Jaký náboj 45ACP?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » stř 11.2.2009, 22:21

Kdyby kůže neklapla, zůstávám u Glock combat holster, jen trochu zapalovačem nahřeju očka a přidržím, než vychladnou, lépe se to na opasku nosí.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » sob 14.2.2009, 11:37

Mám takový malý dotaz: koupil jsem, díky tipu Ronyho Matese, náboje Fiocchi. Do G23 .40SW FMJTC 170grs Vo=365m/s Eo=734J, a do G21 a G36 .45AUTO FMJFN 200grs Vo=305m/s Eo=602J

Jde mi o to, jestli náhodou nemám měnit vratnou pružinu za tužší, protože je to docela našláplé střelivo. Ty náboje jsou normálně ocipované, žádné +P+ apod. Všiml jsem si toho u Kushi, který jí používá u max. laborací 10mmAuto. Je to jen o komfortu střelby, nebo by u těch zmíněných nábojů hrozil nějaký výtluk zbraně, či co? Osobně si myslím, že pokud to je tovární střelivo, tak nic nehrozí, ale rád bych se ujistil, či poučil, než s tím budu střílet.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 15.2.2009, 10:09

ahoj karel, no mimo ine je dobrym indikatorom to ako daleko ti lietaju nabojnice. Bezne by mali padat kusok napravo a dozadu od teba, ale ja ked som zacal palit maximalnymi laborkami s beznou pruzinou tak to zacalo az k susedom lietat :) A ja neviem, nejak pocitovo som aj mal pocit, ze ta pruzina je makka, ze tym zaverom to doslovne plaslo o doraz.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » ned 15.2.2009, 12:09

karel73: "měnit odpor vratné pružiny GLOCK, větší rána etc.. fiocchi .45ACP 200grs FMJFN" vůbec

pozn: fiocchi sou opravdu dobré celkově, ale ta čísla sou hodně přes, teď nevím jesli k nim udávají délku hlavně, ale i kdyby byla krátká, platí to
(200grs FMJFN jsou na úrovni 850ft 321energy /imperial)

s pozdravem

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pon 16.2.2009, 13:15

Kusha, draven - díky oběma za radu, jen jsem nepochopil, a omlouvám se, tu poznámku od dravena. Mám to brát tak, že se namusím ničeho bát a střílet? Asi vypadám jak trouba, ale nedocvaklo mi to :oops:

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » úte 17.2.2009, 9:24

karel, ja by som to tak jednoznacne ako draven nevidel. To mas ako s laboraciami fy Double Tap. Neviem ako pre ostatne kalibre ale pre 10mm Auto ponukaju asi najvykonnejsie laborky na trhu, skoda,ze sa nevyvazaju mimo USA :)
Ako som cital, tieto laborky testuju na standardnom glocku s klasickou pruzinou, no toto by som ti rozhodne neodporucal. Jednak tym nicis viac zbran, jednak mas vacsi spatny raz, jednak ti unika zbytocne cast energie doslovne hore kominon, nabojnice ti lietaju tak daleko,ze lapat ich je no chance a navyse. Glock odomyka hranol komory hned, resp. u glocka ako iste viete nie je spolocny posun hlavne so zaverom zo zaciatku a po par mm pokles, ale hlaven sa hned odomyka pohybom dole. A dalsia vec karel, glock a hlavne v kalibtry 40, zaznamenal uz viac ka booms aj vdaka nie idealnej opore nobojnici v komore. len si kukni, vloz si do vybratejhlavne naboj a uvidis na 6 hodine aky je tam volny priestor.
Preto este raz, tvrdsia pruzina pri fakt silnych laborkach je dobra vec, a pokial zvolis rozumnu tvrdost tak, samozrejme to je individualne, trosku sa ti stazi obtahovanie, no to je mala dan za odstranenie resp. minimalizovanie vyssie spominanych problemov.
Takze este raz, pri 40SW a laborkach podavajucich nad cca 600J z beznej hlavne by som uz premyslal naozaj seriozne a u glocka o to viac o tvrdsej pruzine.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 17.2.2009, 14:52

Glock sice odmyká dolu (a tisíc dalších konstrukcí úplně stejně), ale dokud není střela z hlavně, ani se to nehne. Komínem ti nic neutíká.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 17.2.2009, 14:59

omyl :!:
zpětný ráz a potažmo zákluz závěru počíná již v okamžiku zapálení prachové slože
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » úte 17.2.2009, 19:45

To se mi nezda, kdyz kouknes na animaci funkce GLOCKu, tak jasne vidis, jak zaver jede dozadu az po tom, co strela opusti hlaven. Ve stejnou chvili, kdy se zaver zacne pohybovat dozadu, se taky ta hlaven naklopi. Kdyby se to delo jeste se strelou v hlavni, tak by nam to palilo o pekny kus vys. Je mozne, ze se pletu, vychazim z te animace.
EDIT: Tak po podrobnejsim pohledu na tu animaci se zaver spolu s hlavni zacina pohybovat vzad uz od prvnich okamziku, jelikoz je jeho pohyb ale brzdeny pruzinou a rychlost pohybujici strely vysoka, tak strela opusti hlaven tesne pred tim, nez hlaven sjede z locking blocku a vychyli se.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 20:21

HB: tak zrovna na tu animaci bych zapomnel, protoze tam to muze byt udelany tak, jak to udelal autor a ne podle reality *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 17.2.2009, 21:14

@2majk: když se budeme bavit ad absurdum, tak máš samozřejmě pravdu. Pointa je ale hlavně v tom, že dokud střela neopustí hlaveň, je nábojnice roztažená tlakem plynů a komoru tak spolehlivě utěsňuje > k vysouvání nábojnice dochází až později při úplném odemčení. Takže "komínem" opravdu nic neutíká, ne?
Obrázek

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » úte 17.2.2009, 23:41

Tak nevím. Jak tak čtu, tak u té .45 bych obavy neměl. A .40? Tu budu muset zkrátka vyzkoušet, stejně mi nic jiného nezbyde, protože tužší vratnou pružinu momentálně nemám. Ano ano, přátelé, zkrátka položím na oltář MG za účelem srovnávacích zkušeností jednu mojí G23.

Napáskuju do zásobníku české a italské a uvidím, co se bude dít s pistolí v rámci zpětného rázu. Jak už jsem psal dříve, snad to nebude žádná tragédie, když to je jednou G23 v ráži .40 a náboje s tím korespondují, byť jsou svižnější. Ale zase mají lehčí střelu, tak uvidíme.

A jen tak mimochodem, jaký díl zbraně by mohl případně zařvat, či být enormě opotřebován? Nemyslím havárii, ale následek velkého zpětného rázu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 18.2.2009, 7:55

Lukáš Koukal píše:@2majk: když se budeme bavit ad absurdum, tak máš samozřejmě pravdu. ........
fyzika není žádný absurdum, reagoval jsem na tvrzení, "že se nic nehne"
nepsal jsi že nic neprofukuje
absurdní je, že jsi nepochopil funkci a vyjadřuješ se k problému

admine sorry,
nechtěl jsem spustit OT, jen jsem se k němu připletl, poněvadž mi to nedalo :oops:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 18.2.2009, 8:37

ako to potom,ze dochadza k narastu rychlosti strely aj vdaka tvrdsej pruzine aspon u hot laboriek u 10mm Auto?

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 18.2.2009, 10:30

este taky dodatok, myslim,ze kazdy kto palil nadstandardne vykonne strelivo s beznou pruzinou mi proste da za pravdu, je tam citit, ze nieco nie je ok, a treba dat pevnejsiu pruzinu. Karel pruzina ta stoji bagatel, minimalne to skus, nechod hned do najtvrdsej , neviem pre tvoj mode Gcka aka je ale pre G20 je asi 24lb najtuhsia, tak skus ja neviem 20lb, myslim,ze je to vhodny kompromis a urcite pocitis pri fakt nadupanom strelive,ze ta zbran je kludnejsia.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 18.2.2009, 13:01

Ja teda nevim, kdyz uz je to nekdo osobne napadan jako diletant, co nicemu nerozumi a do vseho keca, zkusme si to shrnout:
Puvodni myslenka píše:Cast energie utika "kominem"
Lukas píše:Glock sice odmyká dolu (a tisíc dalších konstrukcí úplně stejně), ale dokud není střela z hlavně, ani se to nehne. Komínem ti nic neutíká.
4mike píše:zpětný ráz a potažmo zákluz závěru počíná již v okamžiku zapálení prachové slože
lukas píše:když se budeme bavit ad absurdum, tak máš samozřejmě pravdu. Pointa je ale hlavně v tom, že dokud střela neopustí hlaveň, je nábojnice roztažená tlakem plynů a komoru tak spolehlivě utěsňuje > k vysouvání nábojnice dochází až později při úplném odemčení. Takže "komínem" opravdu nic neutíká, ne?
4mike píše:fyzika není žádný absurdum, reagoval jsem na tvrzení, "že se nic nehne" - nepsal jsi že nic neprofukuje. Absurdní je, že jsi nepochopil funkci a vyjadřuješ se k problému
Aniz bych chtel nekomu nadrzovat, pripada mi to, ze uz i technicky zdatni se zacinaji vice venovat retorice a vymejsleni toho, co kdo kde nenapsal komplet? (Presto, ze z kontextu vlakna je patrne, jak to mysleli?)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 18.2.2009, 13:53

další takovej :lol:

z kontextu vlákna vyplývá že je řeč o vlivu vratných pružin na uzamčení, potažmo časování cyklu uzamčení/odemčení
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 18.2.2009, 13:59

Dobre - jinak - utika energie "kominem" ?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 18.2.2009, 14:00

jasan, proto je nutné na zimu izolovat :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 18.2.2009, 14:13

hehe vy ste blazni :)

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz