Soud osvobodil muže, který utrhl zloději nohu


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Soud osvobodil muže, který utrhl zloději nohu

Příspěvek od S474N » stř 29.6.2005, 14:44

Zastavením soudního řízení proti Františku Muzikantovi (51).skončilo středeční jednání Okresního soudu v Pardubicích. Ten vloni v prosinci nastražil pod podlahou kůlny své chatky v Rábech na Pardubicku dělobuch v trubce s rozbuškou tak, aby explodoval ve chvíli, kdy někdo otevře dveře.

29.6. 2005 10:32
PARDUBICE - Na nástražný systém doplatil třicetiletý Jiří Pospíšil, který šel do objektu krást hliník. "Ozvala se dělová rána a ve chvíli jsem ucítil strašnou bolest v levé noze, visela mi jen na kůži," vypověděl zloděj policistům, když se doplazil pro pomoc. Levá noha mu pak byla amputována pod kolenem a Muzikant byl stíhán pro ublížení na zdraví. Pětkrát trestaný poberta Pospíšil se k soudu nedostavil.

Státní zástupce požadoval dvouletý podmíněný trest. Muž už byl před tím nejméně šestkrát vykraden, jednou mu zloději kovů dokonce demontovali celou plechovou střechu.

"Zastavením řízení chci říci, že případ není třeba dál kriminalizovat. Obrana nebyla adekvátní, vzniklá újma na zdraví byla výrazně vyšší než hodnota majetku v kůlně," řekl soudce Jan Šlosar. Muzikant vyjádřil lítost nad nedomyšlenými následky svého činu, ale s rozhodnutím soudu byl spokojen. Státní zástupce proti rozhodnutí okresního soudu podá stížnost ke krajskému soudu v Hradci Králové.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/59655-soud- ... -nohu.html
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 29.6.2005, 15:48

No podle nadpisu článku jsem myslel, že ho chytnul za nohu a urval mu jí :lol:
V této souvislosti si vzpomínám na toho důchodce, co taky nastražil nějaký střílející pazmek a trefil hnusáka a pak ho za to soudili. Jak to vlastně dopadlo?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 27.1.2006, 13:55

Takze chyba lavky, pan "imbecil" statni zastupce se odvolal a je to opetovne u soudu:

Soudce Jan Šlosar totiž dvakrát zastavil stíhání Františka Muzikanta, jenž pod svou chatu nastražil výbušný systém. Ten v prosinci 2004 explodoval a zranil zloděje natolik, že mu lékaři museli amputovat nohu.


Státní zástupce se však i po druhém rozhodnutí dovolal ke Krajskému soudu. Ten opět rozsudek zrušil a přikázal okresnímu soudu změnu senátu. "Co vám na to mám říct, já jsem se s tím osobně setkal poprvé," nechtěl komentovat rozhodnutí nadřízeného soudu Jan Šlosar.


"Krajský soud takovou možnost v zákoně má. Pokud soudce nerespektuje jejich doporučení, mají možnost změnit senát," řekla místopředsedkyně okresního soudu Šárka Pfeiferová.


"Pro mne to byl šok, když jsem dnes otevřel obsílku od soudu. Já jsem si chránil život, nejen majetek. Bál jsem se zlodějů a chtěl jsem je jen odstrašit. Nyní stále musím chodit k soudu," byl včera smutný majitel chaty František Muzikant.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://nacerno.blesk.cz/Clanek44402.htm

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz