Doporučte pouzdro


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » pát 13.3.2009, 15:33

Jestli chces opravdu kvalitni, troufnu si rict nejlepsi (na zaklade mnoha zkusenosti a recenzi na zahranicnich forech) vnitrni kozene pouzdro, ktere skvele sedne, muzu maximalne doporucit Versa Max 2 od Milt Sparks (USA). Primo u vyrobce stoji 100 Dolaru, ale je o nej takovy zajem, ze cekaci doba je minimalne 6 mesicu a do CR nezasilaji. Nicmene da se sehnat za cca 150 Dolaru v par jejich spratelenych eshopech, kde odpada cekaci doba. Kazdy mesic rozeslou tem obchodum par kusu, takze muzes mit stesti a trefit zrovna nejake skladem, jako se to podarilo mi.

Link na vyrobce:
http://www.miltsparks.com/
Link na jedno z mnoha doporuceni:
http://loneranger2008.wordpress.com/200 ... led-carry/
Link na US eshop, ve kterem jsem jej koupil (mam dojem, ze jako jedini posilaji do CR, cena postovneho okolo 28 Dolaru, manipulacni poplatek 20 Dolaru):
http://www.lightningarms.com/products.htm

Hledanim kvalitniho vnitrniho pouzdra jsem na internetu stravil nekolik hodin, tak treba to tobe nebo jinym usetri cas. Investice je to sice pomerne velka, nicmene nosit kazdy den ve vnitrnim pouzdre, ktere nesedi, tlaci, vikla se apod. je poradny opruz, takze podle mne se to vyplati :)

EDIT: Neni nad par fotek:

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) HB dne stř 25.3.2009, 23:49, celkem upraveno 1 x.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 20

Registrován: ned 27.7.2008, 20:21

Zbraň: GLOCK

Bydliště: 75km od Brna, OL, PU, HK = SY

Příspěvek od jendam » sob 14.3.2009, 11:43

Já jsem věrný Dastě, opaskové pouzdro oboustranné na G17 a Etuje na G17.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » sob 14.3.2009, 16:28

Nejlepe u tela drží pouzdro dle mých zkušeností origoš glock, zbran ale trčí dole. Na každodenní pohodlné nošení, a hlavně rychlé a skryté sundávání a nandávání např. v práci mám pádlo od Fobusu. To je už od těla podstatně více, ale pod bundu nebo kabát se to dá. Na léto ledvinka Aegis - doporučuji. Nebo vnitřní kožené pouzdro od Žili ( už prý bohužel nefungují ). S ním se dá zbran nosit i pod tričkem.

S KM Saddlery mám zkušenosti velice dobré, mám od nich opaskové s průvleky na Rugera, kapesní pouzdro a kapsičku na Kevina.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » sob 14.3.2009, 16:34

Můžeš, prosím Tě, sem dát fotku kapesního pouzdra na kevina?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » sob 14.3.2009, 17:12

Omlouvám se za kvalitu fotky. Pouzdro je šité z měkké kůže, nosí se velice pohodlně, jak v kapse bundy tak i v kapse kalhot.
Naposledy upravil(a) Esbe dne pát 27.3.2009, 10:55, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 11

Registrován: pon 23.2.2009, 14:40

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zábřeh na Moravě

Příspěvek od Kerakza » pon 16.3.2009, 21:19

Děkuji všem za odpověď, prozatím jsem si koupil pouzdro od Dasty model 202-5 a mám objednáno vnitřní Dasta 212-2. Další pouzdra koupím až se zúčastním nějakého srazu nebo závodu (po ozkoušení). :wink:

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 24.3.2009, 11:17

cmk: Ako si spokojny s tym Blackhawkom Serpa? Uvazujem o nom, zvazujem aj model s poistkou (tlacitko, ktore sa stlaci vystretym ukazovakom pri taseni), len neviem ci ta poistka nebude moc spomalovat pri taseni.

Nema niekto skusenosti s tymto puzdrom v prevedeni s poistkou?
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 24.3.2009, 22:03

Blade> no, zkus na to kouknout jinak... ne tak, jestli pojistka nebude prekazet, ale jestli bude vubec k necemu dobra.
Chapu ji na policejnich pouzdrech, kde by bez ni nebylo nic snazsiho, nez prijit k policajtovi ze zadu a proste tu krochnu vyskubnout a utyct (i kdyz, co si budeme o pouzdrech nasich organu povidat)...
Pri skrytem noseni je podle me pojistka zbytecny element.

Jinak spokojeny jsem. Jedine, co me stvalo, bylo, ze padlo drzelo "az moc" a byl problem to cely sundat z kalhot. Tak jsem upiloval vnitrni zobacek. Furt to drzi lip, nez Fobus, ale uz to jde dolu obstojne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » stř 25.3.2009, 8:56

Vdaka za info. No ja by som to chcel skusit s tou poistkou, vyzera ze to odisti clovek intuitivne pri taseni a stale mam proste blby pocit ze mam gulu v hlavni a zbran nijako nezaistena v puzdre. Trosku ma len strasi ten pocit, ze staci vytiahnut a stlacit spust :? Iny typ poistky samozrejme odmietam.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

rbk

Příspěvky: 3

Registrován: stř 25.3.2009, 17:56

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rbk » stř 25.3.2009, 18:10

Mám puzdro Blackhawk s poistkou.
Odistenie bez problémov, nikdy sa mi nestalo že by som neodistil. Drží pevne, na opasku aj glocka.
Nosím ho s pádlom. Najlepšie plastové puzdro aké som skúsil. Mám alebo mal som ešte Fobus pádlo, Fobus roto pádlo, Fobus prievlak, Glock origo.
Spracovanie oproti fobusom o dosť lepšie.
Po skúsenostiach s ostatnými plasťákmi by som už puzdro bez poistky nechcel.

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » čtv 26.3.2009, 7:45

mám také dotaz. sám mám pouzdro od FOBUSE (max spokojenost) bratr si pořídil na G 26 taky fobuse s pojistkou asi za dvojku a nevyhovuje mu. takže hledá dál. má dastu a vybral něco od KMsadlery takže FOB bude k dispozici. Ale někde jsem tu našel fotku klipsu na G ale nemůžu to na podruhé najít ani nevm kde to evntuelně sehnat. Může mi prosím někdo poradit? děkuju předem
nenaser mě...

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » čtv 26.3.2009, 10:13

Blade píše:Vdaka za info. No ja by som to chcel skusit s tou poistkou, vyzera ze to odisti clovek intuitivne pri taseni a stale mam proste blby pocit ze mam gulu v hlavni a zbran nijako nezaistena v puzdre. Trosku ma len strasi ten pocit, ze staci vytiahnut a stlacit spust :? Iny typ poistky samozrejme odmietam.
No vidis, to ja mam zase dobry pocit, ze mam zbran s nabojem v komore v pouzdre bez pojistky, a kdyz ji budu potrebovat co nejrychleji vytasit, zamirit na utocnika a vypalit, nebude mi v tom branit (respektive zdrzovat) ani pojistka pouzdra, ani zadna pojistka na zbrani a ani zadne natahovani zaveru :). A vvvvvo tom to je. V takove chili je kazda vterina dobra a taky neskutecne dlouha, a ja opravdu nemam zapotrebi venovat utocnikovi cas navic, ktery stravim odjistovanim pojistek a podobnymi vecmi (natahovacum zaveru zdar ;))
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 26.3.2009, 12:49

Mám Fobuse bez pojistky a jsem max spokojený. Pojistku na pouzdru bych nechtěl. Za prvé nenosím nadrcnutou krochnu a za druhé už mne několikrát vypekl pan Murphy a nemám důvod se domnívat, že by v tomto případě opět nezaúřadoval.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » čtv 26.3.2009, 13:56

Mna skor strasi to, ze ak by niekto vedel ze mam gun a chcel mi ublizit, tak staci odtiahnut, vytiahnut a stlacit :lol: Uz som ale rozhodnuty: s gulou a bez poistky :twisted:
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

rbk

Příspěvky: 3

Registrován: stř 25.3.2009, 17:56

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rbk » čtv 26.3.2009, 20:24

pida363: myslíš toto? http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=707

HB: typ poistky ktorá je na blackhawku nezdržuje ani minimálne(osobne som bezprostredne po sebe skúšal BH serpa a fobus bez poistky), nemusíš na ňu vôbec myslieť a ovláda sa veľmi prirodzene. Žiadne neprirodzené pohyby, len pevne chytíš rukoveť- plný úchop s natiahnutým ukazovákom, a prst je priamo na poistke. Poistka naopak spoľahlivo bráni tomu aby zbraň vypadla pri nejakej extrémnej situácii, napr. pri páde. Ako sa mi to stalo u Fobusu. Dvakrát... :(

Glockmaniak: No jasné, je to vec názoru. Môj rebríček je:
1. nadrncnuté s poistkou
2. nadrncnuté bez poistky
3. nenadrncnuté s poistkou
4. nenadrncnuté bez poistky
poistkou myslím samozrejme ten jeden typ. Ostatné čo som skúšal nevyhovovali

blade: keď ti niekto bude chcieť ublížiť a vi že si ozbroj, tak ti môže zozadu klepnúť trubkou po hlave. keď si v bezvedomí, tak je jedno kde máš alebo nemáš gulu a či máš alebo nemáš poistku... :twisted:

Příspěvky: 82

Registrován: čtv 11.9.2008, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: východ čech

Příspěvek od pida363 » pát 27.3.2009, 8:37

rbk: děkuji
nenaser mě...

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » pát 27.3.2009, 10:11

rbk píše:blade: keď ti niekto bude chcieť ublížiť a vi že si ozbroj, tak ti môže zozadu klepnúť trubkou po hlave. keď si v bezvedomí, tak je jedno kde máš alebo nemáš gulu a či máš alebo nemáš poistku... :twisted:
No to je pravda rbk :lol:
Ja to len nechcem nikomu ulahcovat, hlavne prilezitostnym "napadnikom", kedze ak by si niekto vsimol ze mas zbran a chcel by ju pouzit proti tebe asi prve co by spravil by bolo, ze by ti ju vytiahol a stlacil spust. Clovek nemoze mysliet 24 hodin denne na to, ze ma nadrcnuty gun na opasku a prave ta poiska by ti mohla dat tu sekundu na reakciu ak by ti niekto siahol po zbrani. Na druhej strane ti moze tu sekundu vziat v situacii, ked by si ju chcel pouzit. Verim, ze ked to 1000x skusis doma, vzdy tu poistku odistis, ale na ulici v strese so spotenymi rukami a zlym uchopom ta ta poistka moze stat zivot.
Mozes rozviest to s tym vypadnutim zbrane z Fobusu? Celkom ma to zaujalo pri akom pade sa to moze stat.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 27.3.2009, 10:58

Blade píše:Ja to len nechcem nikomu ulahcovat, hlavne prilezitostnym "napadnikom", kedze ak by si niekto vsimol ze mas zbran a chcel by ju pouzit proti tebe asi prve co by spravil by bolo, ze by ti ju vytiahol a stlacil spust. Clovek nemoze mysliet 24 hodin denne na to, ze ma nadrcnuty gun na opasku a prave ta poiska by ti mohla dat tu sekundu na reakciu ak by ti niekto siahol po zbrani.
Tak ja nevim, ale rek bych ze kdyby uz si nekdo vsimnul toho, ze mam zbran a zacal se mi po ni sapat, tak mam dost casu otisknout mu libovolnou cast tela do ksichtu. Navic z pouzdra by zbran nemela jit vytahnout dozadu (odkud asi pujde) a z fobusu fakt vytrhnout nejde (a urvat pouzdro tusim zkousel nekdo na strelectvi, skoncilo to utrhanejma poutkama u kalhot, pouzdro ok)
To uz bych musel nosit pouzdro s pojistkou, krochnu nenadrcnutou a pro jistotu zasobnik mimo :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » pát 27.3.2009, 11:47

Tak ja nevim, ale rek bych ze kdyby uz si nekdo vsimnul toho, ze mam zbran a zacal se mi po ni sapat, tak mam dost casu otisknout mu libovolnou cast tela do ksichtu. Navic z pouzdra by zbran nemela jit vytahnout dozadu (odkud asi pujde) a z fobusu fakt vytrhnout nejde (a urvat pouzdro tusim zkousel nekdo na strelectvi, skoncilo to utrhanejma poutkama u kalhot, pouzdro ok)
To uz bych musel nosit pouzdro s pojistkou, krochnu nenadrcnutou a pro jistotu zasobnik mimo :lol:
A este pre istotu zamok na spusti a gun v trezore v batohu :lol:
Na youtube je video ako sa da zlomit puzdro s padlom, mal by to byt fobus, ale uz to tu kdesi bolo, len pre ilustraciu:

http://www.youtube.com/watch?v=oDeKtgkZKmQ

to je ale skor na kritizovanie padla na puzdrach vseobecne. Verit tomu sa na 100 % neda.

Na jednej strane je dobre, ze zozadu nejde z vacsiny puzdier zbran vytiahnut, ale to je tak dobre na dve veci ked sa da poloha puzdra rotacnym pohybom zmenit, ako na videu. Moze to byt sposobene zlomenim padla, ale aj napr. makkym opaskom a ked je zbran vodorovne hlavnou dopredu, utocnik uz musi len tahat a utekat a je za obrancovym chrbtom. Samozreme teraz neberiem do uvahy zakrok obrancu, ktory by urcite nestal a necakal.

EDIT: Zla citacia.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 27.3.2009, 17:31

To video už jsem viděl před delším časem. Tenkrát jsem to zkoušeli, když si kolega pořídil novýho Fobuse a toho starýho vošoupanýho furt nemohl prodat. Tak to byl jeho nápad to zkusit. Nakonec se nám to povedlo, ale asi až na šestej pokus a rozhodně to nebylo takhle rychle. Pokud bych to chtěl udělat někomu na ulici tak by měl dost času mi obtisknout na držku libovolnou část těla, jak tu již někdo poznamenal. Kdyby mi dal někdo 50 Fobusů, tak bych asi přišel na tu techniku jak to udělat rychle, ale pokud to jen někdo vidí na videu tak si podle mě dost naběhne, protože to takhle rychle nepovolí ani náhodou. Ten poslední pokus jsem to fakt páčil jak divej a rval vši silou až jsem kolegu málem povalil. Navíc zlomit to pádlo na normálně v pase utažených kalhotech nejde. Abychom ho zlomili musel si figurant utáhnout silně opasek aby mělo pouzdro co nejmenší vůli. Takhle to ale zase nikdo nenosí, protože by namohl dýchat a bylo by to krajně nepohodlné. Ještě rada na závěr: Kdo to budete zkoušet, tak ať se figurant smíří s pořádným jelitem na místě, kde to pouzdro měl :-)

Ještě by mě zajímalo, komu zde vypadla krochna z samosvornýho Fobusu? Já s tím absolvoval spoustu věcí včetně dráhy na principu armádní NATO překážkové dráhy a nikdy mi nevypadl. Tím nechci tvrdit, že to není možné, píši jen svoji zkušenost.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz