Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 09.11.2006, 8:35

No, logicky, když někdo něco dělá dobře, tak to není vidět. Taky kvituju s povděkem, že stojej ráno u přechodů a prochazejí ulice. Jen ten efekt neni videt, pac samozrejme neni porovnani :O)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 10.11.2006, 14:20

Hans_FBI píše:Jako člověk zajímající se o pčr zde napišu: zákon o obecní policii pouze uvádí termín strážník, nikoli policista. Proto jsem alergický na název městská policie.
Jsou to vlastně ozbrojení zaměstnanci obce (města) bohužel i s pravomocemi, které se jim postupne rozsiruji. Stojí občany obce (města) nemalé peníze, které se jim vybiranim pokut nevrati. Ale co s tím udělat že? Jedině jít do politiky a zrušit zákon o obecní policii :lol:

No podle toho co tu píšeš, bych řekl že si novopečený polda, co si myslí, že spasí svět a jakej je to frajer. Pohrdá vším okolo, protože si myslí, že je něco jako superman. Na rovinu Ti řeknu ty že já mám odslouženo 10 let a s MP byla vždy perfektní práce. Nezlobím se na Tebe - já si taky ze začátku myslel, že nad PČR není. Časem si budeš nadávat, že si nešel k hasičům nebo armádě. O tomhle si promluvíme ale a ž po několika letech tvé služby. Zatím si jen nezkušenost navlečená v mundůru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » pát 10.11.2006, 17:32

4 Glockmaniak: Asi Vás zklamu, ale jsem jen student VŠB-TUO (FBI) 2. ročníku. Napsal jsem svůj názor, který v sobě obsahuje ekonomické hledisko věci, dále samozřejmě můj odpor vůči těmto zaměstnancům obce. Ale je to jen můj názor. A co se týče rozhodování Arnáda, Policie, Hasiči, Vězeňská služba, Celní sprava....věřte, že o tom uvažuji a snažím se objektivně vybírat si své možná budoucí povolání. PS: Snažím se lidem pomáhat a ne na ně kašlat, jinak bych nechtěl studovat "záchranářinu". A za tímto si stojím :wink:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » sob 11.11.2006, 7:07

For Hans FBI: Můj táta dělal celý život na BZSO. Napřed byl řadovej havíř, pak přešel na podnikovou BZS a nakonec skončil jako profík na BZSO. Určitě je to velice náročná a záslužná práce - z jeho vyprávění o zásazích opravdu běhá mráz po zádech a to myslím beze srandy. Já jsem chtěl jít původně taky na VŠB, ale nakonec jsem skončil na hnojárně (zemědělka). Nechtělo se mi plácat přes celou republiku. Jo a jinak k té MP. Píšeš, že máš odpor k těmto zaměstnancům obce. Kolik jich znáš osobně? Já Ti za sebe můžu říci, že někteří sou mnohem lepší než kolegové z PČR. Nelze to takto kastovat. Je to podobné jako z havířema. Táta se celý život setkával s tím, že lidé když řek že dělá na BZS tak o něm říkaly, že je jen blbej havíř. Tito lidé neměli vůbec ponětí o čem ta práce je. MP nedělá jenom boty jak si asi myslíš. Jejich hlídková dělá rvačky, napadení a takovýhle věci a umí to dělat dobře. Není totiž žádnej med přijet do putyky kde se to všechno řeže jen ve dvou. V tomhle případě spíš mundůr působí jako červená na býka než aby tě chránil (vlastní zkušenost). Měl by sis možná zkusit dělat chvilku na MP na hlídkový nebo na státní OHS. Možná bys pak o PČR i MP mluvil s úctou. Fakt to není žádná sranda ale veřejnost to nevidí. Vidí PČR i MP že buzerujou na silnicích. Víc ale nevidí nic.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » sob 11.11.2006, 10:53

V našem městě jich z nám docela dost, jelikož je malé a členů OP je tu asi 15. Večer je člověk když jde z diskotéky, hospody nevidí, co je vidím, tak se jen zašívají. Třeba před týdnem jsem šel pěšky domů a ti "strejdove" jeli 50 m prede mnou ve sluzebni fabii krokem rychlosti chuze......jako maras. Mozna ze u Vas jsou lepsi MP. Ale tady to stoji za nic. Ale je mi jasne, ze vzdycky zalezi na cloveku, bohuzel ta vetsina to kazidocela solidne. PS: Nešvíte prosím jaky služební zákon pro PČR platí??? na vnitru pisou, ze je to č.186/1992Sb. a na NOS PČR ze je to sluzebni zakon o bezpecnostnich sborech.
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 11.11.2006, 11:12

Zkusenost vcera vecer - cca pulnoc (jak jsme vypadli z AVIMu, tak jsme si sli sednout jeste do KFC a tam jsme byli az do zaviracky). Jedu po Teplicke smerem z mesta a z Holesovic se riti blikajici Ochcavka stylem diskoteka hadr - kdo jiny, nez samozrejme MP. Kousek pred Porsche Praha predjeli autobus a zastavili ho tim, ze blikali majakama vsema efektama (blikani celeho panelu, prejizdeni svetel ala Knight Rider a podobne efekty) a ze pred nim zacali zpomalovat az ho doslova vyblokovali tak, ze musel zastavit. Potom vybehli dva saskove a zacali ridice autobusu buzerovat. Ano, takto pracuje nase ochranka starosty v Praze...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 03.5.2007, 21:37

Myslim si, ze k tematu to nesmi chybet:

:arrow: http://www.straznici.com
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 02.10.2008, 20:37

Tak mě dneska zaujala zpráva, jak Městská policie v Ústí nad Labem bojuje proti ničení zdraví mládeže tabákovými výrobky. 14 letou dívku posílali nakupovat cigarety a pak vybírali pokuty za prodej tabákovávých výrobků mladistvím. Nesouhlasím s prodejem cigaret mladistvím, ale nedopustila se tímto MP zneužití pravomoci? Ona má už v pravomoci i předstíraný převod? A ona k tomu může použít dívku ve věku 14 let?????

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » pát 03.10.2008, 7:17

Já osobně v našem městě nemůžu městské strážníky ani vystát. Myslel jsem že jejich úkolem je udržovat pořádek na ulicích a tak podobně. v Kostelci je uprchlický tábor, takže si dokážete představit co se tu pohybuje za verbeš. Místo toho se posatví na konec města a vybírají za rychlost. Přijdou mě vybuzerovat, že když přijedu na parkáč a nemám lístek za oknem. to že si lidi bojí nakupovat v obchodech protože tam tihle uprchlíci kradou to je už nebere. Celá situace vede jen k nevraživosti mezi občany a strážníky. Já nevím jaké jsou podmínky přijetí k MP ale když se podívám že maturitu má akorát velitel a strážník nedostudoval učňák tak je to k pláči. navíc teď dostali komlet všichni G 19 a když jsem jednoho viděl jak ani neví co do toho má koupit za střelivo, museli jsme se s prodejecem opravdu zamyslet nad tím co je to zač..
nenaser mě...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 03.10.2008, 16:35

Tak jsem zjišťoval požadavky na přijetí k MP a je nutné minimálně střední odborné vzdělání tj. není možné aby někdo byl u MP bez minimálně výučního listu. Jinak prý už většina měst přechází na systém maturity. Jak jsem se dále informoval tak třeba v našem městě mají všichni strážníci minimálně maturitu a bez ní už vás vůbec nepřipustí k přijímacímu řízení. Prý to dokonce bude uzákoněno novým zákonem o MP, že jedna z podmínek přijetí je maturita. Já osobně bych na tom nebazíroval, protože znám spoustu kvalitních lidí co mají jen výuční lis a naopak. Spíš bych u MP protáhl po nástupu školu ze třech měsíců alespoň na šest. Bylo by to ku prospěchu strážníků i občanů.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 03.10.2008, 17:52

U nás myslíš Lípu? Teda ve mně někteří z našich "orgánů" vyvolávají dojem, že se zapotili už s devátou třídou, natož aby dokončovali vyšší vzdělání.. a smutnou pravdou zůstává, že tu fungují jen jako děsně důležití "výběrčí parkovného". Zase kdyby se někdy soutěžilo v nasazování botičky na čas, patřili by mezi zaručené favority :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.10.2008, 18:10

Ted mi prave volal znamej, za na Ceskomoravske v Praze videl Hummera H2 v barvach MP Praha. To uz si fakt delaji poskoci Bema prdel nebo si hrajou na Kriminalku Miami? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » pát 24.10.2008, 18:36

Me spis leze krkem ze na prehlidce 28 rijna budou jako slozka IZS (dejme tomu ze PCR, HZS, ZZS tam snesu, ale tyhle novy milicionare (hlavne ten druhej zleva )... :lol:
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.10.2008, 18:46

Koukam prehlidka inteligenci - IQ 150, ovsem cela skupina *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 24.10.2008, 22:00

Hm, u nás čistili ulice - jeden den byl na ceduli datum 20. 10. a druhej - přes noc 21. 10. a už tam ráno chodili s bločkama. Že já vůl to nenafotil, moh jsem jim rovnou na místě uvařit zneužití pravomoci. :evil:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 24.10.2008, 22:36

Kolik H2 ve městě papká, 50-60litrů? Z čích pěněz se to platí?!
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » pát 24.10.2008, 22:39

25 l
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 24.10.2008, 22:42

24 si to bere v kombinovaným, na popojíždění v Pražském provozu to bude maličko jinde ;)
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » pát 24.10.2008, 23:28

MP je Ostatní složkou IZS, tak proč ne. Chápu, že je neoblíbená. Pár měšťáků jsem potkal a byli to fajn lidi. Ale když je mezi nima nějakej trouba, tak si ho lidi všimnou víc než 10 pohodových.

Jo, ale jestli je to pravda s tím H, tak to je trošku moc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » sob 25.10.2008, 0:06


Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz