Britské vládě došla trpělivost: Nosíš nůž? Půjdeš sedět


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Britské vládě došla trpělivost: Nosíš nůž? Půjdeš sedět

Příspěvek od Radek07 » úte 15.7.2008, 6:44

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=610806

Britské vládě došla trpělivost: Nosíš nůž? Půjdeš sedět

Ilustrační fotografie
větší obrázekAutor: Archiv Aktuálně.cz
00:00 | Dnes | mih

Londýn - Média ve Velké Británii v posledních týdnech zaplavily zprávy o vysokém počtu vražd a násillných útoků páchaných noži. Premiér Gordon Brown už proti této formě kriminality ohlásil tvrdá opatření.

Útoky z velké části páchají mladiství. Před nedávnem se v britských novinách psalo o brutální vraždě dvou francouzských studentů, které útočník pobodal a zapálil.

Dalším případem bylo zavraždění osmnáctiletého herce obsazeného do jedné z vedlejších rolí filmového Harryho Pottera. Zabil jej jednadvacetiletý útočník.

Jen v Londýně policie v posledních dvou měsících zadržela v souvislosti s různými napadeními a vyhrožováním noži přes 1200 podezřelých a zabavila více než 500 nožů. Dvanáct mladistvých bylo v metropoli od začátku roku ubodáno.

Čtěte také: Ozbrojené žáky hlásí každá pátá česká škola

Dlouholetý problém
Ve zhruba 8 procentech ze všech trestných činů v Británii pachatel použije nebo vyhrožuje nožem.

Podle kriminalistů jde o rozšířený problém už od devadesátých let, od té doby dokonce počet případů takových napadení poklesl.


Další zprávy z Velké Británie

Prvním britským cykloměstem je Bristol
Třikrát a dost! Ilegálně stahujete, přijdete o internet
Rok Browna: Británie nostalgicky vzpomíná na Blaira

Nyní se však situací začala zabývat média a vláda po následném tlaku veřejnosti oznámila, že zavede přísná bezpečnostní opatření. Kampaň má cílit na zhruba 110 tisíc problémových dětí, které měly dříve konflikt se zákonem nebo byly vyloučeny ze školy.

Přechovávání velkých nožů mladistvými má být zakázáno. U koho policie takovou zbraň objeví, může skončit ve vězení. Nebo bude přinucen, aby v se v rámci prevence setkal s pobodaným člověkem.

"Nepřípustné a neobhajitelné"
Učitelé mají mít vyšší pravomoci při prohledávání dětí, pokud mají podezření, že žák vlastní nůž nebo alkohol a další drogy. Zvýšená pozornost má být věnována kriminalitě mladistvých i přímo ve výuce.

Na opatření má být vynaloženo asi 100 milionů liber (zhruba 3 miliardy korun).

Proti vládním plánům se ozvali i kritici, kteří opatření označují za nedomyšlená. Premiér Brown své návrhy hájí: „Je zcela nepřípustné, aby mladí lidé nosili nůž. A nikdo to nemůže obhajovat tím, že nože slouží k obraně," říká předseda britské vlády.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2008, 7:57

A nikdo to nemůže obhajovat tím, že nože slouží k obraně
A zeptal se ho nejaky novinar - "Proc?, kdyz slouzi nejen k obrane"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » úte 15.7.2008, 10:00

he, tak pěkně jsem se po ránu ještě nenaštval :mad:
zajímalo by mě, co na tom ostrově bude legální ? :? ..za chvíli zakážou i kuchyňský nože :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » úte 15.7.2008, 10:47

To je dobře..ať se tam utopí ve vlastních sra...ch..... :D

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 15.7.2008, 11:16

No, co si pamatuju ze školy, kdokoliv přitáh něco většího než žabikuch a machroval s tim, dostal sodu. Nevím, jak je to teď.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.7.2008, 11:47

Ted jsou deti vychovavany tak, ze kricej v hodine na ucitele, ze je debil, odmitaj chodit k tabuli kvuli zkouseni, jsou drzy, odmitaj se ucit, povazujou domaci ukoly za buzeraci.
Mezi sebou soutezej, kdo ma lepsiho mobila a znackovejsi tricko nebo drazsi boty.
Ti, co nemaji nejnovejsiho Sony-Ericcsona (Nokie uz pry neleti), maji smulu a jsou vyrazeni z kolektivu.
Nejaky opravdovy kamaradstvi (umerny veku) ci nejaky nepsany pravidla - neexistuje. Tudiz ani nejaka autoregulace.

Na druhou stranu - vsichni jsme se ve skole prali, v podstate si pamatuju, ze ve tride i bylo dano poradi podle toho, kdo koho prepral - a nikdo tomu nerikal sikana.

Ale zase na prvni stranu - vzdycky to bylo o tom "kdo koho prepral" ne o tom, kdo koho zkopal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 15.7.2008, 12:17

Aha, asi koupim dceři opakovací brokovnici. Zatím jen maketu, ale ať se učí :O) Dva roky jsou tak akorát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » úte 15.7.2008, 12:19

cmk: Záleží i na učiteli. Mladýho třídní jsem se bál i já a od sedmé třídy chodila na rodičák jen polovička :-)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 15.7.2008, 13:24

Kam až tohle šílenství půjde?

15.7.2010 - LONDÝN
Dva angličtí školáci ve věku 10 a 12 let byli včera zadrženi policií a předáni do vyšetřovací vazby pro zvláště nebezpečné mladistvé. Současně byli zadrženi jejich rodiče a i na ně byla uvalena vazba.
Chlapci hráli na zahradě za domem fotbal a míčem rozbili skleník. "Skleněné střepy jsou ostré a mohly by být použity jako zbraň. Máme vážné podezření, že v jednání chlapců byl záměr opatřit si tímto způsobem zbraň", sdělila místní policejní mluvčí.
Za nedovolenou výrobu zákeřných zbraní hrozí rodičům vysoké tresty odnětí svobody a chlapcům výchovný ústav pro mladistvé zločince.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 15.7.2008, 13:29

Roflmao. Nemoc šílených krav přechází z letentního do virulentního stadia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » úte 15.7.2008, 13:35

Nez jsem si vsimnul toho data, tak jsem fakt myslel, ze je to realita :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » úte 15.7.2008, 14:37

v anglii za chvilku zakazou ostre vetve v lese, kruzitka s hroty, a svadlenky budou muset mit registrovane jednotlive spendliky.

k tem detem je to tak jak rika cmk. ja kdyz sem byl na zakladce tak jsme se trasli pred o rok starsima. dneska jsou deti hrde na to ze dostali ucitelku do blazince nebo ji podrazi nohy na schodech... je to zver... bohuzel par dobrych kusu se potom veze s kolektivem ktery je kazi a rodice na to maji vliv minimalni...

ja byl ve skautu nikdo se s nama nes.al casto tekla i slza, byla to takova vojna pac to bylo obcas pro 7-14lete dite drsne ale nakonec ten kolektiv nas k tomu dokopal a vysledkem bylo zoceleni... zkratka kdo je odchovan foglarem aspol. ten ma dobry zaklad byt kvalitnim clovekem

dneska muzeme paradoxne dekovat spektakularnimu harrymu potterovi ze ty hordy pocitacove mladeze alespon donutil na chvili cist... jinak je to jenom komp a televize ... tak je to ve vetsine pripadu
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 15.7.2008, 15:39

admix píše:Nez jsem si vsimnul toho data, tak jsem fakt myslel, ze je to realita :D
Já zase, když jsem četl původní zprávu, myslel jsem, že je to kachna *78*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » úte 15.7.2008, 15:45

JWK píše:v anglii za chvilku zakazou ostre vetve v lese, kruzitka s hroty, a svadlenky budou muset mit registrovane jednotlive spendliky.
U spendliku je to jednoznacne zbrojni licence :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 15.7.2008, 20:30

Zrovna jsem objednal 3 nový nože, a ani jeden z nich není moc mírumilovnej. Mně už by ani nepustili přes hraniční kontrolu. No vlastně proto ty kudly kupuju, abych se ujistil, že mě tam nikdá chtít nebudou :lol:
Obrázek

Příspěvky: 92

Registrován: ned 18.11.2007, 22:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Pary » úte 15.7.2008, 20:58

cmk píše:Ted jsou deti vychovavany tak, ze kricej v hodine na ucitele, ze je debil, odmitaj chodit k tabuli kvuli zkouseni, jsou drzy, odmitaj se ucit, povazujou domaci ukoly za buzeraci.
Mezi sebou soutezej, kdo ma lepsiho mobila a znackovejsi tricko nebo drazsi boty.
Ti, co nemaji nejnovejsiho Sony-Ericcsona (Nokie uz pry neleti), maji smulu a jsou vyrazeni z kolektivu.
Nejaky opravdovy kamaradstvi (umerny veku) ci nejaky nepsany pravidla - neexistuje. Tudiz ani nejaka autoregulace.

Na druhou stranu - vsichni jsme se ve skole prali, v podstate si pamatuju, ze ve tride i bylo dano poradi podle toho, kdo koho prepral - a nikdo tomu nerikal sikana.

Ale zase na prvni stranu - vzdycky to bylo o tom "kdo koho prepral" ne o tom, kdo koho zkopal.
Plně souhlasím. Svět se řítí do záhuby a vůbec nepomůže zakazovat zbraně. Právě naopak!!!
Glock 19, Kevin

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » úte 15.7.2008, 21:57

svet se v tomto smyslu neriti do zahuby to pouze takzvana zapadni civilizace do ktere spadame i my... tato civilizace kastruje sama sebe svoji idiotskou pseudohumanitou predemokraticnosti... jak ma prezit kdyz pacha neustale sebevrazdu??!! jediny evropsky velky stat ktery to prezije bude rusko protoze to na tuhle idiotskou notu nehraje... to jedine ma tzv. koule
Glock 19

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » úte 15.7.2008, 22:03

Lukáš Koukal píše:Zrovna jsem objednal 3 nový nože, a ani jeden z nich není moc mírumilovnej. Mně už by ani nepustili přes hraniční kontrolu. No vlastně proto ty kudly kupuju, abych se ujistil, že mě tam nikdá chtít nebudou :lol:
kdyz si u tech hranicnich kontrol jednoho typka nepustili do UK jen proto ze mel na tricku obrazek kde byl mimo jine i klasnikov... musel se potupne prevleci... takze to bude tak ze v PUBu i v te nejmensi vesnicce jizniho walesu nesmis rict to proklate slovo GUN nebo WEAPON jinak na tebe poslou inkvizici budes oznacen za potencionalniho vraha. celemu narodu se vymaze mozek a kazda zminka o zbranich. z bible se vymazou takove majstrštyky jako longhinovo kopi a andel ktery vyhanel adama s evou z raje bude mit misto ohniveho mece... ohnivou berlu (s tupymi konci)
Glock 19

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 17.7.2008, 22:17

- Kto sú tí ľudia, ktorý keď sa ocitnú v ohrození tak s tým nič nerobia, len sa schovajú?
- Civilizovaný?

Z filmu Death wish (1974).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » čtv 02.10.2008, 13:25

Tady je nová kampaň zaměřená proti nožům v GB :lol:

http://zpravy.idnes.cz/britanie-strasi- ... anicni_ipl

Jen jsem zvědav, kdo se lekne 8-)
O.Gun

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz