdravymu rozumu zkratit vzdalenost a pripravit ho (prinejmensim) o zbran.

Kolik z Vas by, panove, bylo schopno byt jen takovyho vykonu? Co je takticky spravne, nebo co by udelal kdo z nas v takove situaci doopravdy je stale ve hvezdach. Ale klidne si dal honte ega :roll:

S tim, ze zakon je naprd souhlasim - kdybyste nekdo jakozto civil (do)honil a vytahl z auta ujizdejiciho zlodeje napr. kamaradova auta, chtel bych Vas videt v situaci, kdy (s)proste rvani "lehni si na zem" spolu s hrozbou zbrani nezabira :evil: Do teto situace bych se opravdu nerad dostal.

Zkuste si nekdy s kamaradem a airsoftkou a kamerou udelat opravdovej boj na kratkou vzdalenost - s tim, ze je jen jeden pokus, dopradu nevite, co ten druhej udela - a za spatny reseni celoodpoledni fyzicky sankce. A bude to jen zlomek - vite, ze se Vám doopravdy(!) nemuze nic stat. Stejne budete "tancovat" jak lemra. :idea:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 12.5.2008, 8:28

Starosta: ano, dotycny z nej nemel zadny "respekt". Coz z jedne strany souvisi se zakonem - preci jenom, kdyby byl povolen odstrel vseho spatneho, tak ten dotycny bude sam od sebe lezet na zemi s rukama za hlavou. A z druhe strany to souvisi i s tim, ze ten respekt si treba vystrelem do zeme mohl ten straznik sjednat. Nicmene jsme v rovine teoretizovani, takze to asi nema ani smysl resit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 12.5.2008, 12:06

S474N: vystřelí do země a korba po něm půjde dál... Maskáč střelí do něj, způsobí mu trvalé následky nebo ho killne, pak se ukáže, že to byl opravdu nezúčastněný člověk, kterýho lupič vytáhl z auta, že byl z toho ve stresu, nepříčetný atd.
Jsou chvíle, kdy jsem rád, že nejsem policajt v tomto Kocourkově :evil:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 12.5.2008, 12:34

Ano, ja byt nezucastneny slusny obcan, tak prvni co udelam, kdyz na me policajt vytahne kver je, ze pujdu proti nemu a budu se chovat, jako bych mu ji chtel vzit... A kdyz pak vystreli vedle me do zeme, aby mi prokazal pripravenost pouzit zbran, tak me to jeste nastve a just mu ji pujdu vzit, tohle opravdu odpovida chovani slusneho radneho sporadaneho obcana...

Ve chvili, kdy pri sluzebim zakroku jde proti policistovi/straznikovi clovek a primo jej zacina ohrozovat a neuposlechne vyzvu, tak uz je uplne jedno, jestli na pocatku byl okradeny nebo zlodej, v tu chvili je to naprosto irelevantni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 12.5.2008, 15:05

Se nám to dobře teoretizuje v kanclu při kafi *35*
Ten dlouhán to zahrál kua dobře, jestli to byl komplic. Řek bych, že i ty bys na místě toho maskáče zaváhal, jestli to zmáčkneš *14*

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pon 12.5.2008, 16:28

Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » pon 12.5.2008, 19:57

se to zacina pekne medializovat :)

No na zpacifikovani gaunera neni zbran vzdy potreba, nekdo to zvladne i rukama. No, ale v tomto pripade oboji selhalo :!:
Ten dlouhan chodil kolem auta jakoby nic, peprak, obusek, vyzvy, zbran, a stale stal na nohou, asi bude neco spatne ne :?:
Prostreleni pneumatik by mozna bylo na miste.
Kdyby ten typek v aute na ty hlavni silnici srazil 4-letou holcicku, novinove titulky by pravdepodobne znely - Neduslednost Policie zabila bezmocne dite. No, ale to uz je jina story.

Takhle to vidim skrz *35* latte :)
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.5.2008, 9:08

Ted jsem na netu objevil tuhle fotku:
:arrow: Rehor v ACU
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » úte 13.5.2008, 10:00

K té fotce....tohle podle mě není uplně normální a v pohodě. MP má primárně dávát botičky, hlídat přechody a kontrolovat podnapilé mladistvé...to je tak vše co jim přísluší. Že měl asi jejich šéf smůlu a nevzali ho na vojnu a ted si léčí komplexi z městské kasy je taky zajimavé. Jinak standartní výbava MP je pětosma? Nespletl on si MP s military police? Taky maj asi v lázních léčivou vodu a on musí ty minerály doplňovat neustále z velboudbáglu...zajimavej spolek, asi se tam zajedu někdy mrknout.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.5.2008, 10:19

mcelak: no me taky dostal ten napis MPLB na cepici, asi se klucina inspiroval u LAPD *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 13.5.2008, 10:46

No ta fotka, tak to ani neni potreba komentovat :lol: Respekt? Spis vysmech nejen obcanu, ale i jinych bezp. slozek.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 13.5.2008, 10:56

No kua :o) asi jel zrovna z výcviku a nechtěl si ničit hadry, nebo tak něco. *4252*

Takhle akční jsou tam všici: http://www.zavolantem.cz/clanky/lazensk ... ych-vozech

K dispozici má speciální uniformu odolnou proti ohni a chemikáliím. Strážníci nosí také rukavice proti pořezání.
...
Sedadla mají také omyvatelný potah, protože řada zatčených je od výkalů nebo od krve," popisuje Řehoř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.5.2008, 11:04

Mistral: ze by mel jako vycvik porad jo *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 13.5.2008, 13:18

No ted me napadlo, ze podle ty vybavy by mohl bejt na ceste treba do Afghanistanu... bude tam davat pokuty spatne parkujicim oslum.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od urquell » úte 13.5.2008, 14:33

OK takže pokud jsou žádáni o pomoc při pronásledování zlodějů aut, mají to hodit za hlavu a říct, že se přeci věnují hlídání přechodů a dávání botiček? Majitel toho auta, který je dostal nazpátek, by asi s tímto nesouhlasil.
Pokud musejí řešit případy jako tyto, tak ať mají ten nejlepší výcvik a vybavení, jaké jim jejich zřizovatel dopřeje a zákon umožňuje. Pokud svůj výcvik a vybavení používají k prosazování zájmů chráněných zákonem a proti verbeži tohoto typu, co vám na tom vadí? A jestli má někdo takové nebo makové ego a zvýrazňuje ho maskáčema, mi přijde podružné. Tohoto neznám, ale pod jakým velitelem byste raději sloužili - pod tím, který zasahuje proti šmejdům nebo pod kancelářským povalečem co alibisticky zdůvodňuje, proč něco nejde a leze zastupitelům do zadku zatímco vy šlapete chodník a šmejdi mají z vašeho rajónu rejdiště?
G17

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 13.5.2008, 16:30

Jde spíš o to, že když se někdo navlíkne ausgerechnet do takovejhle maskáčů, tak je třeba se zeptat: A to jako sakra proč? Cajti, vystavený mnohem většímu nebezpečí a tlaku nosí obyč čerňáky. To nijak nesouvisí s tvými dalšími otázkami, protože dáváš do souvislosti věci, které k sobě nemají žádný vztah.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od urquell » úte 13.5.2008, 16:54

"tak je třeba se zeptat a to jako sakra proč" - tak tohle přesně je mmně osobně celkem jedno; na policajtovi mě zajímá, jak dělá svojí práci; jinak je to debata o tradici, vkusu, předsudcích, animozitách; až se bude u náboru do MP tlačit fronta fyzicky zdatných, inteligentních, přiměřeně vzdělaných, zodpovědných, spolehlivých, neúplatných a zákony ctítích lidí, tak si je kádruj podle preferovaného oblečení dle libosti.

A pokud by někdo opravdu nezbytně potřeboval vědět, proč to nosí, tak je možné se zeptat, ne? http://www.lazne.bohdanec.cz/cs/74-mestska-policie/
G17
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 13.5.2008, 19:40

Mcelak: Tak botičky rozhodně nejsou dle zákona prioritou MP. Přečti si zákon. Jejich hlavní práce je ve veřejném pořádku. Při BESIPu pouze spolupůsobí. To že je dělají bych viděl spíše na tlak z města. Takže rvačky, feťáci a podobný krásný věci. Že mají vzádu na sedačkách omyvatelný potah je jenom dobře a rukavice proti pořezání také schvaluji. Já být v jejich kůži, tak bych si je asi bral na každou akci. Nikdy člověk neví, komu hrábne v bedně a vystartuje nožem nebo střepem. Ohledně oblečení. je mi úplně jedno v čem strážníci chodí. Kdyby měli zelenej mundůr a červený výložky, tak je mi to fuk. Důležité je, jak dělají svojí práci. Dle mého je u MP stejně jako u PČR naštěstí většina lidí, kteří se snaží svojí práci dělat dobře a taky jí dělají. Stejně tak hasiči, záchranáři atd. Bohužel v každé z těchto organizací se najde blb, který něco zkazí a doplácí na to díky médiím celý sbor.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » úte 13.5.2008, 19:58

No, z osobních zkušeností bych spíš rád v onu většinu (nebo aspoň relativně velkou část) rád doufal...................nicméně se zbytkem souhlasím. Pokud maj pocit, že "digital camo" je do lázní chic, tak ať ho nosej i na trenýrkách (kalhotkách)....jen ať dělaj svojí práci. K onomu případu. Jistě by šel zásah provést lépe,ale z hlediska výsledku (auto u majitele,atd.) zaplať bůh, že byl alespoň takovejhle.......a jestli svojí práci myslej vážně, tak přepokládám,že rozbor akce už provedli, včetně důrazu na to, co příště udělat lépe. Ono takhle u compu se dobře radí (taky to umím :D ).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.5.2008, 20:49

Zkusim si tu trosicku zafantazirovat. Predstavte si, ze zaparkujete v LB a prijde k vam takovahle maskara s napisem MPLB na hlave a ustrojena viz. Rehor a zacne vas za neco buzerovat. Co byste delali?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz