Přepadení


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Přepadení

Příspěvek od Radek07 » pon 30.1.2006, 18:38

Jak by jste reagovali vy :?:

Vyjmuto z blesk.cz:

Přepadení FELIXE SLOVÁČKA

Trio nebezpečných lupičů se na něj vrhlo u jeho zaparkovaného vozidla, u obchodního domu Makro na Černém mostě, když si ukládal do kufru nákup.


"Šáhni na mě a dostaneš přes hubu," to byla slova jednoho z útočníků, když se Slováček snažil bránit svůj majetek. Nejenže tak byl legendární hudebník v bezprostředním ohrožení na životě, ale přišel o kabelu, ve které měl všechny doklady a hotovost ve výši 30 tisíc korun...


"Vracel jsem se z nákupu. Položil jsem si kabelu, ve které jsem měl všechny doklady a peníze na přední sedadlo vozu a poté si šel uložit nákup do kufru, když vtom se přiřítili tři chlapi okolo třiceti let," popisuje Slováček Blesku začátek přepadení. Ovšem pořádný šok ho teprve čekal! Dirigent si totiž všiml, že jeden z trojice grázlů mu z předního sedadla bere jeho kabelu.


"Když jsem viděl, jak jeden z nich má v rukou moji tašku, chtěl jsem k němu přistoupit a vzít si ji zpět," říká Slováček. V tu chvíli se ale k němu lupič otočil se slovy: "Šáhni na mě a dostaneš přes hubu. Koukej zmizet!" Taková drsná výhrůžka ovšem Felixe Slováčka nezastavila. A ve vědomí, že pokud neuteče, může mu jít i o život, si začal bránit svůj majetek.


"Vrať mi tu tašku, parchante!" vypálil na zloděje. Nastala šílená hádka. Když se křik na parkovišti stupňoval, začali se otáčet kolemjdoucí. V tu chvíli se zloději dali na útěk.


"Začal jsem běžet za nimi, u ucha přiložený telefon, když jsem ještě předtím stačil vytočit policii," vysvětluje Slováček. Ač partičku zlodějů nedohonil, přivolaná policejní hlídka jednu osobu zadržela.


"Ano, pana Slováčka opravdu okradli. Situaci hodnotíme jako krádež bez vloupání. Zadrželi jsme jednu osobu, u které se neprokázalo zavinění," vysvětlil Blesku policejní inspektor z Policie ČR, Horních Počernic a dodává: "Nyní budeme postupovat standardním způsobem. Vyslechli jsme svědka události a pokud se nám podaří pachatele chytit, hrozí jim vězení v rozmezí tří měsíců až šesti let."


A tak, i když Felix Slováček přišel o doklady a hotovost ve výši 30 tisíc korun, po incidentu si bezesporu jistě oddechl, vždyť mohl přijít o to nejcennější. O život!

Autor: Rudolf Šindelář, Vladimír Sysel (30. 1. 2006)
--------------------------------------------------------------------------------
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 30.1.2006, 18:53

Velice "pekne" napsano, jak do nejake pekne brozurky, zvlast ta posledni veta...

Kazdopadne - i kdyz to nemusi vzdy pomoci - bych nedoporucoval pri praci s kufrem/predni kapotou auta mit odemknute ostatni dvere.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.1.2006, 19:37

MarK: no pokud vyslovene nemas Schade rady 1x0, tak se obavam, ze vetsina aut ma centralni zamykani. Z toho vyplyva, ze dvere mas otevrene vzdycky vsechny.

Ted k tomu co se stalo - mohl si obhlednout situaci, kdo kde je, vytahnout legalne drzenou zbran a dotycne vyzvat, at zanechaji pachani trestne cinnosti, kleknou si na kolena, ruce na hlavu, proplest prsty. Pripadne lehnout, ruce od tela, nohy mirne roztahnout a vytocit dlane nahoru. V jedne z techto poloh seckat prijezdu policie.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 30.1.2006, 19:53

Neznam technicky parametry vsech aut, ale u vetsiny z tech, se kterymi jsem mel tu cest, slo mit otevreny kufr a zaroven zamcene ostatni ctyri (dve) dvere. S kapotou to myslim musi jit u vsech.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.1.2006, 19:54

MarK: ano, to sice jde, ale uz vidim, jak clovek vystupuje z auta, zamyka si dalkou cele auto, dojde ke kufru a odemyka ho manualne klickem *24*. To uz jsem radeji pozornej a davam si pozor, co se kde deje a hybe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 30.1.2006, 19:59

Ja bych to tak udelal (ty klicky mas stejne v ruce), navic u naseho auta je na dalkovem ovladani i tlacitko na otevreni kufru, takze v tom takovy problem nevidim...
Hlidat si okoli je samozrejme dobry neustale (to me naucila uz skola - na obedy chodime na zakladku, kde neni o "problemove" zaky nouze)...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.1.2006, 20:03

MarK: njn, ne kazdy ma BMW rady 7, kde je ovladani kufru zvlast na ovladaci *40*. My chudsi musime mackat ovladac a potom jeste kroutit klicem a to je nic pro me.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 30.1.2006, 20:06

bmw to neni a je to sluzebni... A nepovidej mi o chudsich, ja uz nemam ani na kazdotejdenni davku naboju :cry:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 31.1.2006, 6:11

Nevím, co tady řešíte? :roll:

Jde hlavně o to, jestli by jste ty neřády smázly nebo ne :!: :twisted:

Byla tam přímá pohrůžka násilý a čekat potom nad nima s pïstolý v ruce do příjezdu policie, by se mi teda nechtělo. :?

Taky by mohli potom tvrdit, že se jenom chtěli podívat do kabelky, kolik je hodin.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 31.1.2006, 7:50

Radek: coz o to, tvrdit by to mohli. Ono taky vetsina zlodeju a vrahu tvrdi, ze nic neukradla/jsou nevinni *4**40*.

Takze ty by sis radeji nechal sebrat tasku a jeste dat pres drzku ? *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 31.1.2006, 12:22

V žádném případě :!: Asi jsi mě špatně pochopil.

Můj čtyřletý syn jezdí často se mnou, takže pokud by mě ti neřádi napadli a hrozili slovně, nebo čímkoliv jiným, tak bych je hned smáznul a z místa ujel.

Někde bych jim potom anonymně z budky zavolal sanitku - nosím federaly, takže by to byl spíš alibismus :twisted:

Pokud by přijeli policajti a viděli tě, jak stojíš nad někým s bouchačkou, tak by jsi měl problémy i ty. Oni neví, když přijíždí na místo činu, jestli jsi ten dobrý, nebo ten špatný. Pro ně jsi jenom chlap s bouchačkou. Špatný pohyb a smázly by i tebe. A něvěřil by jsi, jak by to mohli vidět případní svědkové.

Samozřejmě, že pokud člověk ujede, tak na něho přijdou, ale jednal jsi ve stresu a o první pomoc jsi se taky postaral. :)
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 31.1.2006, 12:40

Radek: pokud nekoho zadrzim do prijezdu policie se zbrani v ruce, je vhodne o tom informovat dispecink, ze dotycne jsi zadrzel a drzis je v sachu se zbrani *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 31.1.2006, 16:08

I kdyby jsi to nahlásil - situace se mohla do té doby změnit, takže by ti policajti byli stejně hodně nervózní :wink:
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 31.1.2006, 16:16

Radek: vsak jako sporadany obcan rad zbran odlozim - treba i na zem. Do doby nez zajisti dotycne lumpy a overi mou totoznost spolecne se ZP a PZ.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 31.1.2006, 18:29

No nemyslím, že by cajti začli rovnou střílet na někoho se zbraní, aniž by ho nevyzvali k jejímu odložení.
Jenom by mě satane zajímalo, co by jsi dělal, když by jsi je vyzval, aby si klekli na zem a vyčkali do příjezdu policie a oni by tě poslali do prdelky a v klidku si i s tvoji taškou odkráčeli. Typuji si, že asi nic.

A neříkej, že takhle situace se nemůže stát!
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 31.1.2006, 18:54

Já nepředpokládám, že by satana poslali do prdelky :wink:

Pokud už má vytaženou zbraň, tak by určitě už střílel :twisted:

A taky si myslím, že pokud nevypadá člověk jako úplný ňouma a je odhodlaný se zbraní v ruce, tak ho ti grázly poslouchat budou.

Ale jak jsem už napsal, takhle bych tu situaci neřešil. Mohlo by se také stát, že by nějaký natvrdlý důchodce šel kolem a začal ho mlátit hůlkou, že proč na ně chudáky míří, nebo by ho smázl nějaký další střelec a to v dobré víře, že zabil nějakýho násilníka atd.... :roll: :)
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 31.1.2006, 19:01

abeille: priste radeji netypuj, ale tipuj *4*.

Nechal bych je udelat hodne veci, ale odkracet urcite ne. Vim, ze si tuto teorii osobne rozvijel na AVIMu, ale pokud by ses takto zachoval ty, tezko muzes toto aplikovat na jine.

Za sebe mohu dodat pouze nasledujici. Pokud trva utok na zajem chraneny zakonem, coz majetek bezesporu je, muzes pouzit legalne zbran. Z toho vyplyva, ze bych ji pouzil, nejdrive varovnym vystrelem do vzduchu. Jsem naprosto predsvedcen, ze na dalsi vystrel by nedoslo - mozna tak v kalhotech pobertu *40*.

Samozrejme muzes argumentovat pravni urovni v nasem state a dalsimi vecmi. Ale to se uz opetovne dostavame do roviny "co ja, to automaticky i ty". Ja osobne mam na pripadne soudni vylohy pul milionu a tutez castku i na kauci, takze se soudu rozhodne nebojim, obvzlast kdyz budu nevinen.

Jenom pro pripomenuti dodam pripad prodejce mobilu v Praze, ktery zastrelil prchajiciho lupice s mobily z 50 metru do zad a byl take osvobozen v plne mire.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 31.1.2006, 20:17

50 metru? tak to je celkem dobrej rizek. A tak by to zcela jiste melo byt, jenze neco jako precedens u nas nefunguje, a tak si myslim ze je to, bohuzel, svetla vyjimka. Dost soudcu by cloveka odsoudilo za to ze kvuli tasce(mobilu) strelil nekoho do zad
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » úte 31.1.2006, 22:53

Na jeho místě. No byli tři, pohrůžka tam byla a vzhledem k jeho věku by nejspíš dopadl dost špatně = být na jeho místě a mít zbraň, tak by šla ven a to tak, aby z těch tří neměl kdo vypovídat proti mě. Ale o občanské zadržení bych se na jeho místě nepokoušel - jeho účelem je pachatele omezit na svobodě a pokud pachatel nazná, že namířená zbraň ho na svobodě neomezuje a rozhodne se odejít, tak s tím asi těžko kdo co udělá a "bude za vola" - pokud tedy nemá na fyzickou pacifikaci pachatele. Jiná věc by byla, kdyby se zmetek pokusil mě v této situaci napadnout a odzbrojit - ale to už by byla NO.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 7:52

freak: chapu tve, zajiste opravnene rozhorceni, jenom nevim jak ty, ale ja z lidskeho hlediska a hlavne i sveho rozumu - abych si to i vnitrne sam pred sebou obhajil a ztotoznil se s tim, bych jim osobne dal moznost - a to prave tim zadrzenim. Pokud by i pote udelali cokoliv proti me, tak by si to jiz podepsali sami...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz