Ochrana sluchu-špunty


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » pon 10.12.2007, 21:52

Omlouvám se; zdroj dat je přímo web 3M.

Vertikální hodnota grafu (je tam i napsaná) je Mean Attenuation = střední útlum (tedy čím větší číslo, tím více tlumí). Mimochodem v grafu jsou téměř nejlepší sluchátka a ty nejhorší špunty 3M (ve smyslu útlumu).

3M je jeden z mála výrobců, který vyrábí jak špunty tak sluchátka a ještě uvádí na svých stránkách všechny údaje. Bohužel tyhle numera se asi nedají moc srovnávat mezi různými výrobci, protože každý může mít jinou měřící metodu (nikde není přesně popsaná).

Ještě se dá sehnat údaj NRR, který uvádějí snad všichni výrobci. Ovšem tady opravdu netuším, jestli jsou to čísla srovnatelný. Pro info: 3M udává u špuntů 24-29 dB, 3M sluchátka 20-28 dB, Peltor sluchátka 21-30, Hearos špunty 30-33 dB.

Výsledek celkového tlumení zvuku u špuntů mnohem více záleží na jejich správném výběru a použití, než je tomu u sluchátek; odtud klidně můžou pramenit tvoje pocity. Tohle nemyslím jako inzultaci - mohl jsi klidně zkoušet tvar a provedení, které nevyhovuje tvým zvukovodům...
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 11.12.2007, 8:26

Rincewind: Hm, to uz zni zajimave...
Ja mam Peltory a "stromecky", co sem na ne nedavno postoval Satan odkaz...

Je mozny, ze mi stromecky - ac dost prizpusobive - nesedly nikdy radne do usi, ale predstava, ze v nich jdu na krytou strelnici me primo desi. Strilel jsem s nima nekolikrat venku a je to (pro me) opravdu nouzovka.

Nemyslim, ze bych mel citlivejsi usi, jsem schopnej strilet bez sluchatek - ale ten rozdil musli proti plugum byl markantni, aspon u me.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.12.2007, 8:39

No tak ja bych rekl, ze subjektivne se me zda lepsi strileni se stromeckama. Na druhou stranu ten prenos kosti vnitrnimu uchu urcite neprospiva, takze radeji nosim sluchatka.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 11.12.2007, 16:33

A vždyť to říkam pořád: do uší špunty a na to sluchátka...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » úte 11.12.2007, 18:23

Starosta: tak stromečky jsou na správné nasazení zrovna ty nejcitlivější a spoustě lidem nesednou vůbec. Pokud se ti stromek do ucha dostane jen trochu špatným směrem, lamela se prohne a vedle špuntu budeš mít normálně díru. Stačí aby se ti takhle prohnula jedna ze tří lamel a tlumení je v hajzlu. Paradoxně víc problému se stromkama maj lidi s užším zvukovodem :)

Stromky většinou tlumí méně než pěnovky. Vyzkoušej si ještě kterékoliv pěnové špunty 3M řady 11xx, narvi si je přesně podle návodu a jdi střílet. Uvidíš jestli to bude nějaká změna oproti stromkům. Za vyzkoušení dáš pár korun.

O přenosu kostí v souvislosti se střelbou se moc relevantních informací najít nedá, něco je k dispozici v angličtině. Co jsem zatím zjistil, při impulzním hluku výstřelu poškození přenosem nehrozí, potvrdili mi to i dva doktoři sluchaři. Pravda není to 100%, ale argumenty zněly velice logicky, takže tomu věřím. Kdo se chce jistit ještě sluchátkama, ať to klidně dělá - dělá to pro své zdraví. (nejlepší by byla kombinace s celohlavovou helmou pro ochranu sluchu :wink: )
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

Příspěvky: 24

Registrován: sob 13.9.2008, 21:54

Příspěvek od Xmas » pát 26.9.2008, 23:03

Má zkušenost je jednoznačnš pro sluchátka. Zkoušel jsem různé špunty a vždy byly co se útlumu týče horší. Z nouze jsem jednou zkusil i patrony. Kupodivu fungovaly docela dobře. :)

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz