Boj z blizka


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Boj z blizka

Příspěvek od S474N » stř 16.11.2005, 10:18

Narazil jsem na velmi zajimavy clanek a proto si jej dovolim opastovat i sem:

:arrow: Boj z blizka

Sam za sebe mohu rici, ze je to velmi zajimave cteni a urcite v nem neco "bude".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » stř 16.11.2005, 15:20

Nejde mi to stáhnout. Co tam píšou ? :evil:
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 18.10.2005, 21:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od seatik. » pát 18.11.2005, 20:11

tak to je hodne dobry clanek,zcela urcite stoji za precteni :idea:
G30 - 0.45 ACP

Příspěvky: 61

Registrován: pát 04.11.2005, 20:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Honza » pon 28.11.2005, 14:18

Moc peknej clanek, cetl jsem uz dost podobnych a zacinam mit z toho normalne depku. Pridemi, ze pokud nebudu chodit na nejakou sebeobranu,kde by mi nekdo hned opravil chyby pri nacviku obrany, at se zbrani, nebo bez ni,tak nemam zadnou sanci se utocnikovy ubranit s tim co cvicim doma. Asi jsem mel zacit driv a ne ted s rodinou, kdyz je tak strasne malo casu. :(
Honza
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

bla bla

Příspěvek od realcop » úte 29.11.2005, 12:48

Hlavně klid. Umělec, který článek vytvořil se pravděpodobně do skutečné konfliktní situace nikdy nedostal. Pokud se dostanete do situace konfliktu na zbraně. Já už v ní byl, naštěstí ke střelbě nedošlo, jednáte instinktivně a většina nacvičených akcí pokud je nedrilujete denodenně je k ho....
A když na vás někdo míří pistoli tak nějaké uhnutí z dráhy palby hrozí akorát tak ve filmu. Pohadka hezká ale bez realné zkušenosti. Jediná pravda je, že většina střetnutí jde na extrémně krátkou vzdálenost. Lepší je se připravit psychicky a střetům se vyhýbat než poslouchat pohádkáře.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 29.11.2005, 13:11

realcop: pochopitelne je lepsi se problemum vyhybat, ale dle tve logiky to znaci, ze pokud uz se do pruseru dostanu, tak nemam nic delat a nejlepe se nechat zmlatit/zastrelit/zabit. Neslo by to trosicku vic konstruktivneji ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

obrana

Příspěvek od realcop » úte 29.11.2005, 16:50

Neříkám, že výcvik je špatný. naopak. Ale každý chytrolín propaguje ten svůj. A skutek utek. Takže říkám: Nebrat jako návod k použití a návod na výcvik ale jako jednu z mnoha možností
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 17.1.2006, 16:45

S474N píše:realcop: pochopitelne je lepsi se problemum vyhybat, ale dle tve logiky to znaci, ze pokud uz se do pruseru dostanu, tak nemam nic delat a nejlepe se nechat zmlatit/zastrelit/zabit. Neslo by to trosicku vic konstruktivneji ?
co já prošel kurzy,tak VŽDY je nutností získat čas.Čas k promyšlení dalšího postupu,kterým by jsi získal převahu,nebo ukončil střetnutí.To znamená že když už na tebe někdo zaútočil a ohrožuje tě vyhovět mu a navázat kontakt.Poté můžeš zaútočit(máš to promyšleno-jsi ve výhodě)a útočníka přemoct,nebo utéct.
Tohle lze praktikovat jen pokud je na tom útočník fyzicky zhruba stejně jako ty a pokud je sám,"příp.ozbrojen zbraní proti které si troufnu".
Prosím nebrat jako návod.Je to pouze můj názor a zkušenost.Vždy záleží na Jeho a Vašich schopnostech.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.1.2006, 19:47

Pitt: o tom to presne je, dostanes se mu do jeho PORA smycky a tim padem ses o krok napred. On potom musi reagovat na tebe a to je pro nej spatne.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Příspěvek od Jarda K » stř 18.1.2006, 14:56

Žil - byl jeden instruktor Musada. A sloužil v posádce Mikulov. Asi to uměl. Dával nám silný kouř. A když šel se dvěma záklaďákama jako hlídka, dostal se do konfliktu bandou ožralů, dopadlo to následně: Všichni dostali na budku. Ale záklaďáci i pár ran rozdali. Instruktor ležíc pod kopanci vykřikoval cosi o veřejném činiteli.
Boj se vyhrává uvnitř vlastní kebule, myslím. On měl prostě slabý den.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 22

Registrován: pát 24.3.2006, 21:12

Zbraň: GLOCK

Re: bla bla

Příspěvek od donsalieri » ned 02.4.2006, 12:43

realcop píše:Hlavně klid. Umělec, který článek vytvořil se pravděpodobně do skutečné konfliktní situace nikdy nedostal. Pokud se dostanete do situace konfliktu na zbraně. Já už v ní byl, naštěstí ke střelbě nedošlo, jednáte instinktivně a většina nacvičených akcí pokud je nedrilujete denodenně je k ho....
A když na vás někdo míří pistoli tak nějaké uhnutí z dráhy palby hrozí akorát tak ve filmu. Pohadka hezká ale bez realné zkušenosti. Jediná pravda je, že většina střetnutí jde na extrémně krátkou vzdálenost. Lepší je se připravit psychicky a střetům se vyhýbat než poslouchat pohádkáře.
Realcope, přijde mi jako, když na tebe někdo mířil a ty jediné co si udělal je to, že si stuhnul a pokud si policsta to semé udělali tvý kolegové nebo jak to tam bylo???? Zkrátka si doufal, že u nás se nestřílí, a že to ukecáš. To naši policisté dělaj....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 02.4.2006, 13:15

No co? Asi to funguje. Je to o tom, co píše S474N. Pokud tě někdo bude chtít vážně sejmout, smázne tě bez ptaní a bez šance pro tebe. Jestli to neudělal, něco mu v tom brání a toho je třeba využít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 02.4.2006, 14:29

presne tak,ako píše pitt ,treba získať čas- čorkár musí pekne počkať ,kým mu vydám peňaženku naloženú 17 lugrami .O získaní času som písal tu v rubrike Môj skutočný pouličný boj.Kedy som použil hrozbu použitia zbrane.
Inak,ak ťa chce niekto skoliť ako srnca,skolí ťa,či chceme,alebo nie...........
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Re: bla bla

Příspěvek od M a r c e l » pon 03.4.2006, 15:01

donsalieri píše:Realcope, přijde mi jako, když na tebe někdo mířil a ty jediné co si udělal je to, že si stuhnul a pokud si policsta to semé udělali tvý kolegové nebo jak to tam bylo???? Zkrátka si doufal, že u nás se nestřílí, a že to ukecáš. To naši policisté dělaj....
nevim jestli jsem jedinej kdo si toho vsima, ale tvoje prispevky, predevsim smerem na ralcopa jsou ponekud ostre, az moc na muj vkus, sice je hezke ze muzes delat hrdninu a vseumela tady pres web (mozna ze mi to tak prijde a ty to nedelas schvalne), ale treba se taky nekdy potkate, tak nez neco napises, tak si to napred rozmysli...

nevim kolika situacemi ohrzujicimi tvoje zdravi nebo zivot, ci nekoho jineho, jsi ty osobne prosel, ze jsi si udelil pravo kritizovat nazor nekoho jineho, ja uz nekolika jo a uz jsem parkrat tahal bouchacku ven, ale jeste jsem, zaplatpanbuh, nemusel strilet. Takze to co pise realcop je o tom, ze se daji situace resit jinak nez tim ze utocnika hned "skrtnes", takl si to preber ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

Příspěvky: 22

Registrován: pát 24.3.2006, 21:12

Zbraň: GLOCK

Re: bla bla

Příspěvek od donsalieri » pon 03.4.2006, 17:34

Čekal jsem zda bude někdo reagovat, takže jsem rád za tvůj příspěvek, děkuju.Jestli někdo něco kritizoval tak je to především realcop (viz první řádky jeho příspěvku), ale uznávám, že jsem byl poněkud ostřejší, ale to vyplynulo z jeho příspěvku. Ještě v nějakém jiném příspěvku realcopa jsem takto reagoval. Z uvedeného příspěvku realcopa není zřejmé, že situaci řešil hlavou, ale pokud to autor chtěl říct, tak je to samozřejmě pravda, jelikož i já se domnívám, že rozum je na prvním místě (jak jsem někde slyšel, nejhorší je smrt z vyplašení). K tématu zda jsem použil zbraň nebo nepoužil, tak to si pánové nechám jen pro sebe. Osobně se domnívám, že je dobré si z každého příspěvku či rady vzít něco a to něco, ať si každý vybere sám. Pokud se tedy někomu ten příspěvek nelíbil, ať na něj zapomene a pokud to bylo obráceně, ať si vezme co uzná za vhodné.

EDIT BY MODERATOR: nepoužívejte prosím citace v reakci, která následuje konkrétní příspěvek. Děkujeme.

Příspěvky: 22

Registrován: pát 24.3.2006, 21:12

Zbraň: GLOCK

reakce na příspěvek pitta

Příspěvek od donsalieri » pon 03.4.2006, 20:28

Chtěl jsem se vyjádřit k příspěvku pitta, takže stručný, jasný a pěkný příspěvek!!!

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 03.4.2006, 22:17

Buďto je autor (donsalieri) Ital a píše jinou řečí nebo už se začíná projevovat moje těžká mozková disfunkce. Některá souvětí jsem opravdu nevstřebal.

Příspěvky: 22

Registrován: pát 24.3.2006, 21:12

Zbraň: GLOCK

odpověď na příspěvek Marcela

Příspěvek od donsalieri » pon 03.4.2006, 22:43

Ještě bych se rád vrátil k tomu jak si mě nazval hrdinou a všeználkem. Trchu mi to přijde jako, když potrefená husa se vždy ozve. Já jsem nikomu neradil a nikomu neříkám "nevím jestli si byl v situaci ozhrožení života, zdraví atd. já jo, musel jsem tahat bouchčku, ale nestřílel jsem". Nezlob se na mě, ale tohle ve mě vyvolává úsměv na tváři. Někdo přece může vyhodnotit určitou situaci jako ohrožení života a jinému ta situace přijde obvyklá a je si jist, že to zvádna "pár fackama" řečeno s nadsázkou. Asi záleží na člověku čím prošel atd. Proto bych zůžil otázku na: Použil si svou zbraň v reálu to znamená musel si střílet a nebo použil někdo proti tobě zbraň tak, že si byl nucen střílet či rychle zmizet apod.(když o tom chceš mluvit)??? A další otázky plynoucí z položené otázky a odpovědí. Nerad bych, aby si to vzal jako útok na tvou osobu!!!! Jinak Ti přeju a nejen tobě, ale všem návštěvníků těchto stránek, aby zbraň nikdy nemuseli použít, zažili se svými mazlíčky spousty příjemných chvil a všem to tam lítalo tak jak si přejou. Jo a v případě konfliktu všem přeju hodně štěstí, protože i štěstíčko je velice důležité k tomu, aby to dopadlo jak má.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 04.4.2006, 10:06

Ale, ale, pánové... Chovejte se jako dospělí (pokud jste :wink: ). Chceme tu mít informace, které budou prospěšné pro co nejvíc návštěvníků tohoto fora. Chápu, že se názor jednoho může lišit od názoru jiného, ale právě výměna těchto názorů a argumenty obou stran můžou obohatit ostatní i autory samotné. Takže méně osobních narážek a více objektivních argumentů. Díky :bigups:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz