9mm Browning - je legalni


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

9mm Browning - je legalni

Příspěvek od André » ned 05.10.2008, 12:51

Zdravim, jsou tyto naboje pouzitelne pro legalni noseni? :?



Dekuji
Naposledy upravil(a) André dne sob 11.10.2008, 18:45, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 42

Registrován: pát 03.2.2006, 12:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od glock171920 » ned 05.10.2008, 13:31

100% ne.Střela s řízenou deformací.V našich zeměpisných šířkách můžeš nosit jen olovo , poloplášť a celoplášť.

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

Příspěvek od André » ned 05.10.2008, 18:10

takze ani na strelnici ne? :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » ned 05.10.2008, 19:34

Vzhledem k tomu, že je to Áčko, tak to v podstatě nekoupíš.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 05.10.2008, 20:11

Jak vis, ze je to Acko? Zkusebna uz to zaradila?
Dutina neni valcova.
Pokud to tu nekdo prodava bez vyjimky - tedy pokud to koupis na svuj zbrojak a prukaz zbrane, melo by to byt legalni...

Uznavam - pokud to tu nikdo neprodava, asi vi proc :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » ned 05.10.2008, 22:25

Pravda, zařazené to není. Jen jsem vycházel z toho, že je to má střelu JHP. Je to taková ošemetná záležitost, že to snad nikdo neprodává. Já sám bych rád něco takového měl :twisted:

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

Příspěvek od André » pon 06.10.2008, 11:25

Na svuj ZP jsem to nekoupil, nasel jsem je :oops: a necham to zkusebnou zlikvidovat
Naposledy upravil(a) André dne úte 07.10.2008, 18:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » pon 06.10.2008, 12:47

Bych to "zkušebně" vystřílel 8-)
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 06.10.2008, 13:44

Do sbírky nebo vystřílet. Je to stejné jako Magtech FirstDefence a to je A. Monolitická střela s dutinou s řízenou deformací.
I když to z té diskuze nevyplývá, u Brymové mi to neprodali. Švárovi cca měsíc přede mnou ještě ano. Je to už asi půl roku.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.10.2008, 22:29

Jestli je to Acko, tak zadna sbirka !!!
Ofikl odevzdat na Policii, neofikl - takovej prustrel zlatejma strankama s fotkama, to by taky nebylo spatny :-)

Casty omyl - kdy si lidi mysli, ze zbrojak na sberatelstvi umoznuje koupit nekolik ks nebo nejmensi spotrebitelske baleni i Ackovyho streliva... Neni to pravda...

Ackovej zbrojak, pokud k nemu neni zadna dalsi skupina, umoznuje nakup par ksusu nebo jedny krabicky jen Bckovejch a Cckovejch naboju.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 07.10.2008, 10:14

No jo, do sbírky jen na výjimku ;) A když odevzdat, tak bych si počkal na amnestii. Asi by se při odevzdání pánové od PČR ptali kde jsem je vzal. To by mohlo být nepříjemné. A to jak pro toho kdo prodal tak pro toho kdo nabyl. To už ale zavání návodem k nekalým aktivitám. Já osobně bych tyhle náboje od nikoho raději nepřevzal ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 07.10.2008, 11:24

HV: Upřímně řečeno, pokud najdeš na ulici krabičku Áčkovýho střeliva, lepší ji jít odvezdat s takovým vysvětlením, než si ji uskladnit doma, "až bude amnestie" :wink:
Mí pražané mi rozumí :)

Osobně nevidím důvod pro skladování něčeho takového. Přinese to jen problémy.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 07.10.2008, 11:30

Jojo, to je fakt blbý najít na ulici krabku A střeliva. To bych ji asi fakt musel odevzdat. Jsou s tím sice obštrukce ale co bych neudělal abych splnil literu zákona. Povinnost je povinnost a já jako žádný občan nesmím zaváhat. Jen by mě zajímalo, jak moc by mě na PČR prudili a kolik by mi to zežralo času.
André: asi bych editoval příspěvek, kde zmiňuješ to, že jsi to našel aby z toho ten, co to tam pohodil neměl problém. :wink:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » úte 07.10.2008, 12:18

Nemáš povinnost odevzdat, máš povinnost jen nález oznámit - viz §68. Když nebude zjištěný majitel, pak to teprve po 6 měsících propadne státu. Ale ty máš v každým případě právo na 10% z hodnoty věci (nálezné) + zaplacení nezbytných nákladů spojených s nálezem/oznámením/uložením nalezeného předmětu. Pokud bude vráceno majiteli, zaplatí majitel. Pokud propadne státu, zaplatí stát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Příspěvek od cimvictimlip » úte 07.10.2008, 13:55

Já teda nevím, ale tady v Brně mi v krámu řekli, že JHP mají běžně na skladě, přičemž zbroják Ačko nepotřebuju, musím si jen vyřídit výjimku PČR, kteroužto můžu dostat i na ostatní skupiny ZP. Ptal jsem se mailem na ministerstvu vnitra, a zákon prý praví, že ten kdo "nosí"(opakuju nosí) střelivo kat. A, dopouští se přestupku na úseku zbraní a střeliva s maximální pokutou 15000Kč.. Podle mě JHPčka můžeš normálně vlastnit, mít je třeba pod polštářem a nebo jima střílat i do toho telefonního seznamu. Pokud je ale nosíš, bude tě to stát 15000Kč a možná i zbroják.. možná se pletu, ale.. 8-)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 07.10.2008, 14:15

ZP sk. A nepotřebuješ. Potřebuješ výjimku na střelivo kat. A a to samozřejmě i v případě, že máš ZP sk. A.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 07.10.2008, 15:04

Aha... Tak sorry, zapomnel jsem zduraznit, ze krom toho, ze i kdyz ma clovek sberatelskej zbrojak, ze bez vyjimky si Ackovy strelivo nekoupi, tak zaroven to neznamena, ze Ackovy strelivo lze koupit jen na sberatelskej zbrojak :-)))

At uz zakazny doplnek zbrane, zakazanou zbran (presneji receno zbran na vyjimku) a zakazane strelivo lze poridit pouze na vyjimku.
Pravdou je, ze sanci dostat vyjimku hodne pomuze prave zbrojak na sberatelstvi, pac na to jediny lze asi vyjimku rozumne dostat (mluvim o majiteli ZP, ne ZL).

Na co vyjimka bude, na to lze strelivo ofikl pouzit. Zadost o vyjimku je v podstate totez, co normalni nakupka - jen s tim rozdilem, ze nakupku dostane kazdej, kdo splni, vyjimku jen ten, kdo se policajtum "zda". A tak jako nakupka i vyjimka bude jen na neco - nakup a drzeni. Ale urcite ne noseni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Příspěvek od cimvictimlip » čtv 09.10.2008, 16:24

A když už jsme teda u toho, za jakých okolností se dá vyřídit Ačko střelivo na nošení? Všichni to berou jako hotovou věc a hned by šli odevzdávat k likvidaci:) I taková výjimka se přece dělá ne? Přece URNA nepoužívá FMJ :lol: Nešlo by to nějak zdůvodnit aby to prošlo? Zajímá mě jestli jste se o to už někdo zajímali na PČR.. 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 09.10.2008, 16:44

Cokoli Ačkového (ve smyslu rozdělení zbraní do kategorií) na nošení je čistá utopie - pokud o podobnou výjimku zažádáš, bude zamítnuta.
I cokoli Ačkového na držení je problém.

Vím o případu, kdy kluk, léta provozující vojenskou historii, zažádal o full-auto kulomet - s tím, že by měl zbraň upravenou tak, aby z ní nemohla vyjít střela, ale jen a spálený prach plyn (třeba slepé náboje při vojenskohistorické akci) - výjimku nedostal. Tak si spíš ze srandy zažádal o vyjímku na úplně ostrý kulomet... A ejhle - výjimku dostal. Má to samozřejmě jen na držení, jako účel uvedl právě kulturní a divadelní představení (nevím přesně teď citaci zákona) a prošlo mu to jen proto, že na PČR o něm mají mnoho-stránkový fascikl, do kterého nahlédl a sám byl překvapen, co všechno se o něm ví... Byl tam nafocen v různých uniformách z období, kterým se věnuje apod... Každopádně - na průkaz zbraně ke kulometu mu chtěli napsat "není určen ke střelbě", což je něco, co nemá žádnou oporu v zákoně, tak i to uhádal a má na to normální průkaz zbraně.
Dále se dá k výjimce dostat coby instruktor střelby, pokud si to povaha výuky žádá - jenže to už je o zbrojní licenci.
Ještě si tak dovedu představit výjimku na nějaký zajímavý střelivo v počtu pár ks nebo 1 balení - na držení.
Ale výjimka na Ačko na nošení - no - zákon to nezakazuje, ale zapomeň na to.

Je tu ale jedna svým způsobem díra v zákonu.
Vzhledem k tomu, že Ačkový střelivo stejně jako zbraně lze koupit pouze na výjimku, tak máš oprávněné právo se domnívat, že cokoli koupíš v krámu bez výjimky, tak není Ačkové střelivo - ty jako kupující nemáš povinnost to zkoumat. Takže opkud ti někde JHP prodaj, kup je a klidně je nos. Ale hlavně si schovej doklad.
Když je u Tebe jenom najdou, zkusej to uhrát na přestupek - což by nemělo projít, jelikož tys to legálně koupil v legálním obchodě na svůj zbroják a maximálně přijdeš o střelivo (podobně, jako když v bazaru koupíš kradený auto - taky to není tvoje chyba, nikdo tě stíhat nebude, ale o auto přijdeš a škodu si musíš vymáhat sám).
Pokud takhle legálně koupený JHPčka použiješ v rámci NO, počítej s tím, že se na tom prokurátor otočí a bude se ti to snažit přičíst k dobru a bude na tom stavět logiku věci tak, že to byla zcela zjevně nepřiměřená obrana, protože už sis předem dal do zbraně střelivo, u kterého je mnohem větší šance protivníka zranit či zabít. Samozřejmě - nemělo by to u soudu uspět - pakliže byl důvpd střílet, je jedno čím - kdyby náhodou ležela poblíž bazuka, můžeš v rámci NO použít i tu, ale víme, jak fungujou soudy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Příspěvek od cimvictimlip » čtv 09.10.2008, 17:10

Dik za vyčerpavající odpověď :wink: Já právě myslel, že je to třeba jen připosranost lidí z toho, že "je to nezákonný, tak to radši odevzdám", přitom třeba neznaj skutečný možnosti. Když je to takhle tak to jsme opravdu v pr.. :idea:

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz