Knife Facts


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Knife Facts

Příspěvek od Blade » pon 30.3.2009, 14:56

Podarilo sa mi najst velmi "zaujimavu" Irsku stranku, jedna sa vlastne o kampan proti noseniu nozov. Musel som si dat tu namahu a prelozit to a takisto som si neodpustil komentar ku kazdej, ako by som to slusne povedal....vete. Tu su prelozene fakty z tejto stranky a moj skromny komentar:

Niektori ludia si myslia, ze nosenie noza ich robi silnejsimi a ze su vacsi pretoze ho maju. Noze vas vobec nechrania – premyslite si to:
[Tak to potom uz neviem ako sa citim ja ked mam Gecko, teleskop a noz, volajte ma Boh]
Nosenie noza je nebezpecnejsie ako jeho nenosenie. Proti mnohym ludom ktori nosili noz bol pouzity proti nim.
[To je ten najlepsi dovod preco ho nenosit, asi idem vratit zbrojak, ved ked mas zbran je to horsie ako ju nemat no nie?]
Noze su nebezpecne zbrane a neexistuje nic take ako lahke zranenie nozom – vsetky zranenia su potencialne smrtelne, aj ked nie su na hrudi alebo hlave.
[Jedina vec s ktorou suhlasim !?]
Nemusite nikoho bodnut aby ste skoncili vo vezeni. Len nosenie noza vas moze dostat do vezenia.
[Plati len pre UK a IRL - VDAKABOHU]
V porovnani s rokom 2007, vyskyt nozov alebo ostrych predmetov zistenych Gardou (pozn. Irska policia) sa zvysil o 15% v roku 2008. V porovnani s rokom 2006 pocet priestupkov v roku 2008 stupol o tretinu (34%).
[Cize viac ludi ma noze, viac ludi s nimi pacha zlociny takze...nesmiem ho nosit]
Pocet vrazd, kde bol pouzity noz stale stupa od roku 2003, avsak len v roku 2008 klesol. Pocet utokov pri ktorych bolo obeti ublizene a bol pouzity noz takisto stupa od roku 2003.
[Cize utocnici maju noz, preco ho nemozem mat ja?]
Viac ako stvrtina zlocinov nozom sa stane doma.
[Cize 3/4 sa stane mimo]
Viac ako tretina zlocinov nozom sa stane na verejnych priestoroch.
[Nie je toto dobry dovod nosit?]
Viac ako 1 zo 6 zlocinov nozom sa stava v obchodoch.
[Takze nosit aj ked idem do obchodu]
9 z 10 ludi ktori sa dopustaju zlocinu s nozom su muzi.
[Cize 90 % utocnikov s nozom je muz, dokaze sa clovek len tak ubranit chlapovi a este k tomu s nozom?]
7 z 10 obeti zlocinu nozom su muzi.
[Cize 70% pravdepodobnost, ze si ma vyberie]
3 z 10 utocnikov s nozom su mladsi ako 20 rokov zatial co 1 zo 7 obeti je mladsi ako 20 rokov.
[Mam cez 20, takze 85% pravdepodobnost, ze budem v pripade utoku obetou ja a 70% pravdepodobnost, ze ma napadne clovek starsi ako 20 rokov]
Viac ako 2/3 zlocinov nozom sa stanu medzi 17. a 5. hodinou rano, pricom vrchol je dosiahnuty medzi 21. a 23. hodinou.
[Bozechran aby som robil do vecera, radsej sa vypytam z prace skor, ved to je to najlepsie riesenie, no nie?]
Bodnutie, ktore trva sekundy, vas moze dostat na 10 rokov do vezenia, alebo na cely zivot do nemocnice.
[Ako je to....radsej sudeny 12-timi ako neseny 6-timi? 10 rokov - cely zivot, neviem neviem co si vyberiem]

Upozornujem, ze toto nie je len nejaka kampan nejakej blbej firmy, toto ma pod zastitou Garda (Irska policia).

Zdroj: www.knifefacts.ie
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » úte 31.3.2009, 0:07

Co na to rict, brainwashing v ryzi podobe *36* *24*
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » úte 31.3.2009, 16:20

Nahodou ja s tim zacatkem i souhlasim. Narozdil od teleskopu, pepraku a bouchacky neni nuz distancni zbran a ani jeji povaha neni obranna. Takze radsi budu nosit teleskop nez nuz, co se obrany tyce.

Ale namazani chleba nebo prefiknuti provazku se mi nechce delat holou rukou jako :)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 31.3.2009, 16:29

Naja, ale státu po tom může bejt celkem houby ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 31.3.2009, 17:07

A hlavne to je tak, ze ked je zakazany noz, na teleskop a ine veci mozes proste zabudnut. Ten noz je hranica. Ubohe je, ze v Irsku je zakazany aj kaser teda clovek prakticky nema ziadnu sancu sa branit okrem holych ruk. Pusti potom svoju zenu na ulicu.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 31.3.2009, 17:47

cityshark píše:Narozdil od teleskopu, pepraku a bouchacky neni nuz distancni zbran a ani jeji povaha neni obranna.
S tím tak úplně nesouhlasím. Cokoli ze těch zbraní může být ryze útočná i ryze obranná zbraň.
Jestli vidíš rozdíl mezi přetnutím tepny nebo ubodáním pomocí nože a rozdrcením lebky nebo umlácením teleskopem - tak mně to přijde oboje naprosto shodně jako akt agrese končící vážným zraněním nebo smrtí.
Prakticky je vzdálenost pro použití nože i teleskopu skoro stejná, ani jedno není distanční zbraň.
Přijde mi to podobná logika jako říct, že v bojovém postoji s otevřenýma dlaněma se bráníš, kdežto v tomtéž postoji se zaťatými pěstmi útočíš.
Ano, někdo to tak může vidět vytržené z kontextu - ale to z teleskopu (oproti noži) nedělá méně nebezpečnou nebo více obrannou zbraň.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 31.3.2009, 18:18

Blade píše: Ubohe je, ze v Irsku je zakazany aj kaser teda clovek prakticky nema ziadnu sancu sa branit okrem holych ruk. Pusti potom svoju zenu na ulicu.
Proto jsou v Irsku nejlepší boxeři :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 01.4.2009, 15:23

Je spousta skol boje s nozem - uci tam jak vrazdit, nebo jak se branit? Porad radeji dam nekomu v obrane ranu pestni dykou, nez holou pesti, kdyz budu muset. Kdyz mi stat nuz sebere, budu muset tou pesti hodne tvrde busit, abych docilil stejneho zastavovaciho ucinku, jako s nozem. A argument v tom clanku, ze bude nuz pouzity proti me? Tomu, kdo mi v konfliktu bude chtit vyrvat pestni dyku z uchopu, preji good luck a minimalne dobre urazove pojisteni...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » stř 01.4.2009, 16:03

Ze je statu po tom hovno, tak o tom zadna. V Irsku nebo UK je to ujety a s tim naprosto souhlasim.

Starosta: Trochu jsi moji citaci vytrhl z kontextu, ale to je jedno. Souhlasim totiz s tim, ze cituji "Noze vas vobec nechrania", a "Proti mnohym ludom, ktori nosili noz bol pouzity proti nim". Z tohoto pohledu radsi nosim teleskop a peprak na obranu nez nuz, ktery nosim na namazani chleba. ...a bouchacku, coz teda ryze obranna zbran neni. Ale beru jako last-line of defense. Samozrejme ze zneuzit jde i paku od heveru, coz je primarne tool k vymene kola.

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » stř 01.4.2009, 17:16

Noz tu bol ked este ludia zili v jaskyni. Ja netvrdim, ze kazdy ma mat noz, kludne, zakazte nosenie noza na verejnosti, ale je treba pravidla, rozumne pravidla. Ked vam niekto zakaze nosit vreckovy noz, ci multitool tak to uz je podla mna zasah do osobnej slobody. Ucel tychto nastrojov nikdy nebol cokolvek zabit. Bohuzial v IRL sa uz aj Leathermanom vrazdilo a je na kazdom policajtovi posudit vaznost pripadu ked ti najdu noz. Ciste teoreticky noz mozes mat, ale potrebujes velmi dobry dovod, ktory si ja osobne neviem dat dokopy. Jedine ze by ta nasli v horach alebo v lese a ty by si mal so sebou Victorinox, potom by ta mozno pustili. Pravna uprava v SR je podla mna velmi dobra, neobmedzuje ani viditelne nosenie noza za podmienky, ze nema byt zjavne pouzity na nasilie alebo hrozbu nasilim.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 21.10.2008, 21:01

Zbraň: 19, 1911, 58, 870

Bydliště: Praha

Příspěvek od julie » stř 01.4.2009, 17:31

kludne, zakazte nosenie noza na verejnosti
achjo, takze budeme mit komise ktery budou hodnotit jestli slusny lidi nahodou nemaji moc neslusnej nuz. jo jo, to urcite pomuze.

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » stř 01.4.2009, 17:54

jachymko: Tu vetu si vytrhol z kontextu, ani ty by si nechcel aby mohol kazdy blbec mavat nozom na ulici.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 21.10.2008, 21:01

Zbraň: 19, 1911, 58, 870

Bydliště: Praha

Příspěvek od julie » stř 01.4.2009, 18:46

jasne, nechtel, ale prijde mi to jako mensi zlo. radsi risknu ze po ulici cas od casu behaji debilove machajici nozem, nez abych si nechal od nejakyho fizlo-urednika milostive rikat kterej nuz je jeste OK a kterej uz ne. a kam ho smim nosit.

EDIT: a krome toho, snad si nemyslis ze kdyz s jasotem prirkneme urednikum pravo rozhodovat kteri "blbci nesmi machat nozem", tak to jedinyho skutecnyho blba zastavi...

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 01.4.2009, 20:09

Blade píše:jachymko: Tu vetu si vytrhol z kontextu, ani ty by si nechcel aby mohol kazdy blbec mavat nozom na ulici.
Kdyz noze zakazes, docilis presne toho, co jsi napsal: kazdy blbec bude mavat nozem. Rozumni lide je mit nebudou (nebudou riskovat vezeni atd.), kdezto hovadka si je doprejou s radosti. Zakazy nic neresi, to je podstatne. Je treba nastolit podminky, ve kterych to budou mit hajzlici co nejtezsi, coz podle me ozbrojena verejnost (s podporou zakonu = bez strachu ze soudu, kde se hajzl muze vykroutit snad uplne ze vseho a obratit vec proti slusnym lidem) splnuje snad nejlepe :).
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » stř 01.4.2009, 20:13

Naprosty souhlas, HB.

Nuz je moje denni potreba, i kdyz si s nim mazu jenom chleba a na obranu pouzivam neco jinyho. Ale zakazat to nic neresi. Zmrdi budou nosit sroubovaky, zakazeme i ty a budu mit problem, kdyz si pujdu pred barak neco spravit na aute. Tudy cesta nevede...

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » čtv 02.4.2009, 11:57

Asi som sa zle vyjadril (v poslednej dobe sa mi to stava nejako casto :roll: ). Ja nie som za zakaz nosenie noza, prave naopak, mna to hrozne stve, ze je to niekde este zakazane a podla mna je to pravo kazdeho nosit noz. Noz nie je len zbran, ale hlavne pomocka pre zivot. Ja som len chcel spomenut upravu napr. v SR kde noz mozes mat takmer kdekolvek, ale ak bude z tvojho spravania zjavne, ze ma byt pouzity na nasilie alebo hrozbu nasilim (teda ze si kreten a zjavne chces niekomu ublizit) bude existovat pravna uprava, ktora sa da proti tebe pouzit (samozrejme aj zneuzit). Je jasne, ze to funguje cisto teoreticky, ale aj statne organy musia mat paky na to, aby mohli s takymto clovekom cosi robit. Ak uplne vyhodime pravnu upravu nosenia nozov zo zakona, teda nosenie sa povoli bez obmedzeni, moze prakticky ktokolvek chodit s 30 cm nozmi v rukach po meste. V terajsej uprave ho moze policajt zbalit a dostane aspon priestupok, ak by bolo povolene nosenie bez akychkolvek obmedzeni, muselo by sa cakat az kym niekomu ublizi.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » čtv 02.4.2009, 12:55

Jasne, chapu, kam miris, ale mysim si, ze kdyz nekdo nekde na ulici vytahne poradnou kudlu a ocividne se nebude zrovna chystat si s ni namazat chleba, ale bude s ni nekde na nekoho mavat, popr. ji mit v jakesi vyhrozujici "pohotovostni poloze", ja to beru jako bezprosterdne hrozici utok a reaguji podle toho minimalne tim, ze si nahmatam pistoli, abych byl v situaci, kdy se o neco pokusi, rychlejsi :). A normlani clovek snad v takovem pripade vola policii, protoze od manika pobihajiciho s vytasenym nozem chybi k nestesti uz jen kousicek. Myslim si, ze nas zakon na takove situace mysli a proto v nem mame pojmy jako obecne ohrozeni, pokus o ublizeni na zdravi, bezprostredne hrozici utok, atd. :)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 02.4.2009, 16:32

Kua to som rád že som nestretol teba keď som dávnejšie niesol mačetu :D , stretol som však policajtov. Dosť sa na mňa pozerali, ale to bolo všetko (asi pochopili že sa mi nezmestí do vrecka a preto ju nesiem tak "otvorene" :wink: ).

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » čtv 02.4.2009, 16:35

Ano s policajtmi treba jednat "otvorene" :lol:
Ja som mal tiez kopec kamaratov ked som niesol raz nuncaku po meste len v igelitovom sacku :D
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » pát 03.4.2009, 8:01

Jakla : trochu tvůj problém, že ji měl tak malou kapsu, že se ti tam mačeta nevešla :lol: :lol: :lol: . dle mého je dobré mít nějaký vhodný obal. S puškou taky nepobíháš po městě jen tak s tím, že se nikam nevejde a odnést ji přece musíš. V tvém případě, by postačil jeden žertovný telefonát typu pobíhá tu borec s mačetou a mohl bys mít o zábavu postaráno.

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz