Vratná pružina


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 30.10.2008, 20:19

Kovová vodící tyčka se dává pro svojí hmotnost, aby se zbraň tolik nezdvyhala. Ideálně wolfram, ale ta cena. :roll:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » čtv 30.10.2008, 20:20

Tom uz len z rozmaru, ved ono to tak pekne vizera ta kovova tycka ked mas zaver vzadu :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » čtv 30.10.2008, 20:50

Jojo, máš pravdu, vypadá to dobře :) . Já jsem si koupil pružinu na G19 přímo od Wolffa, originál je 18 lb, já tam mám 20 lb a chodí to naprosto na všechny náboje, nestalo se mi, že by nenatáhla. Chování zbraně je kultivovanější. Vodící tyčku mám také od nich, bez aretace, sborka je pak prostě jako u Čízy, nic složitého.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pát 31.10.2008, 13:27

Apropos, teď jsem koukal do účtů, mám to sice vše od Wolffa, ale nakoupil jsem to u Brownells, protože si vzpomínám, že mi Wolff napsal, že mimo USA nedodává. Koupil jsem na zkoušku rovnou i 22 lb pružinu (nestojí to majlant), chodí to také bez závad, ale připadá mi ta zbraň už taková "znásilněná", chová se trochu jinak. Ale do té pružiny o 2 lb silnější se vůbec neboj jít, uvidíš sám...

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pát 31.10.2008, 13:42

Mozes sem dat prosim ta link kde si kupoval tie tvrdsie pruziny?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pát 31.10.2008, 13:48

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pát 31.10.2008, 14:37

vdaka za link. Kedze mas tu 22lb pruzinu, aky je to rozdiel ked natahujes zaver proti klasickej? Mne ju mal kamarat pred casom doniest ale nejak proste z toho nic nebolo tak som pouzival len klasicku ale to vonkoncom nie je optimalne pri silnych navazkach. Nabojnice lietaju snad az na susednu strelnicu :D a takmer mozno hovorit o dvojsmernej strelbe :lol:
Pri 22lb ti prebijanie funguje so vsetkymi znackami nabojov spolahlivo? Mas 9mm ak sa nepletiem, vsak? Hmm, lebo som cital, ze prave tvrdsie prusiny mozu sposobit, co je logicke, neprebitie prave u slabsich laboracii. Skoda, ze namaju aj 24lb.
Naposledy upravil(a) Kusha dne pát 31.10.2008, 14:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pát 31.10.2008, 14:40

Ano, to jsem ještě zapomněl podotknout. S tou 22 lb-ou pružinou jde natahovat pistole opravdu ztuha, podle mně je na G19 ideální ta 20 lb.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » sob 01.11.2008, 7:40

A co naopak slabší pružina? Uvažoval jsem o nějaké cca 13lb pro snazší natahování, ale nemám moc představu co to bude dělat při střelbě... Uvažoval jsem o tom, že bych si na střílení nabouchal střelivo s menší laborací a předpokládám, že tyhle menší laborace přebije slabší pružina spolehlivěji než silná, co ale udělá při slabé pružině pořádně nacpaný/tovární náboj? Poradíte?

Jinak díly na G jsem minule kupoval na www.topglock.com. Ceny slušné, poštovné bylo 3$ a do 10 dnů to dorazilo.
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » sob 01.11.2008, 12:09

Když je pružina moc slabá, tak závěr narazí když dojede dozadu, na rám. To se dá řešit kouskem hodně tvrdé pružiny, cenťák, kterej se dá nakonec. Pak to funguje jako progresívní pružina.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » sob 01.11.2008, 13:28

Tom, ten progresivny princip pruzenia ako ho pises sice chapem ale muselo byt to byt naozaj spravne napasovane a potom, no boh vie :)
A co sa tyka otazky ohladne slabsej pruzinu. Ano presne ako pises. AJ ja uvazujem aj o nejakej 15, alebo 13lb kvoli super slabim navazkam a to potom bude len rodeo :)
A co sa stane ked so slabsou pruzinou prasknes ako pises poriadne nacpany tvorany naboj? No presne to iste co mne robi silne nalaborovany naboj s klasickou ako som to pisal tu ale v susednom vlakne.Jednak ti nabojnice bude odhadzovat az k tebe domov :) A za dalsie nabojnica moze byt po vystrele rychlejsie ako by bolo vhodne vytahovana z komory c moze sposobit prasknutie nabojnice a co az to neviem :) Taktiez ak budes mat laboraciu ak nezhori uplne s klasickou pruzinou pri tejto bude zrejme este menej odhorena.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » sob 01.11.2008, 13:57

Myslíte tedy že by mohl hrozit nějaký průser když vezmu slabou pružinu a "dospělou" laboraci?
Asi objednám slabší i silnější a vyzkouším, co to dělá. Laborace jsem si chtěl dělat řekněmě o něco slabší než tovární SB, kdyby to pak šlapalo se slabou pružinou špičkově a v nouzi bych mohl bezpečně použít i normální laboraci, byl bych úplně spokojenej.
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 02.11.2008, 11:46

Nemyslim, ze by to bolo nejake vazne riziko a hlavne ked 9ka nema taku razanciu. Skor by som povedal, ze pri takom 357SIG, 10Auto ak sa pouzije vykonna laboracia napr standardna nejaka Cor Bon ci Double Tap a mal by som tam 13lb prusinu tak by to mohlo byt koledovanie si o maler.
Tak az do problematiky nevidim :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » ned 23.11.2008, 20:36

Než budou praktický zkušenosti se slabší pružinou, pár informací které jsem vydestiloval z inetu:
- téměř všchni glocktuneři se shodují na tom, že slabší pružina zrychlí přebíjecí cyklus, zároveň se má zmenšit zvedání mušky. Zpětný ráz má jít rychleji "do ruky", dřív než se muška začne zvedat. No něco by na tom mohlo být.
- v podstatě všichni se shodují na tom, že je slabší pružina vhodná pro lidi se slabším úchopem, kterým se pak střelba lépe zvládá. Tím by se zároveň mělo pomoci předejít "limp wrist jam", tedy zásekům kvůli slabému úchopu (to existuje i u glocka?)
- objevují se varování, že slabší pružina způsobuje efekt zvaný "Frame Battering". Díky menšímu odporu pružiny naráží závěr příliš na rám, který se tím může poškodit. Kupodivu tuto teorii podporují hlavně (pouze) výrobci různých speciálních dynamických pružin, šetřičů apod. Neobjevil jsem žádný důkaz nebo případ, kdy by k takovému poškození ve spojitosti s pružinou došlo u Glocka (u 1911 je tento problém popsán).
- u příliš slabé pružiny se prý může objevovat nespolehlivost (kulometění).

Některé části mi nejdřív připadaly jako celkem divné, například bych řekl že spíš silnější pružina sníží zdvih. No některé argumenty zní celkem logicky, např tohle:
You'll want it lighter because the lighter it is the sooner the slide starts moving after the shot is fired. The early rearwards motion keeps the muzzle flip 'nice flat and low'. The recoil impulse is absorbed and accumulated by the recoil spring before the recoil excerts enough force on your wrist through the frame and grip to results in any significant upwards motion of the gun. The slide is returned to its forward position without having to depress a heavy spring thus mitigating excessive energy transfer to 'raise' the gun (thereby minimizing muzzle flip). This yields a lower perceived recoil and greatly speeds up the target re-acquisition process.
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Vratná pružina

Příspěvek od pelanj » pát 25.11.2016, 9:35

Koupil jsem G26 gen 4 z druhé ruky s nájezdem něco pod 5000 výstřelů. Je to můj první G, tak si s ním hraju, rozebírám, zkoumám.

Když pouštím pomalu závěr dopředu, tak se zasekne pár milimetrů před koncem (to by měl být test vratné pružiny). Měl bych si koupit náhradní vratnou pružinu? Nebo je to normální? S továrním střelivem funguje dobře, moje přebíjenky to občas nebere (v jiných pistolích chodí - po vložení do komory tam některé nejdou úplně zlehka, tak asi proto).

Příspěvky: 3

Registrován: sob 11.11.2017, 11:39

Zbraň: Glock 17,19

Re: Vratná pružina

Příspěvek od romv » úte 27.11.2018, 15:42

Dobrý den,
nechce se mi zakládat nové téma, tak snad nebude vadit, když budu pokračovat zde. Služebně i soukromě vlastním x let G17 a G19. Chtěl bych jsem se Vás zeptat, jak moc zlepší zlepší natažení zbraně a její lepší ovládnutí po výstřelu vratná pružina s redukcí zpětného rázu DPM Systems (cca kolem 2000,- Kč). Četl jsem různě po fórech v USA a jsou jako vždy dva tábory. Jde mi o využití na IPSC a LOS. Nechci, prosím diskuzi jestli ano či ne..té už jsem si přečetl dost, spíš mi jde o názor toho, kdo něco podobného má prakticky vyzkoušeno a může napsat, zda to je lepší a za ty peníze se to vyplatí. Případně jestli máte vyzkoušené na závodech jiné vratné pružiny. Bohužel dnešní omezení neumožňuje objednání v USA, tak jsem našel jen toto na Glockshop a pak na Brownells od Wolfa, ale ty mají hodně špatné recenze. Velmi dobré mají sprinco, ale ty mimo USA nepošlou. Díky za Váš praktický názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Vratná pružina

Příspěvek od MRBLUE » úte 27.11.2018, 21:31

Strielal som z Glocku 17 s DPMS a v porovnani s mojim G17 gen.4 ktory ma dvojitu vratnu pruzinu, som rozdiel necitil.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Vratná pružina

Příspěvek od tom » sob 01.12.2018, 10:30

Mám DPMS na G26 3gen. a je to dost poznat. Zbraň méně kope, méně se zdvyhá a rychleji se vrací do záměrné. Ono asi bude taky záležet čím se střílí, jetli std našláplé střelivo s lehčí střelou, nebo čajíček s těžkým knedlikem.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz