Majitelka chovné feny zastřelila dotírajícího psa


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » ned 28.12.2008, 13:42

Kmoch Vladimír píše: Majitelka čuby má také svůj díl viny,a podle mě vyšší než majitel psa.
Vážený Vladimíre, tohle tvrzení je hodně divoké. Majitel za svého psa zodpovídá a pokud ho není schopen zabezpečit, nebo uhlídat, tak se má psa zbavit nebo ho třeba vykastrovat. Tečka.

To co jste napsal je skoro jako tvrzení, že si za vykradení auta mohu sám, protože jsem v něm drze nechal autorádio a mám na tom větší vinu, než chudák zloděj, který neovládl své pudy.

Se psem je to trochu jiné, pes nemá rozum, to chápu, ale potulní nebo nezvládnutí psi nemají ve městě ani v naší přírodě, co dělat. Majitelka feny to vyřešila naprosto správně.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » ned 28.12.2008, 20:02

No, bacha, to je zcela jiný případ. Pes a fena jsou samostatně jednající bytosti, které k sobě v určitých obdobích cítí nepřekonatelnou příchylnost. Hárá-li někomu drahá chovná fena, a musí ji vyvětrat, ať jí dá alespon kalhotky a chrání si tak svoji investici. Fena psovi totiž ochotně podrží, zatímco rádio z auta ke zloději samo nevleze.
Zastřelit cizího psa jen proto, že se pustil za hárající fenou, je přinejmenším ukvapené. Ano, majitel nese zodpovědnost, ať se tedy postará, aby jeho fena psy nedráždila. :twisted:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » ned 28.12.2008, 21:23

Já jsem zase zažil pár volně ložených psů, kteří cítili nepřekonatelnou přitažilivost k mé osobě a jsem majitelce feny docela vděčný, že je o jednoho volně loženého psa méně. (1x jizva na rameni, 1 x škrábance od zubů na noze, 1x roztržená košile na břiše, 1x prokousnutá nohavice)
Ve dvou případech v tom byli psi relativně nevině v dalších případech jsem se provinil tím, že jsem šel po ulici nebo jel na kole po cyklostezce. Volně pobíhající psi jsou prostě potenciálně nebezpeční.

Navíc jak asi měla roztouženého psa zvládnout, aniž by riskovala újmu na svém zdraví nebo zdraví své feny ? Měla snad poslat majiteli psa dopis, jak tady někdo navrhoval ? Zastávám názaor formulovaný v principu "stand-your-ground", tedy nechápu proč by neměla majitelka mít právo chránit svůj majetek libovolnými prostředky. Ostatně ona měla svého psa pod kontrolou a viníkem je ze 99 procent majitel zastřeleného psa.

Kdyby Vladimíč napsal, že je majitelka blbá, protože leze s hárající fenou na ulici, tak bych s tím problém neměl. Ale tvrdit, že na tom má dominantní vinu, je na mě hodně silný kafe.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 29.12.2008, 18:22

Já to vidím tak,že ta ženská si vyrazila vyrobit problěm a měla předem připravené řešení-revolver.
Jenže ten pobíhající pes nikoho!nenapadl.Ani tu její fenu.To že se chtěl pářit nelze brát jako napadení a jak jsem již napsal,na všechny dny v době hárání jsou plodné,takže nemuselo ani jít o "poškození věci"tím,že by štěňata nebyla čistokrevná a ušel by jí zisk a stouply náklady.Za tuto škodu,mohla majitele psa pokud by to prokázala(svědci,fotka a pod.)žalovat za způsobenou škodu na majetku.Myslím že by to bylo možné.
Na druhou stranu i když pes se potuloval,nikdo nemá právo tohoto psa jen tak bez příčiny zastřelit,nebo jinak poškodit na zdraví,pokud někoho přímo neohrožuje svým útokem,či jeho hrozbou!Poškodila tak zničením,majetek v "určité hodnotě"a podle výše té hodnoty by byla zvolena majitelem i další právní cesta (TčneboPřestupek).Vše záleží na tom,zda se to ohlásí (PĆR či Pořádková komise městského úřadu).
Ona by i ta střelba na veřejnosti mohla být diskutabilní,a zvláště pokud tam bylo soustředěno více lidí a pes by trpěl!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 29.12.2008, 18:26

Oprava v předchozím textu - správně je "ne všechny dny v době hárání jsou plodné".Omlouvám se.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pon 29.12.2008, 19:55

Krajná núdza: čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému Trestný zákonom, nie je trestným činom. Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil.
"ne všechny dny v době hárání jsou plodné"
Obdobie vhodné ku krytiu: 9-13 deň ruje.

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » pon 29.12.2008, 21:12

neoháněl bych se tu plodnými a neplodnými dny, popřípadě dny hárání. ta naše to má dle stěrů a vyšetření trochu jinak. Ona tam paní neměla lozit, když může nastat toto. Ten druhý pes měl být na vodítku nebo majitel-ka měl být schopen okamžitě zakročit. když ta naše hárá, jezdíme autem někam úplně bokem. (Pro rejpavé, kdo má chovnou fenu má automaticky vlastní auto, musí jezdit na výstavy, vyšetření atd. Vlakem to půjde těžko). Jak psal kdosi nade mnou- takže když jdu s cathy na procházku a mám u sebe kvér jsem tedy vlastně provokatér a jdu hledat potíže. Když se potkají dvě feny bývají na sebe dosti agresivní.... což ve výsledku může znamenat podobnou situaci jako fena vs. šukpes... Od volně potulujícího se psa mám tržnou ránu na předloktí a poškozené auto. Tehdy jsem tu pistoli neměl a dost jsem litoval, že se bráním pouze nabroušeným bodákem.
nenaser mě...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 29.12.2008, 22:09

Njn - jít s háravou fenou na procházku, to je jako za bouřky vylézt se železným prutem na kopec, stoupnout si naboso do vody a proklínat bohy ... :twisted:

Ne každej pes má pána a ne všude platí povinnost, že musí být s košíkem na vodítku.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 29.12.2008, 22:56

Ano JAKALA tak jsem to myslel,včetně §2 zékonač.200/1990 Sb.,o přestupcích
(1)Přestupkem je zaviněné jednání,které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně,nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních přeedpisů anebo o trestný čin.
(2)Přestupkem není jednání,jímž někdo odvrací
a)přiměřeným způsobem přímo hrozící nebo trvající útokna zájem chránšný zákonem,nebo
(b)nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem,jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten,který hrozil,a toto nebezpečí nebylo možné v danné situaci odvrátit jinak.
§50-Přestupky proti majetku
(1)Přestupku se dopustí ten,kdo
a)úmyslně způsobí škodu na cizím majetku krádeží,zpronevěrou,podvodem nebo zničením či poškození věci z takového majetku,nebo se o takové jednání pokusí,
b)....
c)....
(2)Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do 15000Kč.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 30.12.2008, 18:25

neoháněl bych se tu plodnými a neplodnými dny, popřípadě dny hárání.
Tie plodné-neplodné dni boli len tak na okraj, ale čo sa týka hárania je asi jasné že vtedy je fena pre psa "magnet" - a to k##va silný magnet :) . Vtedy pes doslova stratí rozum a je schopný preskočiť/prehrýzť/podhrabať plot, stráca plachosť - proste má jasne danú prioritu :wink: .
Tým som chcel povedať že nie vždy za to môže pán že mu "zdrhne" inokedy poslušný pes. Zatiaľ som sa nestretol zo psom ktorý za týchto okolností agresívny voči človeku - možno som mal len šťastie a dúfam že to tak aj ostane. Onedlho za začína hárať aj moja fena takže nás (celú rodinu) čakajú veselé časy :? . Napriek tomu sa nechystám po psoch strieľať (max. kaser, alebo teleskop) :lol:

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » úte 30.12.2008, 21:42

Jakla: Já to nemyslel nějak špatně. fena je magnet jak blázen. na druhou stranu hárává fena není zas takový problém, když jsi trochu připraven a přemýšlíš o možných potížích atd. vždycky se to dá nějak zařídit. Tak hárání zdar :-)
nenaser mě...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz