Kompetence České policie


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Kompetence České policie

Příspěvek od tom » stř 22.10.2008, 18:28

Dotaz asi na Hluchavky: :lol:
Potřeboval bych vědět co je oprávněn policista při zastavení vozidla, z důvodu podezření, že se ve vozidle nachází zařízení které znemožňuje, nebo ovlivňuje měření rychlosti vozidla (jamer). Co jsem vysondoval, tak není snad oprávněn provádět bez povolení kontrolu vnitřku vozidla. To může snad pouze při podezření na zvlášť závažnou trestnou činnost. Ale jak je to s motorovým prostorem a ostatními částmi vozidla? :roll:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 22.10.2008, 19:59

Důvod ke kontrole se vzdycky najde :wink: a to nemluvim o tom kdyz pouzijes zarizeni,ktere ovlivnuje mereni.
Life On The Edge

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 22.10.2008, 20:07

To není pravda. Musí to mít oporu v zákoně. Samozřejmě vím že policie si dělá co chce a počítá z neznalostí zákona. Proto mě zajímá co přesně muže a co ne, tedy nejlépe citaci příslušného zákona.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 22.10.2008, 20:20

Je to hodne obecne.Vem to tak,pri silnicni kontrole,kdy se provadí kontrola technickeho stavu vozidla ridic odhali motorovy prostor,pravdepodobne i kufr i kdyz se kontroluje povinna vybava.
Jinak podle zakona o policii staci podezreni,ze se ve vozidle nachazi zbrane atd.viz Z č 283/1991 Sb §18, plus 361 o provozu na pozemních... a trestnák.Nemam u sebe UZ,takze nejsem konkretni,vsak me nekdo doplní. :wink:
Life On The Edge

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 22.10.2008, 21:38

Ale to podezření můsí přece zdůvodnit. To mi přijde moc jednoduché a řekl bych že to posléze u soudu už neobhájí. Poté by byla prohlídka a případný výsledek z ní neplatný.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 22.10.2008, 21:50

Ty si prostě potřebuješ nějak obhájit nákup nový hračky, že jo :lol:
Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 22.10.2008, 21:58

:lol: Ale prd, já jenom potřebuju zjistit, jak hodně to mám v autě schovávat, aby to nebylo případně hned vidět.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » stř 22.10.2008, 22:32

Auto ti vlastně když bude chtít proleze celé... už jen VIN kod je většinou uvnitř kabiny do kufru v pohodě když muukazuješ co vše máš mít a do motoru taky v klidu byt už se nehraje na čísla motoru zkontrolovat ti ho může....
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » čtv 23.10.2008, 1:10

Zákon č. 283/1991 Sb O Policii ČR( bacha, od ledna 2009 hodně velká novelizace):

§ 18

Oprávnění k prohlídce dopravních prostředků

(1) Při pronásledování pachatelů některého ze zvlášť závažných
úmyslných trestných činů ^8) anebo jiných úmyslných trestných činů, k
jejichž stíhání zavazuje vyhlášená mezinárodní smlouva, a při pátrání
po těchto pachatelích a věcech pocházejících anebo souvisejících s
uvedenými trestnými činy, je policista oprávněn prohlížet dopravní
prostředky, zda se v nich tito pachatelé anebo věci nenacházejí.

(2) Při pátrání po hledaných osobách, zbraních, střelivu, výbušninách,
omamných prostředcích nebo odcizených věcech, jsou policisté oprávněni
přesvědčit se, zda se hledaná osoba nebo věc nenachází v dopravních
prostředcích, je-li důvodné podezření, že tomu tak je.


Tebe se bude dotýkat odst. 2) tímto si odůvodní, proč ti vozidlo prolezl. Pokud tam najde antiradar, CB zesilovač nebo jinou 3,14čovinu, na kterou pamatuje a zakazuje její použití jiný zákon (zákaz používání antiradarů a podobných zařízení, teď to z hlavy přesně nevím a nechce se mi to hledat), tak je to přestupek podle zákona č. 200/1990 Sb. O přestupcích.
Nikoho nebude zajímat, že původně hledal fet nebo běžence. Prostě při provádění jednoho úkonu zjistil porušení jiného zákona a jednal, toť běžná praxe a nikdo a nic tomu nebrání, naopak, policista je povinen v takovém případě jednat. Běžně se při řešení tr. činu zjistí přestupek, který se následně řeší odděleně. Rovnou říkám, že to není postavené na hlavu a není to žádný banánistán nebo cochcárna, aby se v tom člověk trochu vyznal, je třeba si projít více celých zákonů a ne jen určité §.
Jo a k žádnému soudu nedojde, v tvém případě je to přestupek, ten se řeší ve správním řízení, takže plky o zajišťování - platnostiXneplatnosti důkazů dle Tr. řádu jsou zde liché.
Osobně ti poradím pouze to, abys to schoval hodně dobře, nebo to tam nedával. Např. němci s oblibou odstavovali auta a rozebrali je do šroubku. Rakušáci ti zase sebrali rádio, hodinky, foťák nebo celé auto, když si neměl na pokutu.
Nejhorší je smrt z vyplašení.

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » čtv 23.10.2008, 7:15

No podle mých zkušeností je VIN naopak vetšínonu, v motorovém prostoru, méně častěji v kufru a až poté někde v prostoru sedadla spolujezdce popřípadě řidiče. budeme-li se bavit o těchto zařízeních. aktivní rušičky, se povětšinou montují napevno, takže jeich utajení se provádí poměrně jednoduše. čidla se umísťují do nárazníku na přesně vyměřená místa. Poté je nutno tvrdit, že jde o parkovací radar, vyhledávací zařízení, bezpečnostní radar kontrolující odstup od vozidel atd. Abych se přiznal, ve vozidle jsem měl jak pevný detektor radarů, což není úplně ono, tak aktivní rušičku. radar napsal error. ploicie vždy zastavila, děla drsňáky. řekl jsem, že s tím neumí, nabídl jsem druhé měření, vypnul zařízení, projel, změřili, kroutili hlavou. hlavně se nikdy nepřiznat. Jednou se ptal co je totady za ty čidla, odstupový radar. Vůbec netušili o co jde a nechtěli vypadat jako tupci tak jsem odjel.
nenaser mě...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 23.10.2008, 8:40

No tak zakladem je to, ze clovek jezdi s mozkem, tzn. kdyz uz ho jammer upozorni, ze ho meri a ze rusi, tak zpomalit a okmzite ho vypnout. Obvykle voni mezitim zkusi druhe, treti a dalsi mereni a to je v poradku a auto ani nezastavuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 23.10.2008, 10:01

Poli: Díky za odborný výklad. :)

Samozřejmě nehodlám nikoho schválně dráždit. Uvnitř vozu nenajde nic, jediný co uvidí (pokud nevymyslím nějaké maskování) budou čidla za mřížkou nárazníku. Nevím jaká je spolehlivost Lidarů při měření, ale pokud předemnou změří v pohodě 50 aut a u mě mu to nejdřív nepude (než přibrzdim a vypnu AL) a pak se nechám změřit, aby tím nepojal podezření a nezačal hledat.
Mám tam AL G9, ten je deklarovanej jako parkovací asistent, ale nevím jestli jim toto vysvětlení bude stačit. :roll:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » čtv 23.10.2008, 11:06

Že radar sem tam někoho nezměří, je běžná věc. Může to být způsobeno prudkým brzděním, kdy radar naměří při opakovaném měření velmi rozdílné hodnoty a vyhodnotí to jako chybu, nebo u ručních laserových měřičů tím, že obsluha neudrží měřené vozidlo použitelně v zaměřovači.
Což Ty samozřejmě nevíš a ani Tě to nezajímá, Ty přece jezdíš podle předpisů a neděláš nic nezákonného. Tys za jízdy žádné zařízení ovlivňující či znemožňující činnost neměl zapnuté (musel by Ti být prokázán opak), a nejsi mechanik, vlastně ani nevíš, co je to za krabičku tadyhle vpředu, tos s autem koupil, dostal od firmy, nebo Ti to tam musel někdo (manželka?, děti?) bez Tvého vědomí strčit :twisted:

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 23.10.2008, 11:15

Rozumím, takže varianta B, dělat úplně blbého. :lol:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 23.10.2008, 13:13

Tak a teď se s tebou Gew bude bát ještě víc :lol:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » čtv 23.10.2008, 14:09

Ano správně dělat blbého. nejdřív netušit co ukazují, potom tvrdit že asi parking nebo tak něco. dřív jsem tyhle zařízení do auta nechtěl ale bodová tíseň je bodová tíseň a chodit pěšky to fakt nejde :-(
nenaser mě...

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 23.10.2008, 14:25

Ba, ba, když mi dali pokutu že jsem jel na 30tce 35, tak to si připadám fakt jako debil. To už je jenom buzerace a plnění státní pokladny.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 23.10.2008, 14:47

tom: ona uz PCR meri laserama?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » čtv 23.10.2008, 15:05

S474N: Pokud vim tak ne...a měšťáky můžeš s klidem rušit jak divej ...a na PČR je pasivka....ale nejlepší je jezdit v rámci pravidel.
Naposledy upravil(a) Globus dne čtv 23.10.2008, 16:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 23.10.2008, 15:13

Globus: no vsak prave proto me zarazilo, ze psal o plneni statni kasy.

Jo a priste nepouzivej citace, viz pravidla *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz