Útočník v německé uniformě zabíjel v Příbrami bajonetem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 28.7.2008, 8:08

Mistral píše:Když ti někdo někdo někde jednu vrazí pěstí, vytáhneš nůž a zabiješ ho? Asi ne.
Ne, ja vytahnu Glocka jeste nez mi ji vrazi a pokusim se to dostat pod kontrolu tak, abych primo hrozici utok odvratil. (pro rypaly - ano, pokusim se do situace vubec nedostat).

Takova "jedna vrazena" muze uplne klidne znamenat upoutani na luzko a chcani skrz trubicku (o ostatnich pochodech vylucovani snad radsi ani psat nebudu). Nejsme hrdinove akcnich filmu, abychom do sebe rezali hlava nehlava.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 28.7.2008, 12:21

Ta pravděpodobnost je ovšem celkem nepartna. Imho toto byl klasický případ NO ze strany mrtvého. Využil jediného okamžiku, kdy ozbrojený agresivní úročnik nebyl pozorný a uděla to jediné, co se v takovém případě dá udělat: zaútočil s co největší intenzitou na citlivé místo. Źe to ale udělal blbě, tak prdí do hlíny.
A jesli útočník chtěl odejít nebo ne, to fakt na základě toho videa nelze určit. Podle mě se díval, esli po schdech nahoru někdo běží (třeba jeho kámoši, aby se přidali, že).

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pon 28.7.2008, 12:42

Mistral píše:A co se týče výroku paní soudkyně, dočtěte si ho celý: než by bylo třeba k odvrácení útoku při běžné rvačce.
Jen mimochodem, podle toho jak zákon definuje rvačku to rvačka nebyla.
Mistral píše: Když ti někdo někdo někde jednu vrazí pěstí, vytáhneš nůž a zabiješ ho? Asi ne.
Nejde o to zabít ho, jde o to zastavit útok. Jako na potvoru je způsobení fatálního zranění poměrně dobrý způsob jak toho dosáhnout. Rozhodně je to spolehlivnější způsob než pokoušet se bránit rukama (navíc tak abych ho nezabil) v naději, že útočníka (o jehož bojové kvalifikaci nic nevím) zázračně přeperu.

Záleží na okolnostech, ale velmi dobře si dokážu představit okolnosti za kterých bych klidně nůž nebo jakoukoliv jinou zbraň použil. Útok pěstmi na hlavu považuji (a domnívám se že oprávněně) za útok, který:
- může vážným způsobem ohrozit mé zdraví
- může zanechat trvalé náledky
- může v konečném důsledku způsobit mou smrt.

A tomu bude odpovídat i můj způsob obrany.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 28.7.2008, 19:38

cmk a ostatní,možná to vypadá jako bych nebyl ochoten uznat některé argumenty,které by podle "videa"mohly být uznány ve prospěch p.Fouse,ale
ten fakt,že z celé události víme všichni jen to co nám video poskytuje a kdoví jestli je celé neostříhané,potom ve svém hodnocení nevycházím podle vašich úvah,ale podle výsledku soudního procesu!!Soudce při svém rozhodování rozhodně měl k dispozici všechna fakta která byla soudu dostupná a rozhodl tak jak rozhodl!Já jenom kontroluji z videa,zda "to sedí"
a mě to prostě sedí - fakt!
Kromě toho p.Fous opravdu naplnil skutkovou podstatu TČ vraždy,už podle videa.Jeho vina je podle toho co jsem viděl přímo ukázková.Naplnil tak všechny paragrafy které jsou rozhodující.
Nemelu si svou bezdůvodně,pouze některé argumenty nevidím tak jako vy.
A rozhodně p.Fous neměl žádné právo na NO!!Útočník jehož útok začal nebo trvá nemá na NO nárok,NO pro něho NENÍ PŘÍPUSTNÁ!A on stále držel nůž v útočné poloze a přímo ohrožoval celou skupinu.Ty lidi měli prostě strach a ze strachu také krisově jednali(blbě to je fakt).
Kdybych připouštěl vaše některé argumenty jak si vysvětlujete některé pohyby útočníka a pod.Potom by nebylo mezi námi žádných rozporů a všechno by jsme společně viděli jedněma očima (už víš cmk?).Proto.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 28.7.2008, 19:44

Smith píše:...jediné, co lze říct s naprostou jistotou je, že jednání zesnulého vykazuje fakticky všechny znaky - pokusu o sebevraždu... :?
...na řečeném trvám. Neznamená to, že mi není líto zmařeného života, neschvaluji žádný trestný čin, ale pokud se poškozený hodlal takto bránit, vážně se mu to nepovedlo a takovým způsobem zřejmě ani nikdy nemohlo povést.
Tolik k diskuzi na téma "může si za to sám..." - nic víc tím podle mě nikdo nemyslel.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 28.7.2008, 20:14

Hmm, ja to tam proste tak jednoznacne nevidim no...
Vidim tam frajera, co vybehne po schdech s nozem v ruce a rve: "no pojd vole, delej, ukaz jakej ses chlap" - zadna dalsi aktivita, naopak MOZNA chtel i odejit
Pak tam vidim skok ze schodu ve stylu: "jdu na tebe, ani s nozem me s*at dlouho nebudes". 2 rany pesti, 2 bodnuti (spis nahodny machnuti nozem smerem k pozdejsi obeti)
To tam vidim ja.

A proste na zaklade tohohle tam ja tu vrazdu proste nevidim.

Ale to je dokolecka...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 28.7.2008, 21:01

No co se týká použití nože proti pěstem útočníka (jakéhokoliv),tak si myslím že ideální obranou je nastavovat nůž proti jeho pěstem či kopajícím nohám.Zraňuje se svým útokem vlastně sám!Já jen držím obranu a jsem v subsirdialitě,nevyvíjím žádnou další činnost neútočím,dokonce mohu i ustupovat.Stále jen nastavuji nůž jeho útoku.Myslím že dlouho útočit nebude.Jeho zranění jsou pak výsledkem jeho útočné aktivity.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » pon 28.7.2008, 21:07

Taky zdravím. Nastavovat ruku s nožem proti kopu je s prominutím pitomost, ale jak chcete, není první.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 28.7.2008, 21:10

cmk: Jo, proč ne? I tak možno. Jak to bylo doopravdy stejně ví jenom... :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 28.7.2008, 21:14

Kurt píše:Taky zdravím. Nastavovat ruku s nožem proti kopu je s prominutím pitomost, ale jak chcete, není první.
Treba je to technika poplatna nejaky dobe... :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » pon 28.7.2008, 21:20

Cinkání klíčema bylo taky poplatné době a obávám se, že zhruba stejně účinné, jako navrhované užití nože.
Opravdu si nedokáži představit, jak by tohle mohlo odvrátit útok. Spíše předpokládám, že útočník se mne bude snažit o nůž připravit, dostat se na kontaktní vzdálenost, napadne mne a mně nezbude, než nůž použít. Třeba tak, jak je vidět na onom videu (útok údery na hlavu a obrana bodnutím nožem).

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 28.7.2008, 21:34

Proč je to pitomost?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » úte 29.7.2008, 0:16

Někdy si to zkuste s maketou nože proti útočníkovi, co se vám snaží bušit pěstmi do hlavy a uvidíte sám, že si to představujete jako hurvínek válku.
Představa "řezat do rukou" je asi tak reálná jako "střílet pouze na ruce", "vystřelit nůž z ruky" a podobné filmové varianty.

Pokuste se uvést vaši teorii v praxi, útočníka decentně pořežete na rukou a on vás mezi tím umlátí.

Pokuste se reagovat instinktivně a uvidíte, že jednou rukou si budete krýt hlavu a druhou rukou útočníka zkusíte opakovaně bodnout nebo seknout do trupu nebo do nohou - zranění bude mít v pásmu mezi hrudní kostí a koleny.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » úte 29.7.2008, 9:19

Naprosto souhlasím, možná pokud je tu nějaký odborník na boj s nožem, který s ním pravidelně trénuje a je opravdu móóóc dobrej, tak mu ty ruce pořeže.
Jinak je to jak napsal Shi. Jednou rukou se budu krýt a druhou mu půjdu po trupu.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 29.7.2008, 13:47

než by bylo třeba k odvrácení útoku při běžné rvačce
Dnes je bohužiaľ toto bežná bitka.
Aj keď v tomto videu dostal asi ten zlý, NO to už nie je (podľa mňa).

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » úte 29.7.2008, 14:04

heh, zmasakroval ho dost tvrde ale podle toho co bylo videt dostal co si zaslouzil *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » úte 29.7.2008, 16:07

no podla videa sa to posudit neda!
Ale da sa povedat, ze to ma za to ze prestal bit, ked sa este chlap hybal, ten druhy tu chybu nespravil!
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 29.7.2008, 17:08

Máte pravdu v tom,že bych ňákou asi koupil.Ale i protivníkovi by stačila jedna na kterou by si naběh svojí pěstí.A při té razanci se strefit do nože,přímo na hrot a ostří,taky by měl starosti a velké.Mě by stačilo,aby se zranil pořádně jednou.On by se musel dobře strefit vícekrát.A pořád ještě mohu "změnit názor",pokud bude opravdu nutno.Proti "profíkovi"nevím jak bych se zachoval,ani jak bych uspěl.Vždy je důležité "odhadnout"záměr,
pokud je čas.A profík vám ten čas nedá,ví co chce a jak toho dosáhnout.Tam obrana snad ani nepřipadá v úvahu.Vše je během několika sekund jasné.
Bavíme se spíše o týpcích,kteří si jdou na vás vylepšit své ego.Když uvidí nůž a oni ho nemají,půjdou si ho vylepšovat asi jinam.
Chci jenom říct,že pokud to půjde budu se vždy snažit,předejít mé obžalobě
i za cenu nějakého "šrámu"!Za to mi to stojí.Nestojím o ten marast,který se potom musí absolvovat,když obránce "jede na jistotu".To je moje filosofie v situacích,kdy mě nejde o život.A ego za to nestojí.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » úte 29.7.2008, 17:29

Tak mne napada, ze mozna bude dobry pri pouziti pistole na obranu hodit ji utocnikovi nabitou a odjistenou, aby se sam postrelil :roll: Souhlasim s tim, ze at se to semlelo jakkoliv, tak ten hrdinskej zakrok proti nozi holejma rukama se tomu mrtvymu fakt nepoved
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 29.7.2008, 18:25

Vladimíre jenom trefit se s tím nožem správně tam, kam útočník máchne rukou by nebyla žádná sranda. Krom toho v "nastavení" ruky s nožem není nezbytná razance - když se ti to nepovede napoprvé, buď ti ho protivník vyrazí z ruky, nebo s ním rovnou zraní tebe. Se snahou o deeskalaci hrozícího konfliktu tu asi všichni souhlasí, jakmile ale padnou první rány, tahle zklidňovací fáze je ze hry pryč. V té rychlosti a stresu kterému jsi současně vystaven nevykoumáš vůbec nic. Doporučuji konečně nějaké kvalitní kurzy, závody, jakoukoli praxi... takhle to je opravdu pořád dokola ta samá teorie jako když si Hurvínek představoval válku...

Obrázek
Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz