23.4.2009 - Poříčany, ČR - Police Open 2009


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: pon 27.4.2009, 23:53

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Louny

Příspěvek od Václav Dlouhý » úte 28.4.2009, 19:38

smk: Honzo myslím,že jsme si nevykali. Já jsem řekl pan Korecký, protože to byla zpráva navenek.
S47AN: jsem tu nový a pěkně to tu houstne. souhlasím.

provarenec: toho s rukou na zbrani na čtyřce jsme viděli taky, dcera šla na to upozornit rozhodčího a ten jí odpověděl, že dal stejně dvě baby, že nikoho neohrozí

/sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 28.4.2009, 19:46

Teď si nerozumíme. Stalo se to na mířence, tam žádné báby nebyly. Ty myslíš obranku. Na mířence jednoruč to bylo přímo zakázáno. Na obrance ne - tam se muselo dodržet krytí chráněné osoby.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: pon 27.4.2009, 23:53

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Louny

Příspěvek od Václav Dlouhý » úte 28.4.2009, 19:48

Na tý čtyřce jsme viděli, ne taky promiň

Jasný máš pravdu držel paňáka a pistoli za rukojeť a soudce mu to normálně písknul

/sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: pon 27.4.2009, 23:53

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Louny

Příspěvek od Václav Dlouhý » úte 28.4.2009, 19:50

Jasný máš pravdu držel paňáka a pistoli za rukojeť a soudce mu to normálně písknul

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 28.4.2009, 19:52

Ale no tak ,,panove,,.... Ak dovolite trozku nezainteresovany pohlad: myslim si ze sa cela sutaz tym to pokazila, aspon tak to vypada. Ja som sa tiez zucasnil jednej policajnej sutazi. Vedla mna strielal starosta mesta kde sa sutaz konala a na 25m netrafil poriadne terc, ale rozhodcovia mu citali ,,pan starosta 10 10 10 10 10 10 10 10,,Dobre sme videli ze terc ma skoro cisty, ale neriesili sme to,lebo sme si tam prisli hlavne zastrielat a bol som medzi super ludmi, rovnako postihnutymi ako ja a vela som sa tam naucil. Vobec mi nevadilo ze starosta sa umiestnil predomnou :oops: :oops: :oops: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: pon 27.4.2009, 23:53

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Louny

Příspěvek od Václav Dlouhý » úte 28.4.2009, 19:59

kuro159: V tomto tě docela obdivuji, ale sám bych asi mlčet nedovedl. Prostě co nemám rád sám nečiním ostatním,jako rozhodčí a pokud takovéto věci zjistím snažím se je řešit i jako závodník.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 28.4.2009, 20:02

Kuro: Jestli to vypadalo jak popisujes, tak to nebyly závody, ale sraz pitomců, co lezou starostovi do řiti :( To nemá se závodama fakt co dělat.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 28.4.2009, 20:13

Vaclave, prorvanec: bol to moj prvy zavod kde sa zucasnilo 97 strelcov vecsinou policajtov. Mne osobne bolo jedno co citaju starostovi, ked na stave sme boli desiati a vsetci boli ticho. A okrem toho nie som konfliktna osoba, takze ked to ostatnym nevadilo mne to bolo viete kde... Ja som mal v tedy HK-P10, cize zo strelcov som mal najmensiu zbran a bol som rad ze som sa umiestnil tak ako som sa umiestnil. Ale osobne sa mi tam pacilo...

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 28.4.2009, 20:42

Provarenec, takze som pitomec :(

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 28.4.2009, 21:57

Václav Dlouhý píše:cmk: Honzo myslím,že jsme si nevykali. Já jsem řekl pan Korecký, protože to byla zpráva navenek.
OK... Ja z ucty ke zkusenostem :-)

Co se tyce ty zbrane se startem z ruky - bylo to pri mirence - tedy situace 1. Rozhodci zarval neco ve smyslu pripraveni? A ja v tu chvili videl policistu, jak drzi zbran v ruce, tak jsem zakricel "neni tu zbran v pouzdre", rozhodci me neslysel, ale dotycny policista ano, takze velice laxne a pomalu zamiril a nasledne strilel. Beru to jako opomenuti ze strany strelce a chybu ze strany rozhodciho, nicmene vzhledem k tomu, jak se nasledne strelec zachoval jsem povazoval vec za kloudne vyresenou a nestroural do toho.

Kuro> paklize se jednalo o sranda-zavod, proc by ne. On totiz leckdy starosta malyho mestecka je nejmocnejsi muz v sirokem okoli a osud strelnice zavisi tak trochu na tom, jak se mu do ty rite vleze (ale nesmi se to prehanet, jsme strelci, ne rito-lezci). Musi fakt jit o sranda-zavod. Prijit takovy starosta na Decinsky EPP a zkusit mu nekdo napocitat 250, patrne by pan Jachym vratil svuj kalibr (pac by mu svedomi podobnou vec asi nedovolilo prejit) a nebylo by pred kym vyhlasovat - a to jde taky o pratelske klani.

Kazdopadne - z Police Openu se stal svoji kvalitou (receno slovy novinare z Novy) exkluzivni zavod. Vloni organizacne klapla na 100%, letos se chybka vyskytla. Nerekl bych, ze zasadne velka, coz svedci o jinak vyborne organizacni schopnosti RJ. Bohuzel to ale srazi prave ten fakt, ze se takova chybka stala prave na tak exkluzivnim zavodu a proto je tak citlive vnimana.
A pritom jsem s RJ mluvil v den konani zavodu nekdy kolem 14:00 kdy mi rikal: "ja bych chtel, aby tu lidi min zavodili a brali to vic jako pratelske setkani strelcu, kteri se treba jindy moc nepotkaji".
Tak snad pristi rok...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » úte 28.4.2009, 22:25

Řešíte tady 3,14čoviny,od nejmenovaného účastníka jsem slyšel docela dobré hodnocení,to že pár závodníků ujelo,to se zkrátka stane,za 1. místo nebyla zlatá medajle a Ti,kteří nebyli rozhodčími sejmuti stejně neohrozili místa na bedně,neřešil bych to,napříště se poučil ze zpozorovaných chyb,oni rozhodčí velce dobře vědí oč jde.Škaredá slova nic nevyřeší,jen zanesou blbou náladu,snažte se být lepší a povznést se nad žlučovitými výlevy některých z nás,kteří se cítí poškozeni.Přeji Vám všem příště pevnější ruku a bystrou mysl.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 29.4.2009, 16:38

Moje osobní stanovisko k situaci na letošním Police Open 2009 naleznete na stránkách http://www.gunlex.cz/

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 29.4.2009, 17:20

Smazal jsem to z predchozi strany a davam zde pod sebe vyjadreni MZ a nasledne RJ:
Miroslav Zapletal píše: Vážení příznivci střeleckého sportu a především závodu Police open 2009

Dne 23.4.09 byl pořádán druhý ročník závodu Police Open 09 v Poříčanech u Prahy. Závod byl opět velmi zajímavý a prověřil závodníky především z všestrannosti podobně jako minulý rok. Závod probíhal bez větších problémů a téměř většina závodníků vyčkala i do konce oficiálního ukončení a vyhlášení výsledků závodu.

První problém nastal v momentě, kdy výsledky nebyly transparentně zveřejněny ještě před vyhlášením a nebyla tak možnost ověřit dosažené výsledky jednotlivých závodníků z obou divizí CIVILIAN a LAW ENFORCEMENT. Tento proces by měl být prováděn na všech závodech profesionálního charakteru. Možnost ověření výsledků a prostor pro případné protesty tady rozhodně nebyl umožněn. Organizátor tuto skutečnost velmi podcenil a nemohl tak předejít chybě, která vznikla při samotném ceremoniálu vyhlášení výsledků, kdy jsem byl bez udání důvodu a bez mého vědomí přeřazen do divize CIVILIAN.

Tento problém se týká především mě jako osoby, která se cítí velmi poškozena nejen slovním vyjádřením a nemístným výstupem pana Mgr.Jareše, ale i vulgárními slovy, které zřejmě v afektu utrousil na moji adresu a pod tlakem přihlížejících situaci naprosto nezvládl. Tuto věc jsem se snažil nejdříve vyřešit společně mezi čtyřma očima po skončení vyhlášení, bohužel neúspěšně. Dále se na internetu šíří nepravdivé informace zejména ze strany organizátora (viz. vyjádření k excesu) a od některých závodníků, kteří jsou dezinformováni.

Jsem tedy nucen se k této věci oficiálně vyjádřit, především jako tvář závodu Police Open, ale také jako závodník a reprezentant police cítím povinnost uvést pravdivé informace na světlo. Abych očistil svoji osobu zveřejňuji veškerou emailovou korespondenci (viz. Pozvánka na závod ve střelbě), která probíhala mezi mnou a organizátorem p. Jarešem včetně potvrzení registračního formuláře ze dne 4.4.2009, který mi byl zaslán emailem v okamžiku, kdy jsem se do závodu registroval. Rovněž zveřejňuji certifikát, který jsem obdržel rovněž emailem a na místě jsem ho odevzdával. Při registraci v internetovém formuláři jsem žádal o zařazení do divize LAW ENFORCEMENT. K těmto dokumentům není co dodat a myslím, že jednoznačně prokazují zařazení do uvedené divize ozbrojených složek !!!!!
Dále k dané situaci uvádím, že jsem téhož dne ještě před zahájením závodu osobně žádal pana Jareše o přidělení volných závodníků z řad policie, tak abychom mohli vytvořit závodní družstvo, neboť jsem při registraci uváděl, že přijedu sám. (viz. potvrzení registračního formuláře). Nechápu proto jeho další jednání během ceremoniálu vyhlášení výsledků.
Závod jsem začínal na situaci obranné střelby č. 4. (vlevo). Rozhodčí Libor Průša se mě před několika závodníky, kteří ten rozhovor mohou dosvědčit, dotazoval v jaké divizi závodím…uvedl jsem: Law enforcement. Tuto divizi jsem rovněž uváděl i při rozhorech s některými závodníky, kteří zřejmě byli rovněž dezinformováni. Ještě mi bylo řečeno, že jsem podepsal scoresheet, na kterém bylo špatně uvedena divize CIVILIAN, tohoto jsem si nevšimnul a svým podpisem jsem stvrzoval především platnost dosaženého výsledku na dané střelecké situaci. Tuto tiskovou chybu by měl vysvětlit organizátor.
Co se týče mé ústroje uvádím, že jsem byl oblečen v běžné ústroji policie: služební kalhoty, služební rolák s nápisem policie, služební tričko rovněž s nápisem policie, služební obuv. Uváděnou černou mikinu jsem vždy při střelbě odložil. Služební kšiltovku jsem omylem zapomněl a použil jsem tedy civilní čepici. Ochranné brýle rovněž služební nebyly. Rozhodčí v tom neviděl sebemenší problém, že bych tímto získal nějakou výhodu a mohl jsem tak v závodě startovat. Střílel jsem ze zbraně Glock 17, která je ve výzbroji Policie ČR. Nalepovací gripy, včetně dalších doplňků, které nezasahují do spoušťového mechanismu a mířidel nejsou u policie zakázány a spíše zkvalitňují manipulaci se zbraní.

Doufám, že zveřejněním těchto informací jsem zastavil spekulace šířící se na různých internetových fórech a diskuzích. Svým jednáním organizátor p. Jareš poškodil nejenom mě, ale podle mého názoru i sponzory, kteří svěřili věcné ceny do závodu, se kterými bylo nakládáno v rozporu s propozicemi a výsledky závodu.

Myslím, že by bylo velice vhodné, aby na toto mé oficiálnímu vyjádření organizátor vhodným způsobem zareagoval a ne telefonickým vyhrožováním na moji osobu, což již několikrát předvedl. Rovněž prosím ostatní závodníky, kteří byli svědky některý mých debat s rozhodčími, aby se vyjádřili svými příspěvky k danému problému…případně zodpovím další dotazy k danému problému, směřující k objasnění věci…...děkuji všem za pozornost mého vyjádření.

Sepsáno dne 26.4.09

Bc. Prap. Miroslav Zapletal
dovetek v mailu píše: Navíc ještě mohu velmi průkazně reagovat na obvinění Jareše, které proběhlo v místě incidentu, že jsem ho na závodech Jarní cena Unionu dne 21. 3. 09 v Poříčanech žádal o startování v Civilian. Je to nesmysl a prokazuje to i posloupnost data konání závodu 21.3.09 dále pozvánky ze dne 25.3. a pak samotné registrace ze dne 4.4.09
potvrzeni registrace píše: Přihlašovací formulář
Příjmení Zapletal
Jméno Miroslav
Datum narození 26.4.1974
E-mail top.point@seznam.cz
Telefon +420777073785
Jiný kontakt
Pohlaví M
Stát Česko
Organizace PČR
Sportovní klub
Přihláška do LAW ENFORCEMENT
Družstvo nevím s kým..... :o)

Pozvanka na zavod: http://www.toppoint.ic.cz/pozvanka_na_zavod.pdf

Certifikat: http://www.toppoint.ic.cz/certifikat_re ... 009017.pdf
Roman Jares píše: Vyjádření Romana Jareše k incidentu během slavnostního vyhlášení výsledků závodu Police Open 2009
29. Duben 2009 vložil Tomas Travnicek
Pod tlakem mediální kampaně, která je proti mně vedena na různých střeleckých fórech panem Miroslavem Zapletalem, jsem nucen reagovat.

Zveřejňuje-li pan Zapletal na webu kusé, z kontextu vytržené, nepodložené informace či dokonce části soukromé korespondence, jsem bohužel nucen se proti tomu se vším důrazem ohradit. Jakkoli však není mým zvykem propírat špinavé prádlo na veřejnosti, jsem nucen střelecké veřejnosti podat svůj pohled na věc a ozřejmit i některé důležité detaily, které jsou skryty v pozadí a které dle mého názoru vše kolem této aféry jasně vysvětlují.

Děkuji LEXu za uveřejnění tohoto prohlášení a zdůrazňuji, že se jedná čistě o mou osobní výpověď, nikoli oficiální stanovisko organizačního štábu závodu Police Open.

S přípravou závodu Police Open jsme spolu s výborem pořádajícího PSK UNION Praha – sportovní střelba, začali přibližně před dvěma lety. Za spolupráce bezmála 40 nadšenců a s neocenitelnou podporou mnohých partnerů závodu jsme za nemalé námahy i značných finančních nákladů dotáhli závod až do dnešní podoby. V zárodku prvních příprav jsme požádali pana Miroslava Zapletala, známého policejního střelce, zda by nám nepomohl závod propagovat. Policejní mistr tváří Police Open, to by bylo jistě dobré spojení. Pan Zapletal souhlasil a tak vznikla současná grafická podoba Police Open s jeho portrétem. Pan Zapletal se tedy stal „tváří“ závodu a v podstatě členem přípravného týmu.

Kdo tedy na počátku stál na domnělých dvou stranách barikády mediální aféry kolem Police Open 2009? Poctivě zvítězivší závodník Zapletal na straně jedné a zlý organizátor Jareš, jenž si ho vybral za tvář závodu, aby ho následně připravil o zasloužené vítězství? Nikoliv! Nejsou žádné dvě strany! Je tu dva roky pilně pracující organizační štáb a na téže straně také mediální tvář závodu.

Před 2. ročníkem Police Open 2009 tedy nikdo z organizačního štábu a jistě ani ze střelecké veřejnosti nepochyboval, že se pan Zapletal závodu opět zúčastní, a to samozřejmě v tradiční divizi Law Enforcement a vše k tomu jasně směřovalo. Jaké pak bylo překvapení, když na závodech PSK v Poříčanech v osobním rozhovoru se mnou projevil pan Zapletal jasné přání startovat v divizi Civilian. Vzhledem k již několikrát zmíněným nadstandardním vztahům i způsobům komunikace s „tváří“ závodu nemůže snad nikdo ani na chvíli pochybovat o tom, že takové rozhodnutí „tváře“ závodu, navíc sdělené tímto způsobem osobně přímo hlavnímu organizátorovi má zcela nepochybně váhu závazné přihlášky do závodu v této divizi! Pan Zapletal odůvodnil svoje rozhodnutí tím, že totiž již jednoho Glocka z loňska má! Také díky pochopitelným nadstandardním vztahům k organizačnímu štábu v té době jako jeden z mála již věděl, že hlavní cenou v divizi Civilian bude pro letošní ročník brokovnice Remington 870…

K problému jeho přihlášení dále mohu říci, že v době uvedeného rozhovoru pan Zapletal nebyl ještě vůbec přes web do soutěže přihlášen, a proto jsem jej požádal, aby tak učinil. Odeslání přihlašovacího formuláře z jeho strany jsem pak zcela samozřejmě pouze zaznamenal kvůli nezbytnému potvrzení znalosti pravidel a poučení o bezpečnosti a nijak jsem jej dále nezkoumal. Pan Zapletal se nyní snaží svou ústní přihlášku do divize Civilian zpochybnit a argumentuje potvrzovacím mailem z automatické odpovědi přihlašovacího formuláře. Nikdo nezpochybňuje fakt, že zde je skutečně uvedena startovní divize LE. Také u mnohých dalších závodníků jsou totiž uvedeny odlišné informace, než jaké nakonec byly na startovní listině. Někteří závodníci prostě po přihlášení požádali o změnu divize, vytvoření či zrušení družstva a podobně, a přestože tak učinili pouze telefonicky či mailem a nikdo je mnohdy před tím nikdy neviděl, tato komunikace byla založena na prosté lidské důvěře a nikde žádný problém nevznikl.

Projevila-li tedy mediální „tvář“ závodu osobně přání startovat v divizi Civilian, bylo toto sdělení pro mě natolik jednoznačné, že nebyly jakékoli pochybnosti, že v přihlašovacím formuláři se prostě „překlepla“. Kdyby totiž pan Zapletal chtěl své osobně dané slovo změnit a startovat v divizi Law Enforcement, jistě by nevolil cestu přihlašovacího formuláře, ale opět osobní či telefonický kontakt a žádost o tuto změnu by stejně jako před tím náležitě zdůraznil.

Dalším faktem, o který se opírám při tvrzení, že pan Zapletal akceptoval přihlášení do divize Civilian je skutečnost, že pořadatel má k dispozici vyhodnocené a podepsané scoresheety z disciplín. Jak je účastníkům závodu známo, vedle startovního čísla byla vždy slovně velkými tiskacími písmeny uvedena divize, ve které závodník startoval. Pan Zapletal ve svém vyjádření uvádí, že na situacích diskutoval se závodníky a žádal rozhodčí o opravu divize. Všechny jeho scoresheety, kde je uvedena divize Civilian, jsou jím však podepsány a ponechány bez opravy v původní podobě. Dokážu si představit, že došlo k omylu závodníka či rozhodčích na jedné situaci, nikoli však na všech pěti. A i kdyby snad rozhodčí v rámci jakéhosi komplotu svorně odmítli závodníkovi divizi opravit, proč by tak zkušený závodník nekontaktoval hlavního rozhodčího s protestem…?

Dalším projevem akceptování přihlášení do divize Civilian pro mě je také vybavení a zbraň použitá závodníkem při závodu. Na volně dostupných fotografiích ze závodu je jasně vidět, že ústroj Miroslava Zapletala není dle pravidel divize LE " Hlídková nebo pracovní uniforma (kombinéza) podle organizace,….­.Startuje se výhradně v oficiální uniformě organizace…" a také jím použitá zbraň (gravírovaný Glock se zásobníkovou šachtou) neodpovídá požadavku na zbraň pro divizi LE „Pistole pro divizi LAW ENFORCEMENT musí svým provedením odpovídat služební pistoli pro použití v běžné hlídkové či obdobné službě podle vnitřních předpisů Policie ČR nebo jiných ozbrojených sborů a služeb.“

Na základě těchto skutečností považuji fakt, že pan Zapletal ve 2. ročníku závodu police Open 2009 akceptoval start v divizi Civilian za zcela nezpochybnitelný.

Pan Zapletal také zveřejnil návrh pozvánky pro 1+3 příslušníky jeho jednotky, který jsem pro něj zpracoval (http://www.top­point.ic.cz/poz­vanka_na_zavod­.pdf) To, že zveřejnil obsah soukromé korespondence, nehodlám komentovat, nicméně bych si čtenáře tohoto dokumentu dovolil upozornit, že při pozorném čtení z textu jistě pochopí, že pozvánka je určena pro tříčlenné družstvo jednotky do divize Law Enforcement a pro pana Zapletala do divize dle vlastního výběru, diplomaticky řečeno jaksi nikoli do divize Law Enforcement. Pan Zapletal ovšem již pozapomněl uvést, že mi tuto verzi pozvánky vrátil s tím, že jeho pozice není tak silná, aby mu „civil“ „nahoře“ prošel, takže byla přepracována na další verzi, adresovanou veliteli jednotky, ovšem již bez uvedení divizí, „aby to tak neřvalo“.

Co se týče incidentu při závěrečném ceremoniálu. Čekal bych snad cokoli, ale tohle opravdu ne a myslím, že jsem v životě nezažil mnoho trapnějších chvil. Před zraky 150 přihlížejících včetně náměstka ředitele pražské policie, kteří absolutně netuší, o co jde, přemlouvat uraženou „tvář“ závodu, aby si laskavě šla převzít cenu za vynikající druhé místo v tak nabité konkurenci! Navíc naprosto nechápu, jaký bych měl mít na jeho poškození osobní zájem. Zničit image závodu, který společně s organizačním štábem léta budujeme? To snad ani v nejhorším snu.

Pokud mě pan Zapletal na fórech dále obviňuje, že jsem mu vyhrožoval, nechám ho při tom, neboť nelze najít důkaz pro opak. Nicméně hned po závodě a den poté volal třikrát on mě s požadavkem na korekci výsledků. A MMS zaslanou z jeho mobilního telefonu na můj, kde mi píše, že do řešení bude muset zapojit policii, mám opravdu velmi dobře zdokumentovanou.

Kde byl tedy podle mého mínění skutečný problém a kdy vznikl? Od zahájení závodu až do okamžiku, kdy jsem při slavnostním zahájení vyřkl jméno pana Zapletala jako závodníka na druhém místě v divizi Civilian, běželo vše obvyklým a zcela bezproblémovým způsobem. Postupně se střílelo, rozhodovalo, podepisovaly se scoresheety, vyhodnocovaly se výsledky a tak dále. Drobné nedostatky se v souladu s pravidly řešily ihned na místě, jinak se nikdo proti ničemu neohrazoval, neprotestoval u hlavního rozhodčího, nežádal o přeřazení do jiné divize či o jinou nápravu. Teprve při samotném vyhlášení, kdy pan Zapletal zjistil, že nevyhrál došlo k onomu náhlému a osudovému zvratu. Teď už na zcela opačných stranách tak proti sobě stáli na jedné straně organizátor a na druhé straně protestující závodník.

Kdo jsou tedy skuteční aktéři? Roman a Mirek? Nikoli. Na jedné straně stojí celý závod Police Open, reprezentovaný hlavním organizátorem, se všemi jeho pořadateli, rozhodčími a ostatními členy přípravného týmu, s měsíci namáhavé práce, a na druhé straně závodník, který tak moc chtěl vyhrát, až popřel i vlastní dané slovo.

Jednání pana Zapletala a jeho snahu o dodatečné zařazení do divize Law Enforcement a tím i zpochybňování výsledků závodu totiž na základě výše uvedených skutečností považuji za ránu pod pás od člověka, který měl důvěru mou i celého organizačního štábu, a kterou hluboce zklamal buď v přehnané touze po vítězství i za každou cenu nebo v nezvládnutých emocích a neschopnosti přijmout sportovně porážku a vzdát hold lepšímu soupeři. Pan Zapletal tím z mého pohledu zcela bezprecedentně pošlapal zásady rovného jednání mezi přáteli a z jeho jednání je mi osobně velmi smutno. Popření daného slova cítím jako něco, co se prostě nedělá.

Uznávám, že ani já, ani kdokoli z organizačního štábu a tedy ani závod Police Open nejsme dokonalí. Je potřeba si přiznat i některé chyby, které se skutečně staly. Poučen z tohoto ročníku již vím, že ani se sebevíce spřátelenými lidmi, kteří stáli u samého zrodu závodu, nemohu vždy spoléhat na slovní domluvu, protože mnou dobře myšlená spolupráce na přátelské úrovni se může obrátit proti mě. Uznávám také, že do budoucna bude lepší vyvěsit výsledkové listiny předem a případné dotazy neřešit při slavnostním vyhlašování. Jsem si vědom i toho, že rozhodčím unikla i nějaká ta rána po limitu či špatné krytí a budu věnovat maximální péči tomu, aby těchto chyb bylo na dalších ročnících stále méně. Mohu vás ale ujistit, že nikdo z nás nechybuje schválně a nikdo z nás nikdy nechtěl, nechce a nebude chtít nikoho poškodit. Nikdo si také nemůže vážně myslet, že bychom zahodili společnou několikaletou práci jen proto, že potřebujeme ublížit naší mediální hvězdě. Takový blázen nikdo z nás opravdu není.

A co se týká mého vyjádření na adresu Miroslava Zapletala po vyhlašování výsledků… Pokud jsem snad průběh ceremoniálu ještě jakž takž „ustál“, následující výměna názorů s panem Zapletalem, domáhajícím se jako malé dítě vytoužené hračky byla již opravdu nad mé síly a nepopírám, že jsem v závěru emotivní diskuse na jeho adresu pronesl několik nelichotivých výrazů. Za to se mu tímto omlouvám.

Tolik můj pohled na věc.

Roman Jareš
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » stř 29.4.2009, 17:46

Tak a ted snad už bude klid :D .
Jinak super závod, jen jsem ho trošku projel :lol: .
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP

Příspěvky: 6

Registrován: ned 29.4.2007, 15:13

Příspěvek od Miruna » stř 29.4.2009, 18:03

MISSFAST! píše:Moje osobní stanovisko k situaci na letošním Police Open 2009 naleznete na stránkách http://www.gunlex.cz/
to R.Jareš

Jsem rád, že se organizátor R. Jareš k dané věci „rychle“ vyjádřil, byť velmi vtipnou a zajímavou legendou. Čekal jsem cokoli, ale tohle opravdu ne…. Tlak 150ti čekajících závodníků a ostuda padající na hlavu organizátora ve chvíli vyhlášení výsledků by byla příliš velikým soustem pro člověka takového formátu jako je p. Jareš. Je to velmi dobrý a schopný organizátor, ale chyba v tomhle smyslu by bylo veliké a ješitné klopýtnutí, které R.Jareš nechtěl utrpět. Přesvědčil mě o tom především slovy " A co jsem měl jako dělat před tolika lidmi…." Zvolil tedy pochopitelně „menší zlo“. Myslím, že nemám za potřebí se domáhat „vytoužené hračky“ jako malé dítě…opravdu jsi mě pobavil Romane….v tu chvíli jsem nemohl vědět jak by to dopadlo…ale budiž je to tvůj pohled…pro mě mnohem větší význam je získaní titulu, ale tohle asi nikdo nepochopí….dále, že jsem si měl podat protest..uf snad všichni viděli, že prostor pro transparentní kontrolu výsledků či podání protestu ani nebyl umožněn…takže je tady příliš mnoho věcí, které zůstanou stále neodkryty…
Nechci a nebudu přispívat k poškození projektu Police Open, pro který jsem zvednul ruku a nebudu se dožadovat žádné ceny. Budu se dožadovat očištění především svého jména a pravdy schovávajíc se za jedno klopýtnutí schopného organizátora způsobem, který zvolil R. Jareš.

Miroslav Zapletal

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz