Pravidla LOS - diskuse


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 19.11.2008, 19:44

to DickSz: natažení tímto způsobem je jednoznačně na DQ.
1) namíříš si na část těla (noha)
2) zbraň bude směřovat mimo bezpečný úhel (dozadu)
Oba případy jsou špatně. Pokud to budeš zkoušet s dvakrát zlomenou rukou vodorovně směrem dopředu, tak tím nic nezískáš, což nezískáš v žádném případě.
Navíc někdo nezkušený to uvidí, vyzkouší a střelí si (v lepším případě bude seřván do bezvědomí, v horším si to bezvědomí způsobí sám).

Pokud situace ukládá střílení jednou rukou, je už nataženo. Odstraňování závad je za použití obou rukou. Jde o sport i když se ho snažíme dělat blízký realitě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

Pravidla LOS

Příspěvek od DickSz » stř 19.11.2008, 20:43

Jasně, rozumím. Takže je možný individuální přístup a řeší si to organizátor.
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 19.11.2008, 21:06

DickSz: co vim, tak parkrat strilel jeden clovicek revolverem tasenym z ledvinky. Na druhou stranu to je clovek, ktery s nami jeste strilel v dobe, kdy zadny LOS neexistoval. Pokud se ukazes na zavodu poprve, tak bych na tvem miste necekal, ze ti nekdo povoli veci, ktere si tu psal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 19.11.2008, 21:51

Dle pravidel jsou pouzdra pro krizove taseni zakazana - mimo jine proto, ze jsou sklonena (neznam pouzdro pro krizove taseni, kery by slo rovne nahoru) a rozhodci nema sanci te bezpecne hlidat pri ukladani, abys nestrelil za sebe - pripadne pri taseni - v obou pripadech realne hrozi mireni do divaku nebo sobe do bricha. Jestli to nekdo povolil, tak docela koukam - muselo to byt opravdu z velke naklonnosti poradatele nebo velke nouze strelce, ktery prijel z hodne velke dalky a jine pouzdro nemel - ja byt reditelem zavodu, tak kdyz uz bych to povolil (jako ze je to proti pravidlum, takze bych nemel), tak jen bez naboje v komore.

Ad nadrcavani o kalhoty - normalne NELZE. I kdyz - pokud to dokazes tak, ze stale udrzis bezpecny smer a zaroven si nebudes mirit na zadnou cast tela, tak proc by ne. Ale takovy to "vytahnout zbran a nadrcnout o opasek" - to pravdu nelze.
Pred 2 rokama v Celkakovicich - situace na velke strelnici vlevo - leva ruka privazana k telu, strelba jen pravou... A me zacla zavadit K100 (praskla zaslepka pojistky) - chtelo to potahnout zaver. Bylo to v klece. Takze jsem pistoli otocil o 180 stupnu (ne proti sobe, ale pazbou nahoru) a horni stranou zaveru, kde jsem mel smirgl pretahl o horni cast stehna, pricemz jsem nohu vysunul tak a zbran dal tak, ze jsem udrzel bezpecnej smer a laufu byl nejvic vzadu na urovni kolene - takze jsem na sebe nemiril. Piskal to tusim Jasik a malem u toho vyrostl o dalsi pulmetr. Kdyz jsem mu to pak ukazal zpomalene, uznal, ze to bylo 100% bezpecne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 20.11.2008, 10:02

Cmk: Ne, ne, k tomu se nehlásím, to si nepamatuju. Jestli jsem tam byl, tak jsem pískal situaci vedle a tak jsem "očumoval" o čem tam někdo z kolegů rozhodčích s tebou diskutuje :wink:

K tématu. Tasení z ledvinky je skutečně občas k vidění, ale pouze v jednom případě a to je opravdu zkušený střelec (pro znalé alias Milvot) a vždy ho rozhodčí pečlivě kontrolují, aby při ukládání a následném tasení pidi-revolvéru mířil bezpečným směrem.
Natahování o opasek je sice pro obrannou střelbu vhodná metoda natažení závěru zbraně, ale jak už psal někdo nade mnou (myslím kafíčko), LOS je "jen" druh střeleckých závodů. Takže uvedený způsob natažení závaru bych nechal na kurzy obranné střelby a na domácí sušení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od DickSz » čtv 20.11.2008, 14:14

Rozumím a nehodlám to zpochybnit. Nakonec za bezpečnost odpovídá ředitel a rozhodčí. Ale jen názor:
Natahuju o pouzdro s hlavní k zemi (mimo prdelku) a mířím šikmo za sebe, do kruhu metr kolem se to vejde.
Zbraň před sebe dostaávám předpažením z přípažení (kdo je tady tělomrsk??? :-)))) a mířím pod sebe a před sebe.

Máte ale pravdu, že v tom mumraji za střelcem co jsem viděl bych nechtěl dělat rozhodčího a hádat se s každým střelcem o něčem.
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 20.11.2008, 14:23

Jenze tzv. "bezpecny smer" je dan s velkou rezervou.
A po pravde bych chtel videt, jak budes nadrcavat o pasek ci pouzdro s tim, ze si na 100% ze 100 pokusu ani jednou na telo mirit nebudes.

Bezpecny smer byva nahoru maximalne hrana valu, doleva a doprava maximalne dostreliste strelnice (v Zalanech ci oparanech az 180 stupnu). Smer dolu neni dan nijak pevne, bere se obecne kolem 45 stupnu - proc? Protoze kdyz das pistoli dolu do vyse pouzdra a strelis si pod nohy a zbran budes mit pod uhlem 45 stupnu, rozrejes leda hlinu pred sebou. Kdyz si strelis pod sebe, muzes si ustrelit nohu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » čtv 20.11.2008, 19:38

Klucíí,
dohadujete se tak trochu o hovadinách. Rozhodčímu, který by to dovolil, bych roztrhal průkaz rozhodčího a vyobcoval ho ze střelnice. Sorry, ale to tak.
Na závodech IPSC a LOS je tomu podobný, je důležité dodržování bezpečnosti. Argumenty typu já to umím, mě se nikdy nic nestalo apod. jsou mimo mísu. Nikdo nemá zájem o to, aby došlo k úrazu ať už samotného střelce nebo přihlížejících. Jak píše Jasik na kurzy nebo sušení klidně, je to za jiných podmínek a za dozoru. Na závodech nemusím vždy vědět, jaká je úroveň střelce a není prostor na zkoušení.
Úvahy typu mířím do metru kolem sebe, případný výstřel je v pohodě jsou špatné. LOS není IPSC, výstřel znamená jednoznačně DQ.
Myslím, že na dotaz byla předložena jednoznačná odpověď a vše ostatní je akademická debata, která už s pravidly nemá nic společného.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 20.11.2008, 19:51

Cofee - prosim - nechytej me za slovo a uz vubec neotacej vyznam toho, co jsem napsal !!!!
Nikdo tu nenapsal, ze nahodny vystrel natoz metr pred sebe je v pohode.
Napsal jsem, ze kdyz uz k tomu dojde, tak spravna poloha zbrane je posledni pojistkou zabraneni nebezpeci.

A pokud ti to z prispevku neplyne explicitne - samozrejme, ze nejlepsi a nejidealnejsi smer zbrane je dopredu k tercum, ani nahoru, ani dolu. Jen si nejak myslim, ze je to natolik jasny, ze si to tu psat nemusime, nebo jo?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 6

Registrován: čtv 05.6.2008, 23:02

Příspěvek od qwer » čtv 20.11.2008, 23:01

Ještě něco k CZ75 bez blokace: V jednom starším výtisku SR, už nevím ročník, psali o "Možnosti výstřelu" po pádu této zbraně vypuštěným kohoutem na pevnou podložku. Přesně si to již nepamatuji, ale pro odpálení náboje, by muselo dojít ke zrychlení úderníku na nějakých 15m/sec, což je z výšky cca 1,5m zcela nemožné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » sob 22.11.2008, 18:28

Honzo, ale Tě za slovo vůbec nechytám. reagoval jsem na jiné příspěvky a jen jsem to posunul více striktně k bezpečnosti. Debata začala sklouzávat ke zde docela často oblíbené formě hospodských diskuzí o ničem. :roll:
Jinak v poslední větě úplně pravdu nemáš. I zcela jasné věci je nutno stále opakovat. Bohužel téměř na všech závodech se to potvrzuje i když to samozřejmě vyplývá z toho, že chodí stále noví a nezkušení střelci. Ale právě proto ...

Příspěvky: 74

Registrován: ned 14.12.2008, 20:17

Zbraň: CZ75 SP-01,Astra A60

Bydliště: Praha

Příspěvek od TELESCOPIC » ned 14.12.2008, 22:13

Mám dotaz: nedokázal by mi někdo říct jak je to tedy s max. délkou hlavně u záložek a s použitelnýma pistolema v případě LOSU a AOSU? Potřeboval bych si to ujasnit...

Oficiálně se udává u LOSU 82,55 mm (3,25")
a u AOSU 96,50 mm (3,8")

Jenže v LOSU se v záložkách běžně používaj G26, který maj hlaveň 88mm, tak jak to teda je???

A jak vidíte jako možnou záložku třeba Alfu Defender (hlaveň 93mm)? Nebo NC228 (hlaveň 106mm)?

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 15.12.2008, 8:04

TELESCOPIC: Glock 26 má výrobcem udávanou kompletní délku hlavně 88mm ale LOS vychází z délky od čela hlavně/vývrtu ke konci komory a tudíž se do záložky vejde. (změřil jsem si teď lauf u G26 kancelářským pravítkem - v kanclu šupléru nemám :) a vychází to, celková délka vč. náběhu do komory a toho zoubku je cca 87mm a od čela hlavně ke konci komory je to cca 82mm)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 15.12.2008, 19:44

Lex a Los vychazej z metodiky CUZZS (je na to nejaka norma CSN) pro mereni delky laufu - od zacatku nabojove komory dopredu az na konec laufu a pri takovemto mereni ma opravdu G26 pod 84mm.

Glock vychazi z obchodni politiky, kdy obecne delsi lauf znamena "vetsi presnost" (vsichni vime, ze realne 84 nebo 88mm na nic vliv nema, dulezitejsi je zamrena) a vetsi faktor, tak udava delku laufu vcetne nabehove hrany do komory.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » úte 16.12.2008, 10:31

LEX při tvorbě pravidel se nesnažil vynalézat již jednou vynalezené a vychází z platné právní úpravy v oblasti civilních zbraní (v současnosti zákon č. 119/2002Sb. a doprovodných předpisů, v platném znění).

Jinými slovy oblast použitelných zbraní na sebeobranu již v hrubých stanovuje zákon, přičemž o kategorizaci vždy rozhoduje ČÚZZS.

Ten používá na stanovení metodu stručně popsatelnou jako délka vývrtu + nábojové komory bez přídavných prvků (náběhové hrany, kompenzátoru, uzamykacích prvků, apod.).

U AOS se měří délka hlavně tak, že se vyndá a změří se celá délka.

Příkladem budiž G26:
Dle LOS cca 83mm
Dle AOS cca 88mm.

Toliko slovo LOSího náčelníka
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » úte 16.12.2008, 10:32

Jinak maximální délka záložek v LOSu vznikla lidovým hlasováním.

Prostě z několika návrhů si střelci vybrali 3,3" u pistolky a 2,65" u revolvérku :-)
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 16.12.2008, 13:55

Já už mám taky vybranej revolvérek :wink: A je to záložka! :wink: To budeš čubrnět... A nejen ty, všichni budete čubrnět!!! :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 16.12.2008, 20:15

Norinco zacalo delat 12ti-rane 2.5" .500S&W ? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz