Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » úte 02.12.2008, 10:53

natej fotke nevyzera CMK ako 40kg zenska, sakris :-)
mysle som ze celu dobu sa tu bavime o chlapoch so zbranou.

zenske v ohrozeni to je uplne ina kategoria
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 02.12.2008, 10:55

polucias píše: ja osobne si myslim ze komplexne prepracovany systen na boj, od bojovnikov, a vyskusany v boji, je urcite dobra volba.
ztoho co pises ty vyznieva ze unas je pravdepodobnejsie ze ta niekto napadne ako v palestine, co podla mna je asi skor opacne. tudiz v relativne civilizovanych krajinach ako je nasa a vasa, je to riziko podstatne nizsie a tym mi pripada naboj v komore uz zmytocna vec add-tren atd. ajtak to bude jedno.
Je videt ze si nepochopil co CMK rika. Snazi se poukazat na rozdil systemu urceneho na boj, pro bojovniky, do valky a oproti tomu specifika pouziti zbrane civilistou v necekane sebeobranne situaci.

A cti poradne, CMK vubec nepise o pravdepodobnosti, ale o nenadalosti.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » úte 02.12.2008, 11:01

ICS ak pomynieme kde vznikol a za akym ucelom, je zamerany najma na vyhodnocovanie situacie. co je dost podstatna vec v sebaobrannej situacii.
a toho cmk-a som pochopil spravne len som chcel zdoraznit moj pohlad na ten naboj v komore. tot vse
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 02.12.2008, 11:50

Jojo, to ja ti to neberu, ja jen osobne zadnou vyhodu v potrebe nadrcavat nevidim a jen se uplne vidim v noci s tim mastnym rizkem v ruce na narodni tride... Vyhodnoceni je urcite dulezity, ale vyhodnocovat jde i s uz natazenou zbrani :-)
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Příspěvek od Black_Onyx » úte 02.12.2008, 13:23

Hlavně nemusíš odhazovat ten řízek :-D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

shrnutí

Příspěvek od john.hawk » úte 02.12.2008, 14:58

Tak abychom to shrnuli, U nás je pravděpodobné přepadení typu dej sem peněženku nebo tě vykuchám, pokud bude na blízko - natažená ruka, stejně se k tý svý zbrani nemusíte dostat, ani já ne, ale já nespoléhám primárně na zbraň, spíše se snažím vytvřit si podmínky po bezpečné vytažení a natažení a věřte že v dosahu nože to rozhodně nebude..
Vyhodnocovat s nataženou zbraní .. to sice jde, ale prozíravější je vyhodnocovat průběžně..protože se může stát, že vyhodnocuješ s nataženou zbraní, někdo uvědomělý půjde okolo a co uvidí, borca jak na někoho míří zbraní.. neví tomu hlavu ani patu, třeba začně tahat svůj kvér a protože se bude cítít ohrožen nebo povinen zasáhnout do děje, bude to domělá hrozba proti domělé hrozbě a malér je na obzoru. :!:
ICS není samospásný, ale pořád je to systém který řeší situace které můžou nastat a tento kvalitní výcvik by vás měl připravit zejména na tyto :
a) vzdy se dostanete na 2 sekundy do stavu, ze budete mit obe ruce volne?
odpověd: Ano, ale k natažení postačí i jedna ruka a to spolehlivě..věc tréningu
b) nebo ze na 100% budete umet nadrcnout o opasek?
Ano, viz shora uvedené, nemusí se natahovat jen o opasek..
c) ze na to v nejkritictejsi chvili (v jako jinou byste zbran tahali)nezapomenete?
Ne, to není možné v ICS.. to je jako by jste zakopli na rovném chodníku.. pokud nejste pod vlivem..ICS je stressu odolný systém.. proto je také funkční..

Co se týká Me2d : je chybou mít zbraň a nenosit, doporučiji doma sušit a sušt, nosit a nosit a zkoušet právě ty situace, které jsou pro střelce ty nejhorší, střílet na blízko, umět udeřit zbraní atd. Dobře je to popsané v jedný knížce která tědka vyšla..tímto zdravím Františka Závadu.. :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 02.12.2008, 16:11

polucias píše:ztoho co pises ty vyznieva ze unas je pravdepodobnejsie ze ta niekto napadne ako v palestine
Jak jsem psal - v Izraeli (ne v Palestine, tam nejspis nasledne prileti nejaka raketa) je mnohem vetsi sance, ze uvidis teroristu vstupujiciho do BUSu, kterak se chysta odpalit sebe sama. Verim, ze vzhledem k poctu vojaku a policajtu vsude tam je sance jakehosi "normalniho ceskeho-italskeho napadeni" mensi nez u nas. Pisu jak o pravdepodobnosti, tak o typu utoku, pro ktere je dany system predevsim vytvoreny (jelikoz NELZE vytvorit obecne fungujici system)
je vela moznosti ako sa vyhnut, schulit otocit, odstrcit. nemozes sa tak vehementne spoliehat na zbran.
Ano, a jsi si 100% jisty, ze se ti to vyhnuti, schouleni ci odstrceni VZDY povede? V tom se totiz neshodneme. Nikdo nerika "spolehat se 100% na zbran" - to mi do ust nevkladej. Ja rikam "nelze se 100% spolehnout na to, ze dostanu sanci (budiz - pridam komentar - "nebo si ji vybojuji") k nadrcnuti.
a na vacsiu vdialenost ako 5-6 m uz nema sancu prekonat za 2s pokial este ja budem cuvat co najrychlejsie a zaroven tasit
Koukni na tenhle odkaz:
http://www.kuguarteam.org/project/article.php?id=25

6m tam sice vychazi jako trochu "bezpecna" vzdalenost, ALE - to to oba cekali a byli na to pripraveni na 100%. Kdyby mel natahovat, no, nevim nevim... Tam uz bych se skoro odklonil k tomu, ze ty 2 desetiny muzou hrat roli. Jasne, vstoupi do hry spousta dalsich okolnosti, budes couvat a ja nevim co, ale utok se taky neodehraje na 6m, to je o neco malo min nez sirka silnice - utok patrne zapocne do 2m - pak to bude nejprve boj o prostor, ktery ty k nadrcnuti potrebujes mnohem vetsi (ne neboj, nezapomnel jsem na techniku nadrcnuti tak, ze povytahnes zbran z pouzdra a levou davas krizem ke zbrani, ktera je tesne nad pouzdrem a andrcavas - jenze to je technika, ktera zdrzi o vic jak 0.2 sec a zase potrebujes prostor, aby se k tobe utocnik za tu dobu nedostal - navic v tu chvili jakoby nemas ruce) a navic potrebujes budto obe ruce nebo spolihat na nespolehlivy nadrcnuti o kalhoty...
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 02.12.2008, 16:27, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 02.12.2008, 16:24

S těmi časy to může vypadat o dost hůře, bude-li se k tobě blížit nikoliv člověk anébrž velice rychlý a mrštný hafan. Což je IMHO hodně případů, ve kterých se použití zbraně, alespoň u nás v Čechách, objevuje. Pak je každá desetinka a každá volná ruka dobrá.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: shrnutí

Příspěvek od cmk » úte 02.12.2008, 16:25

john.hawk píše:Ano, ale k natažení postačí i jedna ruka a to spolehlivě..věc tréningu
Tusim urcitou skepsi mych puvodnich ucitelu (Aegis) a nemam duvod jim neverit jejich historku.
Velmi zkuseny strelec - toliko propagator ICS, Krav Maga apod... byl na kurzu podroben psychicke a fyzicke zatezi - ukol byl - udelat 10x totez (tedy znervoznet, unavit strelce, ktery pak mel chytit zbran, nadrcnout o kalhoty a strilet) - no - hadej - udelal to 10x po sobe? Neudelal - zkuseny strelec. Skoncil pry hodne brzo, k desitce se to rozhodne neblizilo.

Na kurzu u Radka Libovickyho (toliko obecne propagatora spise ICS, ale nelze, ze POUZE ICS) byla ukazana krasna technika proti obuchu, kdyz protivnik posila křížovou ranu ze sve prave horni strany doleva dolu (naprosto bezny uder tak, jak se s obuchem ci nozem (sek) uci) - prosty velky zaklon, taseni a jednoruc bum bum... Zadny rvani, zadny delani si prostoru. Nejrychlejsi, nejucinnejsi, nejbezpecnejsi a bez naboje v komore nemozne.

Neumim si predstavit jedinou techniku, ktera naopak bez naboje v komore jde a s nim ne :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 02.12.2008, 16:38

Připomíná mi to už zase to dohadování se ve školce "můj táta by přepral tvýho tátu" :lol:

@Polucias: Každou techniku lze nějak zdůvodnit, nejsnáz obvykle účelem, pro který byla původně vytvořena. Rozhodnutí jak nosit ale podle mně nemá s technikou nic společného. Je to záležitostí velice specifického, osobního rozhodnutí o tom, co mi vyhovuje, čemu věřím a s čím se cítím v pohodě. Je nesmysl mít/nemít v komoře a pak znervóznět pokaždé když na to pomyslím s tím, že jsem zvyklý/mám nacvičeno/mám prostě pocit že by bylo lepší etc. kdyby to bylo obráceně. Tedy není důvod bít se o to, co je lepší - nic nevyhraje, jde o subjektivní volbu. Srovnávat časy je nesmysl, srovnávat lze jen střelce. A co funguje pro jednoho nemusí nutně fungovat pro druhého..
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 02.12.2008, 16:41

Jinak ja nosil hned od prvniho dne, co jsem mel zbrojak a zbran - dnes to povazuji za chybu. Chce to podle me chvili susit, strilet, minimalne precist budto manual obranne strelby nebo prave knizku o ICS (nevim ted, kdo ji napsal, vydalo ji nakladatelstvi Warrior), zajit si na kurz a zavod v obrance - clovek zjisti, ze nosit a pouzit (i kdyz jen sportovne na strelnici) je neco uplne jinyho.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?

Příspěvek od GLOCK69 » úte 02.12.2008, 18:01

cmk: a to jsem se snažil meecrobovi po přečtení jeho příspěvku jemně naznačit, aby se neurazil...
meecrob píše: ...... Jedna sa o moju 1. zbran a ...... Zbran potrebujem na skryte nosenie, pripravenu kedykolvek do akcie. Preto ju chcem nosit s gulou v hlavni.........predsalen... pri pudovom taseni plnom adrenalinu sa moze stat cokolvek. Ide mi o to, aby som si neustrelil rit alebo stehno v tom lepsom pripade, v horsom aby sa nestalo nieco inej osobe...... Znami s ktorymi chodim strielat mi radia, aby som si kupil zbran, ktora sa da vybit, ked je naboj v komore....

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » úte 02.12.2008, 19:14

Jo asi tak jak píše CMK myslím, že než nosit zbraň a neumět to, je lepší to nejdřív nacvičit, doma na sucho a na střelnici střílet a tasit a tasit a střílet, jdu v neděli k nám do čelákovic poprvé to zkusit venku. pokud byste mě někdo chtěli přijet poučit budu rád. :twisted: Knihu bych rád ale nikde nic, jak se jkmenují a autoři?

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » úte 02.12.2008, 19:30

Žádná zbraň není dost bezpečna bez navyků bezpečné manipulace čili ten prst na spoušti je vždy největší pojistka u každé zbrane ne jen GLOCKu!!!

PS.: Kdybych si myslel že není bezpečný tak si ho po druhé dnes nekoupím :-D

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 02.12.2008, 20:21

Me2d píše: Knihu bych rád ale nikde nic, jak se jkmenují a autoři?
František Závada:Izraelská bojová střelba


viz
viewtopic.php?t=3818
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 02.12.2008, 20:59

Stejně si to neodpustím - takže emoce stranou:
Jestliže natažení závěru u průměrného střelce znamená cca 0,15-0,2s navíc, pak s nábojem v komoře má prostě ten samý čas k dobru, ne?
Jenomže kdyby byl ICS jenom o technice tasení, tak je to jen zajímavá kuriozita. Nesmíme ale zaměňovat celý systém za jedinou techniku, která objektivně vzato není nejvýhodnější, alespoň co do rychlosti. Na druhou stranu nemá výrazné nevýhody a navíc, funguje univerzálně prakticky s kteroukoli samonabíjecí pistolí - a univerzálnost výcviku byl právě jeden z důvoů proč ICS vznikl.
Jenže - pokud mám doma "své" zbraně, se kterými cvičím, pak pro mě i ta univerzálnost výcviku jaksi ztrácí přitažlivost; tudíž si pro sebe z ICS vyzobu kde co, ovšem určitě s výjimkou nošení s prázdnou komorou :wink:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 3

Registrován: ned 30.11.2008, 12:49

Re: Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?

Příspěvek od meecrob » úte 02.12.2008, 22:13

GLOCK69 píše:cmk: a to jsem se snažil meecrobovi po přečtení jeho příspěvku jemně naznačit, aby se neurazil...
Preco by som sa mal urazit? Beriem to ako samozrejmost a strelnicu, t.j. trening navstevujem pomerne casto. Pointa celeho tohto prispevku je, ze si chcem kupit zbran, ktora ma sluzit vo velmi, velmi dlhom casovom horizonte. Je mi jasne, ze to chce najprv poriadny trening a symbiozu so zbranou, ale nech mi tu nik nepise blbosti typu, ze rozmyslam o 10. kroku a neurobil som 9 krokov predtym. Ja sa snazim mysliet dopredu a viem, ze ten 10. krok pride a prave preto hladam vhodnu zbran na bezpecne nosenie. Nechcel som vzbudit dojem, ze zajtra kupim kver a pozajtra ho mam v metre za opaskom. Zbran beriem ako dlhodobu investiciu do osobnej bezpecnosti mna, mojej rodiny a majetku a preto som sa chcel s vami, ako skusenymi Glockarmi poradit, ze co a ako. Z niektorych prispevkov som si odniesol cenne rady, z inych dokopy nic, okrem zbytocnych kecov. V kazdom pripade vsetkym zucastnenym dakujem a vlakno sledujem dalej :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 03.12.2008, 8:57

Tradicni sen zacinajiciho strelce - koupim si jednu zbran a s tou i za 50 let zemru :-)

Neboj - koupis si postupne druhou a treti a ctvrtou :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: shrnutí

Příspěvek od Nikdo » stř 03.12.2008, 13:44

cmk píše:Neumim si predstavit jedinou techniku, ktera naopak bez naboje v komore jde a s nim ne :-)
Nadrcnout a neztratit náboj :banana:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 03.12.2008, 13:53

:oha: *2680* *793* *257* *2009*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz