Ozbrojený gang řádí v tramvajích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » čtv 05.2.2009, 8:10

Není nad to vložit svůj život do rukou kdejakýho hajzla :roll: Při tomhle myšlení by možná bylo načase škrtnout "E" ve zbrojáku a hlavně NENOSIT zbraň..........to je totiž jen způsob jak, při tomhle postupu, ozbrojit druhou stranu............bože :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 05.2.2009, 8:55

Aha, takže teď je to tady zas zaplněno brutálnima Nikiťákama, který by při prvním pohledu na zbraň tasili a všechny postříleli, než aby odevzdali peněženku a zavolali policajty...

Rád bych Vás viděl v reálu, pánové.
Ono, když odevzdáš mobil i šrajtofli a tváříš se ustrašeně, to je v této situaci zřejmě nejlepší (nejbezpečnější), co můžeš udělat. Dost pravděpodobně, když si řeknou o prachy, to tam potom nevystřílí do posledního muže. Nedá se na to spolehnout a člověk by rád měl jistotu po ruce, ale v reálu - i když bude mít člověk oči na stopkách - se prostě octne až uvnitř(!) té situace a záleží jen na tom, jak rychle přepne.

Ještě někdo si myslí, že proti šesti domluvenejm SZ ozbrojenejm pachatelům, který "jen" sbíraj co nejrychlejc prachy a mobily je "správné řešení" střílet? Připomíná mi to "já mám bouchačku, takže když ji na mě někdo vytáhne, zastřelim ho první, protože si bude myslet, že šahám pro šrajtofli".

Come on, guys, seděli byste posraný zařezaný v sesli a po první letmý úvaze použít zbraň ("kua je to prdel nebo to neni prdel? Nejsou to nějaký zkurvený studenti, co si dělaj prdel z kámoše? Nezastřelim nějakýho debila z televize N@ova ve skrytý kameře?) by už stáli u vás ve třech s namířenejma zbraněma, nebo by byli dávno venku z tramvaje.

Možná je to jen "podle sebe soudím tebe", ale pokud jste připraveni každým okamžikem použít zbraň (tj. i když zastavíte na červený v zamčeným autě, kontrolujete chodník vedle sebe a počítáte, že Vám někdo rozbije okno, vytáhne vás z auta oknem a bude ohrožovat zbraní, pročež vy se vysmeknete a budete to řešit svou SZ) - pak blahopřeju k reálné neuróze.
Stačí návštěva psychologa, psychiatr bude následně doporučen.

A pokud máte zato, že střelba (pokud by to nebyla poslední možnost např. při stupňujícím se násilí nebo nálezu vlastní zbraně) je správné řešení, pámbu s váma (a možná i s náma).

Neříkám, že to nemůže vyjít, ale pokud by to bylo jen trochu možné, já bych se střelbě vyhnul. Hry na hrdiny jsou lepší v počítačových hrách, kde je funkce Load/Save.

Můj osobní názor. 8-)
(Možná bych měl odevzdat zbroják...? Předem děkuji za fundovaný psychoanalytický rozbor na oplátku!) :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 05.2.2009, 9:00

Starosta: takze kdyz u sebe budes mit kver (nabitej!), tak se s radosti nechas prohledat s tim, ze jim jde jen o penezenku a ze jsou to vlastne hodni chlapci, co nikomu nechteji ublizit? Asi jsem teda paranoidni, ale na tohle bych neskocil :D

EDIT: kua, nejak jsem prehlid tu vetu o stupnujicim se nasili nebo nalezeni kveru :? I tak, ve chvili kdy u tebe kver najdou ty ztracis vyhodu a dostavas se do sakra nebezpecny situace, kdy voni muzou zpanikarit (né more, to je polycajt!)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 05.2.2009, 9:57

admix: O tom zadna, viz stupnujici se nasili nebo nalezeni kveru.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: ned 31.8.2008, 18:41

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Loc: 50°41'9.544"N, 15°24'5.513"E

Příspěvek od zepr » čtv 05.2.2009, 11:39

starosta:2.4.2008 jsi psal něco jiného:
Oni chteji prachy a majetek a pri prvni komplikaci berou roha. Jenze nalez zbrane muze (a nejspis taky bude) evokovat neplanovany nasili. Takze ve chvili, kdy by na krochnu prisli, nebo by to bezprostredne hrozilo, je to LOS se vsim vsudy a strilet hlava nehlava (alfa nealfa), okamzite a plosne. Samozrejme, kdo ma zbran, je prioritni, ale kdyz padne vedle a chytne ji soudruh bez zbrane, povazuju to za jejich problem. A ty nezucastneny, co by se treba octli nedejboze za nima - pomahej jim pambu, to proste tezko nekdo zvladne resit, ve chvili, kdy mu jde o zivot. Takze ruco udelat misto, co to pujde - nejlip zkusit nekoho porazit, optimalne prorazit ze sevreni, tasit a resit. Na varovani uz neni cas, leda bych mel bezvadny kryti a to je nepravdepodobny.

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 05.2.2009, 12:07

pro poradek kolik jich vlastne je a cim vsim jsou vyzbrojeni, kolik jich asi je a jake jsou asi narodnosti. v jakych lokacich se toto stalo???
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 05.2.2009, 12:23

JWK: pokud si to pamatuju, tak sest cikorek, jeden kver v ruce, druhej kver za pasem, dalsi ctyri prihlizejici
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » čtv 05.2.2009, 12:39

Zdravím pánové :) , už to nějakou chvilku sleduji a chtě nechtě musím souhlasit se Starostou. Osobně bych se z tý přesily hnědých tváří s největší pravděpodobností pos... a nějakou tu kačku raději oželel a neriskoval přímé střetnutí. No a pokud by došlo na násilí, případně objevení mé zbraně, nezbylo by než sebe či Glocka bránit. Pokusit se je zahnat na útěk a v KRAJNÍM případě fakt střílet.
Ale upřímně, myslím, že si nikdo z nás (krom současných či bývalých členů "rychlých rot") tu situaci nedokáže reálně představit a pohybujeme se jen v teoretické rovině.
Doufám, že mne tohle nikdy nepotká a díry budu dělat vždycky jen do papíru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 05.2.2009, 13:08

Dobre, presuneme to do urovne, kdy ja jsem ten, komu drban miri na repu. Takze, mam u sebe: penezenku, mobil, mp3 prehravac a krochnu. Drbani vi o mp3 prehravaci, pocitaji s mobilem a penezenkou. Necham si namirit kver na hlavu, pricemz netusim jestli je to airsoft nebo 9x19. Drbanum dam mp3 prehravac, chtej logicky vic. Dam jim mobil a penezenku, nestaci jim to (chteli cigara ci co, podle predlohy). Jak na mne nekterej z nich sahne, je jasny, ze tu krochnu driv nebo pozdejc najde. Otazka: pockam, az ji najde, ztratim moment prekvapeni a zajistim si pozornost publika tim, ze ten s krochnou si predstavi lapak a SILNE znervozni?
Pomijim to, ze takovyhle situaci bych se snazil za kazdou cenu vyhnout, ale faktem je, ze kdyz u sebe clovek ma akorat ten mobil a prachy, tak je lepsi jim dat prachy/kreditky a se sebezaprenim i mobil, nez zacit boxovat se sesti negrama. Jenze kdyz u sebe mate krochnu, tak jste v daleko horsi situaci :(
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » čtv 05.2.2009, 13:49

Můj předchozí přízpěvek byl spíš z teoretického pohledu jednoho z ostatních cestujích, kdy tam ten hnědočech mává zbraní a chce hodit moji peněženku (vím, že v tomto případě to tak nebylo).
Když mi někdo míří na lebeň, a má tendenci mne šacovat, jde z mého pohledu už o to násilí...a pak nezbyde, než toho Glocka použít. Kde je ale ta hranice, kdy jsem ještě hodnej a peníze raději vydám a kdy tasím, to fakt nevím. To je opravdu na konkrétní situaci a i mém aktuálním psychickém stavu. Nejhorší varianta by asi byla, kdy se airsofťák či plynovkář ozbrojí mojí vlastní zbraní :cry:

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 05.2.2009, 14:08

admix... no vzhledem k tomu ze jsi napsal ze uz ti tou bouchackou miri na hlavu tak ti nezbyva nic nez drzet....

uprimne pokud by sem neco takoveho videl zalezelo by na aktualnim rozvrzeni...kdyz by byli ode me dostatecne daleko pokusil bych se to od boku nemirene natocit na mobil popripade zavolat policajty... pokud by toho daneho jenom okradali nic vic bych neudelal... popripade kdybych mel silnej den a oni vypadli z vlaku tak bych za nima nenapadne sel...

pokud by nekdo z nich vystrelil asi bych se posral a podle situace mozna na strelce zahajil palbu...

pocital bych ale tak trochu s tim ze zbrane jsou plynovky ci airsoft pistole. Pac kde by cigorka vzala devitku a natoz ze by meli dve...
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 05.2.2009, 14:44

JWK: ja bych naopak pocital s tim, ze to je vostra - kdyz se spletes, nikomu se nic nestane (v pripade airsoftu), coz o opacny situaci rict nemuzes
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 05.2.2009, 14:48

no pocital a myslel ... spis bych si to myslel... jinak mas pravdu vzdy je lepsi prijemne prekvapeni nez zklamani... v tomhle se mi libi scena z filmu podfuck v originale. snatch...

jak prijdou tri cernousci s atrapama pistoli vystarsit profizabijaka a ten jim rika... mate problem hosi pac na boku vasich pistoli je napsano REPLICA a na boku me pistole je napsano DESERT EAGLE ,50 !!!

doporucuju film shlednout..vyborna zalezitost
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » čtv 05.2.2009, 14:57

To mas stejny jako debatovat s pacifistou o tom, ze noseni zbrane je zbytecne, protoze svet je krasny - kdyz se spletu ja, znamena to, ze jsem zbytecne nosil kilo zeleza; kdyz se splete on, muze to byt posledni omyl jeho zivota ;)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » čtv 05.2.2009, 15:10

to uz jsem nekde slysel... :o))) a ne jednou dokonce ani ne dvakrat ... myslim ze hooodne krat:o)))
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 05.2.2009, 16:06

zepr píše:starosta:2.4.2008 jsi psal něco jiného:
Oni chteji prachy a majetek a pri prvni komplikaci berou roha. Jenze nalez zbrane muze (a nejspis taky bude) evokovat neplanovany nasili. Takze ve chvili, kdy by na krochnu prisli, nebo by to bezprostredne hrozilo, je to LOS se vsim vsudy a strilet hlava nehlava (alfa nealfa), okamzite a plosne. Samozrejme, kdo ma zbran, je prioritni, ale kdyz padne vedle a chytne ji soudruh bez zbrane, povazuju to za jejich problem. A ty nezucastneny, co by se treba octli nedejboze za nima - pomahej jim pambu, to proste tezko nekdo zvladne resit, ve chvili, kdy mu jde o zivot. Takze ruco udelat misto, co to pujde - nejlip zkusit nekoho porazit, optimalne prorazit ze sevreni, tasit a resit. Na varovani uz neni cas, leda bych mel bezvadny kryti a to je nepravdepodobny.
Kde je nesoulad?
To, co citujes, je v situaci, kdy mi prijdou na krochnu, coz jem zminoval i v tom z 05. 2. 2009, 9:55... :?:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Příspěvek od prochy » čtv 05.2.2009, 17:50

No taky je diskutabilní co by udělali když na krochnu přijdou. Může si jí vzít do ruky, bude tak inteligentní, vyndá zásobník, bude následovat hláška "tyve von má vostrý", a dál se situace může tvořit různě. Taky jí může nechat tam kde je, ale když to celkově shrnu, jejich reakci na to že našli pistoli si představit moc neumim. Ovšem je očekávatelný že si G nenecham vzít. Jenže jakmile jako okrádaný začnu klást odpor..
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 05.2.2009, 18:40

taky je diskutabilní co by udělali když na krochnu přijdou...
Môže si ju zobrať do ruky a ak bude "náboj v komore" tak môže pri siahnutí na spúšť celkom kľudne odstreliť kus hlavy bývalého majiteľa zbrane (myslím nechtiac).
se mi libi scena z filmu podfuck
Áno je to super, trochu kazí radosť z toho len to že na .50 tam má trochu viac nábojov a záver neostáva po vyprázdnení zásobníka natiahnutý :woot:

Isto sa cítili pri tom LP ako strašní gangstri. Ťažko povedať ako by sa zachovali keby sa pozerali na "nesprávnu stranu hlavne", ale dať takému indivídiu sktutočnú zbraň by bolo asi neúnostné riziko. Nie som žiaden John Terrence Kelly a.k.a. John Clark :) ale niekedy asi iná prijatelná cesta neexistuje (bohužiaľ).

Páči sa mi jedna replika z filmu Prianie smrti:
"Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?"
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

158

Příspěvek od john.hawk » čtv 05.2.2009, 20:29

no, debata je zajímavá, jsou zde patrné dvě polohy - ovce a vlk
ovce se nechá okrást, raději dá všechno bez potíží a bude doufat v milosrdenství pana zločince, kterej mimo to že je třeba v podmínce tak ví, že za LPaso mu hrozí 6-8 let natvrdo..pokud by našel zbraň u obráncem, ze své vlastní zkušenosti můžu potvrdit že určitě spanikaří a volí útěk i s ukořistěnou zbraní, nikomu se nic nestalo, zločinec vyhrál a při dalším LP někoho postřelí ukořistěnou zbraní.. to je dobře ?? otázka platí pro všechny kdo by nestříleli..
Vlk je odhodlanej, má trošku paranoiou, furt čučí na křižovatkách kdo ho chce vytáhnout z auta, v hospodě sedá zády ke dveřím a před spaním si promítá co by dělal kdyby..no a ten nebude čekat až bude oloupen, ten bude spíše vyčkávat na ten správný moment překvapení aby z něho vytěžil maximum.. správné načasování je polovina uspěchu.. a pokud už mají pašíci střelné zbraně ( není rozhodující ostré, slepé, ) tak se vždy musí jednat podle nejhorší možné varianty tj. jsou to zkušení kriminálnici kteří jsou připraveni zabíjet, loupit a krást, s takovými lidmi není možné mít slitování, zabijte je všechny, Bůh si je pak rozdělí..takže já jsem pro střelbu z těchto důvodů : 1) je přímo ohrožován život a majetek, zdraví
2) pachatel je ozbrojen střelnou zbraní, jedná se o nebezpečného pachatele
3. jsou tam svědci protiprávního jednání ze strany pachatele..
4. má střelba je oprávněná, není se čeho bát..
Nikomu nepřeji aby se někdy do této situace dostal, ale každému přeji aby si ji někdy mohl tréningově vyzkoušet.. jako třeba já..hodně mi to dalo.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » čtv 05.2.2009, 20:51

Kdyz uz jsem u te bouchacky u hlavy, je to mnohem lepsi varianta, nez kdyby na tebe miril napr. ze dvou metru (mam dojem, ze to uz nekdo zminoval). Odkloneni smeru zbrane je otazkou zlomku vteriny a nejaky mamlas, co s tou namirenou pistoli nikdy ani netrenoval, bude jen nechapave koukat. Pro zajemce techniky:

http://www.youtube.com/watch?v=1C3XNDyV ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=07jnqD8w ... xt_from=PL

http://www.youtube.com/watch?v=3HaY2gV5 ... re=related

Proste pokud tohle mate nacvicene a mate odvahu na to to provest (coz je asi ta nejtezsi vec), utocnik ani nemrkne a nez si uvedomi, co se deje, ma po zbrani. Podstatne je, ze pokud ma utconik zbran a mysli si, ze vy ne, tak se citi, ze nad vami ma temer absolutni moc a nepredpoklada, ze byste se pokusili branit. To je vase nejvetsi vyhoda.

Pokud budete zbran u hlavy (nebo nuz na krku) tolerovat pokazde, kdyz se vas nekdo (asi jen) pokusi okrast a sacovat, zvyknete si, ze se to bude stavat casteji. Pokud se jednou v mediich rozmazne, ze particka vypatlancu se zbrani (nebo jeji imitaci) pri pokusu o loupezne prepadeni dostala sadu olovem, mozna se ostatni takovi jedinci zamysli nad tim, jestli jim ty corky za to stoji. A ikdyby to nic nezmenilo u dalsich lidi, tak minimalne tech par hajzlu, co to schytalo, si to (pokud se z toho vubec vylizou) s velkou pravdepodobnosti do budoucna rozmysli...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz