Soud zprostil syna ministra Římana obžaloby, nožem se jen br


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Soud zprostil syna ministra Římana obžaloby, nožem se jen br

Příspěvek od S474N » stř 27.8.2008, 17:39

Obvodní soud pro Prahu 3 ve středu zprostil obžaloby Václava Římana, syna ministra průmyslu Martina Římana, kvůli nutné sebeobraně. Říman mladší měl v únoru na vysokoškolské koleji pobodat nožem jiného studenta. Podle obžaloby se měl Říman dopustit pokusu o těžké ublížení na zdraví, za což mu hrozily dva až osm let vězení.
27. 8. 2008 13:08 - 27. 8. 2008 13:33 Aktualizováno - PRAHA

Soud však přihlédl k tomu, že Říman tak konal v nutné sebeobraně. Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.

"Obžalovaný splnil podmínky nutné obrany a tím pádem se nedopusrtil trestného činu," řekl Právu předseda senátu Petr Šimůnek. S rozsudkem se víceméně ztotožnil i státní zástupce Petr Cibulka, který také navrhoval zproštění.

"Jsem spokojen, víc se k tomu nebud vyjadřovat," řekl Říman. Římanova matka Právu řekla, že "jsme sami viděli, kdo za všechno mohl a tím člověkem není můj syn."
Držka měl Římana bít pěstmi

Říman soudu v červnu popsal, že na jeho pokoj přišel ten den po páté hodině ráno Miroslav Držka a napadl ho kvůli tomu, že na pokoji byl hluk. Začal ho bít pěstmi do obličeje.

"Už jsem nevěděl, co mám dělat, byl jsem bezmocný. Vzpomněl jsem si, že mám v bundě v kapse zavírací nůž. Ukázal jsem ho a řekl, ať vypadne, on se začal smát a ptát se mě, co to mám za nožíček, a zase mě napadl a mlátil,“ tvrdil Říman.

Když spolužák neodešel a dál ho bil, začal Říman máchat nožem kolem sebe. Že Držku zranil si prý ani nevšiml. To potvrdil i sám Držka, bodných ran si prý všiml až později.

Držkova varianta začátku sporu je jiná. Soudu řekl, že to ráno šel uklidnit skupinu kluků. Opilý Říman ho prý fyzicky napadl. "Bránil jsem se mu tak, že jsem ho tloukl,“ řekl Držka. Doplnil, že nechtěl vyvolat žádný konflikt. Na otázku obhájce Římana, proč tedy na výzvu neodešel, neodpověděl. Řekl ale, že na pokoji, kde Říman bydlel byl hluk často.

Držka utrpěl dvě zranění na břiše a jedno na loktu. Podrobil se operaci v nemocnici. Sešel se také s Římanovým advokátem, který mu dal odškodnění 100 000 korun. Touto informací byl soudce překvapen.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/clanek/148225-sou ... ranil.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 27.8.2008, 17:40

Tak teda nevim, byla to NO a i presto dal advokat 100 tisic *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 27.8.2008, 21:51

Ano - nekdy i kdyz jsi v pravu se nechces soudit, cekat rok dva na vysledek - i kdyz jsi presvedcen, ze nakonec vyhrajes a ty 2 roky nervu jsou pro tebe cennejsi nez tech 100 kKc.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » čtv 28.8.2008, 8:05

Tech 100 litru mohlo byt za to, aby se neodvolaval.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 29.8.2008, 0:16

A nebo taky za to,že za tuto cenu stáhnul obžalobu za TČ ublížení na zdraví.A těch 100 tis.představovalo "účinnou lítost"(odškodnění).Když s tím st.zástupce souhlasí,je to cesta k vivinění se.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » pát 29.8.2008, 8:01

Kdyby to bylo jak píšeš, tak by obvinění stáhli a zastavili trestní stíhání. Jenže oni rozhodli o tom, že to byla NO. To je rozdíl.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 29.8.2008, 14:03

Ano - mimosoudni vyrovnani, neboli tzv. odklon - souhlasi-li obe strany i statni zastupce, je to mozne (pokud je v tom zapojena policie, casto to mimo protokol znamena i prispevek na nejaky policejni humanitarni konto - jsem pro).

Ale potvrzuji - kdyby to skutecne bylo mimosoudni vyrovnani, zadnej soud by se skutecne nekonal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 29.8.2008, 17:13

Kmoch Vladimír: Je zcela vyloučeno, aby poškozený "stáhnul" obžalobu - třeba jenom proto, že žádnou nepodal. Pro zajímavost navrhuji nahlédnout od trestního řádu. *51*

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 29.8.2008, 22:32

V tomto případě je možné "vše".Je to syn ministra.Já jen přidávám ke spekulacím všeh možností také tu moji.Jinak to ani neberte.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 29.8.2008, 23:45

Za spekulaci však považujme reálnou možnost. Jak se Smith snažil slovy "zcela vyloučeno" nenápadně naznačit, tohle prostě reálná možnost není :roll:
Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 30.8.2008, 23:23

Ano,přečetl jsem si §66 TZ,a skutečně v taxativním výčtu možností se ublížení na zdraví nenachází.Avšak v §65 TZ již tato možnost naznačena je již patrná "vzhledem k osobě pachatele"může nebezpečnost TČ pro společnost pominput tehdy,jestliže pozitivní změna počínání pachatele po činu nasvědčuje jeho trvalé nápravě(pozn.5,k §65 TZ).Jestliže předpokládám že částka 100tis.Kč vyjadřuje "pozitivní změnu" v počínání pachatele po činu.Potom je možné konstatovat,že tato změna může být nazvána účinnou lítostí ve smyslu §66 odst.a)TZ,podle kterého bylo odškodnění se souhlasem státního zástupce a poškozeného který "netrval"na obžalobě za podmínek takovéto dohody.I když jinak s tím §66TZ nemá nic společného.To je fakt.
Přesto vím pozitivně o jednom případu (asi před rokem?),kdy řidič srazil na ostrůvku občana a způsobil mu "snad" smrtelné zranění.Po dohodě s rodinou poškozeného vyplatil částku 500 tis.Kč,státní zástupkyně to odklepla a měla s toho průser,ale prošlo to.Cesty práva jsou nevyzpytatelné
hlavně v Česku.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz