Nosenie teleskopu


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Nosenie teleskopu

Příspěvek od Blade » pát 07.11.2008, 16:18

Chcel by som pocut nazory ako nosit teleskopicky obusok (konkretne ESP). Skusal som to nylonove aj plastove puzdro, ktore maju, ale odstavalo to hrozne :roll:
Mam sice klip, ale stale to nie je ono. Ked mam teleskop na klipe, zaveseny na opasku, nie je tam dost pevne a pri zapase by asi hned vypadol a okrem toho sa trochu kolise. Ked si ho dam dovnutra pod opasok, tak zase hrozne tlaci a kedze musi mat opasok pevne, lebo je tam este zaveseny kver, nie je to bohvieco. Ten klip aj dost znizuje istotu uchopu, kedze zavadzia.

Ako nosite vy?

PS: Este dotaz k ladvinke Aegis (2.gen). Spekuloval som ako sa dalo, ale nosit na nej teleskop skryto s tym nasadenym suchym zipom proste fakt nejde, lebo teleskop stale trci zospodu.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 07.11.2008, 16:29

V zime idealne v kapse bundy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: úte 18.3.2008, 17:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvek od Hacker » pát 07.11.2008, 17:06

Osobně nosím teleskop na tom kovovém klipu, je sice pravda, že úchop je míň jistý, ale do značné mír jsem to vyřešil tak, že sem ho prostě posunul trochu níž...

Osobně bych se nebál, že by mi vypadlo, protože stejně pokud bych měl pocit, že mě chce někdo napadnout tak už bych ho měl v ruce.

Zkoušel nosit aj v tom plastovém pouzdře a jak píče Blade tak nechutně odstavá, a zatím se mi zněho nepodařilo rychle tasit..

Toť můj osobní názor, prostě nejlíp se mi osvědčil klip :-)
------------ Vae victis - Běda poraženým ------------ (heslo 211.TL z 21.zTL Čáslav)
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 07.11.2008, 17:43

Hacker píše:...jak píče Blade...
Z kontextu tusim - preklep? :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » pát 07.11.2008, 20:20

Tak to já ho nosím v kapse bundy či kabátu jako čert když je zima a nebo za páskem bez klipsu :)
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 34

Registrován: úte 18.3.2008, 17:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvek od Hacker » pát 07.11.2008, 23:22

to Starosta: Tušíš správně :lol: opravdu tam mělo být píŠe... Blade -ovi se omlouvám, překlepy jsou někdy moje specialita *257*
------------ Vae victis - Běda poraženým ------------ (heslo 211.TL z 21.zTL Čáslav)
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » sob 08.11.2008, 16:03

paralel topic: Inu včera jsem se vyskytl v noci v Brně před budovou Ústavního soudu (plná palba kamer), nicméně ani tento fakt nějakémů neznámému nebránil (ani následně policistům kteří jej pouštěli na přechodu :D ) v tom aby si to mašíroval s rozevřeným teleskopem v polonápřahu.. :D takže trochu provokativní možnost jak nerušeně nosit teleskop.. ;) :D

on topic: vnitřní kapsa kabátu, vnější kapsa bundy, klipem vodovorně na opasku
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » sob 08.11.2008, 18:25

Jo.hny: ono je nějak omezený nošení teleskopu? :shock:
Já osobně ho nosim v tom "základnim" nylon pouzdře a hledám jinou možnost jak ho nosit...přecii jen to pouzdro je spíš horší než lepší :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od DickSz » ned 09.11.2008, 16:34

Abych odpověděl - v plastovém pouzdře na opasku.
Obječení nosím volné, bo jsem krapet přibral, a nebo ho nosím viditelně. Není to zakázáno a v některých situacích to jakoby sklidní konverzaci.
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » ned 09.11.2008, 16:57

Globus: omezeno není, jen já zrovna netoužím být na kamerách v archivu v takovýchto "pozicích", tak mne to zarazilo, a ti policisté také, přeci jen zvýšenou pozornost strážců zákona by to mohlo budit, minimálně to může napovídat že se v okolí něco děje. Ale je pravda že možná im zrovna v autorádiu hrálo "zůstaň v pohodě, nech věci náhdoě.." ;) :D

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » ned 09.11.2008, 20:08

V robote sa mi 21“ presne zmestí do vrecka na monterkach *1* a v "civile" do vesty, dokonca ho v pohode dám aj do zimných búnd.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 09.11.2008, 21:41

Koupil jsem noname vodorovné pouzdro na nůž, zásobník,.. nadšil suchý zip na uzavření a teleskop (16) nosím na popruhu ledvinky. Jen jsem část obuchu (co je v pouzdře) obalit samosmršťovací fólií, protože FLY má opravdu neklouzavý povrch :lol:

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » pon 10.11.2008, 9:56

Hacker píše:to Starosta: Tušíš správně :lol: opravdu tam mělo být píŠe... Blade -ovi se omlouvám, překlepy jsou někdy moje specialita *257*
Odpustam ti Hacker, takze rusim tu balisticku raketu co som poslal do Veselí nad Moravou :D

Kdesi som videl aj podpazne puzdro na obusky ASP, ale neviem ako by to bolo s dostupnostou a kompatibilitou pre ESP. Kazdopadne, ked clovek nema poriadne vrecka na bunde alebo nohaviciach, je obusok fakt tazke skryt.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

nošení

Příspěvek od john.hawk » pon 10.11.2008, 19:52

na nošení se mi nejlépe osvědčili kalhoty zn. COP, 5.11, nebo Woolrich, obuch se do nich v pohodě vejde, netlačí a je snadno dostupný.. :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 10.11.2008, 19:56

Mě se osvědčily prosté jeansy. :wink: Obuch o velikosti 16" s vejde do kapsy (proto jsem si tenkrát vybral tenhle rozměr). Pokud má sponu, jde zastrčit za okraj kalhot, šortek a pod. která nemají klidně vůbec žádnou kapsu.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » úte 11.11.2008, 16:08

Nemám v úmyslu dělat jakoukoliv reklamu jen jsem nadšený

Koupil jsem si v Takko černé kalhoty (docela pevný materiál) klasická kapsa po obou stranách rozdvojená, jedna hluboká druhá tak do poloviny. Do té hlubší se v pohodě vejde teleskop a i glock 17 - není vidět, dobře se tasí, nevylézá a za chvíli o něm nevím. Na vrchní straně kapsy je taková neco jako naopak kapsa, krásně se do toho zasekne vrchní strana teleskopu. Kdyby se trochu upravili kapsy dole-klasické kapsáčové nad koleny tak by se tam daly šoupnout zásobníky. V klidu se do nich vejde glock ale bylo by je trochu třeba něčím vystužit protože i když se do nich krásně vejde, netočí a nehýbe se tak klasickou chůzí bouchá do nohy což je nepříjemné. Jsou uplně perfektní. Celočerné a žádné nášivky nebo zbytečnosti. Je na nich napsáno Glenwood z vnitřní strany beder. Spokojenost maximální. Cena kolem 800 :D :D
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 12.11.2008, 9:16

Vyzkoušel jsem téměř všechny pouzdra která nabízí ESP ke svým obuchům. Mám 18´.

Jediné co jsem nevyzkoušel byl klip a kožené pouzdro.

Ten superholder je fajn ale příšerně velký. Takže skutečně jen na nošení "služebně"

To malé plastové pouzdro, které dnes ke svým obuchům ESP dává není úplně špatný, ale několikrát se mi stalo, že se v něm obuch jakoby kousnul a před tasením jsem musel rozevřít ty plastové "packy" od sebe.

To nylonový je fajn jen příliš nedrží na opasku (klouže) a je umístěné docela nízko => může vyčuhovat pod svrškama.

Jednou jsem z nouze zkoušel i za kalhotama (bez klipu) a je to značně nepohodlný.


Pro mě asi nejlepší způsob je kalhoty COP (zadní kapsa) případně bunda (náprsní kapsa), kabát (kapsa).
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » stř 12.11.2008, 9:22

To VEIKO: Je nějaký odkaz na ty kalhoty? Díky
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 12.11.2008, 11:00

G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Nosenie teleskopu

Příspěvek od polucias » čtv 12.11.2009, 20:57

pridám sa aj ja k tej to téme ,

mám 16" ESP obuch kalený + svetlo + spona

v tejto zostave sa mi to výborne nosí na pravej strane tam kde aj zbraň, čiže na klúčnej kosti a ešte o kúsok dozadu,
výborná dostupnosť, max skryté ( držím sa pravidla že je lepšie ak nikto nevie čo mám pri sebe)
takto to nosím v bežnom oblečení, do miest kde z nejakého dôvodu nechcem alebo nemôžem zobrať zbraň.

nosím ale ten teleskop a to pozor! aj pri kondičnom behu a to tak že z vnutornej strany nohavíc krýžom cez chrbat - neviem či to správne popisujem , proste nad zadkom v mieste pásu nohavíc kde to stahuje šnúrka,
pri behu to nieje vôbec na obtiaž a je to okamžite dostupné, a ked že chodíme s manželkou behat hlavne večer je to výtaná zábezpeka voči nepredpokladaným situáciám


:lookround:
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz