Držení zbraně


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » sob 18.4.2009, 20:57

HB píše: Ackoli to k tomu po precteni svadi, nemas v tom, co tvrdis, podle me pravdu. :) .... Proste jedine co z te vety vyplyva je, ze pokud mam u sebe strelivo do zbrane kategorie A, B nebo C, musim mit u sebe zbrojni prukaz a prukaz zbrane. Tecka, nic vic bych v tom nehledal :)
Dobrý, ale když se podívám na to, co píše cmk, tak je to nachlup to samé, takže co vlastně popíráš?
cmk píše: Muzes na sk. B a C nabyvat jakekoli strelivo, ale mas-li strelivo u sebe, jsi povinny mit u sebe prukaz zbrane, do ktere je strelivo urceno.
BTW: tady se nyní řeší situace, kdy chce někdo, kdo nemá zbraň - tedy nevlastní průkaz zbraně - koupit střelivo pro kámoše.

edit: teď mne napadlo, že rozpor v názorech vás dvou je v tom, zda ten PZ musí být ke zbrani, ke které mám to střelivo - tzn. že pokud kámošovi koupím 100 brokových nábojů na TRAP, měl bych mít u sebe PZ k brokovnici? Hm, v tom už bych se snad raději ani nehrabal. :)

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » sob 18.4.2009, 21:27

"edit: teď mne napadlo, že rozpor v názorech vás dvou je v tom, zda ten PZ musí být ke zbrani, ke které mám to střelivo"

Presne tak, ale radeji bych se v tom uz taky nehrabal, nebo nas z toho zacnou bolet hlavy :). Mam dojem, ze to o tom strelivu do zakona pridali hlavne proto, aby clovek nechodil po ulici s naboji bez dokladu (zbrojak, prukaz zbrane, whatever). To, ze to nesikovne zformulovali (jako spoustu dalsich veci v zakone), jim odpustime :). Nakupovani je taky celkem v poho, mam E a zbran, kupuju naboje do zbrane. Mam E a nemam zbran (prukaz zbrane), nekupuju nic. Mam B, kupuju cokoli do cehokoli, co neni na vyjimku. A kamarady na nakupy posilat nebudu:).Hlavu bych si s tim nedelal, prece jen obkecat tyhle malickosti a nesrovnalosti v zakone, kdyby bylo nahodou treba (jakoze kdy vam naposledy policajti kontrolovali, jake naboje s sebou nesete), bude o dost jednodussi, nez obkecavat EFMJ po zastreleni padoucha ;)
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Příspěvek od rx6 » ned 19.4.2009, 17:32

...tak tak, koukám, že jsem rozpoutal živou debatu, aniž bych si uvědomil, že je to opravdu tak "složité". :lol: Díky vám 8-)

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » stř 22.4.2009, 16:55

jedine co z te vety vyplyva je, ze pokud mam u sebe strelivo do zbrane kategorie A, B nebo C, musim mit u sebe zbrojni prukaz a prukaz zbrane. Tecka, nic vic bych v tom nehledal
no jasně, takhle sem to i já zhulenej normálně přečetl, řešíte takový píčoviny místotoho abyste stříleli
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Držení zbraně

Příspěvek od panvrabec » úte 26.1.2010, 15:16

Někdo tu mluvil o tom ZPsk. B a nošení. Před časem jsem byl taky pro ZP sk B a týden potom pro nákupku na glocka. Policajt se chytil za hlavu a ptal se proč jsem neřekl, že budu kupovat zbraň kat. B ještě před vydáním zbrojáku. Hleděl jsem na něho a on mi vysvětlil, že mi tam musí na zadní stranu vytisknout to oprávnění nosit zbraň kat. B. Takže se měnil zbroják. Ovšem to nošení platí pouze pro střelnici. Je to tak, ptal jsem se.

Mimo jiné pro ty, co mají pouze ZP sk. B a chtějí nosit existuje řešení. Ledvinka AEGIS, v ní nenabitá zbraň, připravená na tasení pravačkou (nebo levačkou) a v levé kapse u kalhot mít nabitý zásobník. Budete tak splňovat podmínky držení ale skoro vlastně nosíte. Když potrénujete, dá se takto tasit velmi rychle, zpravidla jste ready do 2 sekund. Není to sice jako tasit nabitou krochnu z fobusu, ale lepší než lovit nadně v baglu, nebo v kufříku.

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Re: Držení zbraně

Příspěvek od prochy » úte 26.1.2010, 17:02

Zdravím, rád bych se zeptal na základní problém uživatele rx6 .. Proč si ten kámoš nekoupí to střelivo sám, jestliže má zbraň, zbroják, a průkaz zbraně, neměl by být problém ne?
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Držení zbraně

Příspěvek od rx6 » úte 26.1.2010, 17:22

prochy: ahoj, takto otázka nebyla položena. Šlo o to, jestli majitel ZP, který nevlastní zbraň může koupit střelivo.Výsledek dle zákona zní, že ano, pokud je i držitelem skupiny B. V případě, že je držitelem pouze skupiny E, tak může kupovat a vlastnit střelivo pouze do zbraně, na kterou má vydán průkaz zbraně. Obchodník ho při nákupu střeliva má požadovat. Mě se už i stalo, že prodavač vyžadoval průkaz zbraně i přesto, že skupinu B vlastním. :idea:
OTÁZKA BYLA POLOŽENA TAKTO:
Ahoj,mám také jednu otázečku. Zbroják vlastním, ale nemám zbraň. Kamarád mě poprosí, abych mu zakoupil střelivo...A teď je problém, dle mého mu nemůžu náboje koupit, jelikož nejsem vlastníkem zbraně, do které je toto střelivo určeno. Dle kamaráda můžu, když mu ho předám (on ZP má a zbraň také) . Poukazuji i na to, že nemám skupinu A pro sběratelské potřeby, kdy mohu vlastnit od každého druhu tuším jen nejmenší prodejné množství. Tak kdo má pravdu?? Díky
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 26.1.2010, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Re: Držení zbraně

Příspěvek od prochy » úte 26.1.2010, 17:27

Omlouvám se, zle jsem přečetl :)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 26.1.2010, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz