05.07.2008 - Zalany - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 11.7.2008, 10:53

Reagovat na tento počin H.P. co se týká brokovnice nebudu, protože je chyba na straně LEXu-a hlavně lidí co to celou dobu někam táhnou

Proč??
jednoduchý o brokovnici se toho namluvilo již spoustu myslím tím samozdřejmě i pušku a skutek nějak odešel.Pravidla doposud nikde a myslím si že to není problém jen Lexu, ale především lidí co si pořídili brokovnici/pušku a chtějí si sní zastřílet.Oni by měli být tím impulzem kdo by si měl sehnat a sestavit pravidla a pak přijít a pokusit se to projednat s ostatníma.

Co se týká Losu jakož to obecně já jsem v zásadě proti, aby se dělali kombinované situace tipu krátká dlouhá?
Los je trošku o něčem jiném osobně si myslím, že duch Losu jakož takový se nám trošku vytrácí a stává se z toho honba za pohárem či umístěním na bedně? Vzájemná pomoc co bývala dobrým zvykem je tu a tam vidět jen mezi lidi, kteří si váží pomoci ostatních a jinak je prostě v prdeli.

Když začínal Los všichni bez rozdílu rasy a pohlaví pomáhali a byla tam tak trochu přátelštější atmosféra.

Abych tu nepsal dlouhodobé a rozsáhle eseje o ničem, tak se připravuje koncepce nejen závodů jakož takových za jakých podmínek atd.. to bude pohárový či nebude závod, ale také jasné pokyny tipu pro pořádající co smí a nesmí tak aby se nevytratil dobrý duch Losu.

Samozdřejmě to zvedne nějakou tu vlnu nevole od lidí tipu co nikdy nepomohli nebo to vůbec nestřílí, ale to je hold úděl. Každý má na vybranou jestli to bude chtít pořádat pod praporem Losu a bude splňovat nějaké podmínky pro pořádání, nebo si to udělá jakož to jen klubovku bez možnosti využití výhod po splnění podmínek.

Jinak jsem v celku pro pořádat závody tipu obranka krátkou a poté co se dělají výsledky, tak si to stejné nebo v drobné obměně odstřílet dlouhou- koza se nažere a já zůstanu celý.
Nepostihne to jak lidi co nechtějí střílet dlouhou z jakéhokoliv rozhodnutí, tak lidi co si to střelit chtějí.

A teď mi můžete dát do dřžky, protože stejně bude po našem jak jsme se rozhodli a vám zbývá jen se přizpůsobit či jít si dělat své pod jiný prapor než je Los.

mimochodem v čas a hlavně v předstihu se vám oběví nové stránky přímo s odkazem na pořádaní, řešení problému, registrem rozhodčích, pravidla Losu, registrem plátců Lexu-příspěvky na daný rok pro slevu atd., podmínky za jakých se to bude počítat do poháru LOSu,na co pořádající má nárok když splní podmínky pro pořádání atd..

JÍNAK TOTO NEBERTE NIKDO JAKO KRYTIKU SVÉHO POČÍNÁNÍ ČI ORGANIZOVÁNÍ NĚJAKÉHO JIŽ USPOŘÁDANÉHO ZÁVODU JE TO POUZE POJISTKA DO BUDOUCNA, TAK ABY SE NEOPAKOVALI NĚJAKÉ TY DROBNÉ NEDUCHY PŘI POŘÁDÁNÍ ZÁVODŮ.


sten.. 8-)
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pát 11.7.2008, 14:50

mně se ale kombinované situace líbily :D jen bych dal víc popperů na brokovnici...

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 11.7.2008, 15:07

adisu že se ozveš právě ty jsem tak trochu čekal ještě tu chybí Fanoušek a Opice a je krytiky konec :lol: :lol: :lol:

není to otom že by se mi to osobně nelíbilo, ale hold spoustu lidí nemá nebo nechce si pořizovat dlouhou zbraň a pak je tu právě tento problém.Závody LOS byli vymyšleny trošku v jiném světle a rád bych aby se toho drželo do budoucna.

V autě deně sebou brokovnici/pušku nevozíš v MHD také ne a z toho se pak musí vycházet a pokud si ji neseš ve futrále sebou na závody či jen tréning, tak vetšina ji má stějne ve stavu výlučném okamžitého použití k případné obraně??

proto se nějakým spůsobem musí udělat kompromis v podobě po dostřílení hlavní disciplíny LOS se stejně čeká na výsledky, tak proč právě v tu dobu nesáhnout po dlouhé a nestřelit si stím i obranku, pak tím nenasereš krátké zbraně, ale také dáš za dosti učinění dlouhým.
Je to zatím pouze vize kudy by šla cesta kompromisu, ale nejdřím musí být hotový pravidla pro brok/puška a pak má cenu dělat detajli jak a kdy se to bude střílet.


pokud vím ty máš bročku, tak kde jsou kurva pravidla :twisted:

p.s. tu bočku mám taky at to není jen na Adisákovi :lol: :lol: :lol:
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pát 11.7.2008, 15:56

Mě se ty kombinovaný situace taky líbily tak přestaň vysírat. Já bych to tak klidně nechal a střílel to dál. Do poháru se ty situace nezapočítávaj tak co. Ostatní si ji klidně mohli půjčit. Ochotných lidí tam bylo dost. Je zajímavý, že největší hubu maj ti co v Žalanech nebyli. (viz stránky gunlexu)
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pát 11.7.2008, 21:39

Ahoj, taky jsem tam nebyl, to neznamená, že k tomu nemůžu nic říci.
LOS má jasně postavenou filozofii a pravidla. Můžeš mi ukázat, kde v nich je použití dlouhé zbraně? Už jen požadavek nošení skrytě jde proti úmyslu"zpestřování" závodů LOSu. To, že se vytvořila skupina lidí, kteří si tyto závody oblíbili a po dvou letech je jim to málo, je věc jiná. To už nemá s propagací střelby nic společného. Klubovek IPSC na brokovnici se ročně několik pořádá a zastřílíš si víc. Proč tím plevelit LOS?
Pokud se stalo pár případů, kdy byla použita brokovnice, tak proto, že jiná zbraň v domě nebyla. Proto se musí LOS rozšířit o brokovnice? Nebo o pušku? Vždyť myslivců je, a taky se chtějí bránit. V běžné městské zástavbě je to velice ošemetné, Já osobně bych moc nezkoušel.
Na obranu si člověk pořídí krátkou zbraň. Na tom postavil LEX (předpokládám) LOS. Na rozkročení se na další zbraně jednak chybí základní předpoklad - pravidla, a co zejména tak lidé. Zkuste projít kalendáře asociací a sdružení, kde najdete ročně téměř 30 závodů, které byl organizovala tak malá skupina lidí? Kdo bude dělat ty další?
Na krátkou začínají jezdit i další střelci, kteří se chtějí naučit aspoň jednu zbraň a těm budete nutit dlouhou. Jistě nebudete, když nechtějí, ať nestřílí. Kolikrát pak ještě přijedou? Další zbraní v jednom závodě extrémně stoupá náročnost na stavění, organizaci, lidi. Zrovně střílení je činností o přemýšlení co udělám. Nejdříve si tedy promyslete co chcete, pak konejte.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 12.7.2008, 11:04

Ja bych ty spolecne zase az tak zasadne nezdrb - spousta strelcu odstrilela jen 4 pistolove a jeli domu - 4 pistolove se zapocitaly do poharu a byly zvlast vyhlaseny - v tom bych takovy problem nevidel.
Ze strany strelce bych ja osobne ty spolecne (pokud to bude tak jako v Zalanech - 4 spolecne, 4 jen kratka) povazoval za hodne zajimavy zpestreni.
Ale ze strany poradatele - to musel bejt opruz - v realu by pak nakonec muselo bejt 12 divizi. Pistole s automatem, pistole s opakovackou, pistole s dvojkou, revolver s automatem, revolver s ... K tomu dalsi 4 standardni divize Pi, Re, ZPi, ZRe a dalsi 3 samostatne brokove Au, Op, Dv... To mame 19 ruznych skupin - sorry, to fakt NEEE !!!

Jinak zavody s Broknou byl jakysi pilotni projekt - proste se to zkusilo - to neni o tom, ze NEJSOU PRAVIDLA na Brokarnu, proto se nesmi delat zavod.
Byly 2 cesty -
a) udelat pravidla a pak zavod
b) udelat zavod a pak pravidla

Muj pocit je, ze v obou pripadech by to znamenalo, ze by vyvstaly problemy a kritika by prichazela tak ci tak ze stejnych ust :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 12.7.2008, 11:09

Ale souhlasim s Cofeem - ze poradat (ne tedy 30, ale) asi 25 zavodu v dohromady asi 20 lidech je fakt narocny a brokarnou si to ty lidi jeste zkomplikuji - pruser je, ze nove prichozi poradatele to uz zacinaji vzdavat :-(
A ti, kteri na zavodech rvou, ze si to poradatele nasusili, ti se k poradani nehrnou :-(

Nesouhlasim s tim, ze je nutne mit jen skryte noseni - to by pak zmizely vsechny stage, kde se zbran bere z trezoru, stolku apod...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » sob 12.7.2008, 20:49

Coffe: Nemyslím si že je špatný si zastřílet i s brokovnice. A vůbec bych to nenazval jako plevelení. Prostě jsme si zapráskali a hotovo. Lidi chtěli závod s brokovnicí, tak ho dostali.
Kdyby sem ti zarytí pistoláři nepřijeli, přijedou holt na další.
Ty tu krátkou zbraň obhajuješ jak ti bolševici u nás na zbraních. Ti taky nepřipustí, že by se někdo mohl bránit dlouhou. Já ji občas nosím nabitou ve futrálu. Nicméně všechny kombinované stage byly vymyšlené jako obrana domu. A nevím proč by měla být ošemetnější brokovnice než pistole. Viz diskuze o EFMJ :lol:

CMK: S těmi divizemi je to pravda. ALE...
Abych to shrnul, zdá se mi, že proti tý brokovnici protestují ti, kteří to neberou jako zábavu a jen honí výsledky. Brokovnice jim nevoní, protože to s ní asi moc neumí nebo se jim s ní prostě nechce střílet. Každej, kdo to bere jako zábavu, příjemně strávenej den se supr lidma byl z tý brokovnice nadšenej.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 12.7.2008, 23:02

Provarenec - shrnu-li to ja, jak to vidim, tak:

- cofee nadava na brokovnici obecne - tvrdi, ze do LOSu nepatri, pac skoro nehrozi, ze by se s ni nekdo branil (to o nemoznosti skryteho noseni ci to, ze to beztak nebude mit kdo stavet a strilet uz jsou jen technicky argumenty pro tvrzeni "obranna brokovnice je mimo duch LOS")

- ja tvrdim "brokovnice ano - ale ne spojene stage s pistoli" a zarioven jasne dodavam - "jako zavodnikovi by se mi to libilo, jako poradateli by mi z toho jeblo" - a to jsem jeden z tech, kdo krom radosti strili i pro body (akorat to letos neni nejak videt).

At to je jak rikas nebo nikoliv - nevidel bych to tak personalne.

IPSC klubovek (a nejen klubovek, tyka se to i vyssich levelu) na brokarnu je malo, ale co je jejich zasadni problem - jsou treba den po/pred pistoli - spousta lidi proste na 2 zavody ve 2 dnech nepojede. Zrovna v Zalanech (dale v Oparanech, ale ve finale i v Celakovicich a na dalsich strelnicich) se da udelat Dvoj-zavod - kratka + brokovnice. Na takovejhle zavod prijede nasobne vic lidi nez na IPSC klubovku brokny, ktera je den po pistolovym zavode. Jen bych ten zavod udelal jako 2 samostatny zavody - zadny spolecny stage (presto, ze z pohledu zavodnika se jednalo o zajimavy spojeny stage).

Tim, ze budou zavody oddelene, ale v jeden den tak:
- kdo nechce strilet broknu, tak ji strilet nebude a o nic neprijde
- kdo chce strilet, tak si ji streli - spis, nez kdyby byla jiny den
Nikdo do niceho neni nucen a vsichni jsou spokojeni...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » ned 13.7.2008, 5:16

stejně bude po MÉM ať se to Famouškovi líbí či nelíbí.

LOS a myšlenka celého tohoto druhu střílení je úplně jiná a podle toho se prostě budou dělat závody pokud se někdo rozhodne dělat k tomu spestření brok/pušku budiž,ale všeobecně stím prostě nepočítejte od toho jsou jiné závody či disciplíny.

toď zatím z mé strany vše dále až po zasedání výboru pro LOS do kterého má možnost kecat jen opravdu pár lidí co se na tom nejen podílí, ale také pro to něco dělají a mají zkušenosti s touto disciplínou-závodem.
Takže koho se to prostě bude týkat bude obeslán, aby se dostavil na schůzy k projednání příprav na další ročník LOSu. toď asi vše co ktomu teď napsat a je mi opravdu jedno kdo co tu píše jde především o bezpečnost a ta se hold u mnoha musí nejdříve naučit a pak se dá pokračovat.

sten. 8-)
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 13.7.2008, 9:12

Nemas uplnou pravdu :-)

Odvoloavas se na "myslenku LOSu", ktera je "pritahnout lidi, co maj doma 50ky v trezoru, aby se s nima naucili zachazet" a na konci rikas "nejdriv se lidi musej naucit bezpecnost, pak se da pokracovat" - to si odporuje.

Podle me - LOS se dela z nasledujicich pricin:
a) pritahnout ty lidi s trezorovkama, aby se to s nima naucili, nebo aspon pochopili, ze by se to s nima meli naucit (treba na kurzu)
b) temhle lidem dat aspon zaklady nebo priklady, jak se zbran muze pouzit bezpecne
c) stravit hezkej pohodovej den na strelnici
d) zasoutezit si
e) udrit 20 lidi - poradatelu :-)

Pravdou je to, ze nekdo musi udelat pravidla a v nejakem rozumnem kruhu poradatelu se musi schvalit. Prvniho pilota mame za sebou, zjistili jsme, v cem jsou nejasnosti a lze jit na vec...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » ned 13.7.2008, 10:25

Tady souhlasím s Honzou.

Nicméně Už jsme si s Petrem několikrát říkali, že se to posunuje nějam jinam, než je milé. Přibývá lidí, kteří akorát brblaj, nadávaj. Jen co přijedou, rychle rychle odstřílet a jedou pryč.
Po těch Žalanech se strhla taková vlna nevole, že nás to až překvapilo. A úplně zbytečně.

Sten: Navíc ty jsi jeden z prvních, kteří chtěli brokovnici do LOSu dát. Ještě v Opařanech jsi básnil, že by to bylo super. Tak nechápu teď ten obrat.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » ned 13.7.2008, 17:01

jj v tom naprosto souhlasím že jsem chtěl a chci dlouhou jakož to doprovodný program právě pro ty lidi, když už to mají tak aby si stím mohli prásknout, ale je hold trochu potřeba rozpoznat kdy a jak co sčím sopjit nebo zkombinovat a právě tam je ten kámen úrazu.

ale jak jsem již jednou psal jen co se vrátí Tratom z "JIPky" kde momentálně leží začne se pracovat na těchto detailech, tak aby to mohlo nějak fungovat pospolu na jedné střelnici a mohlo se vyjít vstříc pokud možno všem střelcům kteří si jdou užít den na střelnici.

sten.

a pokud se ptáš na vlnu nevole??
tak to proberem až se uvidíme osobně, protože probírat tu něco nemá smysl.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz