Ozbrojený gang řádí v tramvajích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » pon 02.2.2009, 13:27

Jestli v te trmavaji bylo 7 lidi a vsichni sedeli, nebal bych se zasazeni nezucastnenych osob. Vymanit se z obstoupeni, zakleknout a strilet do horni poloviny tela. Kulka z utocnika vyjde sikmo nahoru vrchem tela = netrefi nikoho, kdo sedi. Dokonce s velkou pravdepodobnosti netrefi ani stojiciho rekneme od 3 metru za utocnikem. (S Lapua Cepp Super bych se o odrazenou kulku uz moc neobaval ;)). Pokud vim, tak tohle je zakladni pravidlo pro strelbu v prostoru s nezucastnenymi osobami, kdyz uz musi dojit na strileni. Jinak pokud se budete bat vytahnout zbran, namirit na utocnika, zarvat a byt pripraven strilet i v situaci, kdy jste v uzavrenem prostoru bez moznosti uniku, 2 utocnici maji zbran a vyhrozuji s ni, tak opravdu nevim, proc zbran nosite. Pokud maji plynovky, rychle daji ruce nad hlavu a nebudou riskovat, pokud to risknou, branim sebe nebo druhe proti hrozicimu utoku strelnou zbrani a vice utocnikum. Jestli by tohle neproslo u soudu, tak roztrhejte zbrojaky a prodejte zbrane, protoze to vam pak u soudu neprojde nic. Opravdu cekat na to, az padne vystrel a ja poznam, jestli tedy utocnici byli ochotni zbran pouzit a co ze to vlastne za zbrane meli, mi prijde jako hodne velky hazard. Schvalne, delali byste mrtveho brouka, netahali bouchacku, volali cajty jako prvni, kdyby ta hlava, na kterou utocnici miri, byla hlava vasi pritelkyne? Opravdu byste se radeji konejsili myslenkou, ze mozna maji jen plynovky a mozna strilet nebudou? Opravdu byste polemizovali nad tim, ktery soudce bude soudit? Nebo byste premysleli, jestli jim uz bylo 18? A ze to nebyla vase pritelkyne? Kdyz utecou a zrovna nikomu neublizi, priste mozna budou "posilneni" nejakym tim fetem nebo chlastem a treba budou mit chut nekomu, koho budou okradat, ublizit, a treba to priste bude clovek vam blizky... Myslete na to.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pon 02.2.2009, 13:36

Ja za zakladni fakt povazuju ten, ze ve chvili, kdy se rozhodnu jednat, ovlivnuju konflikt - a to velmi pravdepodobne v neprospech toho kluka, co ma kver u hlavy ...
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » pon 02.2.2009, 13:45

Je hodně velký otazník nad tím, jak by na to, že někdo do konfliktu vstoupí reagovali útočníci. Protože do té doby se vlastně jednalo pouze o konflikt mezi útočníky a přepadeným.

Další věcí je pak rozestavení útočníků, přepadeného, nezúčastněných, toho kdo do konfliktu bude vstupovat.

Jako ve většině případů jde o situaci na kterou může X způsobů řešení a variant jak se bude situace vyvíjet. Rozhodně bez všech informací (a vlastně i s nimi) nerozebereme všechny.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

ICS

Příspěvek od john.hawk » pon 02.2.2009, 21:22

Ideální by to bylo skusit různé postupy v opravdové tramvaji taková simulace reálné situace. Měl by někdo zájem z Brna do toho jít ? Zavolal bych na DPMB a domluvil bych to.. :twisted:

Příspěvky: 61

Registrován: čtv 25.12.2008, 23:21

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha - Vinohrady / Mariánské Lázně

Příspěvek od smockei » pon 02.2.2009, 21:31

Takže další los bude v Brně říkáš :-D Akorát jim nesmí vadit, že to bude mít takové letní úpravy pro lepší cirkulaci vzduchu :twisted:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

is

Příspěvek od john.hawk » pon 02.2.2009, 21:57

můžem to vyřešit jiným méně účinným ale dostatečným způsobem, cvičná munice atd, aby byla realnost co nevíce zachována..a hlavně videodokumentace.. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Příspěvek od Globus » pon 02.2.2009, 23:56

Pánové, já se vám zcela upřímě přiznám že proti takový přesile bych byl asi podělanej, ale nevim - v tý situaci jsem nebyl /a doufám nikdy nbeudu/ tak to nemůžu posuzovat.
Jinak souhlasim s Fredym že to nellze moc objektivně řešit když nikdo neví jaká tam byla skutečně situace

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » úte 03.2.2009, 20:07

Musím říct, že jste tady tu situaci pěkně probrali. Bylo to zajímavé a poučné čtení. A jak bych se zachoval já? Být na místě toho okradeného a DOSTAT se ke zbrani, tak bych se snažil vystřelit na toho co má zbraň venku - viděl bych to na "dablík" na střed těla - pokud možno, a pak to dle situace dál NĚJAK řešit. Být svědkem této situace, určitě bych to nepřešel mlčením a alespoň NĚCO zkusil a okrádaného se pokusil podpořit - jakkoliv. Sice je dobré řešit konflikty v klidu, ALE tady by končila i má trpělivost. Možná to nepíšu nějak konkrétně a je to nemastné neslané, ale asi by to byl takový fofr a ta situace by se mohla vyvíjet opravdu různě, že si netroufám víc mojí reakci rozebrat. Zkrátka, teleskop + pepřák - OK, ale jak tam jsou střelné zbraně, je to v jiné rovině a člověk si musí vybrat. Já to mám sám pro sebe vyjasněné. Takže asi tak.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 04.2.2009, 7:38

Co jsem nad tím tak ještě přemýšlel tak taky při řešení záleží na tom jak hodně organizovaná ta banda byla.

Dalo by se to rozdělit na dvě hlavní možnosti situace
- pokud by se věnovali okrádanému všichni a nevšímali si příliš okolí
- pokud by se okrádanému věnoval třeba jen jeden a ostatní by měli pokyny sledovat ostatní cestující kdyby někdo začal něco dělat.

Každopádně z každého řešení druhé situace na mě koukala obrovská pravděpodobnost průšvihu. Pokud by se řešilo střelbou tak vybrat prioritu řešení je peklo (pokud vyberu toho, co ohrožuje okrádaného můžu to dostat od někoho z nich, pokud vyberu toho, co kontroluje cestující včetně mě, dostane to okrádaný). Případné rozhodnutí státních orgánů je ve hvězdách (dokážu si představit flastr za to, že kdyby daný nezasáhl okradený by byl "pouze" okradený).

Pokud to budete zkoušet naživo v opravdové tramvaji tak prosím co nejvíce situací a řešení zdokumentujte. Pokud chcete obsáhnout aspoň téměř vše, tak máte podle mého zábavy na několik dní...... 8-) :wink:
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 04.2.2009, 9:53

Je fakt, že danná situace je jedna z těch, kde jakékkoliv rozhodnutí může být špatně............
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Příspěvek od de-luxe » stř 04.2.2009, 21:53

Jakýkoli "kovbojský" řešení téhle situaci přímo ve voze je holej nerozum. A strilet v tramvaji kvuli kryplům, který filcujou cestujícího? to snad může jen blázen, kterej by mě okamžitě vrátit zbroják... to by byl takovej průser a naprosto nepřijatelný riziko pro všechny zúčastněný osoby...co takhle zdravej selskej rozum, zvažování rizik..cožpak jste vy, co tu píšete o zakleknutí a provrtávání těch čórkařů olovem a plánujete treninky strelby v brnenský tramvaji, uplně zešíleli? mít bouchačku za pasem je v prvý řadě ohromná zodpovědnost. nosit zbraň neznamená vždy nutnost tasit...tohle není počítačová hra...já se klidně nechám oloupit, já klidně nechám oloupit toho chudáka..pokud pomine nebezpečí, změní se situace, zavolám policii, ohlasím nebezpečný ozbrojený pachatele, vyfotim je na uteku - pokud to bude možný a nebudu se bát a budu-li si věřit, pověsím se na ně, navedu policii na místo...vždyt v tomhle případe jde "jen" o prachy, mobil...nejde o život (ty hajzlové nikoho nechteli za bílýho dne popravit, jen jsou to sráči, který hrozbou zbraně chtějí vzbudit strach a paniku, sbalit šrajtofli a zdrhnout)...já jet v tý tramvaji a nějakej superman tam začít střílet, tak na něj podám trestní oznámení pro obecný ohrožení...Trochu soudnosti a smyslu pro zodpovědnost prosím.

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » stř 04.2.2009, 22:01

no musim souhlasit... jednou sem takhle resil jeden problem s jednim recidivistou kterej ohrozoval jednu starsi pani, jenze on byl jen jeden...

byt tam vic takovych idiotu tak snad to zacit nenapadne tocit na mobil nebo dojit za ridicem aby se spojil s dispecinkem...zavolal benga a neotviral dvere a jel dal aby je zdrzel... ostatni cestujici by to jiste pochopili...
Glock 19

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Příspěvek od prochy » stř 04.2.2009, 22:34

Myslíš, že by tě nechali jenom tak dojít za řidičem? Jakmile by ses zvednul něco by podnikly.
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 04.2.2009, 22:43

Jak jsem psal...
Starosta píše:...snazit se dostat na kobylku sesti ozbrojenejm v tramvaji poloplny lidi, to uz by muselo nekomu z nich hodne hrabnout, nebo by muselo vyjit na povrch, ze mam bouchacku...
Co se tyce neotvirani dveri - nechtel bych byt tim ridicem, ktery neraci otevrit sesti nasranejm hajzlum zahnanejm do kouta vidinou lochu - a to plati obecne, pokud by to bylo jen trochu mozne, snazil bych se jim nestavet do cesty.

Krom toho, otevrit dvere rucne zvladne prumernej strizlik - a to i v jedouci travmvaji (myslim ty stary harmonikalni dvere).
Predpokladam, ze na ty novy tramvaje by zas zabiralo nouzovy otevreni.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » stř 04.2.2009, 22:59

tak tramvajak ma bytelnou kabinu ktera lze zavirat... dvere maji nouzove otevirani to je fakt na to jsem zapomel... tak nevim... zavolat benga a doufat ze to nejak stihnou...
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 04.2.2009, 23:06

Ano ano, zvlast kdyz dva z tech zmrdu maj u sebe kver, tak je kabina ridice, ktera je dokonce z neprustrelneho papundeklu a ma kliku (!) velice bezpecne misto :roll:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 04.2.2009, 23:08

de-luxe píše:Jakýkoli "kovbojský" řešení téhle situaci přímo ve voze je holej nerozum. A strilet v tramvaji kvuli kryplům, který filcujou cestujícího? to snad může jen blázen, kterej by mě okamžitě vrátit zbroják... to by byl takovej průser a naprosto nepřijatelný riziko pro všechny zúčastněný osoby...co takhle zdravej selskej rozum, zvažování rizik..cožpak jste vy, co tu píšete o zakleknutí a provrtávání těch čórkařů olovem a plánujete treninky strelby v brnenský tramvaji, uplně zešíleli? mít bouchačku za pasem je v prvý řadě ohromná zodpovědnost. nosit zbraň neznamená vždy nutnost tasit...tohle není počítačová hra...já se klidně nechám oloupit, já klidně nechám oloupit toho chudáka..pokud pomine nebezpečí, změní se situace, zavolám policii, ohlasím nebezpečný ozbrojený pachatele, vyfotim je na uteku - pokud to bude možný a nebudu se bát a budu-li si věřit, pověsím se na ně, navedu policii na místo...vždyt v tomhle případe jde "jen" o prachy, mobil...nejde o život (ty hajzlové nikoho nechteli za bílýho dne popravit, jen jsou to sráči, který hrozbou zbraně chtějí vzbudit strach a paniku, sbalit šrajtofli a zdrhnout)...já jet v tý tramvaji a nějakej superman tam začít střílet, tak na něj podám trestní oznámení pro obecný ohrožení...Trochu soudnosti a smyslu pro zodpovědnost prosím.
Libi se mi tva jistota, ze jde jen o prachy... Libi se mi tva duvera v magora, co ti miri na hlavu pistoli. Libi se mi tva spoluprace s utocnikem, jakmile ti pri sacovani narazi na pistoli. My se ale bavime o tom, jak bychom resili situaci ktera probihala, ty tady pises na zaklade toho, ze vis, jak to dopadlo... Toz good luck, az budes v takove situaci. Mohlo by se totiz s uplnym klidem stat, ze se ten debil rozhodne, ze se mu proste nelibi tvuj oblicej a ze ti ho poupravi. Nozem, plynovkou (z kontaktni vzdalenosti do oka, ucha atd. je to lahudka), kopancem. V takove situaci nevis, co muzes od utocnika ocekavat. A jak rikam, pokud bys mu napr. rychlym pohybem tu pistoli vyrazil, ziskal si aspon maly kousek prostoru, rychle tasil a zamiril na nej, mel by moznost si to rozmyslet a vycouvat. Nemusis hned strilet. A jak rikam, tramvaj se 7 sedicimi cestujicimi neni preplneny obchodak.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 04.2.2009, 23:10

de-luxe píše:vždyt v tomhle případe jde "jen" o prachy, mobil...nejde o život (ty hajzlové nikoho nechteli za bílýho dne popravit, jen jsou to sráči, který hrozbou zbraně chtějí vzbudit strach a paniku, sbalit šrajtofli a zdrhnout)
Kdyz pominu to, ze se nerad nechavam okradat statem, natoz kdejakym neprizpusobivym xindlem, tak tu jistotu, ze nejde o zivot ale "jen" o prachy beres kde? Ze tramvaj nekde neskoci na vyhybce, ze s sebou nepohnes tak, abys "ohrozil" chudaka zlocince a ten se pak jen branil ... I kdyby mel jen posranou plynovku, tak z 10cm do spanku, to je fakt jen o penezich :roll:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 04.2.2009, 23:19

Admixi, myslime na stejne vlne ;). Nekdo holt dava duveru v utocnika... BTW, ackoli to nejde obecne aplikovat na vsechny mozne situace, presto zrovna v dokumentu "Zbrane - myty a fakta" je statistika, kdy obrana strelnou zbrani mela v pripade napadeni za nasledek vazne zraneni nebo usmrceni obrance pouze v 6% pripadu, kdezto spoluprace s utocnikem a plneni jeho pozadavku melo stejny nasledek v 25% pripadu. (pro doplneni obrana rucni zbrani 40%, nenasilny odpor = utek, volani o pomoc atd. 45%)
Link na dokument:
http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads ... cts-cz.pdf
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » stř 04.2.2009, 23:24

Jojo, koukam na to ;)
Osobne nehodlam sverit jakoukoliv duveru do rukou drbanovi :?
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz