potřeby pro přebíjení z EU


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

potřeby pro přebíjení z EU

Příspěvek od freak » čtv 26.1.2006, 11:58

Nazdar Glockaři. Nemáte někdo čistě náhodou zkušenost s tímhle obchodem http://www.smartreloader.com a se zasíláním potřeb pro přebíjení ze zemí EU? Z venku jsem si ještě nic neobjednával, tak nevím, co to obnáší a krajně nerad se učím chybama za pochodu. Dík.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 27.1.2006, 8:04

Nevím, kolik ušetříš. Koukni se na stránky pana V. Martínka, vyber si sestavu a spočítej cenu. K ceně v tomto obchodě připočítej poštovné a porovnej ceny.
Pokud se bude cena lišit o pár stovek, tak na to hoď bobana a objednávej v ČR.

Poraď se s někým, kdo přebíjí, aby ti udělal náčrt sestavy. Mám pocit, že jsem sem kdysi dávno dával rozpis základu pro přebíjení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To freak

Příspěvek od Salamoun » pát 27.1.2006, 8:28

Pokud jsi pražskej nebo z okolí, nemám vůbec špatné zkušenosti s Andělem,i když se o cenách dá někdy dlouze diskutovat,je to pod jednou střechou a vždy tam měli všechno.Mimo jiné prodavač v krámě je ochoten poradit.Nevím, jak to funguje jinde,ale mnoho hlasů i ten můj je pro Anděla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pát 27.1.2006, 11:23

to Jonny : Já měl konkrétně zájem o tohle http://www.smartreloader.com/index.asp? ... ProdID=337 tam to vychází na 99€ kit i s karbidovejma matricema + 13,49€ poštovný, u Martínka 4302 ,- kit bez matric + 1401,- matrice = 3195,- vs. 5703,- ve prospěch smartreloader a to se mi zdá celkem slušná úspora. Akorát nevím, jak je to s DPH, ale i kdyby se na to 19% DPH vztahovalo, tak je to pořád 3802,- vs. 5703,-.
to Salamoun : Jak na tom bude Anděl, to ještě nevím - čekám katalog. Ale nemyslím si, že by se nějak cenama výrazně lišili.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 27.1.2006, 11:31

Freak: no jde jeste o pripadne reklamace. Martinka muzes utlouci tady v CR, ale jak budes resit pripadne reklamace v cizine ? *88*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pát 27.1.2006, 11:41

ro S474N : Ty jseš všude a máš přehled. Nevíš jak je to s tím DPH? A tu reklamačku bych asi neřešil - hodlám přebíjet 100 - 200 nábojů/měsíc a to by měl snad ten lis vydržet - co jsem se díval, tak plasty jsou spíš na příslušenství(prachovač) a ceny ND nejsou tak tragické, aby se v poho nevlezly do toho cenového rozdílu(při hodně velké smůle). :)
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 27.1.2006, 11:48

Nevim jak je to v ramci EU, ale z Ameriky se plati CLO a DPH (celkem 23%) kdyz cena prevysi 3500 Kc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » pát 27.1.2006, 11:56

to S474N : Takže nejlepší bude zkusit dotaz na Ministerstvo Financí. Uvidíme jak to s tím DPH dopadne. Ale stejně mám takovej nepříjemnej pocit, že asi budu muset Chorchemu přispět do kasičky na nějaký jeho bohulibý projekt. :evil:
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 27.1.2006, 12:32

Ja bych dotaz trochu rozsiril...
Vystrilim kolem 300-500 naboju mesicne (9mm Luger), k tomu par .357, .40SW a 7.62x39 (tak 100/mes od kazdyho).
Puvodne jsem si rikal, ze kdyz ma Brymova naboje za 3.40, tak se mi prebijeni 9ek Lugru nevyplati, jenze zdrazili na 3.80 (resp. se vratili k puvodni cene) a prebijena 9ka vyjde tak do 2Kc - tzn. uz solidni uspora.
Takze chci zacit prebijet... Jenze o tom nic nevim. Potreboval bych tedy poradit - nejlepe odkaz na nejakej clanek na netu, kde bych se o tom neco dozvedel (tzn. co a jak se dela, co vsechno k tomu potrebuju, kde to sezenu...).
Dik.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Příspěvek od Jarda K » pát 27.1.2006, 13:07

Pánové, Adminové, nestálo by za uvážení vytvořit něco jako "Přebíjecí koutek"? A do něj soustředit různé příspěvky. Zdá se, že je dosti lidí propadlých této alchymii :D .
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pát 27.1.2006, 13:26

Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Začínajícím přebíječům

Příspěvek od Salamoun » pát 27.1.2006, 13:34

Nechci zde dělat reklamu ANDĚLu,ale stačí tam zajít a vše si v krámu osahat a nechat vysvětlit,znovu opakuji prodavač je velice ochotný.

Má rada pro začínající,než začnete přebíjet,zapomeňte na otázku ekonomickou,ale kvalitu Vámi vyrobeného střeliva si dejte na první místo!!!
Rozmyslete si před nákupem nijak levného zařízení množství práce s tím spojené.Prostou množilkou si spočítejte,kolik času ztrávíte u lisu.Je krásné střílet buch,buch,krabičky nebudou stačit,ale pak budete hodně dlouho dělat nové patrony,jednou,vícekrát,a pak Vás to bude hodně zdržovat.Jde o koníčka ne o levný provoz!!!

Upozorňuji,že zbavit se vybavení na přebíjení je dost problematické a pak je prodáte hluboko pod pořizovací cenou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » pát 27.1.2006, 13:51

Na katalog od Anděla čekám už skoro dva měsíce a nic. Myslím, že už nedojde. Na seznámení s přebíjením doporučuju knížku od Petra Leitnera Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní. Dá se sehnat v prodejnách zbraní. Jsou v ní postupy a návody jak seřizovat martice od různých výrobců, tabulky na většinu pistolových i puškových nábojů, návody, rady a všechno co je k přebíjení potřeba. A upozorňuju předem, že je to jak píše Salamoun, je to hlavně koníček. Ušetří to sice dost peněz za náboje, ale musíš si je udělat a tam už to nějakej čas zabere. I když to není tak hrozný. Já to řeším tak, že přebíjím v obýváku, pustím si k tomu film nebo muziku na DVD a spojím příjemný s užitečným. Za jeden film vpohodě 200 nábojů udělám.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 27.1.2006, 14:55

cmk a freak: jestli vystrilis jenom tolik dolik uvadis tak se na cele prebijeni vyprdni a kupuj od nekoho kdo prebiji a muze prodavat ( ma na to koncesi) napr. Marcinek z limitu www.limit.cz
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 29.1.2006, 14:37

IKAR: Nepletulili se, tak sis (ne)dávno pořídil lis Lee LM, kde jsi ho kupoval (není-li to tajemství) a jakpak slouží? Neplive prach všude okolo víc, než by se dalo tolerovat? Zápalkovací udělátko funguje relativně bez problémů? Není některá část až příliš náchylná k častému poškození?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 30.1.2006, 8:51

Pokud chcete dělat přesné náboje, tak se koukněte po jedooperačním lisu.

Pokud chcete zrychlit výrobu nábojů, tak si vezměte víceoperační, ale jde o rychlost na úkor kvality.

Spodní zápalkovací přípravky (takové ty kolíbky), která je i na lisu na fotce, bych nechtěl. Bývají s nimi problémy a to i u RCBS, které jsou kvalitnější. Není nad matrici, kterou našroubujete na hořejšek lisu.

Tento lis je spíš takovým kompromisem mezi jednooperákem a víceoperákem. Neurychlíš to a jediné, co si ušetříš, že budeš mít standardně nastavené všechny matrice (což umí i N lock od Hornadyho).

Pokud chcete přebíjet více nábojů, tak si pořiďte i více dávkovaček na prach. Pokud chcete pro každou ráži přestavovat dávkovačku, tak budete mít i přes veškerou snahu, pokaždé jinou dávku prachu a strávíte na tom moc času. :cry:

Příspěvky: 35

Registrován: pon 09.5.2005, 13:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Pragl

Příspěvek od mrkev » pon 30.1.2006, 20:50

S474N píše:Nevim jak je to v ramci EU, ale z Ameriky se plati CLO a DPH (celkem 23%) kdyz cena prevysi 3500 Kc.
bezcelni limit z usa je 40USD :!:

uvnitr EU se preci clo neplati.

zasilkovy obchod a DPH v EU, tak pokud prekrocis urcitou hranici(kterou jsem zapomnel) tak zaplatis DPH domovske zeme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 30.1.2006, 21:53

Me tam zaujaly ty protimery.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz