ČT24 - 28.09.2008 - pořad Vedlejší efekty


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

ČT24 - 28.09.2008 - pořad Vedlejší efekty

Příspěvek od S474N » pon 29.9.2008, 7:58

Vedlejsi efekty na CT24 aktualne resili tema "Lze skolnim strelbam branit?"

:arrow: http://www.ct24.cz/vysilani/2008/09/28/ ... si-efekty/

Dokonce tam vystoupil i Standa Gibson z Lexu, nicmene, jak to na vas celkove pusobi?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » pon 29.9.2008, 9:54

Zaujímavá diskusia. Pani redaktorka ju viedla presne takým smerom ako jej to určili. Najviac priestoru dostal pán detský psychológ a pán Gibson v zostávajúcom nedostatku času nepovedal vlastne nič nové.
Ľudia však majú radi jednoduché riešenia a tak nápad obmädziť prístup k zbraniam bude zas nejaký čas plniť médiá.
Druhá časť diskusie nestála už vôbec za nič.

Celkovo to na mňa pôsobí tak, že program bol spoločenskou objednávkou s jasne definovaným resumée. Pán Gibson robil len "křoví" tomuto stupídnemu divadlu.

P.S. Ctějí nám zas vzít zbraně, tak hoši z Lex-u hŕŕ na ně.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 29.9.2008, 12:22

No, myslím, že šlo plnohodnotnou diskusi, a každý dostal dostatek času, aby si obhájil svůj názor. Dokoukal jsem asi jen do 33 minuty, ale psycholog evidentně stál spíše na straně střelců, resp. zdůrazňoval opakovaně, že podobným neštěstím nelze sebevětší restikcí zcela zabránit nikdy a rozhodující je prevence a především v rodině.
Na druhou stranu ale musím říct, že Gunlex by měl na podobné akce vysílat někoho více "mediálně obratného" než je p. Gibson (tedy, bez urážky, je mi jasné, že kdo nemá trénining, má v podobných situacích trému atd; nebo by měl trénovat, protože přesvědčivost argumentující osoby výrazně rozhoduje o tom, jak bude argument přijmut). Myslím, že zástupce Gunlexu z toho mohl vytlouct mnohem více.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » úte 30.9.2008, 7:37

Tak jsem si prohlédl celé a musím říct, že z mého pohledu jsem to vnímal jako plnohodnotnou moderovanou diskuzi. Některé zodpovídané otázky patřili spíš do pytle pana psychologa a některé víc Gunlexu.

Jinak co mi spíš přišlo docela zajímavé je to, že jsem si díky panu psychologovi uvědomil (přímo to tam říkal), že asi spousta těch co volají po spřísnění (nebo ztížení) získání zbroního průkazu (potažmo střelné zbraně) ani neví co všechno za procedury musí občan absolvovat aby se stal držitelem zbrojního průkazu (nebo přímo zbraně).

V tomhle tesat MarKovi stránky (http://www.zbrane.kvalitne.cz) do kamene. Jednoduše a přehledně sesumírováno. Tam si myslím i "nesažený" diskutující uvědomí, že to zas tak snadné není. Mám vyzkoušeno když jsem několik lidí na tyto stránky odkázal tak změnili názor, že to tak úplně jednoduché není. Nicméně se praxe občas liší od teorie (u různých komisařů to vypadá jinak).
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 02.10.2008, 10:51

Někteří z nás si myslí,že se z reprtáže dalo více "vytřískat"ve prospěch střelců.Chci říci,že to vždycky!Jsem rád,že p.Gypson byl ochoten vzít na sebe odpovědnost a že nás zastupoval!Rozhodně to pro něho nebylo lehké a tréma udšlá své s každým.I přes to odvedl dobrou práci v náš společný prospšch a já mu za to děkuji.Děkuji mu i za to,že jeho jinak poněkud rozcuchaný účes byl tentokrát společensky přijatelný a to se mě líbilo!Jednou určitě bude i mediálně zdatný protivníkproto,že cvik dělá mistra.Jsem přesvědčen,že mu tato jeho "role mluvčího"zůstane a s naší důvěrou v jeho obětavost a snahou "něco dělat".Ještě jednou díky Gipsone!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz