Glock a přesnost na 25m


Debata o pistolích GLOCK

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 14.7.2008, 15:50

Presne tak - nepsal. Psal jsem, ze neni sportovni disciplina, na kterou by byl Glock nejidealnejsi (a jeste jsem pak nasledne zadal o spravny vyklad te vety).
To neznamena, ze Glock je na vsechno na ho*no - to znamena, ze na kazdou disciplinu existuje zbran, ktera je prave pro danou disciplinu vhodnejsi.

Jak vidim - chut prevracet napsane naruby je na forech stale aktualni :-)

Bohudik (bohuzel?) strelecka univerzalnost + nositelnost + spolehlivost + vydrz neni zadna strelecka sportovni disciplina - v tomhle je GLock High-tech
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 14.7.2008, 16:45

Nechci slovíčkařit, ale glock je jen dobrá pistole, nic víc... Slova jako ideální a optimální jsou trochu moc silná, jsou lidé, pro který je Glock nepoužitelný a není to jejich levýma rukama.
Já jsem prodal G17 právě proto, že univerzální zbraň mi nesedí - na nošení je nekompatibilní s mými oblékacími návyky a zábava taky nic moc. Do ledvinky snad schovám G26, na mířenku malorážku a moc se mi zalíbil revolver v 45LC - ale to až budu bohatej nebo aspoň přebíječ:-/

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » pon 14.7.2008, 16:52

Ja som si ponuku od CZ - ty tiez dokladne preskumal..je to drahe..beriem este tu cenu SP01-tky okolo tych 25 000, ale ked som videl cenu za 9mm RAMI tak mi skoro vypadli oci..22 000 za takeho prcka?? :shock: Nech je spolahlivy ako chce, to by musel byt v ponuke aj s hromadou streliva, aby som si ju kupil. :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 14.7.2008, 16:56

No nevim no...

Chapu, ze treba cena auta se bere podle velikosti proto, ze vetsi auta jsou bezpecnejsi, maji vetsi vybavu, silnejsi motory, lepsi materialy a lepsi zpracovani.

U zbrani je to podle me uplne jedno.

Na Rami je uplne stejne prace jako na CZ75. Jen cena materialu je o $3 mensi. Proto nevidim duvod, proc by RAMI mela byt nejak extremne levnejsi nez klasicka CZ75.

G26 je taky stejne drahej jako G17.

Me spis se*e, ze v USA jsou zbrane zhruba o 30-50 % levnejsi nez u nas - a to i ty, ktere se tam od nas vyvazi - tudiz cenou dopravy to nebude... Ale hold jsme malej trh s nulovou konkurenci - zvlaste, kdyz si tu konkurenci vyhradni dovozci nepreji :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 90

Registrován: pát 28.12.2007, 17:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Horná Stubna

Příspěvek od BALISTIK » pon 14.7.2008, 17:15

Neviem ako je to s cenami v čechach,ale u nas stoji novy Glock tesne pod 18tis,a vraj ma ist dole,ale tie CZ :roll: Shadow 32tis,taktikal 28tis,tak za tu cenu mam iny Special :!: Ked už tak pišem tak vam napišem ako postupoval pri kupe zbrane jeden moj kolega.Začinal s K-100,bola to ta s prvych serií,ten sa chudačisko snou nachodil za vyrobcom,ale ked už konecne išla po tuningovych upravach spolahlivo,ked už povyhraval nejeden zavod či v mierenke ale aj v ipsc,tak sa rozhodol kupiť inu.Kupil si CZ taktikal sport starši ale hodne buchany ba povediac až zodraty,na mierenej bol neporazitelny,na combate nie a nie dať rychlu dvojranu :shock: s taktikalom,neviem či mal prst prizvarany,tak som mu dal streliť s mojeho Gloka lebo mu to nešlo do hlavy ako s neho možem tak rychlo strielať cca 0.15 až 0.18dvojrany na timeri.No a on sa rozhodol že si kupi Glocka,spušť sa ako tak naučil ovladať a presnosť ujde ale ked chcel na suťaži rychlo strielať na IPSC terče tak s 8terčov trafil dva aj to po jednej rane :roll: .A čo nasleduje uvažuje zas nad inou zbranou,vraj aby som aj ja kupil inu :roll: ja menit nejdem mne univerzalnosť super vyhovuje,ale čo mam povedať jemu tak to neviem, :idea: Prepačte trochu som sa rozpisal lebo čo chvila ma bude bombardovať čo je lepšie,ja viem ,len on nechce pochopiť že chyba je v tom medzikuse čo tu zbran drži :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 14.7.2008, 17:16

bushman: Na Triggeru měli prezentaci Géček a týden nato ČZ. Tak jsem srovnával srovnatelné. Nenašel jsem jediný parametr, a to tabulkově ani střelecky, kde by RAMI byla lepší než G26.
cmk: Cena je daná velikostí trhu a tím, jak se k tomu postaví prodejce a výrobce. U G je sympatický, že srovnatelný zbraně dává za stejnou cenu. ČZ tu procházejí neuvěřitelný věci. A to jen díky administrativním bariérám. Kdyby sis moh dovézt z USA krochnu stejně lehce jako mobil ze Slovenska či Polska, udělalo by to s cenama slušnej průvan :twisted:
Naposledy upravil(a) Nikdo dne úte 15.7.2008, 7:43, celkem upraveno 1 x.

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pon 14.7.2008, 20:39

jen bych chtel predeslat ze prebirat cenu v USA je hloupost. je to jiny trh. AUDI A6 s benzinovym motorem tam taky stoji polovinu jako spoustu jinych aut ktera se musi paradoxne dovazet pres ocean a jsou tim padem mnohem drazsi... presto se prodavaji o polovinu levnej... v Iranu je zas asi levnejsi benzin... a takhle muzu pokracovat dal a dal...
Glock 19

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » pon 14.7.2008, 20:50

Neviem, z CZ rami som nestrielal, neviem hodnotit no sudiac podla toho, co som o nej cital a pocul tak prevazna cast ceny spociva v kvalitnejsom tovarenskom vyhotoveni. Aj glocka si viem predstavit urobeneho lepsie a preciznejsie, ale to by uz nebol ten isty oblubeny skaredopekny glock..a je otazne, ci by to, ze lepsie vyzera a stoji viac pozitivne vplyvalo na kupujucich..tazko povedat. Spolahliva a presna pistol nemusi byt nadherna a myslim, ze tu niekde je zakopeny pes co sa tyka cien CZ SP01 a Rami ak k tomu pridame samozrejme prehnany marketing zo strany CZ, inac si to vysvetlit neviem.Su iste hranice, ktore zbrani zarucuju kvalitu na baze tovarenskeho spracovania a zaroven su ohladuplne ku kupujucemu, teda aspon k tym, ktori si zbran kupuju kvôli strielaniu a nie kvoli tomu, aby sa na nu divali. A to, ze niekomu s Glockom neide strelba je podla mna dane len spustou, na ktoru si treba zvyknut a ochocit ju, v nicom inom to podla mna nie je. Takze tolik k veci, dekuji za prispevky, panove. :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » pon 14.7.2008, 21:18

Myslím že Cmuk to napsal snad nejvýstižněji. Glock je ideální služební pistole, odolný nástroj, dělník který málokdy zklame, idální snad pro IPSC, LOS-IDPA v určité velikosti nejlepší na každodenní nošení. Sotva by však mohl konkurovat jiným a vhodnějším zbraním pro konkrétní kategorie.
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pon 14.7.2008, 21:41

dobre shrnuti... ted snad dodam jen... AMEN... a tak mile deti zkoncila hadanka... zazvonil zvonec a diskuse je konec
Glock 19

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 14.7.2008, 22:44

kukurap píše: idální snad pro IPSC, LOS-IDPA
Ale toto jsem nenapsal :-) Idealni pro LOS/IDPA by byl v pripade, ze by lidi opravdu strileli jen tim, co nosi - tech, co nosi Shadowa je opravdu malo, zato na LOSu je Shadowu pozehnane (ja sam jsem jeden z Shadowistu) - proc? Protoze Shadow je na akcni sportovni strelbu lepsi nez Glock.

Pokud by se skutecne na LOSu soutezilo jen s "normalne nositelnejma" zbranema (no flame please - normalne kazdodenne nositelny myslim pistole s hmotnosti cca 800 gramu), ani pak by Glock nebyl podle me nejlepsi - takova K100 je podle me lepsi.

Presto si stale stojim na svem - v jakemsi souhrnu komplexnosti (nositelnost, spolehlivost, vydrz, presnost, overenost - to cele lomeno cena) u me Glock vede.

Ad ceny v zamori - vsak jsem psal - uplne jiny trh a konkurence - to nemelo vyvolat flame

Ad cena RAMI vs. normalni CZ - tady jsem naopak chtel vyvolat flame... CZ RAMI - cena 16.950 Kc, CZ 75B - cena 15.780 Kc - rozdil 7% - dovolim si rict - naprosto minimalni > povazuju tedy tyhle zbrane za zhruba stejne drahe a kladu otazku - proc by nemely byt zhruba stejne drahe?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 15.7.2008, 8:31

A konec diskuse je v pdachu!
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » čtv 17.7.2008, 20:56

Nazdar, panove, zaujimalo by ma, ci z vas niekto pravidelne striela s norincami lebo u nas na Slovensku su to najlacnejsie naboje a rozmyslam, ze na strelnicu budem kupovat iba tieto. Zatial som ich vystrielal iba 50 a no problem. Bol by som rad keby ste mi napisali vase nazory na toto strelivo a na mozne rizika, ktore mozno prinasa kedze je najlacnejsie, dakujem. :)

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 17.7.2008, 22:21

Minule som chcel kúpiť jednu krabičku, ale keď som videl medienku na nábojniciach tak ma to prešlo *4068* .

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 17.7.2008, 22:23

Ze jsme se odchylili od tematu - no budiz, stale to melo navaznost...
Ale takhle najednou dotaz OT na naboje?

Myslim, ze zde je vhodnejsi tema: viewtopic.php?t=2606&highlight=n%E1boje+norinco
Naposledy upravil(a) cmk dne pát 01.8.2008, 1:07, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 17.7.2008, 22:43

Koukni mu do profilu, kolega je dost čerstvý mujglockař...
2 bushman: když odscrolluješ úplně nahoru na začátek této stránky, tak druhá ikonka zleva se jmenuje Hledat. Hádej k čemu slouží... *4286*

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 21.6.2007, 22:41

Zbraň: GLOCK

střelba na 25 m

Příspěvek od Gforce » sob 19.7.2008, 11:26

Hmm po přečtení příspěvků mám dojem, že jsem trochu divnej :D , ale ja si koupil G pro obrannou strelbu a zasadne driluju taseni, zapichnuti a double, double multi double :lol: a to na max. 10 m a nize. Pro mě je tedy podstatný, že si dám vitalku treba 50 ran, stojim celem, bokem nebo zady a padne mi jich tam pri multidoublech 45 ran a zbyvajicich 5 si najdu v oblasti bricha. Na oblast hlavy stejne cviceni. Vse bouchano z neupraveny G19.
Na mirenku bych si G upravoval nebo koupil jine zelezo. A ted se do me pustťe:)))

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » sob 19.7.2008, 12:13

A proč?Každý má právo na svůj pohled na svět a s Tvým pohledem souhlasím,podobně cvičím, za sebe přidávám že i rychlou přesnou střelbu na vzdálenost větší než 10 je třeba trénoval..

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » pon 28.7.2008, 20:36

Ja se z G 17 teprve porad seznamuju. Dneska ji mam prave 40 dni. Uz mam za tu dobu vystrilene 950 naboju. Veci polovinu mou rukou. Strelba na 25m celkem jde, kdyz se dost snazim, kolem te 6. a vis se dokazu trefovat. Ale obcas neco strhnu ani nevim kam? Miridla nejsou tolik presna na mirenku takze od toho zazrak necekam.Spis strilim pudovou strelbu, nebo do plechovek a zavesnych plechovich tercu. Coz jde celkem slusne. Strelbou na 15m se strefuju do velikosti krabicky cigaret, kdyz trosku vic zamirim. Do budoucna planuju prebijet, a potom strilet a strilet a strilet :lol: *1122* *1001*

Příspěvky: 111

Registrován: stř 25.6.2008, 21:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od bushman » čtv 31.7.2008, 18:15

Ked som mal Glocka par dni a strielal som z neho nasucho nech som sa akokolvek snazil a jemne stlacal spust vzdy mi nim trocha trhlo do lavej strany..samozrejme, ze sa to odzrkadlilo aj pri strelbe. Po vystreleni cca 400 nabojov je tento jav prec. Spust cvakne a muska ostava v strede cielnika. Ma niekto podobnu skusenost?? :) Pritom si nemyslim, ze je to v rukach, akoby zmakla spust alebo co.
strieľam, aby som žil, žijem, aby som strieľal

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz