Sabre Red


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Sabre Red

Příspěvek od Esbe » pon 12.5.2008, 13:44

Máte někdo zkušenosti s Sabre Red Cone sprayem? - http://www.armyshopmash.cz/detail-predm ... ?preID=539 Videl jsem vice druhu techto Sabre red sprayu, ( http://www.strelectvi.cz/forum/sprej-na ... 84-45.html ) ktery doporucujete? Dva vyse zminene maji stejny nazev a provedeni Cone ale vypadaji uplne jinak... :?

Diky
Life can be fun
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 12.5.2008, 14:04

O Sabre Red se uz neco psalo i tady:
:arrow: viewtopic.php?t=1032
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » pon 12.5.2008, 17:13

To sice ano,ale odpoved na svou otazku jsem tam nenasel :?
Life can be fun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » pon 12.5.2008, 18:49

no jak jsem se díval jak na ten zásah policie v lázních Bohdaneč...tak tomu pepřáku moc nevěřím :? ...začínám mít zvrhlý nápad že to vyzkouším, jastli to doopravdy funguje :twisted: ..není nějaký dobrovolník ?? :twisted:
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » pon 12.5.2008, 20:07

no zkus ty mistni poldy, jestli pak stale budou verit tomu co pouzivaji :lol:
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 13.5.2008, 0:01

Nevim jak Sabre Red, ale nejakej jinej peprak ci co sem mel moznost vyzkouset na vlastni xicht :) Kdyz to clovek nevdechne tak to pali jako cert na xichte a v ocich - prirovnal bych to k tomu kdyz se porezete pri holeni po obliceji a pouzijete vodu po holeni. Technicky vzato to akoart zvysilo moje nasrani, nejhorsi je asi slzeni oci, dost blbe se kouka, ale vrazit nekomu na oplatku neni problem. A to i pro takovyho 80 kilovyho chcipaka jako sem ja :)

Duvody resit nebudeme jo.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 13.5.2008, 17:35

Pepřák sice ne, ale dávku CS jsem držel taky. Pálilo to, to je pravda, něco jsem chytil i do očí, ale onoho kolegu, jenž mi tu věc z "mladické nerozvážnosti" nadělil do xychtu jsem viděl stále dost dobře.
Deset minut na to jsem přelézal mezi balkony v osmém patře, protože se mi průvanem zabouchly dveře, když jse ho honil po chodbách. Úbytek akceschopnosti jsem nepozoroval. 80kg jsem tenkrát zdaleka neměl.
Odtud má skepse k podobným deodorantům.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » úte 13.5.2008, 18:01

Kamarád míval obchůdek s kvéry.Jednou se tam dovalil postarší pán a přál si nějaký ten deodorant.Tak si tam vybíral až našel co hledal,v paprčkách mu zůstal pepřák s pojistkou.Zaplatil a na odchodu ještě zjišťoval jak a co s tím.Nejednou FFFFFFFFFFFF a trefil sám sebe do xichtu.V tu ránu byl na podlaze a nevěděl kudy kam asi ho to sviňsky pálilo.Kámoš ho v krámě omejval ledovkou ještě čtvrt hodiny.Pak se dědouš trochu otřepal a zmizel.Holt neměl svůj den a výběr měl skvělý. :twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 13.5.2008, 18:37

Smith píše:80kg jsem tenkrát zdaleka neměl.
Myslel sem to hlavne tak, ze nejsem dvoumetrova hora masa jako ten ve videu o LB. Ale je fakt ze tyhle spreje nic moc no, taky sem vuci tomu dost skeptickej.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 14.5.2008, 18:49

...na druhou stranu jsem slyšel sice neověřenou, ale veselou historku o tom, jak zadržený opilec na jednom okrsku PČR pojal myšlemku, že jim v odvetě za své utrpení skrze mříže CPZ pomočí služebnu. No a jak "ho" vytáh´, tak mu na "něj" ledabyle foukli pepřákem a pak měli co dělat, aby dotyčného vzkřísili. Prý byl docela problém uvést zadrženého do stavu, nepobuřujícho veřejnou mravnost, neb se mu nějak nevešel zpátky do kalhot - kdyby byl s tímhle nadělením přišel domů, tak se mamka zblázní radostí, jakých má chlapa! :twisted: 8-) :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 14.5.2008, 18:58

Smith: Verim tomu, ze je neoverena, ale potvrzuji, ze je rozhodne vesela :lol:
Popravde, radsi bych si to pustil sam do xichtu jako ten chlapek v prodejne, nez si omylem ucaknout do kapsy u kalhot :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 15.5.2008, 10:46

Kdysi dávno jsme jeli s kolegou na drbana, co rozbil popelnicí výlohu. Cytili jsem ho zanedlouho, ale při klepetech se furt cukal. Tak jsem ho vykasrovali. On tak nějak zamrkal a pak v klidu odpověděl "Co to na mě stříkáš" a pokračoval dál ve své cukatůře :D . Vůbec nic mu to neudělalo. Z toho plyne že na feťáky to moc neplatí. Také je možné si na kasr zvyknout tak, že vás z něj jen drobátko zaslzí oči. Já to ale nezkoušel :D .
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 15.5.2008, 17:12

A byl to kvalitní pepřák nebo CS?

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » čtv 15.5.2008, 23:02

Co jsem slyšel, tak použitelnost různých legálních sprejů prudce závisí na tom jak rozpumpovaný je útočník. Takže když to použiješ na normálního člověka co je duševně v klidu, tak to na něj celkem působí, ale i tak je účinek poněkud individuální.

Problém je, že když to použiješ na útočníka, který je v ráží a je rozpumpovaný (feťák, alkohol, adrenalin či jiné tělu vlastní sračky), tak to nemusí fungovat v podstatě vůbec. Takový člověk nemusí téměř cítit bolest, běžné metody na něj neplatí a zastaví jej, až když má vyřazeny fyziologické funkce (nedostatek kyslíku, značná ztráta krve, poškození mozku, atd.). Jako odstrašující příklad jsem slyšel o zfetovaném útočníkovi, který měl obě kosti v předloktí přeražené teleskopem, jenomže o tom nevěděl a tak s klidem policistu ubodal. Svaly ten nůž udržely bez ohledu na přeražené kosti a bolest, kterou by každý normální člověk cítil.

Takže je dost dobře možné, že obranným sprejem vyřadíš sám sebe, nebo kolegu v kanclu, ale vystresovaný magor na něj vůbec nezareaguje.

Viz zásah v LB, případ s opilcem výše, nebo záběry ve 112, kdy přepadená čerpadlářka nastříkala slušnou porci spreje do obličeje lupiče a ten s naprostým klidem posbíral peníze a naprosto bez problémů odešel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 121

Registrován: stř 09.5.2007, 19:54

Zbraň: G34,ZVI98 a 06,CZ858

Bydliště: Brno

Příspěvek od Irminia » pát 16.5.2008, 9:01

Pri debate o pepracich je potreba mit na pameti, ze u nas jsou tri zakladni druhy.
1. je CS, coz je natolik zredena drazdiva latka, ktera navic po case starne a snizuje svuj ucinek. Takze je naprosto pro nase uceli nevhodna! Dalsi negativum je, ze si na ni lze vypestovat odolnost, zejmena u toxikomanu a lidi pracujicich s chemikaliema. Prave tyto spreje jeste nedavno pouzivali statni policajti.

2. Peprove spreje. Latka je vesmes prirodni, odolnost se na ni vpodstate neziska a pri zasahu sliznic je ucinek temer vzdy 100%

3. Kombinace pepre a papriky by mla byt jeste silnejsi, ale zadne oficialni info jsem na to nesenal. Plni se do nekterych Sabre Red

A druha vec je koncntrace. Pokud je nejlepsi latka ale v koncentraci 2-3 % coz jsou takove ty pepraky za 80Kc tak to proste nefunguje. V EU je povolenych maximalne 12% roztoku z pepre a treba Stoper nebo Equalizer maji 10% sabre snad v nekterych sprejich i tech 12%. V USA se prodavaji i koncentrace 16%. A nejsilnejsi co jsem videl byl 30% dovezeny z JAR.

A za posledni jde o pomocnou latku ve spreji. Napriklad prave Sabre Red Cone 60oz ma pomocnou latku, ktera je tezsi nez pepr, takze pepr vyplave nahoru, jako ropa na vode a pri strikani strikate jen "vodu" takze v navodu je pred pouzitim protrepat!!! Takze mate kesr ucinny jako blazen, ale ve stresu neprotrepete a strikate jen "vodu" a pak se divite kde udelali soudruzi chybu...

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 16.5.2008, 16:01

To je ten problém. Hodně lidí si zaměňuje kvalitní OC za sprej s účinnou látkou CS, která opravdu na člověka pod vlivem alkoholu nebo OPL nefunguje správně ale spíš ho ještě víc nabudí...

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pát 16.5.2008, 20:20

Ja som pri jednom incidente pár mesiacov dozadu vystriekal polovicu 50ml kaseru na psa a ten prestal s útokom asi len preto, lebo sa nám (mne a môjmu psovi-vtedy ešte šteňatu) nevedel dostať na "kobylku". Mas som pri sebe aj G ale strieľať sa nedalo. Po tejto udalosti som presedlal na teleskop a AKUTOL :twisted: (ten akutol nenosím primárne na tento účel) .
Kaser to bol zmiešanina CS a OC (v obchode nemali už iný tak som sa ulakomil).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.5.2008, 22:48

JAKLA: jake ma ten AKUTOL vyhody? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » sob 17.5.2008, 0:00

S474N: No to je jasný, akutol našplícháš do očí, teleskopem rozmlátíš hlavu a díky akutolu máš i důkaz, že jsi se pokoušel poskytnout první pomoc :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 18.5.2008, 1:53

Je mi jasný, že pepřák útočníka nesloží ve vteřině na zem, nicméně spoléhám na to, že ho to zbrzdí a dá mi možnost utéct.
Navíc v situaci, kdy u sebe nemůžu mít ani zbraň ani teleskop mi moc jiného nezbývá... :(

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz