ANKETA: Co Vás přimělo k rozhodnutí pořídit si právě GLOCK?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Co Vás přimělo pořídit si právě GLOCK (zdroj informací)?

Doporučení zkušených kolegů-střelců.
12
16%
Testy v odborných časopisech.
6
8%
Rada v obchodě od prodejce.
0
Žádná hlasování
Internetové servery a diskuze na nich.
8
11%
Stránky MujGLOCK a toto forum.
14
18%
Jiné, případně kombinace několika možností (doplňte komentářem)
36
47%
 
Celkem hlasů: 76
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 20.8.2007, 12:55

Kombinace vseho, ale MG tak ze 60% 8-)
Prinutil me vybirat z Glocku a vybrat podle svoji ruky - dodnes nemam potrebu svou prvni zbran menit - ma presne ty parametry, ktere od ni muzu chtit.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » pon 20.8.2007, 15:20

Taky asi kombinace všeho a taky mi nejlíp seděl..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 30

Registrován: úte 20.6.2006, 18:33

Zbraň: G 17

Bydliště: Lipůvka

Příspěvek od Mad Max » pon 20.8.2007, 22:55

GLOCK69 píše:Teď asi nechtě rozpoutám flame: sice dnes už vlastním dva glocky, ale tvrdit že je nejlepší , tak to si rozhodně nedovolím. Vyhovuje mi, věřím mu, ale nejlepší? Sorry...
OK, upresnim to na nejlepsi pro me. Jasne ze neni dokonaly - dokonalost neexistuje. Ale pokazde, kdyz vezmu do ruky jinou zbran, tak uz se tesim az budu mit v ruce zas glocka :wink:

Příspěvky: 51

Registrován: stř 11.10.2006, 12:53

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Příspěvek od netmaster » ned 26.8.2007, 13:02

Prave jsem si koupil Glocka 19. Od zacatku roku, kdy jsem si udelal zbrojak a zacal pravidelne cist toto forum, to byla jasna volba. Navic tento model vlastni muj znamy, takze jsem si jej mohl nekolikrat vyzkouset na strelnici.

Zitra jdu Glocka zaregistrovat a pak hura na strelnici se svym vlastnim :lol:

Příspěvky: 61

Registrován: stř 06.2.2008, 22:30

Příspěvek od Fergos » úte 18.3.2008, 23:16

Já měl vybranou CZ 75 D compact fakt se mi hodně líbila a Glock se mi teda vůbec nelíbil. Pak jsem objevil toto fórum kde je moc rad a nějak jsem nad tím pořád uvažoval. Dočetl jsem se že hóóódně zásahových týmů ma G a CZ jsem nikde nenašel. Porovnal jsem si záruky, jak jste tu hodně psali to dílenské zpracování a hlavně jsem chtěl spolehlivou zbraň a tím zvítězil Gloček. Dvakrát jsem ho měl v ruce a nakonec jsem si ho musel i koupit. Teď když to srovnám s tou CZ tak jsem asi vůbec neprohloupil. A teď je pro mě Glock nejhezčí pistole. To mi nikdo nevymluví :D
Ještě jsem zapomněl dodat že to mám na nošení. Teď ji beru všude se mnou i když jdu jen do obchodu :banana:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 19.3.2008, 8:14

Vcelku všechny zmíněné možnosti,k tomu blbuvzdornost,váha (často nosím) a dostupnost dílů i doplňků,nemluvě o tom,že se mi i docela líbí 8-)

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Příspěvek od BALISTIK » stř 19.3.2008, 18:01

Mal som CZ75,mala uz vela nabuchane cca25tis,uz som len cakal kedy my nieco rupne,mal som moznost skusit Glocka tak na jednej sutazi som to skusil lepsie sa my mierilo aj prenasalo na popre,naucil som sa ovladat reset spuste a bolo to fajn na Glocku ked vraciam spust do predu tak my vyhovuje to vyrazne cvaknutie na ukazovaku,dalej co ma presvedcilo bola zivotnost gečko ma zaruku vraj na 30tis vystrelov aj viac ako kde pisu a 75 je uz davno za hranicou zivotnosti,cena dielov je dostupnejsia,jednoducha udrzba,slusna presnost atd,proste GLOCK je pre mna cislo 1.

Příspěvky: 20

Registrován: pát 18.4.2008, 16:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od Karel Růžička » stř 21.5.2008, 8:06

V roce 98 jsem si koupil ČZ 100, můj první plasťák a Glock byl přechod na novější a lepší konstrukci. Informace jsem čerpal ze všech zdrojů, v práci od kolegů, tady u Vás , na střelnici...
"Neváží si života-nezasluhuje ho" Leonardo da Vinci

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 21.5.2008, 8:45

Já koupil G26 tento měsíc. Mám ještě K100. Ale na nošení je G26 bezkonkurenční, vejde se do každé ledviny, ve fobusu není ani cítit, v autě nepřekáží. V porovnání např. s Kevinem je sice větší a těžší ale to je daň za klady - plný komfort, ráže. A popravdě, s mýma malýma rukama s ní nastřílím skoro lépe jak s K100. Ne tak rychle, ale přesněji. Asi je na mě K100 moc velká. Při střelbě jednou rukou vede G26 díky hmotnosti a spoušti. DA u K100 je pro moji jednu ruku moc. Jak říká švára, první rána je stejná jako každá další, což mnoha lidem u SA/DA činí potíže. U glocka musím ocenit jednoduchost spušťáku a blbuvzdornost při skládání. Kdo viděl jak jsem střílel závěrem K100 chápe :lol:

Gewarosse: vždyť jsi se v Čelákovicích přiznal, rdíce se ve tváři, že glocka taky vlastníš :lol:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 21.5.2008, 14:03

No jo, Glock je Glock. Taky jsem si ho prohlížel a zkoušel a prohlížel a zkoušel tak dlouho, až jsem pořídil dalšího Hecklera :lol:
Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 21.5.2008, 14:09

No jo, HK je super zbraň, ale uznej, že glock je na takové to obyčejné žvýkání lepší :lol: I když každému dle jeho chuti. Absence DA při prvním výstřelu má něco do sebe. Spoušť není sice ideální, ale její průběh, jak se ukazuje, je pro mě lepší než u K100.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » stř 21.5.2008, 22:54

Pomer cena/vykon bezkonkurencni, dobra manipulace, odstrasujici vzhled :)
jednoducha konstrukce, lehky + spousta tech testovacich superlativu.
Je to filmova hvezda *25*

Uznavam hodne zbrani, ale Glock by sel se mnou na opusteny ostrov jeste s krabickou KPZ a nozikem ala MacGiver :D
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

JEDNODUCHOST

Příspěvek od JWK » čtv 22.5.2008, 13:08

Jsem strojar a tak vim moc dobre z praxe ze cim mene dilu tim vetsi spolehlivost, priklad T34 versus Tiger...

take znam neco o ergonometrii
vaha zbrane, drzeni, intuitivnost, jednoduchost ovladani,

k tomu vsemu se mi libi hranatost... napriklad lambo versus ferrari,

dale se pridava na stranu glocka, i urcita medialni proflaknutost, je fajn videt svuj kver v kazdem druhem filmu

a argumentem megazivotnosti a spolehlivosti utlucete pripadne kazdeho opovrhovace...

jedina vec ktera je u glocka minusova je ta ze pochazi ze zeme sousednich sklepmistru kybicu a protitemelinaku, z rakouska... milejsi by bylo kdyby to bylo treba belgicke
Glock 19

Příspěvky: 12

Registrován: pon 12.11.2007, 12:08

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Olomóc

Příspěvek od Riven » pát 23.5.2008, 7:59

Asi od všeho trochu, ale nejvíc informací mám nejspíš z tohohle fóra.
Už v době kdy jsem si dělal ZP, jsem si otlapkával různé zbraně a zůstali mi jako hlavní kandidáti G17 a G19. Nakonec vyhrála G19 a jsem tomu rád, protože jsem chtěl něco s čím se dá normálně střílet a současně lze skrytě nosit.
No a proč konkrétně glock...hlavně díky vysoké spolehlivosti a nízké váze, spoustě poměrně dostupných doplňků, jednoduchosti konstrukce, žádné vnější pojistce, a také se mi co se proporcí týče líbí (hlavně G19, G17 je taková o maličko kopytovatější :D :roll: )
Po přihlášení do místního gunclubu jsem zjistil že budu asi za exota, poněvadž co jsem pozoroval, tak co se krátkých týče, všichni stříleli bouchačkama z produkce CZ. Nu což, budu za průkopníka :lol:
G19
All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. Edmund Burke

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pát 23.5.2008, 11:07

k CZ... kdyz jsem videl rozdilnost kvality zbrani CZ prodavanych v CR a v zapadni evrope, definitivne jsem zavrhl CZ a svoje marnopatriotstvi... u nas aby jste vybirali z 10ti kusu. tenhle pristup me totalne odradil GLOCK je GLOCK do niceho jineho bych jako do prvni zbrane nesel i kdybych se mel rozhodovat znovu. Glock to je proste povinna vybava
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: ned 25.2.2007, 1:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Táborsko

Příspěvek od jbiker » pát 23.5.2008, 12:58

Jeden důvod :
Irminia píše:Ja za to, ze vlastnim Glock musim podekovat CZ UB, ...


Přesněji, díky (tehdy) striktní direktivě mojí ženušky, že víc jak jednu bouchačku doma netoleruje. Z toho bylo celkem jasné, že ČZ 85, basa nářadí, pytel náhradních záchytů a bandaska Loctite, není nejvhodnější set ke kterému bych měl chovat důvěru v případě nouze :D .

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz