Ozbrojený gang řádí v tramvajích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 05.2.2009, 20:52

He, he, he ... takové teoretizování ... pomíjí například základní fakt, že než se člověk v takové tram. zorientuje, co se vlastně děje, kdo je přítel, kdo nepřítel ... tak maj sígři zbraně venku a situaci pod kontrolou. Pak je lepší vyčkat vhodné příležitosti a ne jednat bezhlavě.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » čtv 05.2.2009, 22:46

Tak mě napadla kacířská myšlenka - když už klást aktivní odpor, tak než tahat v tramvaji krochnu, nebylo by lepší z počátku zaútočit nožem a střílet pouze na ty, kteří nejsou v kontaktní vzálenosti?

Uvědomuji si že to stojí na předpokladu že:
- to s nožem aspoň trochu umím,
- umím se pohybovat,
- mám představu o taktice pro boj z blízka pro víc útočníků.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 06.2.2009, 8:22

HB: Ukazkove reseni modelove situace "dva drbani s kverem, jeden na mne miri" : http://www.youtube.com/watch?v=-zJlsc8GU50
:D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 06.2.2009, 8:33

admix: pokud se dobre rozpominam na ten film, tak ten vlevo nemel kver, nybrz nuz.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 06.2.2009, 8:44

Nevzpominas, oba dva z ty sceny meli kvery - ten vpravo ho nestih vytahnout :twisted:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » pát 06.2.2009, 9:11

Rozhodně se nepovažuji za "Nikiťáka", nicméně čekat až mne syčák odzbrojí a prohlásí "jen" hele von má vostrý a možná mne nezastřelí mi příjde jako největší možná pitomost...........
Nikde jsem nenapsal, že bych hnedle začal střílet s pocitem neochvějného hrdinství jen proto, že mám zbraň........nicméně pokud by již nebylo zbytí, tak mám radši život svůj než život hajzla..............
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » pát 06.2.2009, 9:48

John.hawk: No, našel jsem tu hodně názorů, ale ani jeden mi nepřijde jako vlk nebo ovce. Spíš bych to, v tvé terminologii, viděl na vlky zabalený do ovčího kožíšku, kteří řeší moment a způsob, kdy se ukázat jako vlk a způsobit při tom co nejméně škody ostatním ovečkám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 06.2.2009, 9:53

Tak ja nevim, asi si tady placam jatra, ale treba uz dva dny ve volnejch chvilich premejslim, jak takovou situaci vyresit co nejlepe :) A uvazovani "jak co nejmin ublizit ostatnim oveckam" = ovecka ve vlcim kabate? No tak to budu asi taky ovecka :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 63

Registrován: čtv 05.2.2009, 19:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Belix » pát 06.2.2009, 10:12

Kazdopadne zakladni pouceni co jsem si z toho vzal je: Kdyz mam u sebe bouchacku tak si nikde po ceste nectu (moje oblibena cinnost) neposloucham hudbu a pozorne sleduju okoli.

Dalsi veci kterych sem si vsimnul:
Grazlove nikdy nenastoupi do prvniho vozu protoze by si jich ridic moh vsimnout

Skoro vzdy nastoupi poslednimi dvermi aby k nim vsichni sedeli zady. Proto kdyz budu sedet vepredu tak mam celou delku tramvaje na vyreseni koho smaznu prvniho. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 06.2.2009, 10:27

Shi píše:Tak mě napadla kacířská myšlenka - když už klást aktivní odpor, tak než tahat v tramvaji krochnu, nebylo by lepší z počátku zaútočit nožem a střílet pouze na ty, kteří nejsou v kontaktní vzálenosti?
Ne. Na hranici s Tebou :lol:
I kdybych to s nozem umel jako pambu, rozhodne nebudu riskovat, ze me zasahne nez ten prvni vykrvaci (upadne do soku, omdli) z obou precizne pretatych krcnich tepen. Ten druhy ma navic o vterinu vic casu a ten treti (ktery bouchacku nebo nuz neukazal) uz ma vteriny tri.
HB píše:Pokud budete zbran u hlavy (nebo nuz na krku) tolerovat pokazde, kdyz se vas nekdo (asi jen) pokusi okrast a sacovat, zvyknete si, ze se to bude stavat casteji. Pokud se jednou v mediich rozmazne, ze particka vypatlancu se zbrani (nebo jeji imitaci) pri pokusu o loupezne prepadeni dostala sadu olovem, mozna se ostatni takovi jedinci zamysli nad tim, jestli jim ty corky za to stoji.
To s tou vzdalenosti (ze kontakt se zbrani je lepsi, nez odstup), mas pravdu. Taky mas pravdu v tom, ze clovek, aby se o neco takoveho pokousel (odklon zbrane, blokace zbrane, protiudery, odzbrojeni - proste ty kravmaga techniky), musi mit ku*evsky natrenovano, aby na to mel moral, musi mit jasnej vyhled na to, ze i kdyz se neco podela, ma jeste vterinu navic casu, aby to doresil pred prichodem posily, ma jasnou predstavu o tom, ze pokud to neudela, je v hajzlu, protoze ho natuty prosacujou a vypadaj natolik trhle, ze to nemuze dopustit.
Myslim, ze i clovek, ktery se bude timhle zivit jako instruktor nebo to bude velmi tvrde trenovat v ozbrojenejch slozkach, bude - probuzenej z rozjimani prepadenim - zvazovat, jestli mu snaha o lepsi svet bude stat za to, riskovat vse (zdravi, zivot, svobodu, finance na soud) kvuli penezence, mobilu, apod.

Pokud na tebe miri clovek, kterej se nemusi divat kolem sebe (ma za sebou presilu, co mu kreje zada) a soustredene na tebe miri a neco chce (vynechavam zlodejicky, co jsou radi, ze vi, kterou stranou to drzet od sebe) - miri jednou rokou, druhou bere veci, dost mozna ma ruku se SZ pokrcenou az u tela (u pasu), prest na spousti, ty sedis v tramvajovy sesli s bocnim vedenim a utok je z boku ("10hodin" nebo pro pravaka jeste hur "2hodiny") - a ukaz mi tu svou krasnou techniku :D

Sedni si ted, v klidu, do ty tramvajovy zidle a zkus si to padesatkrat, stokrat, dvestekrat s kamosem - delej to cely odpoledne a polamej mu vsechny prsty pri odebirani zbrane. Budes pripravenej presne na tu konkretni situaci. Presto Ti garantuju, ze i kdyz tio budes cekat a ja prijdu druhej den do ty samy tramvaje s ostrou a namirim ti z metru na podbrisek s supletem "zatim nekategorizovane munice" a ty budes vedet, ze pokud to nestihnes, strelim te, nebo si te podaj my kamosi nozema hned pote, tu techniku si proste nedovolis. Ani nedutnes a budes doufat, ze vydat vsechny cennosti bude stacit, protoze ja nebudu mit co ztratit.

Samozrejme, ze pokud vypadaj dost amatersky (drzeni zbrane, mireni, vzdalenost), totalne prosacujou toho pred tebou a zda se, ze budou postupovat dal, mozna neni s krochnou pod bundou lepsiho reseni, nez preventivni protiutok nebo pokus o uprk/ziskani vzdalenosti a taseni. To se ale neda rict, dokud tu situaci nems pred sebou.

Ale at uz by bylo rozhodnuti v tu chvili jakykoli, tezko nekoho nazyvat zbabelcem nebo ho liskat za to, ze ty hajzly nesmaznul, nebo ho vinit z toho, ze ted budou loupit dal a ostatni smejdi nedostanou z medii ponauceni. Taky je asi kravina si myslet, ze pokud jsem si to ted "nechal libit" (protoze ta situace tak mozna byla vyresena nejbezpecneji) priste uz mi to prijde "normalni" a necham se taky.

Je to opravdu vse jen o konkretni situaci - a kdo to kdy myslel s bojem nablizko aspon trochu vazne, vi, ze je to po certech tezkej bussines, stesti je sotva 1%, smula je 10% (Murphy nespi), fyzickej vycvik treba 30% a zbytek je jen a jen psychika. Skoda, ze mi ten brnenskej nacvik nevyjde.

Preju vsem, aby se s podobnymi pripady setkali jen z medii (pokud mozno zahranicnich). To neni zavirani oci, jen prani vseho dobreho :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 06.2.2009, 10:27

Sorry za ten elaborat, nejako jsem se rozepsal...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 06.2.2009, 11:20

No, ještě si představ ... polozapnutá bunda, krochna na boku, málo prostoru ... šance na překvaní žádná.

Leda tak sedět ... když dojdou k tobě, tak konstatovat: Hele dám ti peněženku, nejde ven ... stoupnout si, tahat zbraň (jako peněženku), srazit útočníkovu a přítlačnou metodou to do něj napálit ... a než se další se zbraní vzpamatuje, tak do něj. Ale to je i tak riziková záležitost, aplikovaná jen, když by hrozilo odhalení zbraně, imho.

Je to prostě na pikaču, snažíme se tu rozžešit totálně pomrvenou situaci, ke ktarý by vůbec dojít nemělo.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 06.2.2009, 11:28

Starosta: pozor, nikdo tady netvrdi, ze NESTRILET = srab. Naopak nestrilet a vyvaznout se zdravou kuzi je celkem dobra varianta :twisted:

Mistral: to same mi vychazi jako nejlepsi varianta - spolupracovat, dam mu mobil, dam mu tohle a az mu budu chtit dat penezenku, tak pritom odhrnout bundu (pokud ji mam na sobe) a misto penezenky nahmatnout krochnu - a kdyz ji mam v ruce, tak mu levou rukou srazit pistoli a rovnou strilet na nej (ted by to chtelo neco argumentu od "nosit v komore je spatne" :) ).

Upozornuju, ze takhle si predstavuju extremni situaci, kdy uz je vsechno vycerpano a neni jine cesty, a ze absolutne netusim, jestli bych to dokazal (jestli bych se jen neposral strachy :) )
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 06.2.2009, 12:54

Souhlasím, totálně napikaču situace.
Od zajebaného rychlého začátku... do hořkého vítězného konce, nebo doku*vení-co-se-jen-mohlo a neodvratitelné definitivní prohry.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 06.2.2009, 14:10

Mistral píše:No, ještě si představ ... polozapnutá bunda, krochna na boku, málo prostoru ... šance na překvaní žádná.

Leda tak sedět ... když dojdou k tobě,
Mam-li cas "sedet a cekat, nez dojdou" mam i cas bundu rozpnout a vzit krochnu do ruky, bude-li to pro situaci vyhodny.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » pát 06.2.2009, 19:22

Admix: Udělal jsi mi radost :lol: Vypadá to, že nejsem sám, kdo už pár dní přemýšlí nad tím, jak tohle řešit....hlavně když nastupuju do tramvaje :twisted:

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » pát 06.2.2009, 20:11

admix píše:HB: Ukazkove reseni modelove situace "dva drbani s kverem, jeden na mne miri" : http://www.youtube.com/watch?v=-zJlsc8GU50
:D
To video je STYLOVE 8-)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 06.2.2009, 22:10

cmk píše:
Mistral píše:No, ještě si představ ... polozapnutá bunda, krochna na boku, málo prostoru ... šance na překvaní žádná.

Leda tak sedět ... když dojdou k tobě,
Mam-li cas "sedet a cekat, nez dojdou" mam i cas bundu rozpnout a vzit krochnu do ruky, bude-li to pro situaci vyhodny.
Ne pokud na tebe kouka. Ja byt v jeho situaci, tak na kazdyho, kdo se zacne bez vyzvani hrabat po kapsach, minimalne namirim.
Jsi houby schizofrenni. 8-)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 06.2.2009, 22:13

HB píše:
admix píše:HB: Ukazkove reseni modelove situace "dva drbani s kverem, jeden na mne miri" : http://www.youtube.com/watch?v=-zJlsc8GU50
:D
To video je STYLOVE 8-)
Pěkně se mu tam šponuje prdelka :twisted: ale tramvaj to néjni. :evil:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 06.2.2009, 23:04

Mistral píše:Ne pokud na tebe kouka. Ja byt v jeho situaci, tak na kazdyho, kdo se zacne bez vyzvani hrabat po kapsach, minimalne namirim.
Jsi houby schizofrenni. 8-)
:-) mozna jo...
Ale i pozornost hajzla se da odvest od prave ruky satrajici po zbrani... treba mi neco spadne na zem a leva to zacne zvedat... Na to neco on zameri pozornost.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz