Je Glock skutocne bezpecna zbran na denne nosenie?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » stř 03.12.2008, 14:12

Tradicni sen zacinajiciho strelce - koupim si jednu zbran a s tou i za 50 let zemru úsměv

Neboj - koupis si postupne druhou a treti a ctvrtou úsměv
Jako by mi někdo mluvil z duše :) . Mám svou první přes měsíc a už přemýslím jakýho sourozence byh jí pořídil, aby nebylo smutno :)
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » stř 03.12.2008, 15:01

jj je to jak s holkou, ochutnas jednu a hned chces dalsi :lol: Ale s tema zbranema je to asi lehci, nekecaj ti do toho. Ja taky nezustal u jedne, za moji kratkou eru zbrojaku, to nejakych 6 let, sem mel neco pres 10 zbrani. Bohuzel je to omezene financema, jinak bych jich mel daleko vic. Ale jak se rika, nepocitej zajice, kdyz hon jeste nezkoncil :wink:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » stř 03.12.2008, 18:28

for CMK : Já jsem mohl zase hovořit s Instruktorem ISSP a jeho názory na členy Aegis nebyli zrovna k prezentaci..Já sám osobně je nepovažuji za kapacity, bo nemají backround.. v čr a sk jsou lidé kteří toho umí daleko víc, jen nejsou tak prezentováni jak oni.,. to je celý..
ohledně toho že 10 krát ve stresu nenatáhnout o opasek nebo pouzdro ? co k tomu říct, nejde to paušalizovat, to by pak bylo stejné jako když jedu autem, můžu mít nehodu a proto nebudu jezdit autem ? Podívej, kdyby jsi tři měsíce nedělal nic jiného než natahoval o opasek nebo pouzdro, tak si myslím že by jsi byl na konci schopen natáhnout i 50 krát za sebou..i ve stressu.
pokud se jedná o střelbu na psa, preferuji pepřový sprej nebo teleskop, to už by ti psy museli být dva..plus nějaký Palestinský majitel s bráchou..
Ohledně úderu tyčí mačetou nebo čímkoli dlouhým : V první řadě jde o umění vidět že se někdo takový blíží.. pokud to nevidím, je to chyba č. 1
Pokud ho nechám přijít až na vzdálenost kdy mně chce bacit, je to chyba č. 2
Pokud již nemám zbraň v ruce nachystanou, je to chyba č. 3
Pokud tahám zbraň zatím co on mně mlátí tyčí, je to chyba č. 4.
Nemůžeme tedy když uděláme chyby 1 až 4 spoléhat na to, že nás ICS zachrání, nebo že nás zachrání náboj v komoře. Možná co teďka napíšu někoho převkapí, ale prostě je to tak : Když trefíte protivnika, on nemusí okamžitě neumřít, může vás stále pobodat, zastřelit, uškrtit, atd.
ICS není jen natahování, je to komplexní souhrn čiností.. :idea:
je to na dlouhý povídání, proto doporučuji knížku viz shora uvedenou..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 03.12.2008, 18:38

Jen taknějak netuším, proč si nedopřát "luxus" náboje v komoře..........jen proto, že to užívají Izraelci? Bože, je jasné, že preferuje každý něco jiného, ale proč si přidělávat starosti? Zbraň mám proto, aby vystřelila, nikoliv proto, aby střelba s ní byla co možná nejsložitější. Proč to používají oni je snad zřejmé. Ale jakožto civil snad mohu používat hlavu a vybrat si i z jejich osvědčených technik ty, které využiju ( a ne ty, které mi nařizují bezpečnostní předpisy - hlavní jejich důvod).

Edit: A ano GLOCK je bezpečnou zbraní pro nošení (otázka může být jen nad "bezpečností" majitele) 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 03.12.2008, 20:17

Biggles: ...sem se to snažil nějak podobně vysvětlit už na předchozí straně, ale v tom souboji dogmat na místním koncilu se to nějak ztratilo... :onfire:
:lol: :lol: :lol:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 03.12.2008, 21:06

john.hawk > ja neresim (a nechci) instruktorskou kvalitu Aegisu - ja osobne jsem spokojen a kurzy vrele dal doporucuju (zavody AOSu jsou jina kapitola) a verim a chapu, ze nekdo muze byt naopak nespokojeny... O tom to ale neni.
Sam pises: "kdyby jsi tři měsíce nedělal nic jiného než natahoval o opasek nebo pouzdro, tak si myslím že by jsi byl na konci schopen natáhnout i 50 krát za sebou"
No - co ta veta znamena? Ze bez super-dlouhyho intenzivniho suseni jedny trivialni obycejny veci se na to neda spolehnout. Sorry, takova vec je mi pak k nicemu.

Nevim, jestli jsem se nekde prepsal, nebo je mi vkladano do ust, co jsem nerekl, ale ja si myslim, ze ICS je propracovana vec, naprosto vyborna, relativne obecne dobre pouzitelna a jednoznacne mi na ni vadi jedna jedina vec - noseni bez naboje v komore. Vsechny ostatni odlisnosti (postoj, pohyb, ...) - tam to vsechno beru jako alternativu k tomu, co jsem se primarne ucil a to alternativu obecne ne horsi a ne lepsi (konec-koncu, v kurzech, kterymi jsem prosel spousta prvku z ICS bylo).

No budiz - rekneme, ze ustoupim a pripustme, ze naboj v komore tedy neni vyhoda. Jaka je ale vyhoda naboje mimo komoru?
Predem rikam, ze "bezpecnost" je relativni, protoze kdo si hrabne na spoust pri taseni, ten si hrabne na spoust pri nadrcavani a misto sebe naopak muze postrelit kohokoli kolem.
A pripominam, ze se bavime o skrytem noseni civilni osoby.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » čtv 04.12.2008, 19:13

for CMK : natažení závěru v boji ve stressu jednou rukou a ještě za pohybu, nepovažuji za triviální a jednoduchou, zkrátka za věc, kterou si člověk vyzkouší třikrát za sebou a pak už nemusí na to šáhnout. Není to obyčejná věc, je to bojový drill který se musí namakat aby fungoval, pak se na něho dá spolehnout, ale ne dříve..ale tak je to přece se vším co děláš, to by se přece dalo aplikovat i na tasení zbraně z pouzdra, k čemu by ti bylo intenzivní dlouhodobý trénining v tasení, stačí to udělat párkrát za sebou a je to ne ? Také se ti jistě stalo jako každému z nás, že si při tasení špatně nahmátl moc nízko.. ale i přesto jsi vytrval a tasil do tý doby než ses dostal na jistej uchop při každým tasení..A taky na to spoléháš, že když tasíš, uchop bude tak jak má, nebo ne ?
Mně nevadí že lidé nosí náboj v komoře, mně vadí že lidé s nábojem v komoře právě pro jeho přitomnost v komoře necítí potřebu více cvičit než lidé ( já, Polucius, VH apod) kteří náboj v komoře nenosí..
Výhoda náboje v komoře ? to už jsem tady řešili a dospěli jsem k jedné situaci a to té, že když tě někdo pobodá do střelecké ruky a uteče, a ty se vracíš ke svému vozidlu a on odněkud se vynoří a znova na tebe zaůtočí, tak tasíš druhou rukou a s nábojem tuto situaci řešíš. Ale upřímně, i v této situaci kdy jsem zraněný a jdu k vozidlu už bych si ten náboj do komory dal také.. a šel bych se zbraní v ruce.. přece jenom jsem zraněnej
Otázka pro všechny : Kam by jste si dali zbraň při odemykání vozidla ? Vaše odpovědi čekám na PM. Díky., :idea:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 04.12.2008, 20:05

1.
a) náboj v komoře; čas pro výstřel = t
b) náboj není v komoře; čas pro výstřel = t+0,2s
c) t<t+0.2
2.
a) náboj v komoře; min. počet rukou k bezproblémové manipulaci = 1
b) náboj není v komoře; min. počet rukou k bezproblémové manipulaci = 2
c) 1<2

Já mám jasno. 8-)
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Příspěvek od john.hawk » čtv 04.12.2008, 21:01

to je dobře, aspoň někdo. Jen mi není jasné jak ze skrytého nošení třeba na podzim nebo v zimě !! vytáhneš jednou rukou ? Pouze jednou rukou, druhá ti není potřeba aby ti odstranila oblečení.. je mi líto, ale jestli budeš tahat jen jednou rukou, tak si k vytasení musíš také připočítat 0.2 s takže tasení nednou rukou se tedy rovná t+0.2 s
2. náboj není v komoře, počet rukou u trénovaného jedince je jedna..alespon u 4 lidí které znám.. nepočítam sebe, takže mi to vychází
stejně..to je celé.. :D 8-)

ještě bych se chtěl zeptat v jaké situaci považujete čas 0,2s za zvýhodńující resp. za rozhodující :D :D :D k přežití ? můžete sem napsat nějaký scénář nabo situaci kdy vám střelba rychlejší o 0,2 s zachrání život ?

/sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 04.12.2008, 21:32

Prekladas ty veci trochu jinak, nez je pisu a myslim (mozna to blbe malo jasne pisu, mozna to blbe chapes - to je jedno, o tom se prit nechci).

a) odpovedels mi na nepolozenou otazku "vyhoda naboje v komore", ale stale nevidim odpoved na otazku "jaka je vyhoda naboje mimo komoru"

b) kdyz blbe nahmatnu a tasim, porad muzu strilet, kdyz blbe nadrcnu, nevystrelim a v horsim pripade si zpusobim zavadu

c) technika pouzitelna v realnem zivote musi byt jednoducha a ucelna. Neco, co poradne nezvladne ani zkuseni strelec neni neco, na co bych se ja osobne chtel spolehnout. To neni o nechuti k suseni

d) proc bych me cvicit vice, nez lidi bez naboje? Cvicim stejne a venuji se primarne o to vic jinym vecem (ale ani to nadrcavani o pasek nezanedbavam - ale prave proto proti nemu tak hrozne brojim)

e) priklad zraneneho jdouciho k autu - ja nevim, dokazu si predstavit pravdepodobnejsi situaci, kdy budu mit k dispozici jen jednu ruku a rozhodne to nebude o tom, ze "bych nekam nejak sel a mel cas premejslet, jestli vyndam zbran" - muzu koukat jak chci, utok muze prijit docela nenadale, neni kam uhnout, kreju se - v opdstate obetuju levou, abych zachranil hlavu - treba... Nebo ji mam v nejaky pace, nebo s ni drzim za hlavu, hrudnik ci krk manzelku, nebo s ni kontroluju kocarek, nebo nebo nebo... Jsou desitky pripadu, proc muze bejt levacka potreba a nebude mit cas na zbran a ja bych se mel spolehnout na tu nespolehlivou techniku? Nebo bych se na 3 mesice mel vyprdnout na praci, dite a ostatni strileni a susit nadrcavani o pasek?

Sorry - fakt nic pro me.

Nicmene - ty si veris, ze tu techniku nebudes potrebovat a pokud ano, ze ti to vyjde, ja si rikam, ze na to neni spoleh a hadat se tu muzeme dokolecka asi bez vysledku :-)

Nicmene - dovolim si znovu polozit otazku, na kterou jsem se zde jiz 2x a v jinych vlaknes take nekolikrat ptal a nikdy jsem nedostal uspokojivou odpoved :-)

Neptam je, jaka je vyhoda naboje v komore.
Neptam se, jaka je nevyhod naboje v komore.
Neptam se, jaka je nevyhoda naboje mimo komoru.
Ptam se, jaka je vyhoda naboje mimo komoru?

A predem rikam - bezpecnost je relativni, kdo si hrabne na spoust pri tahani zbrane z pouzdra, ten si na ni hrabne pri nadrcavani. A ze ve velke vetsine pripadu je to naprosto stejne ucinny jako naboj v komore - to taky vim. Opravdu hledam tu jasnou vyhodu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 04.12.2008, 21:41

john.hawk - ja osobne tech 0.2 vteriny navic povazuju za ten nejmensi problem naboje mimo komoru... Ale priklad - vybehne proti me frajer s nozem ze 4 metru. Ja zacnu couvat a tasit - k fyzickemu kontaktu dojde v miste tak 5m od mista, odkud vybehl... Na jakou rychlost dokaze clovek za 5m zrychlit? 4m/s? Tech 0.2 sekundy ti udela 0.8 metru - 80 cm vic nebo min vzdalenosti proti utocnikovi, co na me jde s nozem - to mi prijde docela dost. I kdyby to byla jen polovina, tak je to docela dost...

Zitra snad ukecam v praci kolegu, at mi podrzi v praci kameru a ukazu ti, jak tasim 1 rukou zpod zapnute zimni bundy - zapnute na druky i zip. Pravda - uz se nebavime o 1.6 sekundy, ale tak pul sekundy navic. Ale ta moznost tu je (a to zasadne nechodim zapnutej a kdyz uz jednou za rok jo, tak jen na druky).

Priznam se, ze si nedokazu predstavit, jak zpd ty zapnuty bundy tasim jednoruc a pak si o "neco" nadrcavam, kdyz to neco, o co nadrcavam, mam schovano pod tou bundou :-(

Kazdopadne cekam na tu realnou vyhodu naboje mimo komoru :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 04.12.2008, 21:50

john.hawk píše:... je mi líto, ale jestli budeš tahat jen jednou rukou, tak si k vytasení musíš také připočítat 0.2 s takže tasení nednou rukou se tedy rovná t+0.2 s...
Pracuješ s logickou chybou - nelze srovnávat tasení jednou rukou s nábojem v komoře a dvěma rukama bez něj. Pokud náboj v komoře nemám, musím vždy přičíst cca 0,2s oproti obdobné situaci, když ale náboj v komoře není.
john.hawk píše:...v jaké situaci považujete čas 0,2s za zvýhodńující ...
V každé. Je prostě kratší.

Shrnuto: střílíš, jak ses naučil a jak jsi zvyklý. Dobře. Když se ale naučíš nosit v komoře, budeš jen lepší. 8-)
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

ics

Příspěvek od john.hawk » čtv 04.12.2008, 22:07

ok, já na to odpovím, až mi někdo napíše v čem je náboj mimo komoru nevýhodou to co zde bylo napsáno jsou to jen vaše doměnky které si vytváříte jen podle sebe, poukazujete zde pouze na své limity..
já jsem nezačal stavět otázku výhoda nebo nevýhoda.. to staví jen ti co si myslí že mají vždcky pravdu
..
takže podle tebe netrénuješ ani tasení, protože když nahmátneš blbě tak to nějak odstřílíš ? na a kolik se tak trefuješ na to blbý nahmátnutí ?
nerozumím c : technika pouzitelna v realnem zivote musi byt jednoducha a ucelna. Neco, co poradne nezvladne ani zkuseni strelec neni neco, na co bych se ja osobne chtel spolehnout. To neni o nechuti k suseni
tomuhle nerozumím co ti pod tím mám přestavit ?
technika není nespolehlivá, jen lidé jsou omylní..
podívej, nabíjení zbraně jednou rukou je elementární schopnost stejně jako dobře vytasit do správnýho úchopu, trénovat tyto věci až do bezvědomí není nikdy žádná ztráta času.. tři měsíce trvá základní výcvik v Izraeli, takže kdo tam nebyl, musí to dohnat zvýšeným usilým v domácích podmínkách.. tak už to chodí..
jsou desítky případů, kdy můžeš zbran včas vytáhnout a natáhnout, nebo to vyřešit obuchem nebo slzákem, nebo pěstmi, spoléhám se na tréning, zkušenosti..ne na zbran s nábojem v komoře..

logická chyby píšeš ? já si myslím, že máš možná snížené vnímání reality a to proto že : když taháš jednou rukou jsi pomalejší než já s objema rukama s natažením..
když tahám já jednou rukou, jsem pomalejší oproti tobě když ty taháš jednou rukou bez natažení, a v podstatě nejde o kolik s, protože to není rozhodující.. proč ? protože berme v ůvahu učinek zásahů a uričtě i ty víš že nic není na 100 procent, takže ikdyž mně střelíš, a já budu o 0,2 s pomalejší, stejně tě zastřelím, a kdo vyhraje ?kde je tvoje lepší výhoda ?
pro ilustraci se podívej na net, kde jsou uvedeny případy kdy zasažený se stále hýbe a utočí.. střílí nebo bodá.. prostě nic není na 100 procent, aby jsi mohl trvrdit že je něco lepší než druhé..to platí obecně pro všechny zastánce náboje v komoře..

/sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

Příspěvky: 167

Registrován: úte 21.10.2008, 21:01

Zbraň: 19, 1911, 58, 870

Bydliště: Praha

Příspěvek od julie » čtv 04.12.2008, 22:47

v cem je teda ta vyhoda naboje mimo? pokud vezmes dva stejne trenovane strelce, jeden z nich bude porad o 0.2s rychlejsi a bude potrebovat jenom jednu ruku. coz neznamena ze nesmi pouzit obe, ze.

edit: prepis
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » čtv 04.12.2008, 23:21

prostě nic není na 100 procent, aby jsi mohl trvrdit že je něco lepší než druhé..to platí obecně pro všechny zastánce náboje v komoře..

>>> a pro zastánce náboje mimo komoru ne?

Já mám za to, že nábojem v komoře nic neztrácím, tedy nenese s sebou žádnou nevýhodu proti komoře prázdné. Proti tomu potřeba nadrcnutí, pokud odhlédnu od diskuse o desetinkách, které budou pro každého a každou situaci jiné, s sebou vždy nese přinejmenším riziko vyvolané závady, když neobtáhnu pořádně - bez ohledu na to, kolik rukou k tomu budu moct použít. Je to prostě úkon navíc, a jako takový pro mne žádná pozitiva nenabízí - tím spíše v obranné situaci kdy na jednoduchosti a přímočarosti použité techniky většinou přímo záleží její úspěšnost, tedy kolik se toho (ne)pokazí.
Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

ics

Příspěvek od john.hawk » čtv 04.12.2008, 23:39

cmk : já umím řešit i frajera s kudlou na tři metry a to díky právě ICS
dokonce i v tý knížce to tam Frata Z. dal pro Vás všechny.. :oops:
za nevýhodu považuji náboj v komoře při rvačce, kdy se váš nepřítel zmocní vaší zbraně, ihned vás sejme.. v mým případě mu to bude trvat o něco déle a pokud to nebude někdo jako Polucias, tak jsou mé šance odzbrojit ho větší.. kupuji si tím čas, protože zmáčkne a nic.. pak bude muset natahovat a otázkou zůstává jestli umí natáhnout jednoruč, zato já budu mít obě ruce volné.. pokud to bude Izraelec tak mi nic nepomůže to přiznávám i já..
Jo z pod bundy tahám, je zaplá, natahuji jedoruč ( je to dáno speciálním systémem který jsem musel kuli tomu vyvinout) a jednou rukou bundu trhnutím rozpenu, tou stejnou natáhnu a to vše do 2 sec.
tedy ve rvačce považuji já náboj v komoře za nevýhodu..
jo jachymko oba budou hodně rychlí ale časem se přece nedá měřit bojová technika ale bojové schopnosti se dají měřit pouze stressem..jestli ten člověk co to dělá je dobrej, tak to zvládne..za každých podmínek..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 04.12.2008, 23:40

john.hawk> sorry, do ted ta diskuze mela docela vyznam,ale veta "já na to odpovím, až mi někdo napíše v čem je náboj mimo komoru nevýhodou to co zde bylo napsáno jsou to jen vaše doměnky které si vytváříte jen podle sebe" to naprosto pohnojila. Na to ti stejně na truc můžu říct: "já se ptal dřív".

Takze to, ze me nekdo muze flaknout po ruce je domenka?
To, ze muzu jednou rukou kontrolovat chranenou osobu je domnenka?
To, ze me za tu ruku muze nekdo pacit je domenka?
To, ze mit od sebe utocnika s nozem o pul metru dal je lepsi je domenka?

V tomhle vsem hledej ty vyhody naboje v komore. Jasne - ICS pripravuje, jak i tomuto predejit - proc ale nemit v konfliktu jeste o jeden krok vetsi naskok? (tedy v realu - mit o jeden krok mensi ztratu na utocnika)

Ale paklize se s nami nechces podelit o vyhodu naboje mimo komoru, budu trochu sam proti sobe a napovim :-)
Jakysi "zvyk" noseni mimo komoru vychazi z historickeho vyvoje. Kdyz vznikl Izrael, valelo se vsude po druhy svetovy a anglickem dohledu spousta zbrani ruzne kvality. Bylo potreba rychle jednotne vycvicit vojaky tak, aby techniky fungovaly univerzalne - a jelikoz to zbrane neumoznovaly jinak, ucilo se bez naboje v komore - takze v realu - takova z nouze ctnost, nebo obezlicka. Nicmene v ty urcity univerzalnosti bych videl tu vyhodu. Je ti jedno, jakou mas pistoli - chovani je vzdy stejny.

Nicmene - pro me tohle neni duvod (i kdyz chapu, ze pro nekoho je), proc to tak delat. SA zbrane cocked-locked nenosim, ke vsemu, co nosim se muzu chovat stejne - vytahnout a mackat spoust :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 04.12.2008, 23:49

Ok, smirlivejsi ton beru :-) (psali jsme to ve stejnou dobu - ja se nechal trochu unest).

Ale tu vyhodu pri rvacce moc neberu. Schvalne jsem psal, ze se bavime o civilovi, ktery nosi skryte. Stjne jsem psal, ze chapu, ze pro policajty je lepsi mit naboj mimo komoru. A pokud jde zbran pri rvacce ven, je stejnak prvni vec, kterou udelas to, ze natahnes, ne?
A pokud tvrdis, ze nadrcnuti neni zdrzeni, proc myslis, ze te nutnost soupere nadrcnout zachrani, kdyz opacne to neni problem? :-)

Jak se mi knizka o ICS moc moc libila (spoustu me znamych technik, o kterych jsem nevedel, ze vychazej z ICS mi vysvetlila, o spoustu dalsich rozsirila obzor a opravdu se na to komplexne kouka dost jako na inspiraci), ale tahle jedna jedina vec mi na tom vadi - vcetne pristupu: "naboj mimo komoru nesmi byt bran jako nevyhoda" - sorry, tam si nekdo bere do ust absolutni pravdu...
Nerikam, ze ja se tu nebiju za naboj v komore jako lev - biju, ale zajima me jiny nazor. Tenhle jediny bod, co tam napsal autor knizky me docela zklamal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 31

Registrován: sob 01.11.2008, 22:11

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha Východ

Příspěvek od Me2d » pát 05.12.2008, 8:05

Tak nevím mě jako nezúčastněnému je to celkem jasný a každý si musí vybrat co mu bude vyhovovat, někdo bude lepší s nábojem v někdo mimo komoru... ale proč si v jednom vlákně musím přečíst několik stránek naprosto stejných? :roll:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

cmk

Příspěvek od john.hawk » pát 05.12.2008, 8:41

právě výcvik by tě měl od pachatele více chránit, to je ten předpokládaný rozdíl.. tobě se to podaří, jemu ne tak snadno, ty máš zkušenosti, on musí improvizovat.. :D
bavíme se o rvačce do které se může dostat i civilista, i policajt, zbrań na opasku tě přece od rvačky nezachrání.. a když ji vytáhneš a borec bude mít holé ruce co pak ? střelíš ho ? asi ne..
ano, to je odvážné tvrzení, protože když se podíváš na obsah tohoto fora, kolik lidí si osobuje určovat že náboj v komoře je velká výhoda a strhávají svým názorem i začínající, chápu že někdo musel říci lidi, zamyslete se a neříkejte jednostraný soudy bez dalšího vysvětlení..prostě náboj mimo komoru není nevýhoda, je to další stav zbraně který v souladu s výcvikem obstojí proti střetu. Más uplnou pravdu ohledně vývoje Izraelského systému, bylo tam hodně zbraní, začali natahovat aby to bylo bezpečnější..jsi znalec.. :wink: ale pokud nepotřebuji tasit, nepotřebuji mít i náboj v komoře..
co se týká těchto scénářů :
Takze to, ze me nekdo muze flaknout po ruce je domenka?
Taky tě může vzít přes hlavu a na krochnu se už nedostaneš

To, ze muzu jednou rukou kontrolovat chranenou osobu je domnenka?
VIPko můžeš kontrolovat, druhou střílet a couvat, ale pokud bude utok na blízko jsou zde i jiné metody, pokud to bude na dálku, můžeš si natáhnout třeba o pouzdro..

To, ze me za tu ruku muze nekdo pacit je domenka?
Upřímně řečeno, když mi někdo někdy páčil ruku, nešahal jsem po zbrani, ale snažil jsem se aby mi to ruku nezlomil, takže fakt nechápu člověka, se si nechá páčit ruku a druhou šahá po zbrani aby sestřelil hrozbu.. to je fakt sci-fi

To, ze mit od sebe utocnika s nozem o pul metru dal je lepsi je domenka?
Ano, to je domněnka, protože v reální situaci ti pomůže něco jiného a nezapomeň, ikdyž ho střelíš, on je schopen 30 vteřin ještě konat. Při jednom zákroku borec druhého nasypal za 5 vteřin 10 bodnýma ranama, kdy jedna byla smrtelná, při 30 vteřínách je to min. 20 bodných ran a to nemusí spěchat, z nichž bude min. 3 rány smrtelné, takže ti nějakých 0,8 m asi nepomůže pokud nemáš kam utýct nebo to vyřešit jinak. Pokud bude dobře nastartovaný třeba ečkem, Hčkem, Perníkem, tak tě dostane..viiz třeba historie střeli dum dum..

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz