zaver nezustava vzadu


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

zaver nezustava vzadu

Příspěvek od André » sob 11.4.2009, 14:52

Muzete mi nekdo poradit? Obcas se mi u G19 stane, ze po vystreleni posledni rany nezustane zaver vzadu, ale vrati se , a az po dalsim zmacknuti spouste poznam, ze tam zadny naboj neni...

Stalo se mi to poprve pri pouziti safe range SB pred par mesici, ale ted i pri pouziti beznych tovatrnich SB-mosaznych...

Co muze byt duvod, stalo se Vam to nekomu?

Predem dekuju za rady

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 11.4.2009, 15:17

1. Udělá to i v případě, že máš prázdný zásobník ve zbrani a ručně přetáhneš závěr?
- ano: slabá pružina zásobníku? Vadný záchyt závěru?
- ne: nemáš zvětšený záchyt závěru? Jestli ano, nepřidržuješ si ho při střelbě palcem v dolní poloze?

Pořádně si s tím pohraj bez nábojů. Předpokládám, že je to opravdu pouze u poslední rány, tak asi nemá smysl psát o slabém úchopu.
A taky doufám, že jsi pořádně hledal abychom nedostali sprďana za duplicitu ;)

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

Příspěvek od André » sob 11.4.2009, 19:38

taky doufam ze neduplicituju :oops:
Kdyz mam prazdny zasobnik a pretahnu zaver dozadu tak tam zustane..
Zvetseny zachyt zaveru nemam...

tak nevim :?

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » sob 11.4.2009, 20:34

nepřidržuješ si ho při střelbě palcem v dolní poloze?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 11.4.2009, 22:08

nepřidržuješ si ho při střelbě palcem v dolní poloze?
:D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 11.4.2009, 22:15

Mi se to stava s mou G19 se zvetsenym zachytem zaveru skoro porad :). Proste se mi nejlip drzi stylem, pri kterem mam palec silne ruky polozeny prave nad zachytem zaveru. Jako nejaky velky problem to nevidim - pevny a pohodlny uchop ma pro me vetsi prioritu, nez zaver v zadni poloze po vypraskani zasobniku :)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 11.4.2009, 22:54

HB: Pak se ti budou spatne resit zavady - kdyz na prvni pohled na okynko nepoznas, jestli je v laufu nebo neni, jestli je neco v zasobniku, nebo ne...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » sob 11.4.2009, 23:38

Mám stejný problém se Sig Sauer 225, závěr nevystaví nikdy ale u mě je to úchopem a Sig má samozřejmě úplně jinou ergonomii. U tebe to bude zřejmě stejný problém. Prostě si ho přidržuješ palcem. Na sucho bez střelby to nemá smysl zkoušet, protože nikdy tu pistoli nebudeš držet stejně jako při výstřelu a i kdyby, třeba že by jsi ji pevně chytil a nějaký jiný člověk trhnul závěrem, stejně to nebude ten samí razantní pohyb jako při skutečné střelbě. Nezbývá než si na to zvyknout, vysoké držení (navíc jestli ti tak vyhovuje) je větší deviza, lepší kontrola zbraně při opakovaných výstřelech atd.atd. V případě krizové situace by jsi samozřejmě s tímto musel počítat a být připraven takticky přebíjet (i když to se snáze poradí než ve stresu a ohrožení udělá...).

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » ned 12.4.2009, 7:39

Albert: Tak u sigu mám taky tenhle problém. Když bratrovo 225 chytnu, tak jak jsem zvyklej držet glock, nikdy mi nezůstane závěr vzadu. Přemýšlel jsem, že si pořídím ještě 226, ale po téhle zkušenosti jsem to zavrhl, ergonomie bude podobná.
Jinak u té G19 to bude ten samý problém asi. Stalo se mi to parkrát, když jsem měl glock chvilku, přinutilo mě ro polaborovat s držením a držet co nejvýš, což je dobře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » ned 12.4.2009, 11:45

to Sobull: 226tku jsem v ruce nikdy neměl, ale jak říkáš, bude to podobné. Navíc jestli nemáš opravdu větší dlaň tak 226 bude i o dost širší než 225 (jednořadý versus dvouřadý zásobník) takže se to bude samo o sobě držet hůř než 225... Ale to zas dle vkusu každého ze soudruhů... :))

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » úte 14.4.2009, 22:37

Starosta píše:HB: Pak se ti budou spatne resit zavady - kdyz na prvni pohled na okynko nepoznas, jestli je v laufu nebo neni, jestli je neco v zasobniku, nebo ne...
Zavady se resi takto:
http://www.youtube.com/watch?v=BfyULpEhmug
a jestli mam palec na zachytu zaveru pri strelbe ci nikoli na to nema vliv :)

PS: To video je jedno z mych nejoblibenejsich, protoze co nekteri lide obcas dovedou kolem odstranovani zavad vymyslet za vedu, me nekdy udivuje :)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 15.4.2009, 8:31

HB píše:Zavady se resi takto:
http://www.youtube.com/watch?v=BfyULpEhmug
a jestli mam palec na zachytu zaveru pri strelbe ci nikoli na to nema vliv :)
Právěže má.
Možná jsem detailista, ale chybí mi tam kontrola zbraně - pokud si držím závěr, nepřijdu na to, že nemám nabito - chyba první. Někam se vydám s tím, že ten jeden dva náboje co mi zbyly, budou stačit, ale ouha - 1-2 vs. 0 je velkej rozdíl.
Pokud bych si nedržel záchyt a zkontroloval zbraň po střelbě, uvidím závěr vzadu a vím, že musím "řešit závadu" a přebít.
Pokud si budeš držet záchyt a neproběhne kontrola zda a o jakou závadu jde, jen budeš slepě "dorážet" a "přetahovat" - uděláš to třikrát, než zjistíš, že není žádná těžká závada (protože zásobník je dobře doražen a žádný seklý náboj ve zbrani není), pouze v tom zásobníku nejsou náboje, takže přetahuješ prázdnou zbraň.
Přetažení dopadne "dobře", protože ti dojede závěr až dopředu a dovře se, takže tě ani nenapadne vyndavat zásobník - uděláš to fakt dvakrát třikrát, než ti dojde, že je něco špatně (špatnej zásobník? špatnej úderník?).
Všechno by bylo jednoduše vyřešeno, kdyby ses na zbraň po stažení podíval a viděl, že ti zůstal závěr vzadu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 15.4.2009, 8:40

Ja bych na to koukal jinak...

Cim lepsi strelec, tim vic toho zvladne pri zavadach resit.

Tenhle manik ukazuje to nejjednodussi, co na 99% zavad funguje. Proste predrcnout, kdyz to nepomuze, vyndat zasobnik, predrcnout nekolikrat zandat zasobnik a nadrcnout.
Mozna to neni vzdy nejrychlejsi, ale ma to nejlepsi pomer jednoduchosti a funkcnosti.

Jasne - kdo ma nastrileno, nasuseno a natrenovano, muze si dovolit luxus pohledu na zaver (v ICS je to standard na nej koukat kazdou chvili) a hlavne nasledny myslenkovy pochod "co dal". Ono totiz v tomto myslenkovem pochodu je trochu problem. Nekdo se na nem proste zasekne :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 15.4.2009, 9:03

Já to neberu jako luxus, ale jako metodiku - to tě nezdrží.
Když máš natrénováno, děláš to, když ne, zapomínáš - ale pořád je to IMHO lepší, než na to prdět a spoléhat se, že ještě mám náboje.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » stř 15.4.2009, 12:13

Měl jsem také zvětšený zachyt, ale neustále jsem si ho přidržoval osm z deseti pak jsem ho dal zpět na standartní a sem tam si ho taky přidržim :) zbran za to nemuze.

PS.: u me tenhle neduch zanechala 1911 :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » stř 15.4.2009, 20:20

Ještě jedno řešení. Sice prasečina ale mělo by to fungovat. Ubrousit záchyt závěru, respektive jen tu část co přesahuje ven ze zbraně, pouze hmatník. Funkce střelecké pohotovosti bude fungovat ať máš palce kdekoliv (protože kde nic není ani čert...) a v případě že dojdou náboje a závěr zůstane vzadu, tak po přebití nového zásobníku nabiješ růčo pouhým potažením závěru vzad. Nevím jak fungují jiné typy GLOCKů ale u 17ky mám zkušenost že stačí nový zásobník do zbraně razantně ,,vrazit,, a závěr skočí dopředu sám bez další manipulace.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz