Zkušenosti s použitím zbraně


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Zkušenosti s použitím zbraně

Příspěvek od draven » ned 26.10.2008, 23:33

praktické zkušenosti, kdy, kde, jak ste to na někoho vytáhli a zvlášt do někoho naprali(i bez NO) mi přijde jako zajímavé téma navazující na předešlé.
(autor tímto tématem nechce vytvářet ruzné skupiny lidí ne/nosící zbraň ani polemizovat o adekvátnosti použití zbraně)

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 26.10.2008, 23:38

chvalabohu nikde a dufam,ze nikdy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » pon 27.10.2008, 8:14

Díky všem okolnostem jsem zbraň nemusel nikdy nechtěně ukazovat na veřejnosti. Je to taky dané tím, že ji skoro vůbec (tak 95%) nenosím, ale naštěstí jsem se ani žádného konfliktu, kde by se mohla zbraň jako nástroj pořádku použít, nezúčastnil. Snad mám v tomto štěstí a doufám, že to vydrží co možná nejdéle.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pon 27.10.2008, 8:21

To je teda dotaz, "kdy, kde, jak ste to na někoho vytáhli a zvlášt do někoho naprali(i bez NO)" ..
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 27.10.2008, 8:23

draven: netyka se sice primo me, ale take zajimave cteni, pokud si na to nenarazil:

:arrow: http://pravo.mujglock.com
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 27.10.2008, 11:19

admix píše:To je teda dotaz, "kdy, kde, jak ste to na někoho vytáhli a zvlášt do někoho naprali(i bez NO)" ..
Plně souhlasím, je to stejné jako by se ptal kdo z nás je kriminálník. :evil: Ta formulace snižuje vážnost situace. Když k takové situaci dojde, nic do nikoho nenaperu, použiji zbraň v rámci NO. Je to stejné jako bych chránil svůj život čímkoliv jiným, co naleznu na místě události a co učiní moji obranu účinnější.
Pochybuji, že by se někdo, kdo zbraň použil v rámci NO svěřoval zde při takto netaktně položeném dotazu.
z tisku např. zde: viewtopic.php?t=3873
...zbraně, mám zbraně

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » pon 27.10.2008, 13:29

S474N: narazil, někdy kdysi.
kolik, čistě ekonomicky, vyjde takovej právník na dva roky?

HV: ale notak, né tak vážně, dyť sme tady všichni pod přezdívkou, ne-li pod postavičkou ze southparku. podělme se o své zkušenosti.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 27.10.2008, 13:51

Člověk, který má úctu k životu a respekt ke zbraním, nemůže na toto téma psát jinak, než vážně. Já to alespoň jinak neumím. Takže na téma použití zbraně v ostrém konfliktu v lehkém stylu raději beze mne. Občas si to tady ale přečtu, jsem zvědav jak se debata vyvine
Věř, že bych takto odepsal i kdybych vystupoval anonymně jako ty.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » pon 27.10.2008, 15:48

draven píše:HV: ale notak, né tak vážně, dyť sme tady všichni pod přezdívkou, ne-li pod postavičkou ze southparku. podělme se o své zkušenosti.
Buď jen provokuješ nebo neznáš. myslíš že ta anonymita tady je opravdu anonymní? že se o většině lidí nedá zjistit víc, ne-li všechno? Jednak se potkávají mezi sebou, tak se znají i osobně a nemusím být ani hacker nebo od PČR či něčeho podobného a u některých lidí znám i civilní jména i když jsme se třeba ani neviděli a nebo ano, ale nepředstavili jsme se.
Bohužel k tomu nemůžu najít ten správný vtip v sekci, ale i když je to vtip, je to pravdivé. Je to o tom, jak nějaký "anonym" položí na chatu blbou otázku šéfovi tajných služeb či něčeho podobného a ten mu odpoví i s jeho rodným číslem. ta anonymita je jen naoko.
tím nechci říct, že by tady byl někdo, kdo by se choval nějak jinak než zodpovědně.
Obrázek

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » pon 27.10.2008, 16:05

Missak: neřikej,
mohli byste prosím mluvit k věci, k tématu...
(s tím rč je to dobrý)

/NEPOUŽÍVEJ CITACE!

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 27.10.2008, 18:10

draven: měl bys pořádně přečíst pravidla fóra.
6. Šetrete s citacemi, tzn. je zakázáno citovat předcházející příspěk. Pokud už chcete citovat, smažte vše, co nesouvicí s Vaší odpovědí.

Citace byla použita v souladu s pravidly. Tak se prosím nesnaž zastupovat moderátora. Uf, to jsem zase nechal hněvu cloumat svým majestátem.
Velice se omlouvám za OT a slibuji, že už to propříště budu v sobě dusit. Nějak mi asi nesedí ten styl přispěvovatele. Jsem už starej a nerozumím mládeži. :roll:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 27.10.2008, 19:00

HV: Bud v klidu.

draven zrejme povazuje pouziti zbrane za lehkovazne, mozna casto bezduvodne a jen obcas obhajitelne - stejne jako noseni zbrane civilni osobou.
Myslim, ze budu mluvit za vsechny (prinejmensim za valnou vetsinu), kdyz uvedu, ze lidi nosici zbran jsou z 99% normalni, nekonfliktni, nehrozi jim vetsi nebezpeci nez zbytku populace, maji ze zbrane oduvodneny respekt a hrozi se dne, kdy by zbran museli pouzit v NO. O tom, ze by ji pouzili mimo ramec NO (resp. KN) neni ani uvaha - at uz eticky, tak dle zakona.
Proto se vsichni bouri tomu vyrazivu "do nekoho to naprat", "i bez NO", apod.

I proto zrejme draven nemuze cekat, ze se tu zacne nekdo vychloubat, jak zbrani zastrasil kdejakeho hejska, co mu "sil do pritelkyne", co na nej vystartoval na krizovatce z auta, nebo po kom strilel, kdyz se vracel nalitej z hospody (prehanim, ale ten lehkovazny dotaz mi tohle evokuje).

Ackoli nejsem idealista (mozna jen drobet) a vim, ze urcite procento lidi se se zbrani chova neukaznene a nezodpovedne, takhle to proste nechodi - mozna jsou to filmovy predstavy, ale jsou plany.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 27.10.2008, 20:03

Starosta: treba je to nejaky provokater, ktery na to co si psal vyslovene ceka, aby to potom mohl obratit proti strelecke verejnosti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » pon 27.10.2008, 20:04

Starosta píše:...ze se tu zacne nekdo vychloubat, jak zbrani zastrasil kdejakeho hejska, co mu "sil do pritelkyne", co na nej vystartoval na krizovatce z auta, nebo po kom strilel, kdyz se vracel nalitej z hospody...
Verim, ze i takovi kreteni se ke zbrani obcas dostanou, ale vetsinou skonci u plynovky a pokud ne, tak o papiry rychle prichazeji nastesti.

Ja osobne jsem byl nejbliz pouziti zbrane kdysi na temne zastavce MHD, kdy dve ozraly UKacka chtely cigara po jedny holce a ta jim je nechtela dat. A siroko daleko nikde nikdo. Moje "nejbliz pouziti" spocivalo v tom, ze jsem akorat v kapse bundy nahmat pistoli a sel jim nabidnout dve cigara z vlastnich zasob a vyzval je, at nedelaj problemy a nechaj ji jit.

Cimz dikybohu veskery konflikt skoncil, aniz bych musel neco krome cigaret vytahovat. Vzhledem k tomu, ze nebyl videt ani obrys pres kapsu, tak se o pouziti neda nijak hovorit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » úte 28.10.2008, 20:50

cityshark ------ predviedol presne to čo reprezentuje všetkých správnych a inteligentných strelcov/nosičov !!!

ja osobne by som povedal že nosenie zbrane ma naplňa kludom a to vtom zmysle že viem že sa môžem pokúsiť tú situáciu zvládnuť pokojne tak ako sa to len bude dať pretože viem že ak to bude naozaj beznadejné mám narch ja pretože nikto nevie že ju mám, aký mám výcvik a čím dlšie sa s človekom bavíš tým viac sa dozvieš.
presne ako cityshark, skúsil naprv prvú možnosť a istil sa, preto mohol byť kludnejší ako tý chuligáni pretože vedel že len ťažko by ho mohli ohroziť oni jeho, a oni beztoho aby otom vedeli boli takpovediac "na muške"

tak ako sa píše v gunfacts, prítomnosť zbraní v inteligentnej spoločnosti ju stabilizuje.


a otom kolko ludí vlastní zbaň a chová sa nezodpovedne tak to nieje že nejaké percento!!! to je presne naopak!! len nejaké chabé percento sa k zbraniam správa tak ako sa má. podla mojich skúseností je to presne takto.

ale aby som nebol OT uvediem že zatial som zbraň použiť nemusel, ale musím povedať že v kútiku duše je vomňe úchilný kúsommojej osoby ktorý by si to prial, z časti preto aby som sám prešiel ohňom a mal potom istotu že som schopný a pripravený ju použiť, z časti preto aby sa zatvorili ústa ludom pre ktorých je nosie zbrane uplnou hluposťou.

snáď ma nebudete pokladať za blázna ale podla mňa je to niekde hlboko každom strelcovi
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Příspěvky: 75

Registrován: čtv 12.7.2007, 19:14

Příspěvek od gres » stř 29.10.2008, 11:10

polucias píše: a otom kolko ludí vlastní zbaň a chová sa nezodpovedne tak to nieje že nejaké percento!!! to je presne naopak!! len nejaké chabé percento sa k zbraniam správa tak ako sa má. podla mojich skúseností je to presne takto.
No neviem, ak by to bolo naozaj tak ako píšeš asi by bolo viac prúserov. Za 4 roky som sa stretol iba raz s nezodpovedným k*k*tom ktorý si dovolil streliť popra keď vedla lepili chlapi terče....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 29.10.2008, 11:15

To mi nekdo udelat, tak mu ten popper omlatim o hlavu do tvaru uhledneho U:evil:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 29.10.2008, 13:01

gres: a počítáš do toho i ty, kteří za 5 let vytáhnou krochnu ze skříně jednou kvůli čištění a podruhý kvůli návštěvě? :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » stř 29.10.2008, 14:41

nie, ja dotoho počítam /aby som to uviedol na pravú mieru/ aj spôsob akým ludia manipulujú so zbraňou celkovo, kde všade ju vyťahujú, ked ju vitiahnu ako ju držia, ako seldujú svoje okolie ked ju majú v ruke.

ked´že precujem v OZ, vidím to každodenne !!!!

je mi jasné že mi niekto teraz napíše, ale ludia ktorý si museli spraviť zbroják a nedostali to len-tak, sa správajú omnoho zodpovednejšie...

to je sidce pravda ale ajtak si stále myslím že kým bude vychovaná nová moderná generácia strelcov, ktorý majú omnoho viac možností ako sa vzdelávať z netu, na strelniciach a na kurzoch,
tak tu ešte vždy bude velmi velké prercento ludí velmi ľahostajných, neopatrných a veľakrát doslova nebezpečných.

čo natom že nieje nabytá...., že tý ludia su "ďaleko"........, ved tu je stena....

to sú posledné vety pred smrťou !!!!
trebárs že sa stane nejaký mega prúser raz na 5-10rokov, to neznamená že je to unás OK. je to podla mňa zatial ešte vemi zlé nato ako by to mohlo byť keby sa ludia venovali zbraniam komplexne keď už ich majú.

keď si kúpiš auto, tiež neskončíš pri učení ako prejsť 20m dopredu a dozadu. ale aj ako predvídať, odhadovať svoje schopnosti atd. ...
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Příspěvky: 75

Registrován: čtv 12.7.2007, 19:14

Příspěvek od gres » stř 29.10.2008, 18:01

Kurt: :oops: tak tých som do toho nezapočítal, ako prvé ma napadli ludia s ktorými sa stretávam na strelnici, a pri nich som nespozoroval žiadne problémy s bezpečnou manipuláciou...
Polucias: narážaš na staré kádre? Nemal som možnosť vidieť ako manipulujú, možno sú nebezpečnejší ako civilisti, neviem...

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz