Policejní honička v Lázních Bohdaneč


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 13.5.2008, 21:17

Rekli mu, cauuu z jakyho airsoft klubu si?
Glock 19, ČZ 858

Obrázek

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 13.5.2008, 23:31

MPLB Obrázek *3*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 14.5.2008, 8:15

No tak já jsem absolutně nekonfliktní člověk. Pokud mě zastaví někdo od policie, tak pokud zjistím, že jsem udělal přestupek, tak sklopím uši a zaplatím pokutu. Pokud mám na věc jiný názor než ten příslušník, tak se nechám poslat do správního řízení, kde mohu diskutovat delší dobu o své vině či nevině. pořp. si dozjistit věci a provést fotodokumentaci atd. Ať už má mundůr jakej chce, tak musí mít odznak s číslem, popř. služební průkaz s odznakem. Na pokutových blocích musí mít kulaté razítko firmy (v tomto případě MP) - alespoň to takhle bývalo. Pokud i přes toto nevěřím, že jde o skutečného strážníka, nechám se opět napsat do správního řízení s tím, že vzhledem BDU jsem neměl jistotu že jde o strážníka. Neznám ty kluky v Bohdanči, ale dle toho co se tady píše, tak v tomhle digitalu chodí pouze jejich šéf. No a to, že bude někde někoho stavět šéf MP je dle mého názoru stejně úsměvná představa, jako generál AČR v pokleku s mazlákem na chodbách kasína.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » stř 14.5.2008, 11:48

Mistral píše:Jde spíš o to, že když se někdo navlíkne ausgerechnet do takovejhle maskáčů, tak je třeba se zeptat: A to jako sakra proč? Cajti, vystavený mnohem většímu nebezpečí a tlaku nosí obyč čerňáky. To nijak nesouvisí s tvými dalšími otázkami, protože dáváš do souvislosti věci, které k sobě nemají žádný vztah.
Nebylo náhodou napsáno, že je to oblečení na výcvik? A pokud se vracel z výcviku a zapojil se do akce, místo aby si filozoficky u kompu řekl, že když nemá na sobě jiný mundur, tak na to dlabe, tak jen to jen a jen dobře.
A v konečným důsledku, je mi jedno co mají na sobě, pokud přijedou včas, když je budu v tísni potřebovat, ať mají třeba kalhoty s kachničkama.
Je strašně jednoduchý být za každou cenu brouk pytlík, v teple u kompu
G 26, G 36, Kevin

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 14.5.2008, 13:14

Nee, podel toho, co píšou na svých stránkách, je to běžné vybavení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » stř 14.5.2008, 15:02

Tak to jo. Ale i tak, proč by ho nemohli mít? Proč je za to hned odsuzovat? Ať si mají mundury jaký chtějí, když budou dobře a poctivě dělat svojí práci.
A ta není o tom, co nosí na sobě.
A domyšleno do krajnosti - i kdyby to bylo tak, že hraní na amíky je vybičuje k lepšímu plnění povinností, tak proč ne?
G 26, G 36, Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » stř 14.5.2008, 15:09

Protoze jako verejnyho cinitele svazujou urcity regule a normy (nemusi byt vynutitelne). Je to podobne jako prijit na obchodni jednani v tricku a kratasech kdyz ostatni nosi obleky, nemusi to branit jednani (v zamestnaneckym pomeru ale ano), kdezto okoli vas bere za exota a blba. Ale kdyz si teda LB chteji delat reklamu jako "mesto" blbu tak at to tak je.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 14.5.2008, 15:48

lukas: no tak to pozor, stejnokroj strazniku je jasne definovan:

:arrow: § 11 (Jednotné prvky stejnokroje) vyhlášky 88/1996 Sb.
:arrow: Příloha vyhlášky 88/1996 Sb.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 14.5.2008, 19:52

No tak tu vyhklášku maskáč asi těžko splní to je fakt. Ale konkrétně předepsaná pokrývka hlavy černé barvy - to mají jako za trest ? Vždyť v létě je to forma mučení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » stř 14.5.2008, 19:55

S474N píše:lukas: no tak to pozor, stejnokroj strazniku je jasne definovan:

:arrow: § 11 (Jednotné prvky stejnokroje) vyhlášky 88/1996 Sb.
:arrow: Příloha vyhlášky 88/1996 Sb.
Aha, tak vidis ja myslel ze si to kazda MP upravuje podle svyho, no v tom pripade uz radsi nekomentuju hrani si na serify.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek

Příspěvky: 20

Registrován: pát 18.4.2008, 16:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od Karel Růžička » stř 14.5.2008, 20:06

Jsem do teď neveděl, že i MP maj vyhlášku o ustrojovací kázni. A to se s nima potkávám na závodech... Teď je mám v hrsti, :lol: :lol: :lol: No, to jsem odbočil od tématu. A mají i předpis na jednotný vyzbrojení nebo u nich platí "Každá ves jinej pes?"
"Neváží si života-nezasluhuje ho" Leonardo da Vinci

Příspěvky: 1

Registrován: stř 14.5.2008, 23:19

Zbraň: GLOCK

Není to veselé čtení

Příspěvek od Krek » stř 14.5.2008, 23:45

Musím říct, že když čtu vaše reakce, co by reakce lidí, kteří nosí zbraň, často proto, aby se mohli bránit proti kriminalitě, tak z toho zrovna dobrý pocit. Kdyby to bylo na Novinky.cz, tak se tomu nedivím, ale tady???

Pošklebujete se tomu, že měl někdo maskáče na výcvik, dokonce, že prej neměl u zásahu co dělat? Auta, která mají lepší motory, majáky i vybavení než většina vozidel u ostatních OS, se vám taky nezdají dost dobrá a to že strážník při honičce neriskoval DN, to taky asi nedokážete pochopit, ale vše překonává váš komentář o použití zbraně...

Kolik z vás někdy stálo před rozhodnutím to zmáčknout? Navíc svázáni úplně nesmyslnými paragrafy, před skupinou svědků a ještě před neozbrojeným pachatelem u kterého si nemůže být ani 100% jisti, že je skutečně pachatelem?

Píšete, chyba byla, že mířil na nohy a ne na hrudník? Vy snad nevíte, jak soudí české soudy? Zkuste před soudem říct, že "když střílíte, taktak, abyste zabili", uvidíte, jak vás zato soudce odmění! Myslíte si, že kdyby toho člověka zabil, že by skončil jinak, než za katrem? Navíc i kdyby ho nakonec, zázrakem, osvobodili, tak by stejně do té doby byl dávno bez práce, což vám při zákroku taky moc jistoty nepřidá.

Pokud jde o použití jiných donucovacích prostředků, tak zbejvá domyslet, jak má strážník ještě před zákrokem poznat, zda pachatel má, či nemá u sebe zbraň? Je asi logické počítat raději s tím horším, tedy raději vytáhnout zbraň, než pak stát s pepřákem proti někomu s bouchačkou v ruce.

Myslím, že kluci z MPLB odvedli nadprůměrně dobrej výkon, rozhodně nad průměrem běžného policisty pčr (nepočítám pmj apod.), protože, to jak tu někdo psal, že pčr to chtěla uzavřít blokovou pokutou za neuposlechnutí výzvy, tak to přesně vystihuje teď "módní" přístup k práci ze strany pčr, se kterým se setkávám snad vždy, když pčr předáváme jakýkoliv t.č. Někdy dělají i potíže, když jim přivedete osobu, kterou mají sami v celostátním pátrání!

Takže osobně MPLB tleskám za to, že to celé přežili ve zdraví, nikdo z civilů nepřišle k úrazu, polapili pachatele, zachránili někomu auto a přitom ani neskončil nikdo z nich ve vězení... což jde někdy samo, pokud ve službě nekoukáte jinam, jako mnozí jiní :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » čtv 15.5.2008, 6:39

Souhlas :thumbsup:

Teoretizovat u kompu je snadný
G 26, G 36, Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 15.5.2008, 10:32

to Krek: Víš, ono je v poslední době moc v módě nadávat na polici (ať státní či městskou). Po každém zmedializovaném zákroku se vyrojí houfy expertů na taktiku, kteří v životě neviděli pašíka přes mířidla a hodnotí, co kdo udělal špatně. Před nějakým tím rokem postřelil pašík kluka z pražské PMJ a sebral jim auto se kterým ujel (ten postřelenej byl shodou okolností můj kamarád) Na různých diskuzích jsem pak četl postupy "znalců" taktického postupu jako vystřižené z Ramba. Je mi někdy do pláče, když čtu ty tlachy ve stylu ".. měl se na něj vrhnout když střílel a ne se schovávat za autem", "nebo "měli by mít ve výbavě kulomety a když odjížděl, tak ho rozstřílet i s autem" a taky " ... co to bylo za vola, že se nechal postřelit. To já bych se postřelit nikdy nenechal a útočníka bych zastřelil". Všechny tyto perly se objevili na diskuzním foru Novinek. Tady je to někdy dost podobné. Ne nadarmo se foru Můj Glock na některých útvarech říká "Klub pisálků". Uvědomme si, že v dané chvíli to byl zásah dvojice kluků z MP a vyřešili to jak mohli nejlépe. Žádný raněný ani mrtvý. Auto se vrátilo k majiteli. Válečný konflikt a akce SOGu bude samozřejmě vypadat jinak. To si ale mnozí neuvědomují. Je tam rozdíl jak ve výcviku, vybavení, postupech, počtech zasahujících atd. To tady ale nikdy nevysvětlíš třeba účetnímu, kterej jednou za měsíc vytáhne Glocka z peřiňáku a jde si na střelnici vystřelit 50 nábojů mířenou střelbou. Samozřejmě ve stoje, aby si neušpinil kolena :)

A proč to tady píšu? Protože mě děsně štve, jak se pořád nadává na policii, armádu atd. Když v Iráku padl český voják, tak z některých příspěvků na diskuzích se mi chtělo zvracet. Žádná úcta Jak asi bylo jeho mámě, když si přečetla příspěvky ve stylu "Dobře mu tak, že chcíp. Alespoň ho nebudu platit z mejch daní". Proberte se tu. Ono auto z blikající fňuknou vypadá úplně jinak z pohledu člověka, kterej leží na zemi a do něho dva další kopou. Ale pardon, já jsem zapoměl, že to vám by se nikdy stát nemohlo. Vy jste všichni MAJITELÉ Glocků a hned by jste oba útočníky smázli.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 15.5.2008, 11:18

Glockmaniak: nevim nac tak ostra slova. Pokud se uz nekdo schovava za straznika/policistu, tak at se tak laskave i chova. To s cim jsem mel moznost se osobne setkat ve me moc duvery nezanechalo - naprosty amaterismus na vsech frontach. O Klubu pisalku si muzes ty a tvy kolegove myslet co chces, ale je zde jeden podstatny rorzdil - Klub pisalku neni placen z dani, kdezto ty a tvoji kolegove ano. Ono totiz statni zamestnanci (nejenom policiste, ale i urednici a dalsi + samozrejme obecni zamestnanci - straznici) si neuvedomuji kdo je tady zakaznik. Ti zakaznici jsme my, obycejni lide. Oni jsou tu pro nas, ne my pro ne! Takze nam zajiste dovolis, ze za sve penize ocekavame nejaky "standard", pripadne i komentar, kdyz uz jsme si zaplatili sluzby, kterych by se nejeden z nas urcite rad zrekl a ktere jsme si defacto ani neobjednali.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 15.5.2008, 11:51

Glockmaniak: Já bych jen dodal, že si myslím, že mnohý z členů či příznivců "Klubu pisálků" má lepší střelecký výcvik a vystřílí za rok daleko více nábojů (ne jen "mířenkářsky"), než leckterý policista nebo strážník.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 15.5.2008, 12:30

Důstojnosti, nenechte hněvu cloumati vaším majestátem. Tohle fórum by mělo zachovávat věcnost. My se tu můžeme pobavit o tom, co nám připadá divné a nelíbí se nám to, a odborníci z řad insiderů nám na to odpoví.

Stejně jsem měl ale pocit, že pašík má strach spíš z navýšení trestu v důsledku útoku na veř. čiň, nedovoleného ozbrojování atd., než z tý bouchačky. :twisted: A nebo platí nepsaná dohoda: vy na nás nebudete střílet a my vám nebudem brát bouchačky? :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » čtv 15.5.2008, 12:37

To- Glockmaniak
No leckdy i kdybys nakrásně měl důvod ke střelbě,tak s ohledem na lidi kolem si to stejně nelízneš (pokud jsi soudný)Z toho pak někdo kropí po chodci co šel na červenou,nebo se baví jiným způsobem,to rozebírat nemá smysl.Co člověk to originální vzorec chování.
K padlým vojákům naší armády.léta jsem sloužil a bral za to i plat(sice tenkrát nic horentního ale bral)Poslat mně někam (a stávalo se) Je jen plnění rozkazu žádné hrdinství,umřít při tom je osobní tragedie pro postiženého a rodinu,ovšem vydávat to za oběť či hrdinství je totální blbost.Najet na minu,nebo koupit zbloudilou,je smůla nic víc.Ochránit druhy v boji tím že zalehneš vlastním tělem granát,nebo že na sebe nalákáš palbu aby oni přežily to je hrdinství.Zase se tu míchají hrušky s jablky jak se to právě hodí.Velíšek to byl idealista a prokázal osobní statečnost tím že se postavil blbovy s kvérem.Ovšem policista v metru co skončil s bodákem na smetáku v hrudi,byl bohužel jen nepřipravená oběť,taktéž nešel nasadit život ale pokusit se udělat pořádek za což bral i plat.A takových případu je hromada,MP je výkonnou mocí radnice a radnice je politické uskupení úředníků jež se dostaly k moci,to samo o sobě je špatně,MP bych začlenil do PČR a tu bych reorganizoval zcela jinak než je zvykem.Takto je to tu samá ochranka a PM a zločinnost bují jako by nic.Ano důslednost a profesionalita to je ne místě.
Z videa zásahu těch MP jednoznačně vyplívá že byli zaskočeni a to že to dopadlo jak ty říkáš dobře,není jejich zásluhou ale pouhou náhodou.Takže opět připisujeme body za nic.Tím že to tu ostrým loktem rozhrneš se nic nezmění,pravdu nemá ten kdo nejvíce křičí nebo se nejlépe bije.Tak se pokus o dialog bez výpadů (mmj.MP u nás trénují střelbu a raději bych o nekomentoval)
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Není to veselé čtení

Příspěvek od Shi » čtv 15.5.2008, 13:02

Krek píše:1) Pošklebujete se tomu, že měl někdo maskáče na výcvik, dokonce, že prej neměl u zásahu co dělat?

2) Píšete, chyba byla, že mířil na nohy a ne na hrudník? Vy snad nevíte, jak soudí české soudy? Zkuste před soudem říct, že "když střílíte, taktak, abyste zabili", uvidíte, jak vás zato soudce odmění!
Ad 1) Maskáče měl, protože jel z výcviku, to je naprosto jasné a pochopitelné vysvětlení. Co už pochopitelné není je ta druhá fotka, kde se člen, nebo snad šéf MPLB presentuje někde na náměstí v maskáčích s SA58? na zádech. Tím svou MP opravdu degraduje na kovboje, protože si vytváří image v lepším případě militaristy, v horším případě konfliktního magora. Já jsem taky měl kdysi na zahradu pracovní maskáče, ten oděv má své materiálové klady. Ovšem pokud to mám v hlavě srovnané, tak se nebudu v tomto oděvu prezentovat na veřejnosti, kde reprezentuji svého zaměstnavatele. Pochybuji, že je v zájmu MPLB, aby si vytvářela image partyzánské jednotky. Oděv prvního strážníka je nejspíš zcela O.K., takže škoda je páchána hlavně na mediální frontě onou nešťastnou fotkou s SA58 a maskáči, neboť to díky ní vypadá, že se jedná o standardní oděv používaný MPLB během služby.

Ad 2) Z toho mála co o problematice vím je, že mířit na nohy je, s odpuštěním, na hovno, stejně jako spoléhat na kasr. Šance, že rozjetého pašíka, který se očividně nezalekne zbraně, zastaví výstřel směrem na nohy je poměrně malá a to i v případě, že ho trefíš. Takže čístě z technického hlediska je to fakt k ničemu. Navíc se skloněná zbraň bude pašíkovi lépe chytat a odklánět. Kdyby v dané situaci pašík (ovšem možná taky okrádaný majitel auta) zaútočil, tak strážníka roztrhne jak hada a možná při tom utrpí průstřel nohy. To není dobrá varianta, šance že dojde k zastavení útoku je mizivá. Takhle strážník vsadil na to, že se na něj pašík (majitel auta) nevrhne a naštěstí mu to vyšlo.

Jak řešit útočníka, který je o dost větší, silnější a nemá ke zbrani ani k strážníkovi respekt opravdu netuším. S podobým chlapem jsem zkusil na tréninku cloumat a bylo to jako postavit se před lokomotivu. To, že strážník vytáhl zbraň, pašík neprojevil respekt a nedošlo k varovnému výstřelu, je dle mého názoru opravdu chyba, protože kdyby následně musel zbraň použít pro střelbu na vozidlo nebo člověka, tak by nepochybně soud varovný výstřel bral v úvahu jako kladné body pro strážníka.

Na place se pašíkům podařilo vyvolat slušný zmatek, todle pašíci zvládli opravdu skvěle. Tvrzení "kradou mi auto" vymysleli až na místě, nebo to měli připravené ? Co myslíte ?

Nějaké chyby se opravdu staly a pro všechny z nás jsou námětem k zamyšlení, protože komukoliv dalšímu se může stát, že bude nucen vytáhnout zbraň a útočník to bude vesele ignorovat. A pokud až v daném okamžiku člověk začne přemýšlet co taktického dělat dál, tak je to docela průšvih, protože na place už toho člověk mnoho rozumného nevymyslí. Mám na sobě vyzkoušeno, že v krizi dokážu adaptovat předem naplánovaný postup na dané podmínky, ale originálního toho už moc nevymyslím, až v teplě me napadá co všechno se dalo dělat.

Tohle (co v případě, když hrozba zbraní nestačí) by opravdu mělo být rozmyšleno předem a výsledkem by měl být postup, který umožní obránci přežít a současně si připravit špůdu pro obhájení svého postupu před soudem. Varovný výstřel do země a následný ústup a další střelba v případě pokračujícího útoku umožní u soudu podložit stopami z místa tvrzení, že strážník/obránce:
1) vystřelil varovný výstřel (střela je v zemi, někde je nábojnice)
2) ústupoval před útočníkem ve snaze neeskalovat konflikt (další nábojnice je o kus dál, střela je v útočníkovi)
3) byl donucen vystřelit z těsné blízkosti na útočníka (vzdálenost ze které se střílelo lze určit)

Možná jsem to vymyslel blbě, možná někdo přijde na něco lepšího.

Jinak MPLB patří dík, protože za daných podmínek dělali maximum, které bylo v jejich silách. Výše uvedené kecy (Ad 2 a dále) mají jediný účel - poučit se z krizového vývoje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Není to veselé čtení

Příspěvek od Starosta » čtv 15.5.2008, 14:02

Shi píše:Tohle (co v případě, když hrozba zbraní nestačí) by opravdu mělo být rozmyšleno předem a výsledkem by měl být postup, který umožní obránci přežít a současně si připravit špůdu pro obhájení svého postupu před soudem. Varovný výstřel do země a následný ústup a další střelba v případě pokračujícího útoku umožní u soudu podložit stopami z místa tvrzení, že strážník/obránce:
1) vystřelil varovný výstřel (střela je v zemi, někde je nábojnice)
2) ústupoval před útočníkem ve snaze neeskalovat konflikt (další nábojnice je o kus dál, střela je v útočníkovi)
3) byl donucen vystřelit z těsné blízkosti na útočníka (vzdálenost ze které se střílelo lze určit)

Možná jsem to vymyslel blbě, možná někdo přijde na něco lepšího.
Vymyslels to dobre - jen bod 3 uz muze byt o hubu. V tom fofru se neda pocitat dopredu s tim, ze budu strilet az pote, co se vzdalenost zkrati na nevyhnutelne napadeni - to uz muze byt taky pozde, nemusim si treba vsimnout noze v ruce, apod...

Stejne jako se IMHO neda vstepovat si, ze je nutny varovny vystrel, nebo slovni vyzva, nebo treba tahat zbran za kazde situace, kdy by se hodila v ruce.

Nekdy proste tak nejak "najednou" JE na vsechno pozde nehlede na vsechny pripravy nebo uvahy - a cloveku nezbyva, nez se branit - treba vleze, v blate, se zlomenou rukou a narazenou hlavou, beze zbrane a s vyrazenym zubem, nebo kudlou zapichnutou v noze.

Jinak samozrejme taky hodnotim varovny vystrel jako adekvatni te situaci - jak uz jsem psal driv.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz